1. Prawie bankrut - Almost bankruptCelem tej misji jest
spłacenie 10 000 000 $ pożyczki w banku. Dokładnie i tylko to - można sprzedać samoloty i wszystkie akcje w banku. Jest to krótka misja - więc najlepiej korzystać ze zleceń Last Minute i Air Travel (wykupywanie praw do połączeń między miastami w tej misji jest nieopłacalne - przynosi zyski po dłuższym czasie i większych inwestycjach).
2. Latające skrzynie - Flying cratesMisja wprowadzająca "Cargo", czyli transport towarów. Celem jest
przetransportowanie 1000 ton towarów (cargo). Najlepiej jest brać zlecenia transportu towarów na jak najkrótszych trasach. Jeżeli przy okazji uda się odłożyć trochę gotówki - dobrze jest kupić jakiś tani samolot, zawsze trochę przyspieszy transportowanie skrzyń.
3. Trzęsienie ziemi - The earthquakeMisja ze ściśle określonymi ramami czasowymi. Celem jest
przetransportować jak najwięcej ton towarów specjalnego przeznaczenia w 3 tygodnie. Towary specjalnego przeznaczenia oznaczają darmową pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Należy balansować pomiędzy zarabianiem pieniędzy, a darmową pomocą (celem misji). Najpewniejszą strategią jest pilnowanie rywali i pobieranie większej ilości zleceń pomocy ofiarom, gdy któryś z rywali robi to samo (pamiętając o zabezpieczeniu - co najmniej kilkudziesięciu ton - czyli ilości towarów możliwych do przetransportowania w 1 dzień).
4. Mile lub więcej - Miles or moreKolejna misja ze ściśle określonymi ramami czasowymi. Należy
w 30 dni przelecieć jak największy dystans wszystkimi dostępnymi samolotami. Prostą strategią jest na początku branie zleceń z Last Minute i Air Travel, a potem realizowanie połączeń miedzy miastami. Dłuższe loty są oczywiście lepsze, ale najważniejsze jest utrzymywanie każdego posiadanego samolotu cały czas w powietrzu, nawet jeśli oznacza to przyjmowanie krótszych lotów. Warto regularnie odwiedzać muzeum i bacznie obserwować dostępne tam samoloty. Najlepsze do realizowania celu misji są samoloty najszybsze (w tym samym czasie przelecą większą odległość), jednak należy uważać na ilość spalanego paliwa (niektóre samoloty spalają go tak dużo i tak szybko, że bardzo trudno znaleźć takim samolotom opłacalne zlecenia).
5. Zasada luksusu - The luxury principleCelem tej misji jest
zdobycie 150 punktów. Punkty te przyznawane są za każdy posiadany samolot, za jakość jego wyposażenia i pracującą na pokładzie obsługę. Najlepiej skupić się na kupowaniu zyskownych samolotów (najprościej jest skupić się na realizowaniu połączeń między miastami) i wyposażyć je w trzy-gwiazdkowe wyposażenie wnętrza (ulepszania elementów podwozia czy kokpitu jest dużo droższe, lepiej za tą gotówkę kupić kolejny samolot). Zatrudniając personel warto skupić się na ich umiejętnościach (zatrudniać tylko najlepszych), do tego - od czasu do czasu - dawać im podwyżki by ich motywacja do pracy nie malała.
6. Bankrut - BankruptMisja z ramami czasowymi. Należy
w 3 tygodnie osiągnąć jak najwyższą wartość firmy (ang. goodwill). Utrudnieniem tej misji jest to, że zarówno Last Minute jak i Air Travel są niedostępne (jedynie cargo daje możliwość realizowania zleceń), dlatego już od początku najlepiej skupić się na realizowaniu połączeń między miastami. Warto mieć oko na zlecenia cargo - jeżeli trafi się coś bardzo zyskownego warto zmienić rozkład lotów (połączeń między miastami) by zarobić trochę szybkiej gotówki. Po zebraniu wystarczającej ilości gotówki warto jest kupić samolot w muzeum (odpowiedni do realizowania wykupionych połączeń miedzy miastami). Kupno samolotu praktycznie nie obniża wartości firmy, więc nie należy z tym zwlekać. Dobrą taktyką pomnażania wartości firmy i jest regularne wypuszczanie akcji swojej firmy i... ich zakup. Cena akcji zwykle nie wzrasta po takiej operacji, ale - biorąc pod uwagę to, że jest tych akcji wtedy więcej - całkowita wartość akcji firmy już w kilka dni jest zdecydowanie wyższa.
7. Nadrabianie - Caching upCelem tej misji jest
posiadanie 2 samolotów w stanie technicznym co najmniej 90%. Należy bardzo uważać ustawiając stopień naprawy w warsztacie. Stan obu posiadanych samolotów na początku wynosi 35%, naprawa ich do stanu 90% kosztowałaby około 30 milionów $. Nawet rywale potrafią przesadzić i - naprawiając swoje samoloty - zbankrutować. Standardowa strategia (realizowania połączeń między miastami) dobrze się tutaj spisze i po zebraniu wystarczającej gotówki naprawić posiadane od początku samoloty. Bardziej ryzykowną strategią jest próba znalezienia tanich (zarówno w zakupie jak i naprawie) samolotów w muzeum i skupienie się na naprawianiu tych nowych samolotów.
8. Zmiana kursu - Change of routeCelem jest
uzyskanie ceny akcji swojej firmy na poziomie 220$. Standardowa strategia (realizowania połączeń między miastami, dokupywanie sukcesywnie kolejnych samolotów) dobrze się spisze także tutaj. Należy zrezygnować z wypuszczania nowych akcji swojej firmy (to negatywnie wpływa na cenę pojedynczej akcji i spowalnia jej wzrost). Bardzo istotne jest ustawienie jak najwyższych dywidend wypłacanych akcjonariuszom (do ustawienia w banku) - wpływa to pozytywnie na cenę akcji i tempo jej wzrostu.
9. Żadne ale! - No buts!Jedna z bardziej wymagających misji. Celem jest
wykonanie 200 zleceń narzuconych odgórnie przez dyrektora lotniska. Bardzo dużo czasu należy poświęcić na układanie terminów lotów, zwracając baczną uwagę na kary za niezrealizowane zlecenia! Bezpiecznie jest nie usuwać żadnych zleceń (nawet jeżeli brak już na nie miejsca w terminarzu), ponieważ każdego dnia może pojawić się zlecenie o "wyższym priorytecie" (np. takie, którego kara za niezrealizowanie to ponad 1 milion $). W takiej sytuacji należy przeorganizować większość lotów, często loty, które były wcześniej zaplanowane, nie zostaną zrealizowane - za to inne (te mniej istotne i pierwotnie zignorowane) zmieszczą się w terminarzu, dzięki czemu można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy $. W tej misji bardzo trudno jest osiągnąć konkretne zyski. Większość zysków ze zleceń idzie na pokrycie kar za niezrealizowane zlecenia.
10. Poza Ostatnią Granicą - Behind the Last FrontierMisja bardzo podobna do "The Last Frontier" z oryginalnej kampanii. Celem jest wybudowanie stacji kosmicznej, a dokładniej
zakupienie 10 części stacji kosmicznej. Wszystkie części najlepiej kupić za jednym zamachem (ceny części stacji kosmicznej są stałe, więc nie ma się czym martwić), a wszystkie dostępne wcześniej środki przeznaczyć na ich pomnażanie.
Całkowity koszt wybudowania stacji kosmicznej to 239 000 000 $. Na koniec można sprzedać samoloty i wszystkie posiadane akcje, a potem wziąć pożyczkę w banku.