Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry
30.06.2020
ziemek8
Anno 1602 - History Edition - co nowego?
22.06.2020
ziemek8
[Opis] Gra Otwarta - Piaskownica 2
21.06.2020
ziemek8
[Opis] Gra Otwarta - Zabawa
01.06.2020
ziemek8
Herosi i potwory
31.05.2020
ziemek8
Bogowie i ich świątynie

Wybierz artykuły tylko danej gry:

Zeus Pan Olimpu Cesarz: Narodziny Państwa Środka Anno 1602 Knights and Merchants Twierdza Original War Gorky 17 Re-Volt Airline Tycoon
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 14.02.2009
autor: ziemek8 | ocena: 6.0 | wyświetlenia: 35000 | komentarze: 0
Kody
Oto lista kodów do Anno 1602, pamiętaj jednak, że kody psują przyjemność płynącą z gry! Jeżeli jesteś tego świadomy/a, ale nadal chcesz przeczytać informacje tu zawarte to prosze bardzo.
Naciśnij w czasie gry [Ctrl] + [Shift] + [Alt] + [W]. Pojawi się wtedy kursor po lewej stronie. Wpisz tam 2061 (odwrotność 1602 ). Naciśnij [Enter]. Potem natychmiast wciśnij [A], a następnie [Enter].
Od teraz przytrzymanie którejś z kombinacji nad jakimś magazynem (muszą być widoczne zasoby miasta na wyspie) przyniesie materiały budowlane, są to:
« zobacz więcej »
artykuł gry Anno 1602 opublikowano 30.06.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.3 | wyświetlenia: 589 | komentarze: 4
Anno 1602 - History Edition - co nowego?
W nowej edycji Anno 1602 HE (History Edition) wydanej 25 czerwca 2020 roku jest kilka zmian w stosunku do poprzednich wersji. Najbardziej istotną jest wsparcie wysokich rozdzielczości rozgrywki, aż do 4k. Jest jednak jeszcze kilka nowości - większość z nich można znaleźć w nowych ustawieniach gry - dostępnych po kliknięciu nowego przycisku w menu:

Można teraz wybrać spośród dwóch dostępnych kursorów - klasycznego i nowego. Niewielka zmiana, ale najistotniejsze w tej zmianie (i kilku innych) jest to, że twórcy gry dali możliwość wyboru! Mogli przecież kursor zmienić i na tym poprzestać (bo nowy wygląda zdecydowanie lepiej), jednak postanowili dać graczom możliwość wyboru. Niestety, nie jest tak ze wszystkimi zmianami w tej wersji gry.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 12.02.2009
autor: ziemek8 | ocena: 5.2 | wyświetlenia: 22317 | komentarze: 2
Zarządzanie magazynami i spichlerzami
Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na magazyn lub spichlerz ukaże ci się lista wszystkich dostępnych w Grecji towarów, które mogą być składowane w tym budynku (magazynie / spichlerzu).
W spichlerzu składuje się produkty żywnościowe, które mogą być potem spożyte przez twoich mieszkańców, natomiast w magazynach wszystkie inne towary. Na marginesie wspomnę o pszenicy - można ją składować zarówno w spichlerzach (wtedy jest o to żywność dla ludzi) jak i w magazynach (jako paszę dla koni).
Przejdźmy do meritum sprawy - zarządzania.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 13.02.2009
autor: ziemek8 | ocena: 5.0 | wyświetlenia: 22245 | komentarze: 9
Drogi i blokady drogi
Jak wszyscy wiemy drogi są niezbędne, bez nich żaden budynek nie może funkcjonować. Jednak nie wszyscy może wiedzą jak ważna jest blokada drogi, owszem miasto może się bez nich obejść, jednak funkcjonalność zdecydowanie wzrasta gdy blokad się używa.
Do czego służą blokady?
Blokady drogi służą - jak sama nazwa wskazuje - do blokowania, blokują one przechodniów by nie wałęsali się niepotrzebnie po tych częściach miasta, w której nie są potrzebni. Wyjątkowymi postaciami, które mogą przejść mimo blokady są:
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 22.05.2009
autor: ziemek8 | ocena: 2.0 | wyświetlenia: 14418 | komentarze: 0
Skróty klawiszowe
Przejście do danej zakładki w panelu:
1 - Ludność
2 - Rolnictwo
3 - Przemysł
4 - Dystrybucja
5 - Higiena i bezpieczeństwo
6 - Administracja
7 - Kultura / Nauka
8 - Mitologia
9 - Wojsko
0 - Estetyka
- - Przegląd
Spacja - włączy pierwszą pozycje przeglądową zakładki, w której się aktualnie znajdujesz (np. Pokaż Zapasy w zakładce Ludność)
Ctrl + F1 / F2 / F3 / F4 - zapisanie danej pozycji
F1 / F2 / F3 / F4 - przejście do zapisanej wcześniej pozycji
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 26.05.2009
autor: ziemek8 | ocena: 5.3 | wyświetlenia: 85123 | komentarze: 91
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
Jak zarezerwować towary dla koloni / miasta macierzystego?
Aby zarezerwować towar dla koloni czy też dla miasta macierzystego należy kliknąć na znak celów (ten ptaszek obok przycisków przenoszonego do mapy świata i obracającego widok miasta). Tam należy kliknąć (jeżeli ma się wystarczająco ilość towarów) na przycisk "Zarezerwuj" i potwierdzić. To wszystko.
Co znaczą te flagi wokół pałacu?
Flagi te oznaczają oddziały, które posiadasz w swoim mieście. Każda flaga posiada symbol oznaczający jakość danych wojsk (hoplici, jazda, plebs...). Jedna flaga to 8 jednostek (tylko w przypadku gdy nie ma wystarczającej ilości wojsk w mieście w oddziale może być mniej niż 8 jednostek). Wszystkie rozkazy wydaje się całemu oddziałowi za pośrednictwem właśnie tej flagi (m.in. przywołuje na miejsce położenia flagi, odsyła do domów...).
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 26.05.2009
autor: ziemek8 | ocena: 4.5 | wyświetlenia: 20220 | komentarze: 0
Zadowolenie mieszkańców
Zadowolenie mieszkańców miasta jest bardzo ważne i należy o nie dbać z taką samą skrupulatnością jak o dodatni bilans finansowy miasta. Czynnikami wpływającymi na zadowolenie mieszkańców są:
Zapasy żywności
Żywność jest podstawowym towarem, który powinieneś dostarczyć każdemu mieszkańcowi swojego miasta, brak żywności wzmaga niezadowolenie, szczególnie gdy przez brak żywności wybucha zaraza. Na stan zadowolenia wpływa także ilość zapasów żywności, im mniejsze tym niepewności (a więc i niezadowolenie) mieszkańców większa.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 26.05.2009
autor: ziemek8 | ocena: 4.8 | wyświetlenia: 18009 | komentarze: 0
Kultura i Nauka
Domy - czy to plebsu czy elity - potrzebują rozrywki (kulturalnej, czy też naukowej). Różne rozrywki w innym stopniu zaspokajają potrzeby mieszkańców miasta. Dokładnie przedstawia to tabela poniżej. Stopień ten jest przedstawiony w postaci punktów rozrywki.
Informacje dotyczące ilości punktów rozrywki potrzebnych każdemu domowi znajdują się w tabeli na końcu tej strony.
Ważną informacją jest to, że pracownicy dostarczający rozrywki (sportowcy, filozofowie, aktorzy, astronomowie, wynalazcy...) idąc z budynku, w którym uczyli się fachu, do budynku docelowego (przechodząc nawet przez blokady drogi), dostarczają rozrywki wszystkim napotkanym po drodze domom. Można to wykorzystać np. w liniowych sposobach budowy dzielnic, ponieważ nowi pracownicy dostarczający rozrywki wychodzą z tych punktów (szkolących) w takich odstępach czasu, że dom nie zdąży cofnąć się w rozwoju (jednakże przy niepełnej załodze punktu szkolącego, czy też zbytnim oddaleniu punktu szkolącego od docelowego może istnieć pewne ryzyko, zwiazane z tym, że punkt szkolący nie zdąży wyszkolić pracownika (w przypadku niepełnej załogi) czy też pracownik nie zdąży dojść na miejsce (w przypadku zbytniego oddalenia - z jednego punktu szkolącego może wyjść maksymalnie tylko jeden pracownik, dopiero po jego dojściu na miejsce wychodzi nastęny), wtedy domki cofną się w rozwoju). Po dojściu do budynku docelowego pracownicy dostarczający rozrywki rozchodzą się po mieście (jak daleko można sprawdzić w dziale pracownicy) (wtedy blokady drogi już ich blokują). Ważne jest także by odpowiednio dobrać ilość budynków szkolących i budynków docelowych, najlepsza w tym przypadku jest proporcja 1:1. Inaczej sprawa ma się ze stadionem czy muzeum, tam punktów szkolących może być znacznie więcej, ponieważ punkt docelowy może być tylko jeden.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 01.06.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.1 | wyświetlenia: 1393 | komentarze: 4
Herosi i potwory
W tym tekście znajdują się informacje o herosach - czego żądają by pojawić się w mieście, jakie potwory pokonują oraz prośby których bogów spełniają (Uwaga! Dotyczy to tylko próśb bogów z oficjalnych przygód Zeusa i Posejdona. W przygodach stworzonych w edytorze istnieje możliwość przypisania dowolnego herosa do dowolnej prośby boga.)

Achilles

Potrzebuje:
 • 32 komplety uzbrojenia
 • 3 oddziały hoplitów/włóczników lub jeźdźców/rydwanów
 • świątyni ku czci Ateny (lub Hefajstosa jeżeli świątynia Ateny jest niedostępna)
 • brak niezadowolenia w mieście
 • 16 amfor wina
Pokonuje:
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 08.01.2012
autor: Anelg | ocena: 7.8 | wyświetlenia: 20014 | komentarze: 6
Wojsko niezależne
Twoja armia – czy to grecka, czy atlantydzka – nie jest jedyną armią na świecie. Gdyby tak było, musiałaby mieć tylko funkcje reprezentacyjne.
Ten artykuł jest poświęcony właśnie tej oto reszcie, przez którą nieraz Twoja armia przestaje wylegiwać się w domach elity i rusza na bój.
Jeśli masz życzliwych sprzymierzeńców, ich armia – składająca się również z tego rodzaju żołnierzy – może pomagać Twoim własnym oddziałom w obronie miasta.
Zapewne wiesz, że wojska lądowe gracza mają trzy rodzaje jednostek. Pierwszym z nich jest grupa ochotnicza rekrutująca się z domów zwykłych. Jej przedstawiciele przedkładają walkę dystansową nad bezpośredni kontakt z przeciwnikiem i stanowią bardziej wsparcie niż właściwą armię. Dwa pozostałe rodzaje wywodzą się z domów elity i wymagają profesjonalnego uzbrojenia – to piechota i konnica.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 31.05.2020
autor: ziemek8 | ocena: 7.3 | wyświetlenia: 862 | komentarze: 0
Bogowie i ich świątynie
W tym tekście znajdują się informacje o bogach - co zapewniają po zbudowaniu im świątyni, jakie są koszta budowy ich świątyń, co robią, gdy atakują miasto.
Zeus Gdy jego świątynia zostanie zbudowana zapewnia wyrocznię oraz ochronę przed wszystkimi atakującymi bogami. Poprawia także opinię o mieście. Błogosławi wszystkie budowle. Proszony o pomoc uczestniczy w obronie miasta przed atakiem miasta rywala. Gdy atakuje miasto: niszczy pałac i różne inne budynki w pobliżu. Zatrzymuje na jakiś czas handel.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 13.02.2009
autor: ziemek8 | ocena: 5.6 | wyświetlenia: 111515 | komentarze: 16
Lista kodów
Naciśnij [ctrl] + [alt] + [c], wtedy pojawi się potrzebne do wpisywania kodów okienko. Następnie wpisz jeden z poniższych kodów i potwierdź naciskająć [enter].

Delian Treasury - tysiąc drachm trafia do skarbca (działa tylko do 15 tys)
Ambrosia - wygrywasz epizod i automatycznie przenosisz się do następnego
Bowvine and Arrow - obrońcy z wież strzelają krowami zamiast strzałami
Cheese Puff - pracownicy mleczarni ubierają się w bardziej odpowiedni strój
Fireballs from Heaven - od teraz po kliknięciu LPM (lewym przyciskiem myszy) z nieba spadają meteoryty (można przytrzymać klawisz i przeciągnąć, a spadną dziesiątki meteorytyów niszczących wszystko na swej drodze), kod anuluje się klikając PPM (prawym przyciskiem myszy), ciekawe jest to że można tymi meteorytami zabić potwora, albo usunąć przeszkadzające skały
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 22.05.2009
autor: ziemek8 | ocena: 5.0 | wyświetlenia: 40105 | komentarze: 46
Modyfikowanie świątyń
Może zacznę od tego o co tu tak w ogóle chodzi. Otóż autorzy naszej wspaniałej gry Zeusa Pana Olimpu dali nam możliwość modyfikowania pewnych ustawień gry. Możliwości tych jest wiele, jednak w tym artykule zajmiemy się modyfikowaniem plików świątyń.
No to zaczynamy. Wejdźmy do folderu w którym znajdują się pliki świątyń, czyli do folderu Model, który znajduje się w głównym katalogu gry. Znajduje się tam wiele plików, nas interesują te z przedrostkiem "Sanctuary_". Otwórzmy któryś z plików.
« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 26.05.2009
autor: ziemek8 | ocena: 6.2 | wyświetlenia: 16888 | komentarze: 0
Interfejs
Jak każda gra, tak również Zeus Pan Olimpu ma swoje charakterystyczne elementy, które zostały przedstawione w interfejsie. Składa się on z kilku zasadniczych części:

 • Menu gry:
  • Plik:
   • Nowa misja - wyjście do menu głównego gry
   • Powtórz epizod - rozpoczęcie epizodu na nowo
   • Wyczytaj grę - wyczytanie gry
   • Zapisz grę - zapisanie gry
   • Usuń grę - usunięcie zapisanej gry
   • Wyjście z gry - wyjście z gry do Windows lub innego systemu operacyjnego
  • Opcje:

« zobacz więcej »
artykuł gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 19.06.2009
autor: MaciekZ | ocena: 4.7 | wyświetlenia: 16302 | komentarze: 2
Mała porada przy robieniu świątyń
Jeśli tworząc świątynię zapisujesz jej elementy kolumnami (tzn najpierw obiekty od góry do dołu znajdujące się w pierwszej kolumnie od lewej strony, potem druga kolumna itd.), a świątynia jest symetryczna wzdłuż linii pn-pd, można skrócić czas pracy niemal o połowę. Mianowicie robimy lewe pół świątyni, po czym kopiujemy je i wklejamy. Następnie zmieniamy numery kolumn we wklejonych kolumnach na odpowiednie numery. Przykład: jeśli mamy świątynie o szerokości 8, to tworzymy pierwsze 4 kolumny, następnie je duplikujemy, a we wklejonych kolumnach zmieniamy numer 4 na 5, 3 na 6, 2 na 7 i 1 na 8, ponieważ świątynia jest symetryczna i przykładowa kolumna 3 będzie identyczna jak kolumna 6. Oczywiście trzeba jeszcze potem dokonać pewnych zmian, jak np, usunięcie lub dodanie współrzędnych budynków, posągów i ołtarzy. Bądź zmiana rzeźb skierowanych na wschód, na rzeźby skierowane w stronę zachodnią. Wydaje się to może trochę zagmatwane, ale tak jest naprawdę szybciej. Szybciej zmienia się w kolumnie jej numer niż mozolnie patrzy na zmianę to na plan, to na ekran i wpisuje numerki obiektów, które powinny się w danym miejscu znajdować.
« zobacz więcej »
Strony: 1 2 3 4
Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem