Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Pelops i Synowie  (Przeczytany 25628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Pelops i Synowie
« dnia: 04.10.2015, 21:48:30 »
Wraz z odrodzonym Pelopsem udaj się do Grecji, gdzie Pelops założy swoje miasto i swój ród - a w którego tragiczne losy wplątana zostanie twoja osada! Ta kampania ma średni poziom trudności i składa się z dziewięciu epizodów, wliczając w to jedną kolonię.

Kiedyś ktoś tam wspomniał że powinienem zająć się misjami na podstawie mitów i legend starożytnej Grecji. No to się wziąłem; na warsztat poszedł Pelops, i jego ród. Pierwsze cztery epizody dotyczą Pelopsa, potem na scenę wchodzą jego synowie, Atreus i Tiestes, a ostatnie dwa epizody to młodzieńcze lata Agamemona oraz Menelaosa.

Misja przetestowana dokładnie i oszlifowana po wieloma względami. Dla ułatwienia proponuje w pierwszych dwóch epizodach nie szastać pieniędzmi na prawo i lewo oraz zostawić duże płaskie tereny na wymagane świątynie. Życzę przyjemnej rozgrywki ;)

Podziękowania dla bazylozaura za dyskusje, testy i wsparcie duchowe ;P



Załącznik Pelops i Synowie.zip zaktualizowano 18.01.2016. Do tego dnia pobrano go 207 razy. - dop. ziemek8
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #1 dnia: 04.10.2015, 22:25:08 »
Mapa miasta macierzystego wygląda zacnie. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #2 dnia: 04.10.2015, 22:28:40 »
Dziękuje, oby tylko cała misja okazała się zacna :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #3 dnia: 10.10.2015, 15:33:38 »
To ja będę pierwszy do komentarza.

Misja podobała mi się wyjątkowo i naprawdę nie ma zbyt wiele (jeśli w ogóle) do zarzucenia.

Zacznijmy od mapy - widać, że poświęciłeś jej dużo uwagi. Czasami miałem wrażenie, że niektóre skały ustawiłeś na złość tak by dokładnie brakowało jednej kratki do postawienia świątyni. ;) Ale jak akurat lubię takie mapy - z jednej strony dużo miejsca, z drugiej trzeba dobrze planować by móc się ze wszystkim zmieścić (przypomina trochę Dziecki Soddusa). Ale żeby nie było - miejsca jest, aż nadto. Spokojnie u mnie zostało jeszcze miejsce na dwie dzielnice plebsu, świątynie i coś tam jeszcze.

Fabularnie misja bardzo fajnie napisana, teksty ciekawe i zgodnie mitologicznie. Umknęła mi tylko przyczyna ataków Hermesa - było jakieś fabularne uzsadnienie czy tak po prostu się uprzykrzał. Tak czy owak zaatakował mniej w najmniej dogodnym momencie (za wielkim zamówieniu rzeźb) i musiałem znowu prosić się o datki za granicą.

Dwa pierwsze epizody rzeczywiście trudniejsze i trzeba trzymać rękę na kasie. Przekonałem się o tym zaczynając kolonię z raptem 1000 drachm. Ale jakoś się udało przeżyć, nawet jeśli pewna powódź zniszczyła mi świątynie Apolla ;) Po powrocie raczej było już z górki. Pomny swoich błędów skorzystałem z tego, że kolonia miała dobry eksport i wróciłem do miasta macieszystego z dużym naddatkiem. Dlatego też bez problemu zapłaciłem okup. Jaka byłaby inna opcja gdybym tego nie zrobił?

Trzęsienie ziemi nie zrobiła na mnie większego wrażenia (zwłaszcza, że jestem świeżo po Dziejach Królowej KHEM!) a kolejne cele bardzo szybko się zaliczało. Z powody nadwyżki w skarbcu najazdy Myken też były szybko odpierane. Zaskoczył mnie brak wymogu żadnych świątyń na końcu rozgrywki - spodziewałem się, że będzie wymóg aż 4.

A i jeszcze jedna rzecz. Kraken mi sie zaciął w jednym miejscu przy ujściu rzeki i nie ruszył się z tamtąd aż do końca.

Kończąc mój wywód - misja bardzo dobra, warta polecenia każdemu (5/5)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #4 dnia: 10.10.2015, 18:25:54 »
Jeśli nie zapłaci się okupu, jakieś ~15 miesięcy przed jego datą końcową Pelops planuje atak i prosi o wsparcie. Jesli do tego czasu zrobiliśmy Świątynię Ateny i jeszcze dzielnicę elity (bo jest możliwość), można mu podesłać wojowników - jeśli wygra, Elida zostaje sojusznikiem. Jeśli przeoczymy okazję, pozostaje tradycjna metoda 'na podbój' samemu ale to bardzo trudne do wykonania. Nie ukrywam że zapłacenie okupu jest łatwiejszą opcją :)

Według źródeł, Hermes był ojcem Myrtilusa, tak więc jego atak to poniekąd wsparcie dla syna, tylko już mi zabrakło miejsca w tekście by o tym wspomnieć ;P

A i jeszcze jedna rzecz. Kraken mi sie zaciął w jednym miejscu przy ujściu rzeki i nie ruszył się z tamtąd aż do końca.

Nie będe wspominał co się biednemu Krakenowi na moich testach przytrafiało... ale to ze względu na szerokość rzeki, biedak nie ma gdzie się podziać po prostu :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

aniula19.12

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #5 dnia: 06.11.2015, 21:40:01 »
Misja przyjemna,  fajnie, że trzeba było kombinować z mapką, chociaż ja pechowo wybrałam lokalizację i żeby zmieścić kolejną świątynię musiałam usunąć poprzednią.  Ale na początku trzeba uważać finansowo i być uważnym, więc fajnie, bo można się trochę wysilić.
Jeden tylko malutki błąd - autor chyba chciał się pobawić w jasnowidza i w jednym opisie epizodu po podbiciu miasta w opisie było napisane, że rywal nie dał rady obronić miasta podczas jednoczesnego ataku na Spartę - a ja się troszkę wycwaniłam i zaatakowałam to miasto w czasie, w którym ono było tuż tuż przed zaatakowaniem mojego :) Zapłaciłam okup, ale już nie zdążyli wrócić na czas do obrony.
Za to fajnie, że cele epizodu wpasowały się do fabuły i rzeczywiście miały sens - np. to zbieranie produktów na wesele sojusznika.
Ogólnie bardzo przyjemna misja, chociaż raczej prosta, skoro ani razu nie czułam potrzeby zapisywania gry, żeby się w razie czego móc cofnąć i zrobić coś inaczej.
I też poszłam łatwiejszą drogą i zapłaciłam okup, bo szczerze mi się nie chciało rozbudowywać armii na tym etapie. Wiem, jestem leniem :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #6 dnia: 06.11.2015, 23:00:26 »
Przyznaję, walkę z Mykenami mogłem nieco inaczej opisać pod koniec epizodu, ale co tam :P

Misja z założenia nie jest trudna; w sumie bardziej skupiłem się na opowiedzeniu mitu o Pelopsie niż stawianiem przed graczem karkołomnego wyzwania (bo z drugiej strony, ileż można? ;P).
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #7 dnia: 18.01.2016, 08:05:12 »
Rozmawiałem z kilkoma osobami i okazuje się że niezwykle trudno podbić jest Elidę. W załączniku nowa wersja, teraz miasto łatwiej podbić jeśli ktoś nie zdąży z zapłatą okupu w 3cim epizodzie.

Ziemka proszę o to co zwykle ;)



Załącznik przeniesiony do pierwszego posta. - dop. ziemek8
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

mckn

  • Ja tu tylko gram
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko gram
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #8 dnia: 10.09.2016, 01:13:57 »
Ha podobało mi się, fajna fabuła i świetnie połączona z misją o Troi :)
Ile się nadenerwowałem żeby pobudować domy w tych wąskich miejsach, ale dzięki temu nowe sposoby planowania odkryte. Przyjemnie spędziłem piątek, dziękuję  ;D
Ja tu tylko gram

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #9 dnia: 10.09.2016, 09:32:29 »
Dziękuje, w tej misji jak najbardziej starałem się z fabułą i mitologią. Z mapką też, zresztą ;)

Z czystej ciekawości: podbiłeś Elidę czy zapłaciłeś okup z 10000 drachm?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

mckn

  • Ja tu tylko gram
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko gram
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #10 dnia: 10.09.2016, 10:34:17 »
Z mapką to pojechałeś :P teren tylko pod świątynie a reszta ma się gnieździć... nerwy i stres tylko hehehe
Przynajmniej musiałem pomyśleć żeby inaczej budować niż zwykle.
Zapłaciłem, w 48 miesięcy to nie tak trudno zdobyć tyle kasy. Genialny pomysł z tym był :)
Ja tu tylko gram

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #11 dnia: 17.09.2016, 19:05:16 »
Bardzo fajna misja, lubię takie! Trochę musiałam się pogimnastykować, żeby zbudować ostatnią świątynię, ale skończyło się na przeniesieniu kilku mleczarni i spichlerza :)

Pomysł z okupem bardzo oryginalny, dwa lata to akurat, aby zgromadzić pieniążki.

Przepraszam, nie mam weny, aby napisać coś więcej, a szkoda, bo misja naprawdę dobra!!
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

dikajos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #12 dnia: 03.04.2019, 23:08:43 »
Szybka piłka, dużo epizodów ale wszystkie wchodzą jeden po drugim.
Jedyny problem to miejsce... naprawde perfidnie umieszczone kamienie i bardzo małe pole do budowy. Ale z rzutu ptaka pięknie mapa wygląda :>

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #13 dnia: 25.08.2021, 17:47:48 »
Ostatnio nadrabiam trochę zaległości w graniu w Twoje misje.
Całkiem niezła kampania Ci wyszła. Oprócz oczywistych już w Twoich dziełach pięknych map, bardzo spodobała mi się fabuła. Te wszystkie przeplatane historie z mitów udało Ci się sprawnie połączyć w jedną całość. Dobrze się to czytało, chociaż i tym razem nie obyło się bez błędów w tekście.  ::)
Samych faktów w tej przygodzie nie było zbyt wiele, ale nie było nudno. Niektóre epizody kończyłem dość szybko a jeden nawet w kilka sekund.  ;D
Podsumowując - wszystko to, co zwykle.  :P
Oceniam na 9/10.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #14 dnia: 25.08.2021, 22:02:08 »
Czytając posta w Kalymnomachii myślałem sobie, 'no to bazylozaur zagrał już we wszystko co miałem'

A jednak nie :P

Szczerze powiem, że nawet nie wiem, co ci jeszcze zostało. Zostało ci coś? A za ocenę, i w sumie wszystkie oceny przez te 10 lat, ślicznie dziękuje ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #15 dnia: 26.08.2021, 16:57:33 »
Czytając posta w Kalymnomachii myślałem sobie, 'no to bazylozaur zagrał już we wszystko co miałem'

A jednak nie :P
Myślę, że coś tam jeszcze zostało, ale niedużo, może 2-3 misje.

A za ocenę, i w sumie wszystkie oceny przez te 10 lat, ślicznie dziękuje ;)
Nie ma za co. Cała przyjemność z grania była po mojej stronie.  :)

P.S. Mam cichą nadzieję, że jeszcze coś wyprodukujesz.

Uti

  • Gość
Odp: Pelops i Synowie
« Odpowiedź #16 dnia: 31.08.2021, 01:20:03 »
Kampania do misji w kolonii dość trudna, trzeba trzy razy obrócić każda drahme zanim się ją wyda. Trudno było podbić Elidę (w tradycyjny sposób), musiałem usunąć świątynie Posejdona by domy elity postawić,, reszta misji była dość prosta i przyjemna, miejscami za długo trwało zdobywanie surowców na świątynię bo handel był bardzo ograniczony

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem