Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się  (Przeczytany 37044 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #20 dnia: 08.10.2014, 22:02:50 »
Nice, thanks for the idea for fix. :) / Fajnie, dzięki za pomysł na rozwiązanie problemu. :)
How did You found this topic? / Jak znalazłeś ten wątek?
You were using online translator or You do speak polish enough to read it? / Używałeś jakiegoś translatora czy rozumiesz polski na tyle by czytać?

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #21 dnia: 09.10.2014, 20:15:45 »
Czy ten sposób u kogoś zadziałał? Bo u mnie jakoś nie widać rezultatów.

mckn

  • Ja tu tylko gram
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko gram
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #22 dnia: 22.08.2016, 22:35:08 »
Ten sposób z dźwiękiem nie zadziałał u mnie. Dlatego poszperałem w internetach, trochę to zajęło, ale chyba znalazłem rozwiązanie :).
Na jednej z anglozjęzycznych stron (oto link https://www.reddit.com/r/impressionsgames/comments/348qkq/zeus_and_poseidon_the_dreaded_slow_gods_bug/) napisano, aby użyć jednego z 2 programów:
  • Cheat Engine,
  • VMWare Player.
Skorzystałem z tego pierwszego (można go ściągnąć wraz ze spolszczeniem). Wystarczy po odpaleniu Zeusa w Cheat Engine wybraź proces Zeus.exe i uzyć przycisku "Włącz speedhack", a nastęnie ustawić go na 1 lub 2 jak na obrazku http://imgur.com/a/F5xRl.
Nie mam już problemu z poławiaczami jeżowców, którzy wczesniej wyławiali 1 ładunek żywności na 6 miesięcy. Bogowie jakby również płynniej się poruszali. Może ktoś zweryfikuje czy u niego działa. Jestem ciekawy efektów.
Ja tu tylko gram

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #23 dnia: 23.08.2016, 08:29:27 »
O! Dzięki za informację. :)
Jakiego masz Windows'a? Wiesz może czy na Windows 7 / 8 / 10 będzie działać?

mckn

  • Ja tu tylko gram
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko gram
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #24 dnia: 23.08.2016, 20:58:58 »
Ależ proszę, czego nie robi się żeby gra działała poprawnie, gdy się do niej wraca po tylu latach :) wtedy animacje bogów na... chyba win 98 miałem w tamtych czasach... działały dobrze i poławiacze jeżowców również. Aż do momentu gdy odpaliłem zeusa kilka tygodni temu. To jest naprawdę denerwujące jak Atena czy Zeus mają bronić miasta a nim się pojawią i "rzucą" swoje "to coś" mijały miesiące, albo Apollo strzelając do atakującego potwora... szybciej heros się zjawiał niż Apollo pojawił z tych odmętów czy chmurki hehehe albo wyżyw miasto mając za żywność wyłącznie jeżowce podczas gdy ich wyławianie trwa pół roku.

Win 10 mam, dobrze byłoby sprawdzić na innych bo nie wiem jak będzie działać. Proszę o relację po weryfikacji :)
Ja tu tylko gram

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #25 dnia: 24.08.2016, 21:31:40 »
Mam XP'ka, i o ile takich strasznych problemów nie mam, to jednak bogowie zdecydowanie ładują się wolniej niż powinni, to pobrałem tego CheatEngine'a. Ze speedhack'iem na 1.0 bogowie pojawiają się raz dwa, tak więc potwierdzam że działa :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #26 dnia: 28.08.2016, 07:41:00 »
Nareszcie coś, co działa. Mam Windows 7. Sposób z Cheat Engine naprawił bug z powolnymi bogami.

mckn

  • Ja tu tylko gram
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko gram
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #27 dnia: 28.08.2016, 16:57:03 »
cieszę się, że mogłem pomóc :) grajcie!
Ja tu tylko gram

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #28 dnia: 30.08.2016, 08:51:00 »
Ej, Ziemek, może przyklej wątek? Ślamazarne animacje bogów w Zeusie to dość powszechny problem, więc byłoby dobrze gdy wątek wraz z rozwiązaniem (post mckn'a) byłby dobrze widoczny ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #29 dnia: 30.08.2016, 17:58:04 »
Dobry pomysł. Już się robi! :)

Vvien

  • Gość
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #30 dnia: 19.09.2016, 14:20:00 »
Witam serdecznie, naprawiłam problem z animacją [w każdym razie u mnie zadziałało] mam system windows 7. Klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie zeusa, idziemy do właściwości, a następnie zakładka zgodność:

aktywujemy opcje : Wyłącz kompozycje wizualne. Wyłącz kompozycje pulpitu oraz Wyłącz skalowanie obrazu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI.

Problem rozwiązany, w każdym razie zadziałało to dla mnie wersji GOG'owej. Pozdrawiam.

PS. sposób też naprawił mi kilka innych gier, np. Diablo II miałam problemy z paletą barw i też to naprawiło.   

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #31 dnia: 04.01.2017, 03:24:12 »
A czy ten sposób naprawi "uszkodzoną paletę barw" w Diablo, ale I ? Ostatnio trochę mnie nosi żeby znowu odpalić tę grę, a z tego co pamiętam tam ten problem się pojawiał.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #32 dnia: 22.08.2022, 13:05:51 »
A jest coś na zbyt szybkie animacje w budynkach takich, jak hurtownie? Wątpię, że to coś z systemem, bo wirtualny XP to samo robił.
Nawet jakiś patch na ZH wymienił, że tym się nie zajmie.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem