Nieśmiertelne Gry

Inne działy => Artykuły, recenzje, dzienniki, download => Download => Wątek zaczęty przez: Haspen w 10.02.2018, 01:55:10

Tytuł: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: Haspen w 10.02.2018, 01:55:10
Atlantyda utonęła w morzu, ale to nie oznacza końca kłopotów dla Grecji, w której teraz panuje głód. Byc może zasiedlenie Euboei i wykorzystanie jej żyznych łąk rozwiąze problem? Ta prosta kampania składa się z pięciu epizodów, wliczając w to jedną kolonię.

Niespodziewajka, co? ;)

Taka tam kampania, bo dawno nie grałem i dawno nie tworzyłem. Dobra na zimowy wieczór (góra dwa), ale dla starych wyjadaczy może być nieco za łatwa. Miłej zabawy!
Tytuł: Odp: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: bazylozaur w 10.02.2018, 02:09:20
To mnie zaskoczyłeś Haspen. Oczywiście pozytywnie  :) . Już od dawna nic nie tworzyłeś a tu proszę - kolejna misja. Nie ukrywam, że się bardzo cieszę i pewnie zagram, ale nie w najbliższym czasie, bo aktualnie jestem pochłonięty inną grą.
Tytuł: Odp: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: Haspen w 10.02.2018, 02:12:41
Czas szybko leci gdy praca i rodzina go całkowicie pochłania ;)

Nawet sprawdziłem, od 'Na Brzegach Atlantyku' minął prawie rok, kurczę, to dłużej niż myślałem!
Tytuł: Odp: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: ziemek8 w 10.02.2018, 10:49:25
O! Też myślałem, że minęło zdecydowanie mniej czasu niż rok od Twojej ostatniej misji.
EDIT: Ah, bo nie policzyłeś gry otwartej. :) ( http://zeus.n-gry.pl/download/1397 )
Dawno w Zeusa nie grałem, to chyba dobry czas na powrót. Zabieram się do grania! :)
Tytuł: Odp: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: ziemek8 w 10.02.2018, 15:40:39
Przyjemna mapa miasta macierzystego, jak zwykle u Ciebie. Naturalnie, sporo możliwości wyboru gdzie postawić pierwsze dzielnice mieszkalne. Mam nadzieję, że nie będzie katastrof potem...

Chyba wyszedłem z wprawy, nawet w pierwszym epizodzie były momenty kiedy brakowało mi drachm. (Mimo eksportu sera, pszenicy i zbierania podatków).
Tekst wprowadzający do drugiego epizodu - zręcznie ująłeś różnorakie cele - Centaury to jedno a plany włodarzy to drugie, dlatego trzeba jeszcze to i tamto. ;)
Ogólnie naprawdę przyjemnie czyta się wszystkie teksty wprowadzające i kończące misje - jak normalną książę fabularną. :)
(Tylko jedna literówka w tekście pierwszej misji - "Na Peloponezem" (powinno być "Nad") :) )

Kolonia malutka a cele produkcyjne całkiem spore i jeszcze te skały porozrzucane wszędzie. Dobrze, że chociaż potwór jest za rzeką.

Domy elity dopiero w ostatnim epizodzie. Dosyć późno, ale cele tego epizodu są na tyle wymagające, że ten ostatni epizod będę grał chyba tyle samo czasu jak wszystkie poprzednie.

Sporo się dzieje w ostatnim epizodzie! Ataki potwora, boga, rywala. Potrzeba zbudowania tylu świątyń. Faktycznie najdłuższy epizod.
A z produkcją wina - jeszcze nie spotkałem się z czymś takim! Żeby trzeba było tak kombinować, żeby osiągnąć wymaganą produkcję. ;) Ciekawy pomysł.

To są jakieś historyczne albo mityczne fakty czy sam to wymyśliłeś? (Odkrycie tajemnicy po ostatnim epizodzie)

Ogólnie misja bardzo udana. Wcale nie była za łatwa dla mnie. Może aż tak wyszedłem z wprawy? :)
Tytuł: Odp: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: Haspen w 10.02.2018, 17:24:53
Historycznie, troszeczkę (https://en.wikipedia.org/wiki/Lefkandi) :P

Plus nawiązanie do Zderzenia Cywilizacji (Mykeny, Góra Aulip, zatopienie Atlantydy itd).
Tytuł: Odp: Odbudowa
Wiadomość wysłana przez: Jakub Rozwadowski w 10.02.2018, 20:20:25
Witam. Dawno mnie nie było, dawno też w Zeusa nie grałem. Uznałem, że to bardzo dobry pomysł zacząć od jakiejś misji haspenowskiej, a tak, żeby wrócić do tej starej gierki.

No i mi się pobrało misję, a tak się zdarzyło :P
Doszedłem do epizodu z kolonią i zrobiłem sobie krótką przerwę, jutro najpewniej wrócę do misji. Gram na tytanie jak zawsze. Przyjemnie się budowało miasto. Fajny teren i takie tam ;)