Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami  (Przeczytany 27752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kikimora

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Witam,
mają Państwo spolszczenie do wersji 2.1?

Edit: Spolszczenie mam ale bez polskich znaków. Istnieje takie z? ;D

Kikimora

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2018, 07:40:45 »
Dostałam  taki cynk, ktoś się wypowie czy tak faktycznie jest?
Ze spolszczeniem tej gry C+P, poprzez "podmianę plików" jest pewien problem. Ponieważ różnią się one od tych znajdujacych się w Faraonie i Kleopatrze wydanych osobno, a nie w pakiecie. A niestety oprócz tekstu znajdują się także, w tych samych plikach, konfiguracje/opcje/cele dotyczące poszczególnych misji i niestety gra staje się niemożliwa do przejścia.
Jedynym wyjściem byłoby poprzerzucanie ręczne samego tekstu nie ruszając zapisków konfiguracyjnych, ale to jest mnóstwo roboty.
No chyba, że już znaleźliście działające spolszczenie

Fyrloczek

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #2 dnia: 04.03.2021, 22:34:34 »
Cześć!
Stworzyłam na podstawie starej wersji gry Faraona+Kleopatra spolszczenie do wersji Gogowej. Jest to praca amatorska, nie wiem czy nie są w niej błędy ale chciałam się podzielić tym co mam ;)

https://megawrzuta.pl/download/b5b5f73d7a4b47b4ddd093e8aab6d476.html

1. Ściągamy paczkę z plikami z starej wersji gry (lub używamy z własnego starego CD :P)
2. Podmieniamy pliki dźwiękowe " Voice" w folderze "Audio" w katalogu z zainstalowaną grą - odgłosy ludzików oraz narratora (odpowiednio "Walker" i "Mission")
3. Podmieniamy folder "High" w folderze "BINKS" odpowiadający za przerywniki filmowe
4. Do głównego katalogu z grą wrzucamy pliki "PharaohMM.eng" i "PharaohText.eng. Te pliki spolszczają zawartość gry oraz interfejs.
5. Do katalogu "Data" wrzucamy pliki "PharaohFonts.555" oraz "PharaohFonts.sg3" dodające polskie znaki do gry.
6. Podmieniamy plik Pharaoh.exe dzięki któremu powinno wszystko działać.

Mam problem z modem widescreen - wywala polskie znaki jak się go używa :/
Jeżeli ktoś zainstaluje spolszczenie, niech da znać czy wszystko działa (mogą być różne błędy, np niepojawiające się wydarzenie, powiadomienie itp). Będę poprawiać na bieżąco :)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #3 dnia: 07.03.2021, 19:18:11 »
Nie mogę zweryfikować zmian (mam tylko wersję polską), ale nie wspomniałaś nic o eventmsg więc zarzucę nim :) To było dawno temu, ale poprawiłam wówczas parę innych tekstów.

EVENTMSG.TXT

Ah czekaj... to tylko Faraon. Dlatego nikt nic nie mówił :D

Plik z Kleopatry znajduje się w załączniku pod kreską :)

Fyrloczek

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #4 dnia: 10.03.2021, 11:13:13 »
Dzięki! Uzupełnię paczkę o ten plik. Nie sprawdzałam wszystkiego więc takie braki pewnie jeszcze się pojawią :)

Fyrloczek

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #5 dnia: 10.03.2021, 15:59:06 »
Zamieszczam link do uzupełnionego o brakujący plik spolszczenia.
https://megawrzuta.pl/download/592fcd711f144eec70ed9a5fb70522f3.html

Wyłapujcie dalej błędy! :D To amatorska robota, więc serio może ich być trochę...  :P

mabli

  • Gość
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #6 dnia: 15.03.2021, 00:01:25 »
Zamieszczam link do uzupełnionego o brakujący plik spolszczenia.
https://megawrzuta.pl/download/592fcd711f144eec70ed9a5fb70522f3.html

Wyłapujcie dalej błędy! :D To amatorska robota, więc serio może ich być trochę...  :P

Cześć! Wielkie dzięki za spolszczenie :) Mam niestety pewien problem z tą grą i żaden ze znalezionych sposobów nie zadziałał. Mam Windows 10 64 bit, gra mi się uruchamia, niby wszystko jest fajnie, ale w losowych momentach zawiesza się tak, że nie można nic zrobić. Tylko kursor się rusza i słuchać zawieszony dźwięk. Może spotkałeś się z takim problem i wiesz jak go rozwiązać? Z góry dzięki za informację.

faro1

  • Gość
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #7 dnia: 16.10.2021, 17:49:18 »
Cześć. już zacierałem ręce że pogram sobie w wersje gog z polskimi znaczkami, ale niestety nie ma pl znaków na widescreen:(
Z tego co widzę to tylko plik "eventmsg" różni się od plików jakie ja posiadam z mojej wersji gry farao + kleo.

Trzeba by uderzać do gościa co robił tego moda, może by coś zaradził na polskie znaki w plikiu .exe
Tam jeszcze u doradców można by było powiększyć okno doradcy handlu, żeby było widać wszystkie towary bez suwaka.


PS Na chwilę obecną, jak by co zmodyfikowałem pliki: eventmsg, Pharaoh_MM i Pharaoh_Text pod moda widescreen, co prawda chałupniczo, ale wg mnie lepiej to wygląda niż te polskie szlaczki co widać z modem.

Jeszcze dodaje kilka rzeczy do działu "pomoc" np z informacjami o wpływie budowli na urok, dokładnym wydobyciu/ produkcji na rok, info ile dany dom pomieści mieszkańców / ile podatku, co dokładnie potrzeba do jego ulepszenia itp itd. (ogólnie są to bardziej przydatne informacje dostępne w internecie, a teraz będą bezpośrednio w grze). No i dokonałem lekkiej korekty nazw domów. Drobna korekta tekstu tam gdzie coś było nie tak, albo żeby było bardziej czytelne.

Ingerowałem też w plik exe (od widescreen) w 2 lub 3 miejscach, taki tam drobiazg wizualny.

Może jeszcze pokuszę o lekkie zwiększenie okienek pojawiających się w grze, chociaż tu też cudów zrobić nie można, bo naciśniecie F8 a zwłaszcza F7 (zmiana rozdzielczości) przy zbyt dużym oknie od razu wywala z gry, ale jeszcze z ciekawości pomajstruje ile można max to powiększyć, bez errora.

UWAGA. jeśli jakiś tekst w grze jest wadliwy / dziwny, a macie lepszą alternatywę to dajcie znać który to będę mógł go zmienić.


mates21

  • Gość
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #8 dnia: 26.12.2021, 19:13:50 »
Mozesz gdzies wrzucic i podeslac te pliki by na wersji widescreen nie bylo tych krzaczkow? :)

AeLeF

  • Gość
Odp: Faraon (+ Kleopatra) spolszczenie z polskimi znakami
« Odpowiedź #9 dnia: 15.01.2022, 01:05:20 »
I jak tam? Ktoś z Was może ogarnął już do końca patent na polskie znaki z Widescreenem? Swoją drogą u mnie coś się spieprzyło. Zainstalowałem wersję GOG (v.2.1.0), po czym wkleiłem spolszczenie i miałem polskie znaki. Potem zacząłem kombinować z tymi podmianami plików .exe pod daną rozdzielczość. Efekt graficzny dało, ale jak u wszystkich wywaliło polskie znaki. Niestety po odinstalowaniu całkowicie gry (łącznie z zapisami itp) i ponownym zainstalowaniu oraz zaimplementowaniu plików do spolszczenia, polskich znaków nadal nie ma. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ogólnie plik do gry oryginalnej wersji z GOG jak wspomniałem jest w wersji 2.1.0, natomiast plik z paczki spolszczającej 2.0.0. Tak czy inaczej coś się wykrzaczyło i mimo wielu prób nie mogę odzyskać polskich znaków. Ktoś jakieś nowinki, pomysły?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem