Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów  (Przeczytany 5979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Meandor

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów
« dnia: 27.10.2019, 15:41:59 »
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich tego forum, fajnie wiedzieć że społeczność tej zacnej gry nadal istnieje.  Forum poznałem kilka tygodni temu poprzez szukanie jakiś nowych misji do Zeusa czy społeczności, ale dopiero teraz zdecydowałem się założyć konto.
Postanowiłem również stworzyć swoją pierwszą własną kampanie, styczności z edytorem nie miałem wcześniej okazji więc musiałem się trochę nauczyć go obsługiwać.

Mam nadzieję że moja pierwsza kampania w jakimś niewielkim stopniu spodoba się użytkownikom.
Prosił bym bardzo o opinie i oceny :D

Cytuj
Znane błędy:
- Szlaki handlowe, ponieważ zacząłem od umieszczania dużej ilości miast na mapie w pewnym momencie zauważyłem że będę miał poważny problem z edycją szlaków ponieważ wiele szlaków nakładało się na siebie i nie byłem wstanie tego jakoś poprawić by było dobrze.

Opis:
Cytuj
Co by się stało gdyby Zeus najpotężniejszy z Bogów zniknął w tajemniczych okolicznościach pozostawiając pozostałych Bogów samych sobie? Jak się okazało jego zniknięcie po pewnym czasie doprowadziło do potężnego boskiego konfliktu.
Jako młody przywódca prowadzący swój lud prosisz Atenę o pomoc z wyborem nowej ziemi, pomoc otrzymujesz jednak zostajesz nieświadomie wciągnięty w wielki konflikt między Bogami.
Kampania składa się z 8 epizodów miejskich i 3 kolonialnych (jedno pokojowe i dwa militarne).

Screeny:
Miasto główne:


Kolonie:



Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów
« Odpowiedź #1 dnia: 27.10.2019, 17:01:12 »
Cytuj
Znane błędy:
- Szlaki handlowe, ponieważ zacząłem od umieszczania dużej ilości miast na mapie w pewnym momencie zauważyłem że będę miał poważny problem z edycją szlaków ponieważ wiele szlaków nakładało się na siebie i nie byłem wstanie tego jakoś poprawić by było dobrze.

Klikamy na dane miasto i ustawiamy 'Ukryj szlaki'. W ten sposób można łatwo edytować szlaki nawet gdy na mapie jest 22 miasta ;)

Mapki na screenach niezbyt ciekawe, ale i tak zagram, bo mam wolny wieczór akurat.

Witamy na forum, oczywiście :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów
« Odpowiedź #2 dnia: 27.10.2019, 18:00:12 »
Pierwszy epizod był akurat - pusta mapa świata, brak podatków, więc i trzeba rozważnie zaplanować, bo nawet i przy nadmiarze początkowej gotówki podejrzewałem, że lepiej za długo nie spędzić tutaj czasu ;)

Drugi epizod otworzył przed nami wiele możliwości, dzięki czemu rozwój miasta i wypełnienie celów były dość błahe - gdyby nie ten strasznie długi czas na pojawienie się Maratonu, skończyłbym go kilka lat wcześniej.

Trzeci epizod, cóż, ukończyłem w dwie minuty :)

Przy wyborze kolonii zdecydowałem się pójść zasiać trochę oliwek, i teraz muszę powiedzieć głośno: Skłamałeś! Misja na Melos miała być pokojowa, a tymczasem wizyty Hery co dwa lata powodowały ataki rywali (niekiedy nawet dwóch czy trzech na raz) na moją kolonię.

Kolonii pozostałych nie sprawdziłem jeszcze, ale się postaram gdy tylko będę miał czas.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Meandor

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów
« Odpowiedź #3 dnia: 27.10.2019, 19:25:33 »
Przy wyborze kolonii zdecydowałem się pójść zasiać trochę oliwek, i teraz muszę powiedzieć głośno: Skłamałeś! Misja na Melos miała być pokojowa, a tymczasem wizyty Hery co dwa lata powodowały ataki rywali (niekiedy nawet dwóch czy trzech na raz) na moją kolonię.
O, to tego akurat nie wiedziałem :/.


Klikamy na dane miasto i ustawiamy 'Ukryj szlaki'. W ten sposób można łatwo edytować szlaki nawet gdy na mapie jest 22 miasta ;)
.

Dziękuję za informację.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów
« Odpowiedź #4 dnia: 27.10.2019, 19:41:45 »
Do dlatego, że nadejście Hery obniża stosunki ze wszystkimi miastami na mapie świata - rywale stają się wrodzy i wysyłają wojska do ataku.

Ile razy przeszedłeś swoją misję od początku do końca? Osobiście robię to raz czy dwa i wystarczy by zauważyć problemy które potrzebują poprawki, a początkującym polecam zagrać trzy czy cztery razy nawet ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Meandor

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zeus Pan Olimpu - Wojna Bogów
« Odpowiedź #5 dnia: 28.10.2019, 00:23:51 »
Razem, 4 razy na różnych etapach tworzenia, zauważyłem że stosunki z miastami mi diametralnie spadły ale nie miałem ataków i też nie wiedziałem że wywołane jest to atakami Hery :(.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem