Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry
18.09.2020
ziemek8
[Misja] Nowe odkrycia
29.07.2020
ziemek8
[Misja] Brak nowej ziemi
21.07.2020
ziemek8
[Misja] Rządy pokoju
20.07.2020
ziemek8
[Misja] Próba
18.07.2020
ziemek8
[Misja] Poszukiwacze złóż

Wybierz artykuły tylko danej gry:

Zeus Pan Olimpu Cesarz: Narodziny Państwa Środka Anno 1602 Knights and Merchants Twierdza Original War Gorky 17 Re-Volt Airline Tycoon
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 18.09.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.8 | wyświetlenia: 8722 | komentarze: 1
[Misja] Nowe odkrycia
Poprzednie wyspy okazały się być dla ciebie za małe. Wyruszasz zatem w kolejną podróż, by odkryć nowe ziemie. Szybko natykasz się na łańcuch wspaniałych nowych wysp. Niestety twój entuzjazm szybko gaśnie, gdyż nowe ziemie są puste. Tylko zarządzanie na najwyższym poziomie zarówno handlem jak produkcją, umożliwi 100 twoim mieszkańcom osiągnięcie statusu 'arystokraty' i uzyskanie pozytywnego bilansu na rachunku wydatków w wysokości 500 złotych monet.


Celem misji jest rozwinięcie co najmniej 3 domów do poziomu Arystokratów (w każdym może zamieszkać 40 ludzi) oraz saldo 500 monet. Misja rozpoczyna się ze standardowym statkiem i towarami. Tym razem jednak monet w skarbcu jest dużo mniej niż w poprzednich misjach. Nie 20000, a tylko 8000. To bardzo istotna różnica, tym bardziej wpływająca na poziom trudności, że trzeba rozwinąć praktycznie wszystkie łańcuchy produkcyjne.
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 29.07.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.7 | wyświetlenia: 6218 | komentarze: 1
[Misja] Brak nowej ziemi
W Nowym Świecie ciągle jest dużo nieodkrytych wysp, choć największe z nich zostały już zasiedlone. Mimo to wciąż potrzebujesz wielkich i bogatych miast. Postanawiasz zbudować dwa miasta liczące po 500 mieszkańców, połowa z których będzie miała status "obywatela". Dodatkowym dowodem twych umiejętności będzie nadwyżka 200 złotych monet na twym rachunku.


Celem misji jest posiadanie dwóch miast - oba miasta muszą mieć 500 mieszkańców (w tym 250 obywateli). Dodatkowo saldo ma wynieść 200 złotych monet. W tej misji jest wiele wolnych wysp do zasiedlenia, bardzo ważne jest wybranie tych odpowiednich. Dwie największe wyspy nadają się do tego najlepiej. Jedna na południu (na której można wyprodukować wymagany przez obywateli towar luksusowy - przyprawy), a druga na północnym-wschodzie (gdzie z trzciny cukrowej można produkować trunki niezbędne obywatelom). Warto postawić magazyny na oby tych wyspach już na samym początku (nawet jeśli tylko jedna z wysp ma być rozwijana na początku) by rywale nie zajęli tej drugiej wyspy.
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 21.07.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.7 | wyświetlenia: 6136 | komentarze: 1
[Misja] Rządy pokoju
Wspaniale udało ci się ukończyć ostatnie zadanie. Twój władca, zasiadający na swym tronie na drugim końcu świata, jest bardzo zadowolony i życzy sobie powierzyć ci misję reprezentowania kraju na odległym łańcuchu wysp. Zadanie zbudowania miejsca dla 200 "obywateli" bez opróżniania skrzyni z pieniędzmi będzie trudne. Wiele towarów będziesz musiał kupić od swych konkurentów.


Celem misji jest zbudowania miasta z 200 obywatelami. Misja rozpoczyna się z rozbudowaną małą wyspą i jednym statkiem załadowanym standardowymi towarami (narzędziami, drewnem i żywnością). To na tej wyspie trzeba będzie zbudować miasto mające 200 obywateli. Jedyna wolna wyspa jest bardzo mała jednak warto ją zasiedlić już na początku (by przypadkiem żaden rywal tego nie zrobił). Wyspa przyda się by produkować na niej cegły i przyprawy (obywatele wymagają przynajmniej jednego towaru luksusowego - przypraw lub wyrobów tytoniowych). Wszystkie inne wyspy są już zajęte przez rywali, którzy mają dużo bardziej rozwinięte miasta.
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 20.07.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.7 | wyświetlenia: 5892 | komentarze: 1
[Misja] Próba
Po wielu przygodach postanawiasz zbudować miasto liczące ponad 500 "obywateli". Musisz rządzić mądrze. Zdecyduj, ile wysp chcesz zasiedlić, by produkować towary, a które dobra będziesz importować. Przy końcu misji musisz mieć 250 złotych monet na rachunku bieżącym.


Celem misji jest zbudowanie miasta z 500 obywatelami i bilansem na 250 monet. Rozpoczyna się ona klasycznie - ze statkiem, który ma na pokładzie narzędzia, drewno i żywność. Rywale również zaczynają jedynie ze statkiem - dlatego warto się na początku pospieszyć i jak najszybciej wydać rozkaz by jako pierwszy dopłynąć do jednej z dużych wysp. Warto wybrać wyspę na północy, ponieważ obywatele nie sprowadzą się do miasta, w którym nie ma trunków (a te produkować można tylko na wyspach o kimacie północnym). (Na wyspach o klimacie północnym rośnie tytoń, trzcina cukrowa i winogrona, z których można wyprodukować wyroby tytoniowe i trunki. Na wyspach o klimacie południowym rośnie kakao, bawełna (z której można wyprodukować płótno) i przyprawy.)
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 18.07.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.4 | wyświetlenia: 5626 | komentarze: 1
[Misja] Poszukiwacze złóż
Szybko orientujesz się, że produkcja żywności to za mało, by stworzyć silny, niezależny kraj. Znajdź wyspę ze złożami rud, które pozwolą ci wytwarzać narzędzia oraz - później - broń. Zbuduj miasto zdolne do finansowego utrzymania kopalni i zgromadź w magazynie rezerwę 10 ton żelaza


Celem tej misji jest wyprodukowanie 10 ton żelaza i dodatni bilans. Pośrednio więc celem tej misji jest zbudowanie miasteczka liczącego 120 osadników (20 domów osadników) - taka liczba gwarantuje odblokowanie możliwości budowy kopalni rudy żelaza. Na początku trzeba znaleźć wyspę z zasobami rudy - po podpłynięciu statkiem do wyspy należy ją zbadać (co trwa tylko chwilę). Jeżeli nie ma na niej pokładów rudy trzeba płynąć dalej, a jeżeli jest zbudować magazyn.
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 16.07.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.7 | wyświetlenia: 5379 | komentarze: 1
[Misja] Samotna osada
Pewien kupiec informuje cię o odizolowanej, rzadko zaludnionej wyspie położonej w dalekim archipelagu. Twa żądza przygód pcha cię do jej poszukiwania. Znajdujesz ją, ale jest przeludniona i w złej kondycji. Okaż jej mieszkańcom miłosierdzie i stwórz podstawy dla zaistnienia wspólnoty liczącej 120 osób (100 z nich niech ma status "osadnika"). Produkuj wymagane towary na sąsiednich wyspach i osiągnij pozytywny bilans wpływów i wydatków.


Misję rozpoczyna się z małą wyspą szczelnie zabudowaną domami. Celem jest rozbudowanie tej osady by mieszkało w niej 120 ludzi z czego 100 było na poziomie osadnika. Towarami potrzebnymi na wyspie są żywność i płótno. Produkcję płótna trzeba uruchomić na innej wyspie, żywność natomiast można produkować na wyspie początkowej - wystarczy zbudować dodatkową chatę rybacką, to powinno wystarczyć do utrzymania osady spełniającej cele misji.
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 15.07.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.4 | wyświetlenia: 5082 | komentarze: 1
[Misja] Koniec długiej podróży
Po długiej żegludze z rodzinnego kraju wreszcie słychać okrzyk twojego pierwszego oficera: "Ziemia na horyzoncie!". Odkryj nową wyspę i załóż na niej osadę liczącą 60 dusz. Kiedy 40 mieszkańców osiągnie status osadnika, a twe finanse nie będą na minusie, będziesz móc rozpocząć nowe przygody w Nowym Świecie.


Pierwsza misja Anno 1602. Rozpoczyna się w bardzo klasyczny sposób - z jednym statkiem i standardowymi towarami na jego pokładzie: 50 ton narzędzi, 30 ton drewna i 2 tony żywności. Do spełnienia celów misji wystarczy nawet nieduża wyspa. Wystarczy postawić parę chat drwali i rybaków (lub 2 farmy hodowlane i rzeźnię), a potem rozpocząć produkcję płótna (2 owcze farmy i warsztat tkacki).
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 30.06.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.3 | wyświetlenia: 8748 | komentarze: 4
Anno 1602 - History Edition - co nowego?
W nowej edycji Anno 1602 HE (History Edition) wydanej 25 czerwca 2020 roku jest kilka zmian w stosunku do poprzednich wersji. Najbardziej istotną jest wsparcie wysokich rozdzielczości rozgrywki, aż do 4k. Jest jednak jeszcze kilka nowości - większość z nich można znaleźć w nowych ustawieniach gry - dostępnych po kliknięciu nowego przycisku w menu:

Można teraz wybrać spośród dwóch dostępnych kursorów - klasycznego i nowego. Niewielka zmiana, ale najistotniejsze w tej zmianie (i kilku innych) jest to, że twórcy gry dali możliwość wyboru! Mogli przecież kursor zmienić i na tym poprzestać (bo nowy wygląda zdecydowanie lepiej), jednak postanowili dać graczom możliwość wyboru. Niestety, nie jest tak ze wszystkimi zmianami w tej wersji gry.
« zobacz więcej »
solucja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 22.06.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.8 | wyświetlenia: 10751 | komentarze: 0
[Opis] Gra Otwarta - Piaskownica 2
Trezan
nazwa epizodu: Miasto herosów
rozpoczęcie: 1750 rok p.n.e.
typ: miasto macierzyste
Na świecie dobrze się deje. Mając dwie własne kolonie i wiernych sojuszników, nie możesz narzekać na brak przyjaciół. Na pięknej, urodzajnej ziemi, jaka rozciąga się przed Twoimi oczami, wkrótce powstanie miasto, które sam zaprojektujesz. Czegóż chcieć więcej?
Tak, na świecie dobrze się dzieje, ale czy to samo można powiedzieć o Olimpie? Bogowie, jak to bogowie - wciąż proszą Cię o różne przysługi, a w pobliżu miasta od czasu do czasu może pojawić się jakiś potwór. Na szczęście greccy herosi cenią Cię wielce i nie zawahają się w razie potrzeby pospieszyć Ci z pomocą.

« zobacz więcej »
solucja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 21.06.2020
autor: ziemek8 | ocena: 6.7 | wyświetlenia: 11567 | komentarze: 3
[Opis] Gra Otwarta - Zabawa
Olimpia
nazwa epizodu: Utopia
rozpoczęcie: 1000 rok p.n.e.
typ: miasto macierzyste
Za sprawą łaskawych bogów ziemiom w Olimpii nie brakuje niczego. Demeter zapewniła im urodzajność, by można tu było hodować zwierzęta i zakładać plantacje. Atena i Dionizos zatroszczyli się o drzewa oliwne i winorośle. Artemida wypuściła część swych dzików, a Posejdon zapełnił wody rybami. Nawet Hades nie pozostał obojętny, rozsypując na powierzchni ziemi cenne rudy. Jesteś największym szczęściarzem pośród śmiertelników, mogąc budować miasto w takiej krainie!
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 01.06.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.1 | wyświetlenia: 16780 | komentarze: 4
Herosi i potwory
W tym tekście znajdują się informacje o herosach - czego żądają by pojawić się w mieście, jakie potwory pokonują oraz prośby których bogów spełniają (Uwaga! Dotyczy to tylko próśb bogów z oficjalnych przygód Zeusa i Posejdona. W przygodach stworzonych w edytorze istnieje możliwość przypisania dowolnego herosa do dowolnej prośby boga.)

Achilles

Potrzebuje:
  • 32 komplety uzbrojenia
  • 3 oddziały hoplitów/włóczników lub jeźdźców/rydwanów
  • świątyni ku czci Ateny (lub Hefajstosa jeżeli świątynia Ateny jest niedostępna)
  • brak niezadowolenia w mieście
  • 16 amfor wina
Pokonuje:
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 31.05.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.3 | wyświetlenia: 16689 | komentarze: 1
Bogowie i ich świątynie
W tym tekście znajdują się informacje o bogach - co zapewniają po zbudowaniu im świątyni, jakie są koszta budowy ich świątyń, co robią, gdy atakują miasto.
Zeus Gdy jego świątynia zostanie zbudowana zapewnia wyrocznię oraz ochronę przed wszystkimi atakującymi bogami. Poprawia także opinię o mieście. Błogosławi wszystkie budowle. Proszony o pomoc uczestniczy w obronie miasta przed atakiem miasta rywala. Gdy atakuje miasto: niszczy pałac i różne inne budynki w pobliżu. Zatrzymuje na jakiś czas handel.
« zobacz więcej »
artykuł gry Airline Tycoon opublikowano 12.05.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.2 | wyświetlenia: 6338 | komentarze: 0
Kampania Airline Tycoon - The Evolution
1. Z powrotem - Back again
Celem pierwszej misji kampanii The Evolution jest 15 milionów $ na koncie. Nie ma żadnych reguł. Można sprzedać samoloty, sprzedać wszystkie akcje, a nawet wziąć pożyczkę w banku. Wystarczy wykonywać zlecenia Last Minute i Air Travel, ew. Cargo. Lepiej zrezygnować z realizowania połączeń między miastami (ang. routes) - konkretne zyski przychodzą zbyt późno, rywale dosyć szybko są w stanie dorobić się 15 mln $.

2. Cało i zdrowo - Safe and sound
Celem tej misji jest posiadanie 5 samolotów w stanie technicznych co najmniej 90% i w pełni wyposażonych. To znaczy, że nie tylko wnętrze samolotu powinno być na 3 gwiazdki, ale także podwozie, kokpit, itd. Do osiągnięcia tego celu będą potrzebne spore sumy pieniędzy. Kupienie (ew. naprawa) oraz wyposażenie na 3 gwiazdki w każdej kategorii pojedynczego samolotu to kwota rzędu kilkudziesięciu milionów $. Warto zainwestować w wykupywanie praw do realizowania połączeń między miastami (and. routes).
« zobacz więcej »
artykuł gry Airline Tycoon opublikowano 11.05.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.2 | wyświetlenia: 7109 | komentarze: 1
Kampania Airline Tycoon - First Class
1. Prawie bankrut - Almost bankrupt
Celem tej misji jest spłacenie 10 000 000 $ pożyczki w banku. Dokładnie i tylko to - można sprzedać samoloty i wszystkie akcje w banku. Jest to krótka misja - więc najlepiej korzystać ze zleceń Last Minute i Air Travel (wykupywanie praw do połączeń między miastami w tej misji jest nieopłacalne - przynosi zyski po dłuższym czasie i większych inwestycjach).

2. Latające skrzynie - Flying crates
Misja wprowadzająca "Cargo", czyli transport towarów. Celem jest przetransportowanie 1000 ton towarów (cargo). Najlepiej jest brać zlecenia transportu towarów na jak najkrótszych trasach. Jeżeli przy okazji uda się odłożyć trochę gotówki - dobrze jest kupić jakiś tani samolot, zawsze trochę przyspieszy transportowanie skrzyń.
« zobacz więcej »
artykuł gry Airline Tycoon opublikowano 10.05.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.1 | wyświetlenia: 6816 | komentarze: 1
Kampania Airline Tycoon
1. Nowa praca - A new job
Pierwsza, bardzo prosta misja - należy wykonać 10 lotów (zleceń). Najlepiej wybierać zlecenia z Last Minute - jak najkrótsze, wtedy misję można zakończyć już w 2-3 dni.

2. No to lecimy - Here we go
Celem jest przetransportowanie 10 000 pasażerów. Podobnie jak w poprzedniej misji, najlepiej brać zlecenia z Last Minute - jak najkrótsze, ale z jak największą liczbą pasażerów. Jeden z samolotów, który jest dostępny od początku rozgrywki, jest w stanie przetransportować loty (zlecenia z Last Minute / Air Travel) ze 180 pasażerami.
« zobacz więcej »
Strony: 1 2 3 4 5
Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem