Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Eksperyment woziwoda  (Przeczytany 196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ramptourist

• Gracz
Eksperyment woziwoda
« dnia: 19.01.2020, 14:51:39 »
Zdobywając szczegółowe informacje na temat przechodniów dowiedziałem sie że szpital jak i fontanna są szczególnymi wyjątkami. Po pierwsze ich zasięg jest najkrótszy, wynosi tylko 27 pol, gdzie punkt naprawczy ma wartość chyba 44. Już wcześniej zauważyłem że zasięg tych dwóch budynków jest krótszy od pozostałych  i to właśnie on ograniczał wielkość moich osiedli przy założeniu że w pętli może być tylko jedna fontanna oraz że każdy mieszkaniec ma mieć dostęp do uzdrowiciela. Układając swoje osiedla zauważyłem też że woziwoda może pokonywać większą odległość pod warunkiem że ustawie go wewnątrz pętli w lewym górnym rogu tak aby droga oplatala go z góry i z lewej strony. Ustawienie go w jakimkolwiek innym miejscu kasowalo ten efekt. Ponadto zdarzało się że dom w lewym górnym rogu okresowo się degradowal przez brak dostępu do wody, po obserwacji stwierdzilem że woziwoda wychodzi w innym miejscu (po lewej stronie) niż miejsce do którego później wraca (na górze)

Po serii eksperymentów udało mi się stworzyć pętle wielkości całej mapy, petla nie jest zamknięta zaczyna się po lewej stronie od fontanny a kończy na jej górze, droga wraz z fontanna tworzy obwod ale droga bez fontanny nie tworzy już zamkniętego obwodu. Efekt tego jest taki że woziwoda wyrusza po swojej lewej stronie i obchodzi cała mapę dookola, zajmuje mu to 9 miesięcy chociaż teoretycznie można by zbudować konstrukcje w której chodził by latami nim wróci do swojej fontanny droga na jej górze.

Szpital także ma takie właściwości, w pozostałych budynkach nie stwierdziłem aby przechodzien nie wracał dokładnie w to samo miejsce z którego wyruszył.

Pawel25254

• Gracz
Odp: Eksperyment woziwoda
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2020, 21:50:31 »
a wyślesz zdjęcie całego osiedla jak je budujesz?

ziemek8

• Administrator
  • Gracz
Odp: Eksperyment woziwoda
« Odpowiedź #2 dnia: 20.01.2020, 20:17:52 »
Chętnie też zobaczę całe osiedle.
Budując dzielnice - nie wykorzystuję tego efektu. Zawsze staram się tylko by moment przełączenia się na "powrót" do budynku miał miejsce zaraz za połową drogi dzielnicy (dzięki temu woziwoda nie cofa się tylko idzie dalej i obchodzi całą dzielnicę).

(Tak na marginesie - lepiej robić "Print screen" zamiast zdjęcia ekranu - obraz wygląda lepiej i nie jest niepotrzebnie taki duży. Pomniejszyłem je i przeniosłem to zdjęcie do pierwszego posta.)

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest cztery odjac jeden:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec:

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów vortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z vortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia vortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem