Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Ciężki Metal  (Przeczytany 18488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ciężki Metal
« dnia: 09.12.2013, 16:15:10 »
Jednak postanowiłam dodać ;) Wiem, że ostatnio ciężko o komentarz, ale mam nadzieje, że jednak ktoś zagra.

Pomysł na tą misję dał mi Haspen, który postanowił go nie wykorzystywać. Dostałam od niego plan, czyli: cele epizodów, kto co kupuje itd. Jednak całą mechanikę, mapki, fakty i oczywiście historię* inne zrobiłam sama. Haspen już grał i (o ile nie kłamał, aby być miłym) podobało mu się.

Misja ta składa się z 5 epizodów w mieście macierzystym i 2 koloni (3 do wyboru). Opowiada ona o początkach Ciężkiego Metalu na Atlantydzie.

_____
*Haspen tylko poddał mi ogólny pomysł - początek ciężkich grań na Atlantydzie, za co serdecznie mu dziękuję i pozdrawiam:D
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #1 dnia: 09.12.2013, 17:11:02 »
Dobrze wiedziałem, że gdzie ja nie mogę, tam ktoś inny może :D

Chyba zacznę ci podawać więcej moich notatek to może w końcu przejdę na emeryturę i kto inny będzie misje robił, o :p
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #2 dnia: 09.12.2013, 17:31:35 »
Aż tak to nie, ja też czasem chcę pograć w nową misję :P
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #3 dnia: 10.12.2013, 12:41:02 »
Aż tak to nie, ja też czasem chcę pograć w nową misję :P

Jest jeszcze Neoptolemos, bazylozaur, tak więc ludu pracującego nie brak :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #4 dnia: 10.12.2013, 14:06:12 »
co nie zmienia faktu, że Twoje lubię najbardziej; mniej tylko, gdy mnie Atlas atakuje co 5 minut :P
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

KSova

  • Nołlajf
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie najgorzej! Zaczynam cię doceniać Arrr!!!
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #5 dnia: 03.07.2014, 10:06:11 »
Co za chamstwo zaczynam 2 epizod a tu trzęsienie ziemi w samym środku głównej osady :o >:(
ŁoŁo

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2015, 14:34:52 »
Ja chciałem zagrać bo:
1. Nazwa po prostu kazała mi to pobrać i zagrać (Bo uwielbiam w grach przemysł)
2. Ostatnio nie mam ochoty grać Grecją a Atlantydą.
3. MYŚLAŁEM, że będzie fajne
 Myliłem się niesamowicie. Nazwy mnie rozszczepiły na pół. Błędy w tekście da się wybaczyć tylko "Tłumaczom" już nie. No chyba każdy wie, że to musi być "TŁUMACZĄ". Nie przeszedłem pierwszej misji a już miałem DOŚĆ.
Chyba powrócę do grania Grecją. Teren to chyba ma być zdatne do budowy a nie dekoracja. Fakt sam też robię często ten błąd, ale jak gram to go poprawiam. Łąka umieszczona daleko W "Tyłku" nie mówiąc  brzydziej. A rzeka... O Jezu... Wydałem niecałe tysiąc drachm by móc wydobywać Srebro bo bym zbankrutował. A w Fabule nie mogę się połapać najpierw mówi to Hades a potem okazuje się, że to był Hefajstos! Zmęczyłem się potwornie w pierwszych sekundach grania.Wybacz, musiałem to napisać...

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ciężki Metal
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2015, 15:07:12 »
Całkowicie się NIE zgadzam z moim przedmówcą.

Misja naprawdę jest fajnie zrobiona. Bardzo humorystyczne podejście do fabuły - jednym taki styl odpowiada, drugim nie. Mnie w tym wypadku całkiem się podobało. Do takich tekstów trzeba podchodzić z dystansem, a można się uśmiechnąc raz czy dwa.

Mapa na 5+. Duża, a naprawdę szczegółowa i nie monotonna. Nie było jednego miejsca, które pozostawione by było niedokończone. Miejsca na rozbudowę naprawdę sporo. Fajnie, że dodałaś parę trzęsień ziemii - dzięki temu rozgrywka nie była tak monotonna, a jednocześnie było to bardzo spójne fabularnie (Posejdon i te sprawy). Nie rozumiem zarzytu o rzece czy umiejscowieniu łąki - bez problemu można stworzyć prężne miasto na północy mapy, a srebro spokojnie wydobywać na wyspie.

Poziom trudności nie jest bardoz trudny, jest to typowa misja nastawiona na stworzenie prężnego miasta. Jednak dobre rozłożenie celów i kilka utrudnień (np. ataki Posejdona, który skutecznie blokował handel morski) sprawiają, że nie jest ona zbyt monotnna.

Kolonie też bardzo dobrze stworzone, nie za trudne, nie za łatwe, a mapy dopracowane.

Kilka uwag - nie lubię gdy zaraz na początku misji jesteśmy proszeni o towary. Dałbym parę lat więcej na rozkręcenie przemysłu. Dodatkowo przydałoby się więcej faktów podczas epizodów w mieście macierzystym.

Podusmowując - misja warta czasu każdego gracza 7/10



 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem