Nieśmiertelne Gry Szukaj
Anno 1602

Autor Wątek: [Anno 1404] Zawiesza się na Windows 10  (Przeczytany 18162 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kryspe

  • Gość
[Anno 1404] Zawiesza się na Windows 10
« dnia: 02.03.2016, 16:52:09 »
Witam wszystkich,
Jestem ulubieńcem gry w ANNO 1404 VENICE od lat ale nagle pojawił się problem po zainstalowaniu gry na nowym laptopie, gra się zawiesza a na chwilę przed tym pojawia się komunikat informujący o ZBYT NISKIEJ PAMIĘCI FIZYCZNEJ (RAM)...
Zaznaczę,że są zainstalowane wszystkie odpowiednie dodatki włącznie z 2.1
Próbowałem już rozszerzyć pamieć,miejsce a następnie wróciłem do opcji monitowania przez system - BEZ ZMIAN.
W internecie widziałem,że problem się pojawił już wcześniej ale nie było na niego stosownego odzewu....
Może to wina zainstalowanego WINDOWS 10...

Mój sprzęt to ASUS UX501 4k o parametrach:

RAM : 16 giga DDR3
PROCESOR :czterordzeniowy procesor Intel® Core™ i7-4720HQ 2.6 GHz (3.6 GHz Turbo)
DYSK : SSD 500gb
Karta : GeForce NVIDIA GeForce GTX 960M 2GB GDDR5
( raczej nie możliwym jest aby sprzęt nie dawał rady )

Może jest jakaś łatka, patch na poprawne działanie gry na win10.....

Proszę o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu....

Z góry dziękuję.


ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: 05.03.2016, 12:21:23 »
Witaj.
Tak, na pewno nie chodzi o moc sprzętu.
Czy samego Windowsa 10 masz zaktualizowanego? (najnowsze poprawki zainstalowane) (czy może masz jakąś wersję "Preview")
Na jakim koncie jesteś zalogowany w Windows kiedy uruchamiasz grę? (Czy to konto ma prawa administratorskie?)

Kryspe

  • Gość
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2016, 18:38:11 »
Witam,
Tak, WIN zaktualizowany, sterowniki również - wszystkie. Wersja WINA full oryginał - załączony do zakupionego  sprzętu. Uruchamianie Administrator. Gra również oryginał - na poprzednim sprzęcie z 2011 roku chodziła na Fula Opcji bezproblemowo ( MSI GX740, Radeon HD 5870HD 1GB GDDR5, 8Gb Ram DDR3 1600, Intel i5 2rdzenie 2,6Ghz ).
Także problem gdzieś tkwi ale pytanie w czym.....

Pozdrawiam

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #3 dnia: 07.03.2016, 22:44:32 »
(Sam nie mam Windows 10.)

Jest w ogóle w Windows 10 opcja uruchamiania "w trybie zgodności z", np. Windows XP, albo nawet starszymi? Próbowałeś tego?

Inna rzecz, tutaj:
http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_apps-insider_other/the-game-anno-1404-crashes-on-windows-10/6b717b22-3ac6-4724-b62b-f72f16e70217
Polecają zrobić to:
http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_search/start-menu-doesnt-appear/a7c56613-277c-4993-bb74-08650dce7b21?tm=1421986217347
Wydaje się skomplikowane, ale może już probowałeś podobnych rozwiązań?

Kryspe

  • Gość
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #4 dnia: 08.03.2016, 09:57:58 »
Witam,
tak, w win10 jest opcja URUCHOM ZA ZGODNOŚĆ Z WIN 7 lub 8.1  ale to nic nie zmienia. Wziąłem również uruchom przy pomocy karty wysokich wydajności z uwagi na możliwość uruchamiania za pomocą karty zintegrowanej INTELA - pomogło trochę, na jakiś czas....
No cóż będę próbował dalej.
Dziękuje za wskazówki i linki z których skorzystam i dam znać co się udało osiągnąć....
Doczytałem gdzieś ,że wina może leżeć po stronie zbyt dużej ilości pamięci RAM (powyżej 12 Giga), której gra nie widzi i powstaje problem....

Pozdrawiam

Kosa50pac

  • Gość
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #5 dnia: 24.03.2016, 02:19:14 »
Witam mogę pomoc z tym sam miałem problem i się okazuje ze Anno 1404 jest zapisane na max 2gb ramu jeżeli posiada się więcej wyskakuje blad ramu. I to nie tylko na win 10. Nie wiem czy dalej potrzebna Ci pomoc ale jak tak to napisz tutaj to się odezwę i pomogę bo u siebie to zrobiłem ale trochę trudu było znaleźć rozwiązanie.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #6 dnia: 24.03.2016, 08:28:29 »
Możesz zamieścić swoje rozwiązanie tutaj (w tym wątku na forum)? Może przyda się też innym osobom. :)

Kosa50pac

  • Gość
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #7 dnia: 27.03.2016, 01:06:33 »
Możesz zamieścić swoje rozwiązanie tutaj (w tym wątku na forum)? Może przyda się też innym osobom. :)

Ehh masz racje, dziwie się co ja pisałem wcześniej. Zamiast od razu napisać co i jak.
Czyli jak pisałem gra jest do 2gb ramu, dla niektórych działa normalnie dla niektórych nie itd.
1. Ściągasz program "large address aware" (program ten jest ok, bez wirusów itd. nawet go nie instalujesz tylko załączasz na jeden raz potem możesz usunąć. Robi on ze powiększa pamięć operacyjna aplikacji jaka może się posługiwać.
2. obsługa jest prosta, załączasz program wcześniej podany i wyskoczy małe okienko, zaczynasz na górze od wybrania pliku pierw-wybierasz anno4.exe w folderze z gra, a potem zaznaczasz małe okienko pod tym. Na koniec ciskasz zapisz i koniec.
3. powtórz to na pliku addon.exe który tez się znajduje w folderze z gra.
4. Nie ma punktu 4 bo to wszystko. Wchodzisz do gry i grasz godzinami bez problemu z  ramem.

potrzebujesz więcej pomocy lub nie możesz znaleźć tego programu w necie to z chęcią pomogę. Pisz jak cos tutaj. Bo gra warta tego :)

Ps. cały proces zajmie Ci z 2:32 min (program wazy 42 kb hehe)

SiaraSiarzewskiPL

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #8 dnia: 18.12.2017, 10:19:02 »
Chyba musze niestety odświeżyć temat. Mimo przegrzebania internetu nie mogę znaleśc odpowiedzi jak zlikwidować zacinanie sie anno na moim komputerze ( próbowałem patcha- nic, tryby zgodności- nic, program " large address aware tez nic nie daje, zmiany ustawien grafiki również....
Ma ktos z Was moze jakis pomysl bo wykoncze sie albo ja albo laptop skonczy swój żywot:)

krolzloty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #9 dnia: 20.12.2017, 17:41:08 »
W moim wypadku gra się nie zacina, ale jedyny efekt jaki jestem w stanie osiągnąć to widok menu głównego Anno 1503. Wykonanie akcji kończy się "wywaleniem gry". Próbowałem z trybami zgodności, wszelkimi opcjami innymi we właściwościach elementu odpowiedzialnego za uruchamianie gry, próbowałem z "large address aware" ale też bez pozytywnego skutku.

dpdp

  • Gość
Odp: Anno 1404 się zawiesza na Windows 10
« Odpowiedź #10 dnia: 28.01.2018, 12:36:39 »
ktolzloty - udało ci się coś poradzić na swój problem?  ???

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem