Nieśmiertelne Gry Szukaj
Anno 1602

Autor Wątek: Problem  (Przeczytany 12237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Problem
« dnia: 16.06.2016, 21:24:36 »
Witam serdecznie. Mam na komputerze swoją ulubioną grę anno 1602. Ale coś mi się zepsuło. Otórz jak zacznę grę i wyrzuci mnie na mapę posród 3 innych statków komputera to gdy poruszę myszą nagle wyrzuca mnie na sam środek morza. Klikam na mapę aby dotrzeć do swojego statku i wystarczy że poruszę myszką i znowu lecę gdzieś na sam środek morza :D Nie ważne gdzie kliknę na mapę wystarczy poruszyć myszką i znowu lecę gdzie hen hen daleko :) Pozdrawiam

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2016, 21:35:26 »
Masz może podłaczony jakiś kontroler do komputera? (gamepad czy coś) Na starszych grach podłączony kontroler potrafi nieźle zamieszać ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 16.06.2016, 21:47:25 »
Żadnego pada itp rzeczy nie mam podłączone do komputera.  Co najciekawsze jeszcze rano gra chodziła bez zarzutu. A teraz jak wróciłem do domu to lipa. Zrobiłem reinstalla i dalej to samo

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 17.06.2016, 07:28:58 »
Kursor myszy widzisz normalnie? Nie zbliżasz się nim do krawędzi ekranu kiedy to się dzieje?
Tak żeby więcej światła rzucić - Jaką masz wersję Anno 1602? Jakiego masz Windowsa?

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 17.06.2016, 14:57:14 »
Kursor widzę normalnie, klikać mogę ile wlezie. Ale wystaczy że spróbuję przesunąc mapę myszką i kicha. I tak teraz mogę dojechać do krawędzi ekranu. Wczoraj wystarczyło że poruszę kursorem i Łądowałem na środku bezkresnego morza. W sumie teraz też:D To samo jest jak próbuję poruszyć mapą przy pomocy strzałek na klawiaturze
Windows 8. Wersja gry? Holender nie wiem jak sprawdzić :) Chyba że chodzi ci o to czy oryginał czy ściągniety z neta.
Kurcze nie wiem jeszcze ostatnio normalnie chodziła gra a od wczoraj du*a

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #5 dnia: 19.06.2016, 18:44:57 »
Nie mam pomysłu, u mnie wszystko działa dobrze.
Kurcze nie wiem jeszcze ostatnio normalnie chodziła gra a od wczoraj du*a
A co wtedy zrobiłeś? Coś zmieniałeś? W ustawieniach gry albo Windowsa? Może ustawienia myszy? Jakie masz tam ustawienia? (chodzi mi o te co w załączniku)

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #6 dnia: 19.06.2016, 23:29:49 »
Nie nic nie robiłem. Jak już mi się nie chiało grać to wyłączyłem grę i komputer. Żadnych ustawień nie zmieniałem. Jakbym zmienił to sam z siebie bym powrócił do wcześniejszych ustawień :D Takim laikiem to nie jestem
Po drugie to na pewno nie jest wina ustawień myszy. Bo kursor myszy porusza się normalnie w grze jak i poza grą. Chodzi o to że jak zbliże się kursorem do "ściany" ekranu (próbuje przesunać mape przy pomocy myszki) to mnie wywala na bezkresne morze. Nie przesuwa się normalnie mapa tylko wywala mnie poza mapę nis. Nawet nie ma zaznaczenia w postaci prostokąta na minimapie gdzie jestem. Ot takie coś (załączniki)


Nie ma mnie totalnie na mapie. Aczkolwiek moge powrócić na mape ale to muszę kliknąć na minimapę. I znowu próbuję przesunać mapkę kursorem i wywala mnie
I teraz nie wiem co jest grane. Po tym problemie zacząłem szukać i zauważyłem że nie mogę się dostać do panelu sterowania swojej karty graficznej tak samo jak nie mogę zaktualizować na niej nowych sterowników. Komputer pokazuje że urządzenie działą normalnie ale jak próbuję uruchomić grę na nvidii to pokazuje mi że nie mam uprawnien uruchomienia gry na tej karcie graficznej. Właśnie skanuje komputer może jakieś g*wno mi siadło na plikach




ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2016, 08:37:49 »
No tak, tym bardziej, że używając strzałek masz tam samo.
A z prędkością samej gry nie masz problemu? Wszystko dziąła w takim tempie jak powinno?
Daj znać czy skanowanie coś znalazło.

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #8 dnia: 21.06.2016, 06:58:56 »
Skanowanie coś tam pokazało ale nic to nie dało :) Problem jak był tak jest. No własnie przymierzam się do zakupienia gierki na GOG. Jak będzie w porządku to może ktoś będzie chętny pograć? Pozdrawiam

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #9 dnia: 05.07.2016, 22:23:27 »
No i dobra. Jak na razie po problemie. Gra działa bez zarzutu :D
Kupiłem sobie to anno z gog.com i mam jeszcze jedno pytanie. Tak wiem szuszę wam głowę i macie dosyć :)
Pytanie dotyczy żyły złota. Otóż jak grałem w inną wersję anno to już na rozpoczęciu w 90% wiedziałem które wyspy zawierają złoto. Lata gry ^^ Otóż na łatwym najcześciej były 2-3 góry ze złotem. Na trudniejszych poziomach 1-2 góry. A w tej wersji z gog zdarza się że wcale nie ma złota na mapie :) Czasami jest, czasami nie ma. Natomiast zauważyłem że na niektórych wyspach zamiast jednej rudy żelaza są dwie co nie zdarzało mi się w poprzednej wersji anno:) I teraz moje pytanie. Czy wy też tak macie że nie macie złota, a czasami macie dwie góy z żelazem czy u mnie znowu się coś zje*ało? Pozdrawiam :D
PS jakby ktoś chciał pograć i wie jak to zrobić to piszcie. Z miłą chęcią bym pograł :)

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #10 dnia: 06.07.2016, 02:10:09 »
Aha czyli rozumiem że wersja z edytorem jest bardziej rozbudowana i czasami na mapie nie ma żadnej góry ze złotem? Super. I weź tu sie baw z arystokratami :D

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #11 dnia: 06.07.2016, 07:52:14 »
Tak, zależy od mapy na której grasz. Może na niektórych chodzi o to, że złoto masz kupować od wolnych kupców. ;)
Masz na myśli grę ciągłą czy któryś ze scenariuszy?

rychuu93

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #12 dnia: 07.07.2016, 22:58:52 »
Ciągła gra :) Wiesz co próbowałem kupować złoto ale nic nie szło. Chociaż nie miałem jeszcze kupców więc może handlarze nie sprzedawali

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem
« Odpowiedź #13 dnia: 08.07.2016, 18:59:30 »
W grze ciągłej zawsze powinno być jakieś złoże złota.
Na jakim poziomie trudności grasz?
Może nie zbadałeś jakieś wyspy jeszcze? Choćby najmniejsze z bardzo małą górą.
Czasami gdy przerwie się badanie wyspy w czasie jego trwania widzi się co można tam uprawiać, ale złoża mogą być jeszcze nieodkryte. Gdy się do nich podpłynie można ponownie je zbadać.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem