Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Księżniczka Eriel  (Przeczytany 15052 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Księżniczka Eriel
« dnia: 14.11.2019, 20:51:50 »
Eriel, niegdyś piękna księżniczka Oceanidów, teraz ma bladą skórę i zero łusek, a wiele kłopotów. Pomóż zrozpaczonej dziewczynie o zielonych włosach, odnaleźć spokój na suchym lądzie! Ta dość trudna misja składa się z sześciu epizodów - pięciu w mieście macierzystym, i jednego w kolonii.

Tym razem mniej mitologii a więcej, eee, love story? Imię głównej bohaterki było na początku inne, ale postanowiłem nie sprowadzać na nasze biedne głowy prawników Disney'a ;)

Ta kampania trochę czasu mi zajęła, ale pozwoliło mi to doszlifować wiele aspektów, w tym poziom trudności. Jest dość wysoki, szczególnie na początku - brak podatków, mała ilość surowców i ataki ze strony braci Eriel z pewnością dadzą się wam we znaki, nie mówiąc o tym, co będzie dalej. Powodzenia, i miłej zabawy :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2019, 22:32:48 »
Zgłaszam błąd w kampanii. Nie można ukończyć epizodu kolonialnego w Erissium. Jednym z celów misji jest wybudowanie piramidy, do której niezbędny jest granit a takowego nigdzie nie można zdobyć.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2019, 23:53:16 »
Wiedziałem, że po testach miałem na coś zamienić pomarańcze z Chotal, tylko zapomniałem, na co :P

Szybka poprawka już jest, jak Ziemek się pojawi to mam nadzieję że podmieni też i pierwszy post.



Załącznik przeniesiony do pierwszego postu.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #3 dnia: 17.11.2019, 11:39:25 »
Postanowiłem przeskoczyć epizod kolonialny z pomocą "Ambrosii" żeby dokończyć kampanię. Grałem jak zwykle na "bogu". Tak jak napisałeś, rzeczywiście jest dość trudna. Najwięcej problemów sprawił mi drugi epizod. Choć tak jak w pierwszym i trzecim - brakowało funduszy, to w tym jednak musiałem liczyć się z każdą wydaną drachmą przez cały czas balansując na granicy bankructwa. Musiałem posunąć się nawet do likwidacji wszystkich domów elit, bo utrzymywanie ich bez jednoczesnego zbierania podatków było nieopłacalne (zwłaszcza, że w tym epizodzie nie musiałem wojować). Te trzy początkowe epizody ciągnęły się niemiłosiernie mozolnie. Dopiero po założeniu kolonii, rozwój miasta ruszył z kopyta i grało się przyjemnie.

Co do fabuły... nawet ciekawa. Zauważyłem inspirację Disneyem i na końcu nawiązanie do wojny Trojańskiej. Lubię takie puszczanie oczka do gracza. Czytając tekst, w pewnym momencie ze śmiechu aż oplułem monitor - "ryby to na talerzu..." (koniec cytatu by nie spoilerować). To było świetne.  ;D Zaskoczył mnie natomiast pomysł z kolonią w Afryce. Z pewnością wiesz co mam na myśli. Miałem ambiwalentne odczucia.  ???

Moja ocena końcowa kampanii to 7,5/10.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #4 dnia: 17.11.2019, 13:21:08 »
Dzięki za recenzję! W tym tempie nie nadążę z tworzeniem nowych misji, i nie będziesz miał w co grać :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #5 dnia: 17.11.2019, 18:53:26 »
Mistrz Haspen znowu w akcji! :)
Kolejna misja na liście do zagrania. Ech, kiedy ja w to wszystko zagram.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #6 dnia: 18.11.2019, 18:45:31 »
Ech, kiedy ja w to wszystko zagram.

"Urlop" :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #7 dnia: 19.11.2019, 20:19:51 »
Nie jest tak źle, godzinkę a nawet dwie czasem znajdę.
Jednak jest jeszcze tyle innych rzeczy do ogrania - mam nadzieję, że się nie obrazisz Haspen - jednak z Twoją misją aktualnie wygrywa Age of Empires II Definitive Edition wydane w tamtym tygodniu. ;)

Definitive Edition - to znaczy, że lepszej nie będzie? Nigdy? Tiaa.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #8 dnia: 16.05.2020, 23:56:14 »
Trudnaaa!
Już w pierwszym epizodzie duże problemy, przeszedłem ten epizod z wrogą armią przy samym pałacu (wcześniej już raz się poddałem temu miastu), na szczęście zaliczyło mi zbudowanie świątyni w porę i epizod się zakończył (jeszcze nigdy nie przydało mi się tak bardzo to, że przy przejściu do kolejnego epizodu wrogie armie znikają).
W pierwszym epizodzie nie przegrałem, ale w już drugim... kilka razy. (i mam tu na myśli koniec gry - druga przegrana z rzędu).

Tak jak w poprzedniej Twojej misji, w która grałem ostatnio (link) - brak podatków i inne utrudnienia / urozmaicenia - powodowały, że misja była ciekawa - tak tutaj, było... ciężko.

Niech nikt nie pyta na jakim poziomie trudności grałem - nie przyznam się. :P



W załączniku - dzik - napsuł mi trochę krwi - wykadrowane, żeby nie zdradzać jego pozycji za bardzo dla tych, co jeszcze nie grali. ;)

Mała uwaga - w kolonii Hermes mi się przyblokował na wniesieniu.

Gość

  • Gość
Odp: Księżniczka Eriel
« Odpowiedź #9 dnia: 01.04.2021, 15:41:13 »
Grałam w inne Twoje misje i ta ma naprawdę fajną fabułę ale jest nudna niestety. Najpierw nic w mieście nie buduje latami żeby nazbierać pieniądze na np, kupienie rzeźb, a po misji kolonialnej po prostu czekam aż cele same się wypełnią(np. budowa świątyni).

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem