Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Wywiad z twórcą gry Faraon  (Przeczytany 4158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Faraon

  • Gość
Wywiad z twórcą gry Faraon
« dnia: 22.02.2021, 21:52:24 »
Hejoooooo, zamieszczam linki do wywiadu z twórcą faraona, pytania zadawali mu użytkownicy z oficjalnego discorda Pharaon A New Era.

https://store.steampowered.com/news/app/1351080/view/4222657783751541043
https://store.steampowered.com/news/app/1351080/view/4222657783751830971

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wywiad z twórcą gry Faraon
« Odpowiedź #1 dnia: 25.02.2021, 16:48:27 »
Sporo można się dowiedzieć z tego wywiadu na temat powstawania Faraona, ale też i zdarzają się wzmianki odnośnie Dzieci Nilu czy nieukończonej Medieval Mayor, a także o samym koncepcie gier typu city-building.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Wywiad z twórcą gry Faraon
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2021, 10:07:08 »
Muszę przyznać, że na początku, kiedy przeczytałam o planowanym remake'u, trochę zgrzytnęłam zębami.
Z wyjątkiem drobnych bugów i niejasnych kryteriów odpowiadania na prośby o wojsko, dla mnie Faraon sam w sobie jest zarąbisty i zdaję sobie sprawę z tego, że nostalgia miesza mi we łbie.
Jest coś takiego w nowszych iso-wizualizacjach jak w AoE: DE czy Nabuchodonozorze, co mnie odrzuca, choć nie wiem do końca czemu i obawiam się, że coś takiego się wydarzy. Nie miałabym za to nic przeciwko opcji 3D, ale to oznaczałoby zupełnie inny silnik i proces produkcji.
Mimo wszystko, myślę, że nowa gra byłaby dobrym pomysłem w kontekście odzwierciedlenia nowych odkryć historycznych.
 
Jestem pełna podziwu za ten wywiad! Ja również wspominam tutorial z sympatią. :D Tylko czemu ludziska pytali 3 razy o to samo?

EDIT: Nie zauważyłam serii postów o sprite'ach! Lepsze domki wyglądają OK ale chatki nie do końca wyglądają jak z drewna/patyków. Może to ziemianki czy coś skoro drewna było mało no ale. 

Faraon

  • Gość
Odp: Wywiad z twórcą gry Faraon
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2021, 14:12:32 »
Tworcy co jakis czas na swoim kanale Twitch.tv wrzucaja filmy z procesu remasterowania spriteow.
https://www.twitch.tv/triskellgames/videos

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wywiad z twórcą gry Faraon
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2021, 15:53:02 »
Mnie się podobają wizualnie te odświeżone wersje. Szata graficzna Nabuchodonozora wg mnie nie wygląda zbyt nowocześnie, właśnie jest bardzo podobna do tych ze starszych tytułów.

Tylko czemu ludziska pytali 3 razy o to samo?
Może dlatego, że pytania można było zadawać w różnych miejscach, ale pewnie i tak znalazły się takie osoby, które nie czytały pytań innych osób tylko zamieściły swoje.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem