Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Miasto Słońca  (Przeczytany 19548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« dnia: 19.12.2011, 18:51:50 »
I oto jest beta mojej pierwszej misji.
Prosiłbym tu zgromadzonych, by któryś z was.. dodał do kolonii kamieniołom.
 U mnie to "nie działa".
Po prost nie da sie go dodać.
Jeszcze w nią nie grałem, więc nie wiem, czy wszystko działa. ale jak mam w nią  grać, jak kolonia jest bez kamieniołomu?
Przejść jakoś się da, dodałem do tego celu specjalnie Cuzco.
Nie ma zarośli i bagien, bo ich.. też mi edytor "nie robi".
ale myślę że bez tego mapki nie są najgorsze, widziałem takie ze skupiskami drzew w kształcie kwadratu więc.. dziękuję  >.<
ale ten widok zostanie mi chyba do końca życia xD

Teksty są gotowe.

Tylko prosze o ten kamieniołom. ewentualnie jak sie komuś zachce, niech doda zarośla lub misje spróbuje.. przejść, chociaż jest "łatwa"..
A jak już sprawdza , to niech wyłapuje błędy w tekstach. bo ja może z "treści" dostaje w szkole na przykład +5, ale z zapisu.. zazwyczaj 3. >.<

PS: Fakt w pierwszym epizodzie, co sie miasto ujawnia działa. Yea! xD

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #1 dnia: 19.12.2011, 20:46:51 »
EDIT:
Udało mi sie jakimś cudem dodac kamieniołom, ale TYLKO marmuru.
. zacząłem próbować misję i zauważyłem błąd w m. macierzystym, że "jezioro nie ma dostępu do morza". naprawiłem to przestawiając punkty "początek i koniec" rzeki które wcześniej ustawiłem.. przy brzegu, jednak koło krańca mapy .. przez przypadek. o.o

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #2 dnia: 19.12.2011, 21:11:24 »
U mnie da się dodawać kamieniołomy - wystarczy 5x5 wolnego miejsca - tak samo jak zarośla, bez problemu. Sprawdzałem nawet na mapce twojej kolonii, i też wszystko ładnie da się zrobić.

No, a teraz idę grać. Zobaczymy co żeś upichcił :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2011, 21:17:46 »
U mnie da się dodawać kamieniołomy - wystarczy 5x5 wolnego miejsca - tak samo jak zarośla, bez problemu. Sprawdzałem nawet na mapce twojej kolonii, i też wszystko ładnie da się zrobić.

No, a teraz idę grać. Zobaczymy co żeś upichcił :D

na razie jest "brzytkie" pewnie.
albo za dużo, albo za mało faktów.

mało miast , mało epizodów

ale na swoją obronę dodam, że robiłem pierwszy raz.

myślę że teksty poszły mi dobrze, chociaż sie znajdzie wiele ort'ów.

i nie wiem czy wszystko dobrze działa ;>

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2011, 21:18:54 »
Uwagi drobne i większe na pierwszy rzut oka z poziomu edytora:

W drugim epizodzie ilość budynków do postawienia jest większa niźli w epizodzie trzecim. Coś nie teges chyba?
Epizod czwarty zezwala na budowę wszystkich budynków jak leci - podejrzewam że tak raczej nie ma być :P
Kolonia - wszystkie budynki dostępne, brak celów misji, faktów, dostępnych surowców w mieście etc.

Mapki masz ładne, nie powiem. Nie są tak naturalne jak moje (może po prostu jestem wybredny na starość :P), ale zdecydowanie widać, że się postarałeś :)

Tekstów nie oceniam... Wkradło się kilka literówek, np: 'zrazem' zamiast 'razem' w wstępie do pierwszej misji. Też gdy tam Posejdon bodajże mówił, zły przypadek słówka 'naród'. Jest tam 'narodu', winno być 'narodowi'. Ale takie rzeczy to można w 30 minut na spokojnie samemu wyłapać.

Tekstów nie oceniam bo takie duże opowiadania to nie mój kaliber :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #5 dnia: 19.12.2011, 21:40:21 »
Uwagi drobne i większe na pierwszy rzut oka z poziomu edytora:

W drugim epizodzie ilość budynków do postawienia jest większa niźli w epizodzie trzecim. Coś nie teges chyba?
Epizod czwarty zezwala na budowę wszystkich budynków jak leci - podejrzewam że tak raczej nie ma być :P
Kolonia - wszystkie budynki dostępne, brak celów misji, faktów, dostępnych surowców w mieście etc.

Mapki masz ładne, nie powiem. Nie są tak naturalne jak moje (może po prostu jestem wybredny na starość :P), ale zdecydowanie widać, że się postarałeś :)

Tekstów nie oceniam... Wkradło się kilka literówek, np: 'zrazem' zamiast 'razem' w wstępie do pierwszej misji. Też gdy tam Posejdon bodajże mówił, zły przypadek słówka 'naród'. Jest tam 'narodu', winno być 'narodowi'. Ale takie rzeczy to można w 30 minut na spokojnie samemu wyłapać.

Tekstów nie oceniam bo takie duże opowiadania to nie mój kaliber :P

to mi usuń ten temat i potem kiedyś jak będzie wszystko dobrze to dam jeszcze raz!

za mało sie na edytorze znam. to dlatego :>
ale nawet nie wiedziałem, że coś jest źle z kolonią. jak ustawiałem było o.k.
...
musiałem skasować przez przypadek :/

EDIT:
Już wiem co zawaliłem.
W macierzystych ustawiłem "kolonia".
I myślałem że to właśnie kolonia, a kolonia była niżej i tam nie ruszałem.
mam mózg trzylatka >.<




Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #6 dnia: 19.12.2011, 22:01:28 »
Ja nie od usuwania postów czy tematów w tym dziale, poza tym, lepiej żeby ktoś ci sprawdził i powiedział co jest nie tak, a nie żebyś miał się domyślać :>

Póki co jestem na drugim epizodzie i gra się bardzo ładnie.

Jak skończysz robić misję to dawaj na forum. I nie martw się... praktyka czyni mistrza :D Jeśli się postarasz, to już niedługo ty będziesz naczelnym twórcą kampanii podczas gdy to ja, w ciepłych kapciach i kubkiem herbatki w łapkach, będę twoje misje przechodził i oceniał, oby jak najwyżej :3

Aaaa, jeszcze jedno. W drugim epizodzie potrzeba Atalanty (nie wspomnę że do 'kompromitującej' sytuacji z Herą...), ale nie jest możliwa budowa Świątyni Artemidy. Zobaczę, czy tak się da, czy to też może blokujący epizod błąd.

A nuż się okaże, że odkryłeś sztuczkę jakowąś :D

EDIT: Niestety - bez Świątyni nie da się przywołać Atalanty, a szkoda.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #7 dnia: 19.12.2011, 22:12:58 »
Teraz jest CHYBA dobrze. -.-''

aha, ta atalanta. kuźwa, ale zaśmiecam.
idę to zmienić.
EHH xD

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #8 dnia: 19.12.2011, 22:25:31 »
no. atalanta jest dobrze, kolonie dobrze, prawdopodobnie wszystko dobrze. a jak nie to.. usuwajże ziemku bo już i tak sie strasznie skompromitowałem! :D

PS: z nudów zrobiłem "mały" dodatek :>
nie, nie zawiera sie w misji. osobny.

PS2 : Aż tak źle z moją pisownią? :/

PS3 : Jak ktoś już sie skusi grać w to moje "coś" to niech pobiera NAJNOWSZĄ wersję scenariusza. bo nie wiem , czy ten też działa odpowiednio.
dziękuję za uwagę.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #9 dnia: 19.12.2011, 23:27:39 »
Podczas testowania zauważyłem nastepne błędy - poprawione w 1.6

Teraz powinno być już dobrze.

A błędy to: Brak możliwości zbudowania świątyni Artemidy, chociaż są materiały.
-||- aresa
i błąd w tekscie, co ucinało dwie trzecie na początku drugiego epizodu.

jak ktoś sie błędów dopatrzy - albo ja jak przetestuje bardziej - to ... będzie wersja 1.7. mam nadzieje że NIE powstanie.
 

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #10 dnia: 25.12.2011, 15:48:48 »
Mam pytanie, jak zubudowac świątynie Artemidzie? W prezencie dostaje tylko 70 sztuk marmuru, a potrzebuję 20 na początek a potem ok.60 na samą budowę. Skąd mam fo wziąć?

A pozatym mapka macierzysta fajna, kolonii jeszcze nie widziałam, bo tam niedotarłam :(
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #11 dnia: 25.12.2011, 19:31:56 »
musiałem się pomylić co do ilości marmuru. dobrze, że błąd sie wykryłu. nic, popraw to u siebiwe a ja teraz właśnie idę to zrobić. podciągne do setki i bedzie dobrze.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #12 dnia: 25.12.2011, 19:40:02 »
poprawiona wersja.
jak na razie nie mam czasu na poprawienie literówek w tekstach


nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #13 dnia: 25.12.2011, 23:10:54 »
Przeszłam całą misię. Bardzo fajna. Naturdziłam się, żeby osiągnąć wymaganą liczbę ludzie, bo główną część miasta miałam tam koło skał ze srebrem i nie miałam jak dodawać nowych dzielnic, a ulokowanie jej po drugiej stronie rzeki wniosłby za dużo chaosu. Całośc oceniam na 4,5 , (w skali 2-5 jak na studiach:D).
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Miasto Słońca
« Odpowiedź #14 dnia: 07.01.2012, 10:50:57 »
prosiłbym moderatora aby przeniósł link do pobrania "na górę", który teraz zamieszczę, ponieważ ten w pierwszym poście po prostu nie działa.
Z góry dziękuję.
Zabieram się też za drugą część opowieści ;)
(To wersja 1.7 bez zbędnych grafik)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem