Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Imperium Kalidońskie  (Przeczytany 22409 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Imperium Kalidońskie
« dnia: 30.08.2016, 18:05:10 »
Mija dziesięć lat od rozpadu wielkiego acz krótko istniejącego Imperium Taras w Italii. Grecy, wolni od tyranów, znów kłócą się ze sobą, a na Bliskim Wschodzie rządzą potomkowie Seleucjusza. W międzyczasie, mieszkańcy Kalidonu decydują się zdobyć nieco sławy dla siebie... Ta niezbyt trudna przygoda składa się z 6 epizodów w mieście macierzystym, i maksymalnie 2 kolonii.

Kolejna przygoda, tym razem nieco łatwiejsza... a niektórzy pewnie zauważą, że historia, mimo że wzorowana na historii starożytnej, nieco od niej odbiega. Być może kilka następnych przygód też takich będzie, ale lepiej żebym więcej nie zdradzał ;)

Miłej zabawy.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #1 dnia: 04.09.2016, 19:36:02 »
Mega trudna misja. Nie mogę. ukończyć epizodu w którym trzeba podbić Puellę (czy jakoś tak). Za każdym razem wroga armia mnie podbija. Epizod za bardzo chaotyczny, za dużo się dzieje na raz. O ile udało mi się szybko zgładzić smoka, to ataki są, albo znowu mam pecha. Proszę napisz mi jak mam ukończyć ten epizod.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #2 dnia: 04.09.2016, 19:43:36 »
A próbowałaś wczytać save'a ze wcześniejszej misji i po prostu stworzyć więcej wojska/zgromadzić kasę na okup? Zawsze można prosić sojuszników/wasali o wsparcie wojskowe czy towary czy kasę.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2016, 17:35:41 »
Gromadziłam kasy tyle ile mogła, więcej nikt nie chciał mi dać. Z obroną u mnie gorzej nigdzie w grze nie moge znaleźć tutoriala. Będę jeszcze próbować.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #4 dnia: 06.09.2016, 12:55:36 »
Klikasz proporzec, stawiasz gdzieś na ziemi, klikasz guzik z flagą (lewy dolny), i tyle. Potem ten sam guzik by odwołać wojsko do domu. Hoplitów i Jeźdźców można dać na 'agresywny' i będą ścigać wrogów, pospólstwo można zostawić na 'defensywnym' i będą z daleka rzucać kamienie.

Tak samo jak triery, można zaznaczyć kilka proporców na raz przeciągając myszką, ułatwiając sprawę. Jedyny mankament jest taki że tych 6 guzików nie działa podczas pauzy, ale przecież zawsze grę można spowolnić :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #5 dnia: 04.11.2016, 23:59:12 »
Wyjątkowo skomentuję misję przed jej zakończeniem, a zaraz wyjaśnię dlaczego.
Odpaliłem grę na Tytanie i od razu początek mnie zaskoczył; nie spodziewałem się tak, nie trudnej, ale wymagającej gry - z surowców mamy tylko jedzenie i drewno i tylko to drewno można sprzedać, z czym ledwo się wychodzi na zero, a do tego trzeba budować armię bo od początku (mimo spełniania próśb rywali) jesteśmy atakowani i to dość silnymi armiami. I to jest wielki plus, bo czułem się jak w 2 epizodzie (a dokładniej od drugiego epizodu do niemalże końca kampanii :) ) "Bizancjum" kiedy traci się wszystkie farmy i możliwość ich stawiania i kombinuje się jedzenie z miesiąca na miesiąc (ale chyba wymyśliłem sposób na ominięcie "lawy", jak sprawdzę to dam znać). Pokonanie takich przeciwności sprawia wielką satysfakcję z gry, najważniejsze żeby były takie "akurat", nie za łatwe, nie za trudne, i właśnie w tej kampanii to się udało, więc gratuluje.
Kilka następnych epizodów poszło mi już stosunkowo łatwo, nie miałem większych problemów, na pierwszą kolonię wybrałem tę na północy Afryki. Wszystkie mapki oczywiście wyborne i o ile w tej kolonii przewidziałem możliwości "fal" to "działania natury" w mieście macierzystym mnie zaskoczyły i poniosłem straty, choć niewielkie (mam tylko nadzieję, że potem ze szczeliny w ziemi nie wypłynie lawa... :) )
I teraz przechodzę do powodu komentowania kampanii zanim ją ukończę.
Jestem na epizodzie w którym należy, między innymi, pobudować świątynię Posejdona. Problem jest taki, że ataki Zeusa trwają naprawdę długo i powodują duże straty, ale je można bez problemu przeżyć i odbudować się. Chwilę po zakończeniu ataku atakuje znowu, ale największym zmartwieniem jest to, że niszczy on pałac (jak się postawi po zniszczeniu to zawraca i znów go niszczy), a w tym epizodzie dość nasilone są działania militarne i kiedy przeciwnicy atakują, a nie mam pałacu lub dopiero co go postawię to nie mam armii i zaraz gra się kończy (atakują w kilku). Kilka razy już staram się powtórzyć ten epizod, ale nie wiem czy dam radę go ukończyć w związku z tym, bo zawsze kończy się tak samo - przeciwnik atakuje, a ja nie mam armii. To taka drobna uwaga do przemyślenia przy projektowaniu kolejnych kampanii, bo przy nieszczęśliwym splocie wydarzeń (atak Zeusa + atak przeciwników) jest praktycznie po grze i nic nie można na to poradzić. :(
Jestem chory, więc mam dużo czasu w domu i jeszcze jutro popróbuję jakoś to przejść, jak się uda i przejdę to z pewnością ocenię wysoko (9 lub 10), bo do tej pory kampania jest bardzo dobra i ciekaw jestem co się wydarzy w kolejnych epizodach.

EDIT: Poza tym jak przeciwnik atakuje, a Zeus mi zniszczy pałac (co robi cały czas) to zalicza to jako przegraną bitwę. Jeśli odpieram dwa ataki na raz to nawet jak odbuduję pałac to Zeus i tak go zniszczy zaraz i druga porażka. :(

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #6 dnia: 05.11.2016, 12:38:58 »
Trzeba jak najszybciej wrogów podbić, nadmiar kasy też się przydaje w tym epizodzie :P

A co do 'ominięcia' lawy w Bizancjum, nie da się; jednym z wymogów epizodu jest wycinka drewna a to jest niedostępne przed osunięciami, które wywołuje ukończenie zadania Atlasa, a które pojawia się dopiero po lawie ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #7 dnia: 05.11.2016, 15:34:52 »
Udało się! :) Po niezliczonej ilości wczytywania epizodu od nowa udało mi się go w końcu przejść, a potem kilka kolejnych i koniec gry. Przyznam, że pod koniec kampanii pierwszy raz mi zaczęło brakować miejsca pod budowę. Fabuła przystępna, typowo militarna rozgrywka (poza epizodami kolonialnymi). Przyjemnie było móc zbudować świątynie, których jest mało w kampaniach z gry i dość rzadko są wykorzystywane w kampaniach graczy (Azyl Afrodyty i Cypel Posejdona). Ciekawe utrudnienia w postaci niemożności podboju Kartaginy a obowiązku stałego odpierania jej ataków. Na wielki plus jest dla mnie duże wykorzystanie bohaterów - chociaż zadania oraz potwory były tylko dla Jazona i Atalanty (chyba jedno dla Heraklesa było, ale nie jestem pewien), co w późniejszej fazie gry sprowadzało się tylko do postawienia przybytku i natychmiastowego sprowadzenia bohatera. Ale może są jakieś ograniczenia ilości bohaterów, zadań od bóstw itd. i trzeba bylo to jakoś pogodzić... nie wiem, nie znam się na edytorze.

Tak czy inaczej daję 10/10, bo choć była to najtrudniejsza kampania jaką rozgrywałem to dopracowane mapy, fabuła, wiele wydarzeń fabularnych oraz zadań od bogów, a także możliwość budowy "rzadkich" świątyń mi to zrekompensowały. Naprawdę dobra robota.

Może w kolejnych kampaniach pojawią się świątynie Aresa, Hefajstosa czy Hadesa (zwłaszcza Hadesa)? Jakoś mam wrażenie, że dość rzadko pojawiają się możliwości ich pobudowania, albo po prostu nie trafiam na odpowiednie kampanie.:)


Ale na tych łąkach, mimo, iż są niedostępne (przed osunięciami), można budować budynki, tylko nie ma dostępu do nich i nie pracują. Jak się je postawi pod koniec 1 etapu i dobrze przygotuje się na2 etap (spełnienie wymagań Heraklesa) to wytrzymają do osunięcia się ziemi...?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #8 dnia: 05.11.2016, 16:05:32 »
Jak lubisz budować światynie, to zagraj w Kurort z Helus ;)

A co do owych łąk: ciekawa teoria, choć nadal jestem sceptyczny co do tego, że się da :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #9 dnia: 03.12.2016, 13:47:31 »
... tym razem nieco łatwiejsza...
No to gram na Bogu.
... ale narazie nawet pierwszego epizodu przejść nie mogę. :D Dwa razy od początku zaczynałem. I za każdym razem w końcu mnie jakieś miasto podbiło po raz drugi z rzędu.

Ciekawy pomysł z Oliwą, trochę się głowiłem skąd ją wziąć. Myślałem, że spełnienie prośby boga udostępni jakieś możliwości, ale okazało się, że można w inny sposób ją zdobyć :)

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #10 dnia: 04.12.2016, 01:53:41 »
Właśnie problem z tym, że w tej kampanii, tak naprawdę, to pierwszy epizod jest najtrudniejszy. Jak się go przejdzie to potem nie ma większych problemów (chyba, że się przypadkiem złożą dwa ataki wroga + Zeus, jak w moim przypadku, ale to po prostu niefart :) )

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #11 dnia: 31.03.2017, 22:24:28 »
Spełnić żądanie Antiochii o drewno, tudzież zasypać miasta prezentami aż w końcu będzie możliwość 'Poproś' zamiast 'Żądaj' :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #12 dnia: 30.06.2020, 22:58:21 »
W końcu i ja zabrałem się za tę misję. Ukończona jak zwykle na 'bogu'. Choć pierwszy epizod faktycznie był dość trudny, to późniejsze etapy gry były już łatwiejsze. Było kilka momentów, gdzie problemy się skumulowały, ale szybko i sprawnie kierowałem sprawy na właściwe tory.
Mapy jak zawsze super, fabuła też niczego sobie. Jak większość Twoich misji i ta nie odstaje od reszty. Oceniam na mocne 9/10.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Imperium Kalidońskie
« Odpowiedź #13 dnia: 01.07.2020, 01:08:11 »
Wydawało mi się, że już w tą misję grałeś, ale spojrzałem w górę i rzeczywiście nie było komentarza.

Za dużo tych misji zrobiłem i teraz mi się tematy mylą :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem