Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Demeter i Kore  (Przeczytany 28073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Demeter i Kore
« dnia: 14.10.2014, 15:58:30 »
...i jeszcze jedna nowa misja ode mnie :)
W pierwszej wersji była bardzo trudna, w obecnej jest już nieco prostsza... ale krew może trochę wzburzyć. Duuużo wątków mitologicznych, Grecja, 6 epizodów w Eleusis + kolonia.

Pozdro 600
1/2/3/4/5/6

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #1 dnia: 14.10.2014, 16:05:11 »
* Haspen oddaje koronę Neoptolemosowi.

A teraz pobieram i znikam grać; twoje misje są coraz to lepsze a ostatnia, Nowy Początek, tak mi się spodobała że zapomniałem notatki robić i nie napisałem recenzji, o :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #2 dnia: 14.10.2014, 18:43:56 »
Nie zagrałem jeszcze w tą misję, ale muszę przyznać, że już sama historia zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Świetnie łączysz mity wplatając je w główny wątek. Nic tu nie jest pozostawione przypadkowi. Wszystko ma przyczynę i skutek. Dobrze przemyślana i dopracowana fabuła. Chętnie zagram w wolnej chwili.

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #3 dnia: 15.10.2014, 11:34:48 »
:) To czekam jeszcze na opinię po zagraniu. A na razie chwilowa przerwa od robienia misji, zabieram się za granie w gotowe i nie swoje ;)
1/2/3/4/5/6

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #4 dnia: 16.10.2014, 22:19:30 »
Po takich pochwałach Haspena na temat tych misji nie mogłem się oprzeć i zagrałem.
... a raczej dalej gram.
... już trzeci dzień.
W końcu udało mi się dotrzeć do szóstego, przedostatniego epizodu, ale czy na pewno da się podbić to miasto? Mam wrażenie, że ma tą magiczną liczbę siły militarnej, której nie da się żadną grupą żołnierzy przezwyciężyć.

Ogólnie misja naprawdę ciekawa! :) Tak jak napisał bazylozaur: "Nic tu nie jest pozostawione przypadkowi.".
Bardzo fajny pomysł z użyciem jednocześnie lawy i potopu - a ja już zachodziłem w głowe jak do fabuły się ma dostosować to co mam pobudowane w mieście.

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #5 dnia: 16.10.2014, 23:23:55 »
Dziwne, bardzo dziwne, bo nie. Powinno być podbijalne bez większych problemów, aż sprawdziłem, nie ma siły 6. Ja podbiłem za pierwszym albo drugim zamachem, więc nie czaję...
1/2/3/4/5/6

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #6 dnia: 17.10.2014, 07:11:34 »
Gram na poziomie "Bóg", może straciłem poczucie jak dużo trzeba, żeby podbić silne miasto.
Ok, więc będę probował dalej.

Przy okazji - jest jakiś sprytny sposób na potwora kolonialnego?

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #7 dnia: 17.10.2014, 11:53:37 »
Jest. Nietypowy, ale prosty. Tylko najpierw zbuduj świątynię ;)
1/2/3/4/5/6

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #8 dnia: 17.10.2014, 22:47:04 »
Hmm, ciekawe jaki - nie masz namyśli po prostu wezwania Atalanty?
Ja poradziłem sobie bez zbudowania świątyni, ale nie wiem czy to można uznać za ładne zagranie. ;)

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #9 dnia: 18.10.2014, 00:23:26 »
Mam na myśli coś innego, masz podpowiedź na privie. U mnie Atalanta zawitała ;)
1/2/3/4/5/6

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #10 dnia: 18.10.2014, 11:37:04 »
Aha, ok, ja zrobiłem to jeszcze prostszym sposobem.
Sposobem, który działa nawet na poziomie trudności "Bóg", więc jest jak najbardziej legalny, ale niezbyt elegancki. ;)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #11 dnia: 18.10.2014, 14:52:30 »
Ukończyłem właśnie Twoją misję (poziom trudności - bóg). Ani za trudna ani za łatwa - taka w sam raz. Bardzo dobrze mi się w nią grało. Nie zauważyłem żadnych błędów uniemożliwiających rozgrywkę. Wyślę Ci za to na skrzynkę kilka moich drobnych uwag. Być może zechcesz poprawić to i owo a jeśli nie to i tak uważam, że cała misja jest wykonana na bardzo wysokim poziomie. Krótko mówiąc - perełka.  :)

Czy możesz mi też zdradzić o co chodziło z tym sposobem na potwora w kolonii o którym wspomniałeś?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #12 dnia: 19.10.2014, 12:18:50 »
Nieźle, dla mnie to nie było takie proste. Najtrudniejsza chyba jest obrona przed atakami innych miast i jednoczesne ataki Hery - przeklęty Pałac = brak wojsk do obrony.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #13 dnia: 22.10.2014, 12:36:42 »
Takowoż więc zakończyłem dzisiaj przechodzenie tejże jakże ciekawej misji!

Muszę wystawić co najmniej 5-, bo jedyne co to upierdliwość Hery i Hadesa, którzy nadzwyczaj często pojawiali się w Eleusis (może po prostu pecha miałem jeśli chodzi o częstotliwość) sprawiło, że na mej twarzy pojawiał się grymas irytacji.
Okres 'głodu' nie był trudny; szybko zauważyłem pewne miasto na mapie, podbiłem je, a dzięki niemu + Egiptowi było już z górki.
Kolonia nie była trudna; Harpię 'przeniosłem' na wyspę, miasto wybudowałem, a gdy było już silne, z pomocą hordy pospólstwa oraz wojsk zaciężnych zaatakowałem ją i... powróciłem do zajmowania się miastem. Nawet nie zauważyłem, kiedy padła - po jakimś czasie wyskoczył panel z wygranym epizodem, o :P
Walka z miastami na Krecie nie była trudna; raz tylko byłem w takiej kropce, że musiałem się poddać by zyskać trochę czasu i móc się odkuć później.
Ostatni epizod wcale nie był trudny; ot, powoli jeden cel na raz załatwiałem, i spędziłem bodajże 20 minut nad tym epizodem (tylko ta dwójka bogów, grr!).

Misja, jak pisałem wcześniej, świetna - dla szukających wyznań (i doznań) w sam raz!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #14 dnia: 22.10.2014, 12:55:42 »
No, to pomysł na Harpię miałeś niemalże identyczny :)
Jak pisałem - misję znacznie uprościłem, bo w pierwotnej wersji np. wrogowie atakowali może nie częściej, ale o wiele większymi siłami - więc skoro teraz trzeba się czasem poddać, to chyba balans nie jest zły.
A co do głodu... no nie mógł być zbyt hardkorowy, bo tu i armię trzeba wyżywić, i sojuszników, a jak ktoś w poprzednich epizodach się zbyt rozszalał z budową miasta to się może zdziwić ;)
1/2/3/4/5/6

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #15 dnia: 22.10.2014, 13:01:39 »
Ja jestem graczem tego rodzaju, że miasta ponad potrzeby nie buduję. Cel 3 tys. populacji? Miasto będzie miało 3 tysiące. Trzeba postawić 6 trier (600 pracowników ~ 1tys luda)? Będzie osiedle na 600 pracowników :P

Dodatkowo zazwyczaj trzymam liczbę bezrobotnych około 0%, a nawet jeśli mam braki, to zazwyczaj zmieniam priorytet dla 'Mitologii', bo świątynie i tak działają, nie ważne czy z kompletem kapłanów czy tylko z garstką :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #16 dnia: 22.10.2014, 13:18:42 »
Ok, naniosłem kilka poprawek zasugerowanych przez bazylozaura (choć przyznam, że nie wszystkie) i trochę poprawiłem szczegółów. W załączniku nowa wersja, jeśli ziemek może wrzucić ją do pierwszego posta, to super.

Ale zmiany są bardziej kosmetyczne, więc zaczynać od nowa chyba nie ma co :)


[Załącznik przeniesiony do pierwszego posta.]
1/2/3/4/5/6

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #17 dnia: 22.10.2014, 15:51:12 »
Staraj się zawsze tak samo nazywać archiwa... bo są i tacy co będą pytać jak podmienić pliki albo dlaczego mają tę samą misję dwa razy :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #18 dnia: 22.10.2014, 22:38:45 »
Okres 'głodu' nie był trudny; szybko zauważyłem pewne miasto na mapie, podbiłem je, a dzięki niemu + Egiptowi było już z górki.
Hmmm, na to jakoś nie wpadłem. Dobry pomysł, też powinienem tak zrobić. :)

Kolonia nie była trudna; Harpię 'przeniosłem' na wyspę, miasto wybudowałem, a gdy było już silne, z pomocą hordy pospólstwa oraz wojsk zaciężnych zaatakowałem ją i... powróciłem do zajmowania się miastem. Nawet nie zauważyłem, kiedy padła - po jakimś czasie wyskoczył panel z wygranym epizodem, o :P
Ja wysłużyłem się bandytami. Pozwoliłem by niezadowolenie w mieście wzrosło, kilka ciosów od paru bandytów i Harpia była pokonana. Potem postawiłem posterunki i normalnie rozbudowałem miasto, nie budowałem świątyni. Niezbyt elegancki sposób, ale zadziałał nawet na poziomie truności "Bóg". ;)
(Posterunkowi, mimo dużej liczby nie mogli sobie poradzić z Harpią, a dziwne, bo z bandytami idzie im przecież nieźle.)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #19 dnia: 23.10.2014, 09:27:17 »
O, ten trik z bandytami to pierwsze słyszę. Kiedyś może wypróbuję :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Zeus1500100900

  • Gość
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #20 dnia: 29.04.2015, 17:22:47 »
Początkowo przyznam misja zapowiadała się ciekawie, ostatecznie straciłem tylko czas...

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Demeter i Kore
« Odpowiedź #21 dnia: 04.11.2016, 12:01:30 »
Fajny pomysł na kampanię. Gra nie była zbyt trudna, powiedziałbym, że nawet dość łatwa (może to dlatego, ze ostatnio grałem w Haspena i bez kataklizmów niszczących mi strategiczne rejony miasta się nie obejdzie), choć niespodziewane odcięcie od pożywienia spowodowało przejściowe problemy. :) Ostatecznie łąk ze świątyni nawet nie trzeba było wykorzystywać, bo wystarczająco dużo ich było na brzegu (a jakby komuś brakło to Artemida i Demeter mogą dodatkowo rzucić trochę jadła na spichlerze). Miejsca na mapie wystarczyło na wszystko co chciałem zbudować, więc jest dużo powierzchni do łatwej zabudowy, bez presji miejsca.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem