Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się  (Przeczytany 37036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

saph25

  • Gość
Jak w temacie, bogowie pojawiaja sie w zwolnionym tempie i to takim, ze wplywa to bardzo negatywnie na gre. Wszystko w otoczeniu boga dziala normalnie, ze swoja szybkoscia. Gdy bog juz sie pojawi to jego predkosc poruszania oraz znikanie jest ok.  Co zrobic z tym fantem ? :P



Najlepsza odpowiedź z postu użytkownika mckn:
http://n-gry.pl/forum/index.php?topic=993.msg7585#msg7585


Ten sposób z dźwiękiem nie zadziałał u mnie. Dlatego poszperałem w internetach, trochę to zajęło, ale chyba znalazłem rozwiązanie :).
Na jednej z anglozjęzycznych stron (oto link https://www.reddit.com/r/impressionsgames/comments/348qkq/zeus_and_poseidon_the_dreaded_slow_gods_bug/) napisano, aby użyć jednego z 2 programów:
  • Cheat Engine,
  • VMWare Player.
Skorzystałem z tego pierwszego (można go ściągnąć wraz ze spolszczeniem). Wystarczy po odpaleniu Zeusa w Cheat Engine wybraź proces Zeus.exe i uzyć przycisku "Włącz speedhack", a nastęnie ustawić go na 1 lub 2 jak na obrazku http://imgur.com/a/F5xRl.
Nie mam już problemu z poławiaczami jeżowców, którzy wczesniej wyławiali 1 ładunek żywności na 6 miesięcy. Bogowie jakby również płynniej się poruszali. Może ktoś zweryfikuje czy u niego działa. Jestem ciekawy efektów.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2012, 18:31:11 »
Możesz się nim nie przejmować. Mam taki sam bajer z pojawianiem się bogów, ale wszystko działa mi tak stabilnie jak tylko może.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #2 dnia: 04.02.2012, 18:33:11 »
Mam tak odkąd pamiętam w swoim Zeusie. Jakoś zyję :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #3 dnia: 04.02.2012, 18:48:40 »
Moi bogowie też posiadają tego skilla. Chyba wszyscy tak mają, jakieś niedopatrzenie w trakcie tworzenia gry..?

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #4 dnia: 04.02.2012, 19:06:40 »
Zdaje mi się, że kiedyś czytałem o błędzie, który to powoduje. Niestety nie pamiętam rozwiązania, ale potwierdzam, że nie wszyscy tak mają.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #5 dnia: 04.02.2012, 19:09:15 »
Ja również tak mam. A mam złotą edycję. Niemniej zdaje mi się, że kiedyś wszystko chodziło płynnie.
Że tak rutynowo spytam: Nie ma jakiegoś patcha od tego? :/

...a może przy grze z płytą chodzi szybciej?

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #6 dnia: 04.02.2012, 20:52:35 »
wiesz, nie przeszkadza to w rozgrywce więc nikt pewnie nie robił patcha ;)

saph25

  • Gość
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2012, 02:07:53 »
No wg mnie to przeszkadza i to bardzo. Atena/Hera/Zeus traca na znaczeniu przy obronie miasta, nim sie pojawia to wrogie wojska juz przejda spory kawalek, a jak potem jeszcze sie "teleportuja" do  tych, ktorzy im uciekli to wychodzi niezly paradoks (nim sie pojawiaja wojsko zmienia polozenie itd). Tak samo, gdy atakuje mnie wrogi bog i mam broniacego mnie Zeusa. Lecz co z tego, nim Zeus sie pojawi, bog przechodzi ladny kawalek dokonuje tego co mial zrobic. Gram obecnie na oryginalnej zlotej edycji, co do kompa to jedynie moze byc "za dobry". Moj pierwszy Zeus byl pozbawiony tego bledu. Bylo to ladnych pare lat temu. Jednak nie wiem, czy jest to spowodowane wersja gry, czy tez komputerem. Sprawdzalem zeusa na 3 komputerach, o roznych parametrach(kazdy z nich spelnia i to z nadwyzka wymagania gry) i systemach xp/7 jednak wychodzi to samo.  Moze jednak ktos wie jak to rozwiazac? :P

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #8 dnia: 05.02.2012, 12:54:41 »
Ale co ma płytka do tego skoro animacje odtwarzane są z plików model w folderze gry xD

To błąd po stronie programistów, a nie graczy.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2012, 12:57:34 »
Ja nigdy nie zwróciłam na to uwagi, ale Zeus (i Hera) zawsze docierał na czas żeby wygonić innego, złego boga.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #10 dnia: 05.02.2012, 17:42:49 »
Bo ten zły bóg też pojawia się wolno. ;)
Z wyganianiem wojsk rywala jest już problem.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #11 dnia: 12.02.2012, 13:17:27 »
Tsje? Mnie jak bóg chodzi wolno to cała reszta również.

DZI4DU

  • Gość
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #12 dnia: 14.04.2013, 15:55:30 »
Pierwszy raz w Zeusa grałem jakies 10 lat temu (w demo, poźniej w pełną wersję) i wtedy animacje Bogów, ale również poławiaczy jeżowców, rybaków itp były płynne.. po paru latach, z nowymi podzespołami w PC wróciłem do gry i wtedy zaczęła się kaszanka z animacjami.. więc może ma to coś wspólnego ze zbyt dobrym sprzętem? Jakkolwiek by to nie brzmiało :P

KSova

  • Nołlajf
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie najgorzej! Zaczynam cię doceniać Arrr!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #13 dnia: 14.04.2013, 16:48:56 »
ja także mam normalnie ale o takim czymś slyszalem a mam dobrze mimo ze niestety gram na piratce
ŁoŁo

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #14 dnia: 14.04.2013, 17:58:14 »
Pierwszy raz w Zeusa grałem jakies 10 lat temu (w demo, poźniej w pełną wersję) i wtedy animacje Bogów, ale również poławiaczy jeżowców, rybaków itp były płynne.. po paru latach, z nowymi podzespołami w PC wróciłem do gry i wtedy zaczęła się kaszanka z animacjami.. więc może ma to coś wspólnego ze zbyt dobrym sprzętem? Jakkolwiek by to nie brzmiało :P

Wyżej jest napisane, że to wina nieokreślonego buga. Trzeba z tym żyć albo wymienić kompa na bardziej zabytkowego. ;)

KSova

  • Nołlajf
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie najgorzej! Zaczynam cię doceniać Arrr!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #15 dnia: 15.04.2013, 07:16:10 »
Na pewno pojawia się to niewielu ja i koledzy(5) mamy złotą edycję ja i 2 kolegów mamy piraatke wszytskim działą normalnie mi nan nowo kupionym laptopie
ŁoŁo

zajki

  • Gość
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #16 dnia: 15.04.2014, 16:33:05 »
powie ktos jak to naprawic bo wiem ze sie da bo kiedys juz tak robilem

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #17 dnia: 15.04.2014, 20:17:21 »
Szczerze mówiąc, to nie wiem jak to naprawić. Mam ten sam problem z animacją bogów.

a friend

  • Gość
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #18 dnia: 08.10.2014, 14:52:20 »
hey there

I apologise for not speaking Polish (or whatever the language you're all speaking here is), I don't master it. I just came here to help out by posting a possible fix for this issue.

1) Right click on your audio taskbar icon, in the bottom right corner of the screen. Select Recording Devices. Just enable everything.
2) Start the game (Zeus).
3) Press ALT+TAB to go back to Windows.
4) go back to the Recording Devices window, now disable everything. Apply those settings.
5) Go back to Zeus, normally it should be fixed now.

Unfortunately, starting up the game with recording devices disabled already, doesn't work. They have to be enabled first.

Hope this helps for you guys. I just wanted to help, because I loved the many custom temple designs here. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zbyt wolna animacja bogów przy ich pojawianiu się
« Odpowiedź #19 dnia: 08.10.2014, 17:26:50 »
Thanks a lot, and I'm sure everyone is glad you like our temples :3

A tłumaczenie dla tych co ne panimaju po angielski:

1. Klikamy prawym przyciskiem myszki na ustawienia głosności w prawym dolnym rogu, wybieramy urządzenia nagrywania, włączamy wszystko.
2. Włączamy Zeusa
3. ALT+TABem wracamy do Windowsa
4. Wracamy do urządzeń nagrywania i wyłączamy wszystko i akceptujemy zmiany.
5. Z powrotem do Zeusa - i powinno działać.

Według naszego angielskiego kolegi, zaczęcie gry ze wszystkimi urządzeniami nagrywania wyłączonymi nic nie da.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem