Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?  (Przeczytany 20948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« dnia: 20.02.2012, 15:07:33 »
A więc znalazłem ciekawy generator imion:
http://www.chriswetherell.com/elf/
i
http://www.chriswetherell.com/hobbit/
Każdy się połapie, po prostu wpisujemy własne imię i nazwisko we wskazanym miejscu (Male/Female) i nam tłumaczy.
Dowiemy się, jak brzmi nasze elfickie jak i hobbickie imię.
Moje elfie imię to podobno Amroth Narmolanya, a hobbickie...  Orgulas Deepdelver of Brockenborings >.<

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #1 dnia: 20.02.2012, 15:26:27 »
Tak?

No to teraz uważaj, będziesz miał zabawę na parę dni. :D

http://www.lowchensaustralia.com/names/generators.htm

Wprawdzie nie wszędzie wpisujesz swoje dane, niektóre są losowane, ale może to i lepiej? Z takich wejściowych to widziałam kiedyś taki z Pokemonami... :D

Swoją drogą (tak a propos hobbitów), Tolkien Tolkienem ale nienawidzę angielskich nazw w fantasy! Nie potrafię na to znaleźć jakiegoś uzasadnienia – to chyba kwestia estetyki – ale nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy co drugie imię brzmi Raven, a o nazwach miast to może lepiej będzie przemilczeć... Grrr...

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #2 dnia: 20.02.2012, 17:19:51 »
Bo się wyrobił głupi stereotyp wśród ludu :P

Zagraniczne imię/nazwa: Dobre!
Polskie imię/nazwa: Błeeeee

A szkoda.

Back on topic: Me imię elfickie brzmi Dinendal z Nargotrondu :] Hobbickie natomiast Hambut Rogodmuchacz z Waymoot... Wejmut! Też fajnie brzmi ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #3 dnia: 20.02.2012, 19:12:50 »
Hm, nie odwołuję się tylko do polskiego fantasy oraz graczy, raczej właśnie do ogólnej, światowej konwencji. A tłumaczenie nazw, zwłaszcza dosłowne, nie zawsze wychodzi na zdrowie. Ja bardziej mam na myśli to, że język w fantasy powinien być bardziej... uniwersalny? Nie mówię żeby zaraz tworzyć nowe esperanto i je narzucać – mnie właśnie chodzi o to, by nie narzucać niczego.

Hihi, albo łamana łacina. Też urocze. Od Baldurs Gate po Disciples. Oczywiście to drobna rzecz.

No ale o tym można byłoby mówić godzinami... Niech mi tylko jeszcze ktoś powie, jaka różnica jest między hobbitem a kenderem, to mu nabazgram jakąś teksturkę albo coś... ;)

Nindë Fëfalas / Flora Overhill of Nobottle. O raju, ja nienawidzę przyrody! :P

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #4 dnia: 20.02.2012, 20:04:23 »
Aerandir Palantír (Elf)/ Ferdirand Bramble of Willowbottom (Hobbit)

.
..
...

Jestem Ferdynandem Palantem! Buck Yeah!


Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #5 dnia: 25.02.2012, 13:58:09 »
Gdybym miał sobie wybierać elfickie imię, wybrałbym Earendil. Bo brzmi po prostu bajecznie.

Ale zgodnie z generatorem... Elros Mithrandir! Jestem Gandalf! :D
A jako Hobbit, Meriadoc Boffin of Whitfurrows. Mogę jakoś żyć z imieniem "Meriadoc".

A w kwestii angielskich nazw w fantasy, myślę że to po prostu przyjęta współczesna konwencja, wywodząca się z Tolkiena. Już na pewno zachowałbym angielskie nazwy u Hobbitów, które mają być w końcu prostymi, staroświeckimi Anglikami.
(I z tego samego powodu Niziołki na Olamie mają słowiańskie imiona i polsko brzmiące nazwiska - bo ze swoich niziołków zrobiłem lokalnych prostych, tradycyjnych ludków)
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

mamutek

  • Gość
Odp: Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #6 dnia: 07.04.2017, 10:52:06 »
Kavrala Keyro <3 podoba mi się :D

Shiyang

  • Gość
Odp: Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #7 dnia: 13.06.2018, 15:46:39 »
Kavrala Keyro <3 podoba mi się :D
Całkiem spoko, brzmi wrecz STAR WARSowo

Ashaki

  • Gość
Odp: Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #8 dnia: 14.08.2018, 19:45:51 »
Lena

Davis

  • Gość
Odp: Jak brzmi twoje Elfickie/Hobbickie imię?
« Odpowiedź #9 dnia: 16.05.2020, 23:16:11 »
Mi wyszło Drogo Baggins. :)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem