Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Ares i Hermes  (Przeczytany 42408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« dnia: 24.12.2011, 20:31:50 »
Wiem, tytuł nie jest za fajny, ale nie miałam innego pomysłu. Starałam się napisac fajna historię i mam nadziej, że to docenicie ;) W opisie są pewnie literówki itd za co przepraszam :)

Więc,  Ares i Hermes versja 1 do poprania niżej :D Czekam na opinie ;)
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[MISJA] Ares i Hermes
« Odpowiedź #1 dnia: 24.12.2011, 22:37:08 »
oooojeeeeej, misja :)
idę zobaczyć, poinformuje cię o możliwych błędach. a ja zapraszam w zagranie na mojej pierwszej misjii - Mieście Słońca. zapewne je znajdziesz gdzieś.. gdzieś na forum :)

jutro bedę grał, bo dzisiaj jest późno a poza tym oglądamy z kuzynkami filmy.
Wesołych!

Edit: patrzyłem w edytorze na mapki - nienajgorsze.
teksty troche chaotyczne ale.. też nienajgorsze. jak na razie przeczytałem tylko pierwszy, wprowadzający do epizodu pierwszego ;)
reszta potem.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
[MISJA] Ares i Hermes
« Odpowiedź #2 dnia: 25.12.2011, 11:48:36 »
Ho ho, mapka miasta macierzystego jest ogromna!

Podejrzewam że będzie dużo czasu spędzone na rozbudowywaniu miasta i budowie światyń/monumentów.

Już się nie mogę doczekać.

EDIT: W mieście macierzystym jest pełno punktów ryb, ale nie można budować przystani rybackich. Tak ma być?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[MISJA] Ares i Hermes
« Odpowiedź #3 dnia: 25.12.2011, 12:35:17 »
oooojeeeeej, misja :)
idę zobaczyć, poinformuje cię o możliwych błędach. a ja zapraszam w zagranie na mojej pierwszej misjii - Mieście Słońca. zapewne je znajdziesz gdzieś.. gdzieś na forum :)

jutro bedę grał, bo dzisiaj jest późno a poza tym oglądamy z kuzynkami filmy.
Wesołych!

Edit: patrzyłem w edytorze na mapki - nienajgorsze.
teksty troche chaotyczne ale.. też nienajgorsze. jak na razie przeczytałem tylko pierwszy, wprowadzający do epizodu pierwszego ;)
reszta potem.

tak tak, jak będę miała czas to na pewno zagram :) Nie umiem za bardzo tekstów pisać, chciałam żeby opisy były długie, więc pewnie część jest pisana na siłę.Mam nadzieję, że to nie będzie przeskadzać :P

Ho ho, mapka miasta macierzystego jest ogromna!

Podejrzewam że będzie dużo czasu spędzone na rozbudowywaniu miasta i budowie światyń/monumentów.

Już się nie mogę doczekać.

EDIT: W mieście macierzystym jest pełno punktów ryb, ale nie można budować przystani rybackich. Tak ma być?

Nie będę zdradzać tajemnicy. Ryby są w wodzie, bo uważam że być powinny, wiecie ryby morze... W mieście produkuje się pszenicę i mięsco, co powinno wystarczyć do zaspokojenia głodu ludzi.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[MISJA] Ares i Hermes
« Odpowiedź #4 dnia: 25.12.2011, 12:55:54 »
Nie będę zdradzać tajemnicy. Ryby są w wodzie, bo uważam że być powinny, wiecie ryby morze... W mieście produkuje się pszenicę i mięsco, co powinno wystarczyć do zaspokojenia głodu ludzi.

Szczerze mówiąc, to jak ja robiłem mapy, to też zawsze wstawiałem punkty ryb. No bo co to za morze bez ryb? :D
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
[MISJA] Ares i Hermes
« Odpowiedź #5 dnia: 25.12.2011, 15:23:51 »
Dobra, zaliczyłem pierwszy epizod. Prośba o pomoc Tezeusa przyszła gdy ja nawet dzielnicy elity nie miałem zrobione* xD

Nigdy wcześniej nie miałem 4k ludności i wojska w pierwszym epizodzie... dobra, to teraz kolonia. Niech będzie Miami!

Cele epizodu.... och nieeeeeeee.. Kolejne godzina na to zejdzie :D Jak na razie, gra się bardzo, bardzo fajnie i podejrzewam, że czeka na mnie jeszcze wiele niespodzianek. No i po celach epizodów widać, że nuhdeen nie patyczkuje się jeśli chodzi o 'duże miasta' :)

*Kto grał w misję, ten wie po co one.

PS: W tekście końcowym pierwszego epizodu napisane jest, że Hermes nękał nas co chwilę, ale mnie nawiedził tylko raz. Być może ustawione jest 'Jednorazowe' zamiast 'Wielokrotne' w fakcie ataku Hermesa ;)

PPS: Sprawdziłem - jest 'Jednorazowe' ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[MISJA] Ares i Hermes
« Odpowiedź #6 dnia: 25.12.2011, 15:53:44 »
Możliwe. Narpiew dodawałam fakty a potem pisałam scenariusz i pewnie zapomniałam zmienić z 'jednorazowo' na 'wielokrotnie'. Mogę to poprawić, ale gry to niezmieni. Wszelkie zmiany dodam jak będzie taka potrzeba ;) Cieszę się, że Ci się podoba.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #7 dnia: 26.12.2011, 19:38:04 »
powiem że pierwszy raz tak długo przechodziłem epizod PIERWSZY.
I pierwszy raz w pierwszym epizodzie potrzebne mi były dwie ma maksa rozwinięte dzielnice mieszkalne. i oczywiście willowa.
I dobrze!~Tylko.. martwię się, co może być w następnych epizodach w takim razie ;) Jak prawie wszystko było już w pierwszym.. 15 tys ludności?? O.O
Szczerze mówiąc jak zobaczyłem to "36 rzeźb na rok" to sie za głowe złapałem ;)
ojj, z Miami to sie długo też pobawie. i nie dzisiaj, na pewno nie dzisiaj.
I trzy świątynie? Mało w tym Miami miejsca. 3 świątynie plus dwie mieszkalne oczywiście.

Nie dzisiaj. Dzisiaj filmy :>
Ale w sumie mam na przejście cały tydzień, w którym nie idzie się do szkoły.

PS: mogłaś troche pobawić się ze szlakami handlowymi. Byłoby ładniej. I - może nie wszystkich - ale mnie razi szlak handlowy lądowy przez góry a nie.. obo nich i szlak morski w jednym takim miejscu przeciągnięty zapewne przez przypadek po zielonym brzegu. :>
Jak sie znajdzie jakiś błąd że będzie trzeba misje poprawić - za to też sie weź.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #8 dnia: 26.12.2011, 23:07:09 »
Ilość wymaganych rzeźb dzieli się na cztery - wychodzi ile 'naprawdę' trzeba rzeźb robić, bo każda rzeźba w magazynie liczone jest jako 4 dla wymagań epizodu.

36/4 = 9
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #9 dnia: 27.12.2011, 03:59:43 »
No, to wziąłem się z powrotem za misję. Kolonia w Miami zaliczona - aż tak strasznie źle nie było. Musiałem zresetować epizod bo dopiero poniewczasie zorientowałem się, że nikt nie sprzedaje orychalku a partię 'gościnną' straciłem przez Artemidę.

Dwa następne epizody miasta macierzystego poszły gładko - ot sporo budowania było. Teraz czas na kolonię w Polis - nie załadował się tekst epizodu, czy też w ogóle go nie ma? Za późno jest bym osobiście zerknął xP

Cele epizodu nadzwyczaj 'przyjazne'... ale o tym co w Polis piszczy napiszę następnym razem.

EDIT: No i ogólnie muszę pochwalić brak błędów 'mechaniki' kampanii. Literówek i błędów w tekście wytykać nie będę :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #10 dnia: 01.02.2012, 16:12:02 »
Mam pytanie, podoba wam się ta misja?  Jak tak, to przetłumaczę fabułę i zamieszczę na Zeus Heaven. Jak jest jest taka dobra, to nie będę sobie głowy zawracała tłumaczeniem, choć pewnie trening z tłumaczeń mi się przyda (taaaa, bo 1,5 godziny tygodniowo + prace domowe, to za mało:P ). Tłumaczenie niby nic trudnego, ale trochę czasu zajmuje. Rzadko tłumaczę z polskiego na angielski, ale za to co tydzień na odwrót :D Hura, cieszymy się :P Hehe.Teraz na serio. Nie będzie obciachu na Heaven?
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #11 dnia: 01.02.2012, 20:15:09 »
Na Heaven ludzie są z reguły bardzo mili. Sam trzy misje przetłumaczyłem (nienawidzę tłumaczyć tekstów, argh) i tam wrzuciłem, no ale trzeba przyznać że serwis tamtejszy nieco dogorywa. Dostać jakikolwiek komentarz to cud nad cudami ;)

Zalecam 4 razy przejść swoją misję na 4 różne sposoby i wyłapać błędy. Potem parę razy posiedzieć nad tłumaczeniem tekstu, bo o ile można wrzucać mapy z tekstem innym niż angielskim, to jednak mało kto się nim wtedy zainteresuje.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Ares i Hermes

  • Gość
Ares i Hermes
« Odpowiedź #12 dnia: 01.02.2012, 22:50:20 »
Na Heaven ludzie są z reguły bardzo mili. Sam trzy misje przetłumaczyłem (nienawidzę tłumaczyć tekstów, argh) i tam wrzuciłem, no ale trzeba przyznać że serwis tamtejszy nieco dogorywa. Dostać jakikolwiek komentarz to cud nad cudami ;)

Zalecam 4 razy przejść swoją misję na 4 różne sposoby i wyłapać błędy. Potem parę razy posiedzieć nad tłumaczeniem tekstu, bo o ile można wrzucać mapy z tekstem innym niż angielskim, to jednak mało kto się nim wtedy zainteresuje.

Tłumaczenie to pikuś, na zajęciach Pani Profesor nas tego uczy :)  A zaliczenie jest, więc nie będzie chyba aż tak źle. Misja chyba dobrze działa, jak testowałam to grałam koloniami na przemian i było ok. Pomyślę nad pokazaniem jej tam .

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #13 dnia: 01.02.2012, 22:51:43 »
^ to ja pisałam, zapomniałam się zalogować,sorry
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

implact

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #14 dnia: 03.02.2012, 18:26:25 »
misja niezła, nie powiem, choć dość łatwa(nie całe 8h mi zajeło przescie jej), znalazłem błąd taki że gdy atakuje Utopia miasto Matto to ida morzem :D:D(a przecierz powinni płynąc:)), do tego gdy wysłałem wojsko na matto to poszło na Lakepool wraz z wojskiem z macierzystego miasta, i wszyscy sie odemnie odwrócicli:P nie wiem czemu ale fatal erorr :P do tego w ostatnim epizodzie gdy zabija się ehide, a własciwie 4ehidy, czemu aż 4je wysłałas?? załączam sejwa z misji...

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #15 dnia: 03.02.2012, 19:19:11 »
Najwyraźniej nie zauważyłeś że miałeś Lakepool wybrane zamiast Matto, bo przeszedłem całą kampanię i tego błędu u mnie nie było.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

implact

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #16 dnia: 03.02.2012, 19:33:07 »
być może, w sumie to miasto było ciężko zaznaczyć, i kliknąłem ale mogło sie nie wybrac... i dla tego tak było, no to by było całkiem realne:)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #17 dnia: 03.02.2012, 19:35:33 »
Nie zdziwiłbym się, bo miasta mają 'hit-box' kwadratowy, a nie wokół samej ikonki, tak więc łatwo kliknąć nie to co trzeba. Szczególnie że miasta z wyższym numerem w edytorze przykrywają te o niższym.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #18 dnia: 03.02.2012, 21:23:00 »
misja niezła, nie powiem, choć dość łatwa(nie całe 8h mi zajeło przescie jej), znalazłem błąd taki że gdy atakuje Utopia miasto Matto to ida morzem :D:D(a przecierz powinni płynąc:)), do tego gdy wysłałem wojsko na matto to poszło na Lakepool wraz z wojskiem z macierzystego miasta, i wszyscy sie odemnie odwrócicli:P nie wiem czemu ale fatal erorr :P do tego w ostatnim epizodzie gdy zabija się ehide, a własciwie 4ehidy, czemu aż 4je wysłałas?? załączam sejwa z misji...

1. o co chodzi? w edytorze sprawdzałeś? w edytorze rzeczywiście Utopia i Matto jest prostą kreską lądową ale ja zawsze miasta wrogie między sobą nie zaznaczam tak jak powinny być - szybciej jest;p
2. potworów jest więcej, żeby było ciekawie :)
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

PannaPe

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • ...jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca..
    • Zobacz profil
Ares i Hermes
« Odpowiedź #19 dnia: 21.02.2012, 00:02:01 »
Właśnie jestem w trakcie przechodzenia misji. Sprawia mi dużą frajdę, dużo budowania, dużo świątyń i piramid:D. Zaskoczona byłam tymi 4 ehidnami;p A to, że wszyscy się odwracają od naszego misata nie uważam za error, dodatkowe daniny spływają, strata wojska jest niewielka :) Jednak szkoda, że nie ma winiarni i pracowni rzeźbiarskiej. Męczę się z zyskiem 90000.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem