Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Cyklady  (Przeczytany 32336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

InnocentFreak

  • Gość
Cyklady
« dnia: 27.12.2009, 15:11:50 »
Nazwa - Cyklady
Prawo - Greckie
Wielkość Mapy - Maleńka
Ilość Epizodów Macierzystych - 5


Starzejesz się, a jeszcze nie masz kobiety. Twym marzeniem jest córka Euneusa - władcy Aten. Jednak nie zwiąże się z Tobą, jeżeli wasz związek nie zostanie pobłogosławiony przez Afrodytę. A bogini o dziwo zgodziła się, ale musisz wpierw spełnić jej prośbę. Podobno Bellerofon uprzykrza jej życie i jest nie do zniesienia. Przyda mu się wielki dom. Ze służbą. Ze stadninami. Z prywatnym miasteczkiem. A jako owe miejsce Bellerofon wybrał sobie Cyklady. Trzeba wykonać! Gra jest warta świeczki.

Ostrzegam,że jest to misja trudna i momentami burząca krew w żyłach. Ja ją przeszedłem na poziomie heros, a Pitagoras prawie (;D) ją przeszedł i to też na jakimś wysokim poziomie, ale grał na mapce z błędami, a błędów teraz niema (w każdym razie nie powinno już być). Mimo straszliwej wielkości mapy i straszliwie wygórowanych celów DA SIĘ MISJĘ PRZEJŚĆ, więc proszę nie jojczeć, że się nie da.

Przez większość czasu trzeba będzie myśleć, gdzie, co wybudować tak, żeby działało, ale warto zagrać. M.in. dla wrażeń, z tej jakże oryginalnej i ciekawej misji. :P Przejście tej misji oznacza, że jest się na prawdę dobrym graczem.

Proszę o komentarze i granie w misję, jak i nie poddawanie się.

...Tak, tak. Ten malusi kwadracik poniżej to jest cała mapa... :P

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #1 dnia: 05.01.2010, 23:40:52 »
Pamiętam tą misję! :) Bardzo miło ją wspominam. Była to pierwsza tego typu misja w jaką grałem.
W mojej ocenie nie nazwałbym jej przymiotnikiem trudna, a raczej twarda... twarda łamigłówka. ;)  Bardzo przyjemnie się grało. Polecam.

MaciekZ

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • None of thy empty gods shall ever stand above me!
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #2 dnia: 07.01.2010, 00:49:16 »
Niestety nie udało mi się dokończyć tej kampanii. Nie miałem pojęcia jak porozmieszczać obiekty na tej mikroskopijnej mapie tak, aby sprowadzić Bellerofona. To rzeczywiście łamigłówka i mam wrażenie że z tylko jedną odpowiedzią - z tylko jednym możliwym planem miasta, a to już nie jest takie fajne. Ktoś kto projektował tę mapę wiedział co gdzie chce postawić, ale osoba nie będąca autorem mapy i gustująca w miastach ludniejszych niż 500 będzie miała z tym problemy.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #3 dnia: 07.01.2010, 09:43:22 »
Nie, nie ma tylko jednago sposobu - nie wydaje mi się, bym za pierwszym razem wpadł na identyczny układ miasta co InnocentFreak. ;)
Oczywiście nie każdy lubi tak bardzo łamigłówki. Ja lubię (takie na pewno) i polecam tą misję innym, którzy lubią takie rozrywki. :)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #4 dnia: 26.05.2010, 06:15:55 »
WOW :)
Przepiękna misja i niezwykle trudna :) Ileż mi dała uciechy! Końcówka to już "megawyczyn". Głowiłam się trochę czasu nad tym jak tu wybudować trzecią stajnię... i po prostu wykasowałam kilka kilka domków.. Każda sekunda się liczyła. Myślę, że nie ma tu dużo opcji do rozmieszczenia domków, magazynów itp. Prawie każde miejsce ma swoje przeznaczenie już od samego początku - pałac można wybudować tylko w jednym miejscu, stajnie też... z tym, że w pierwszej fazie gry pałacu i stajni nie potrzebujemy, konieczne nam są dopiero w ostatnim epizodzie.
Moja ocena - 5 w skali (1-6)
Dzięki wielkie! :))
p.s. grałam na śmiertelniku... wyżej nawet nie próbuje ;)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

tom@s

  • Gość
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #5 dnia: 20.01.2011, 21:45:33 »
Witajcie,

trochę odkopuję, ale naprawdę ciekawa misja. Jak ją załadowałem w grze i zobaczyłem ile mam miejsca, powiedziałem tylko: o Kurr...cze ;)

Ale po kilku godzinkach obracania mapy, skleciłem miasto. Pałac jest od początku, bo nie wyrobiłbym się z kasą (szczególnie początek). Za to mogę się pochwalić  ---> przeszedłem na Tytanie, :) ale spróbuję też na Bogu.

edytowane na prośbę użytkownika - dop. ziemek8

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #6 dnia: 22.01.2011, 11:46:29 »
tom@s, gratulacje :D

Ja nawet na śmiertelniku nie przeszłem :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #7 dnia: 22.01.2011, 12:49:18 »
Jeśli mówimy o poziomie trudności to ja (chyba (dawno to było, nie pamiętam ;) )) przeszedłem na Bogu.

Wstawianie save odbiera tylko chęć grania w to.
Czemu?!

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #8 dnia: 22.01.2011, 17:12:16 »
Bo ma się dostęp do ukończonej już gry.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #9 dnia: 22.01.2011, 17:36:39 »
Ale to miasto kogoś innego? Czemu miałoby mnie to zniechęcać do zbudowania swojego własnego?
Może chodzi o część łamigłówkową, jeżeli nie wie się gdzie i jak postawić dane budynki... Więc może rzeczywiście - przy tej konkretnej misji - działać to może troszkę jak jakieś tricki.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #10 dnia: 23.01.2011, 11:36:29 »
Bo ma się dostęp do ukończonej już gry.

Mówisz tak jakbyś teraz był zobowiązany do ściągnięcia save'a i grania na nim :P

Ja takich rzeczy nigdy nie ściągam, raczej sam próbuję. A jak się nie udaje, +1 do podziwu wobec tych co wygrali ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

tom@s

  • Gość
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #11 dnia: 25.01.2011, 19:54:12 »
No! Wygrana na Bogu ;)
Na początku było piekielnie. Zanim stać mnie było na pałac, czyli zanim ruszyła sprzedaż wina, dług mi urósł do ok -3200. Jeszcze jakieś dwa/ trzy miesiące a chłopi by się wynieśli.

Niedosyt tylko pozostał, że nie zrobiłem tego co w pozostałych misjach mógłbym -- podbicie innych miast. (choć być może istnieje sposób)

Ciekawi mnie zasadność udostępnienia mennicy i odlewni - czy ktoś w górach odnalazł skałę z kropką surowca?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #12 dnia: 25.01.2011, 20:34:35 »
Brawo!

Nawet jeśli możnaby było, to nie rozpoczynałbym produkcji drachm czy brązu. Nie było u mnie na to miejsca. ;)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Cyklady
« Odpowiedź #13 dnia: 15.07.2012, 18:54:06 »
Coś mnie podkusiło i zagrałam w tą misję. Udało mi się wygrać (!!) ale na najniższym poziomie, ale na trudniejszym nie próbuję. Jestem z siebie dumna!
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Cyklady
« Odpowiedź #14 dnia: 16.07.2012, 10:48:18 »
A mnie się dotąd nie udało :<

Gratzy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Cyklady
« Odpowiedź #15 dnia: 16.07.2012, 12:58:52 »
Poziom początkujący, więc nie ma się czym szczycić. Musiałam, dużo rzeczy usuwać, a potem znowu wstawiać. Ile się oprosiłam sojuszników o dary, a ile tych jeżowców powysyłałam!

Spróbuj jeszcze raz, może teraz Ci się uda :)
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

aniula19.12

  • Gość
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #16 dnia: 23.10.2013, 11:55:40 »
Trochę mnie tym opisem, że "da się przejść" przestraszyłeś, więc robiłam na początkującym, przeszłam bez problemu, tylko ostatni epizod był trochę trudniejszy, trzeba było pokombinować dobrze, ale wtedy już nie było żadnego problemu ;)

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #17 dnia: 01.03.2015, 13:11:22 »
tom@s, gratulacje :D

Ja nawet na śmiertelniku nie przeszłem :P
Haspenie ja też

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #18 dnia: 01.03.2015, 13:13:06 »
Ja nie lubię takich małych miasteczek. Osobiście wolę jednak duże i prężne miasta a nie takie małe za przeproszeniem gówienka. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Cyklady
« Odpowiedź #19 dnia: 01.03.2015, 14:54:33 »
Użyj przycisku 'edytuj' następnym razem :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem