Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Rodzeństwo z Północy  (Przeczytany 50150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kelle

  • Gość
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #20 dnia: 02.02.2011, 22:29:32 »
Hej wszystkim!

Misja jak narazie jest super ale Lemnos nie chce mi sie w trzecim epizodzie rozwinac i nie moge go zaatakowac :( Ktos wie o co chodzi? Gram juz kilkanascie lat (Zeusowych oczywiscie  :P) i nic

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #21 dnia: 02.02.2011, 22:41:18 »
Hej wszystkim!

Misja jak narazie jest super ale Lemnos nie chce mi sie w trzecim epizodzie rozwinac i nie moge go zaatakowac :( Ktos wie o co chodzi? Gram juz kilkanascie lat (Zeusowych oczywiscie  :P) i nic

Nosz kurde :/

Pójdę, zerknę, i poprawię, bo ja dwójka ludzi zgłasza to zdecydowanie coś nie teges.

EDIT: Przediwna sprawa. Według edytora, Lemnos aktywizuje się po upłynięciu 8 miesięcy od początku epizodu, a tak się nie dzieje.

Zrobię jeszcze jeden Fakt aktywizujący dwa miesiace po pierwszym. Obaczym czy pójdzie.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy 1.4
« Odpowiedź #22 dnia: 02.02.2011, 22:57:47 »
Nie mam pojęcia dlaczego, ale pod dodaniu drugiego faktu Lemnos rozkwita normalnie.

Zostawię obydwa Fakty w środku, tak na wszelki wypadek.

Najnowsza wersja RzP w załączniku.

PS: Ziemka uprasza się o zamieszczenie linka do posta w Poście Głównym, czy coś w ten deseń...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

kelle

  • Gość
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #23 dnia: 02.02.2011, 23:29:13 »
Dzieki Haspen za tak szybka odpowiedz prawde mowiac nie spodziewalam sie :)

Jednak Lemnos nadal nie rozkwita. Zaczelam od nowa epizod. Powinnam zaczac od nowa cala misje? :(

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #24 dnia: 02.02.2011, 23:42:43 »
Tak, trzeba zacząć od nowa całą misję niestety.

Najnowszą wersję przeniosłem do pierwszego posta.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #25 dnia: 03.02.2011, 14:20:19 »
Dzieki Haspen za tak szybka odpowiedz prawde mowiac nie spodziewalam sie :)

No niestety tak się składa, że nie mam życia i na forum często siedzę :P

Najnowszą wersję przeniosłem do pierwszego posta.

Dziękować :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Pem00

  • Gość
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #26 dnia: 04.04.2011, 21:39:15 »
Jak mam wybudowac swiatynie w Syros skoro nie mam dostepu do rzezb??

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #27 dnia: 05.04.2011, 17:00:08 »
Zakupić je od innego miasta?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy v1.6
« Odpowiedź #28 dnia: 05.04.2011, 18:55:24 »
Chyba wiem o co tu chodzi.

Orchomenos sprzedaje rzeźby dopiero w epizodzie z Troją, czyli po drugiej kolonii. Cholera. Kolejny błąd do naprawy i kolejny upload :S

EDIT: Dobra, pozałatane. Orchomenos startuje z rzeźbami, więc nie powinno być już problemów gdy wybierzemy Orchomenos-Syros jeśli chodzi o kolejność kolonii. Wersja 1.6 Rodzeństwa w załączniku.

EDITEDIT: Ziemek, update'uj pierwszy post, plz.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

kaszakasr

  • Gość
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #29 dnia: 18.04.2011, 16:07:33 »
Jestem w chyba ostatniej misji:) Podbiłem we wcześniejszej Troje i muszę mieć 150osób w pałacykach tylko skąd mam wziąść pszenice do stadniny? Wiem pisało że siostra przywiozła z Troji patrze na świat klikam na Troja i niczym nie handlują co mam zrobić? Dobrą przygode stworzyłeś w Zeusa i Posejdona gram już kilka lat pamiętam jak oryginały kupiłem to były stare dobre czasy

kaszakasr

  • Gość
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #30 dnia: 18.04.2011, 16:37:38 »
Ok już mam nie sprawdziłem że można zbudować farme pszenicy:)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #31 dnia: 22.07.2011, 18:55:54 »
P: Czy misja jest trudna?
O: Na początku nie bardzo (poza niewielką ilością drachm na starcie), potem trudność wzrasta, a w ostatnich dwóch epizodach panuje totalny chaos :P Dam małą podpowiedź - zbuduj świątynię Aresa przed drugą kolonią. Przyda się ;)
Nie przeczytałem tego, ale nie było tak źle (może dlatego, że grałem na poziomie "Heros").

Bardzo ciekawy pomysł fabularny z atakiem na Lemnos!
Ostatni epizod rzeczywiście dał mi się we znaki z powodu częstych ataków Demeter - miałem problem z brakiem żywności (chcąc jak najszybciej skończyć świątynię Zeusa).
Przydałoby się więcej katastrof - to jedyne trzęsienie ziemi jakie spotkałem z poczatku misji nic mi nie zrobiło. ;)
Mając wymagane 5000 ludzi miałem duże bezrobocie. (nawet mając obsadzone 4 triery i plantacji mogących wyżywić 10000 ludzi) Taki był plan (by gracz miał taki problem)?

Świetna misja. Polecam. :)

Jednak dodatkowa mała uwaga - odradzałbym stawianie punktów wilków na mapie. Zawsze wtedy stawiam obsadzoną wieżę - problem wtedy znika, ale dźwięki zabijanych wilków ciągną się po całym mieście (gdziekolwiek patrzy się na mapie).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #32 dnia: 23.07.2011, 18:36:18 »
Jednak dodatkowa mała uwaga - odradzałbym stawianie punktów wilków na mapie. Zawsze wtedy stawiam obsadzoną wieżę - problem wtedy znika, ale dźwięki zabijanych wilków ciągną się po całym mieście (gdziekolwiek patrzy się na mapie).

Huh, pierwszy raz w życiu spotykam się z takim problemem :o

Cieszę się, że nadrabiasz zaległości w misjach :D 5000 ludności z dużym bezrobociem, hmmm. Pamiętam że ledwo pięć trier miałem a już potrzebowałem więcej niż 5000 luda. Może po prostu budujesz ogromne osiedla i minimalnie potrzebne miejsca przemysłowe, to i ludzie nie mają gdzie pracować ;)

Twój brak wzmianki o powodzi zalewającej wyspę ze srebrem to albo ci się zapomniało, albo za szybko zaliczyłeś któryś tam epizod. Tak czy siak, dzięki za recenzję ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #33 dnia: 25.07.2011, 14:03:31 »
Srebro dotyczyło pewnie, któreś z kolonii - tak jak w innym wątku - tutaj też przyznać się muszę, że kolonii sumiennie nie budowałem. Zwykle zbijałem tylko stan skarbca by w następnym epizodzie było sprawiedliwie.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #34 dnia: 25.07.2011, 15:12:06 »
Lol, nie, srebro można wydobywać w głównym mieście. Na tej wysepce na dole mapy jest srebro wystarczające na około dwie mennice.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #35 dnia: 30.07.2011, 13:23:57 »
Na pewno musiało zalać wyspę ze srebrem, bo katastrofa występuje na początku misji, a cele nie są takie szybkie do zaliczenia z tego co pamiętam.

borys

  • Gość
Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #36 dnia: 05.06.2012, 00:15:12 »
w misji 3 przy budowie swiatyni skad wziasc drewno? iedyny producent to rywal i sie nie zgadza

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #37 dnia: 14.06.2012, 11:44:19 »
Rywal chyba sam nigdy nie wysyła prezentów... Jest jednak sposób na to, aby dowiedzieć się, czy rywal spełni żądanie, czy nie.
Gdy w panelu jest widoczne "Zażądaj" – rywal najprawdopodobniej nie zgodzi się, chyba, że masz potężną armię.
Gdy w panelu jest widoczne "Poproś" – możesz śmiało wysyłać dyplomatów. :)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #38 dnia: 31.03.2014, 19:02:56 »
Co prawda, nie grałem we wszystkie Twoje misje, ale jak dotąd Rodzeństwo z Północy nie ma sobie równych. Bardzo dobra kampania. Pomimo nielicznych błędów, tekst czyta się przyjemnie a fabuła jest dość ciekawa. Zaplanowałeś świetnie zbalansowany handel (może tylko pomijając Orchomenos - miałem tyle brązu, że nie wiedziałem już co z nim zrobić) i piękne mapy kolonii - zwłaszcza Syros. Po prostu cudo. Widać, że się do nich przyłożyłeś. Jeśli chodzi o mapę miasta macierzystego, to krajobraz nie zachwyca, ale jest w porządku. Co do grywalności - nie zauważyłem żadnych błędów uniemożliwiających rozgrywkę. Sama gra sprawiła mi sporą przyjemność. Czasem tylko Demeter dała mi w kość (ale to na plus dla Ciebie). Najbardziej jednak nie mogę przeboleć Twojego zamiłowania do katastrof naturalnych. Ileż to razy waliłem głową w biurko gdy trzęsienie ziemi albo powódź zniszczyły mi kawał miasta  :'(
Mimo wszystko, misja - profeska  :)
Moja ocena 8/10

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #39 dnia: 31.03.2014, 22:35:02 »
Z tego co zauważyłem to rzadko grywasz w moje misje :P Wcale nie narzekam! Trochę ich w końcu jest i o ile się nie mylę jedynie Enost zagrał we wszytkie, oprócz chyba Czarnych Chmur.

Czyżbyś planował jakiś maraton 'od pierwszej do ostatniej', hmm? :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem