Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Król Krety  (Przeczytany 19997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Król Krety
« dnia: 05.12.2019, 11:35:10 »
Największa wyspa Hellady jest wciąż mało zamieszkałym lądem tych ziem. Znajdują się tutaj mniejsze, nieprosperujące osady. Ukaż kulturę kreteńską reszcie świata w siedmiu epizodach miasta macierzystego i dwóch kolonialnych.

Scenariusz przedstawiający historię dwóch króli wyspy. Dlaczego w tytule jest liczba pojedyncza? A to dlatego, że król w danym czasie jest tylko jeden. Tym razem kampanię zrobiłem dłuższą, ale też łatwiejszą. Znajdzie się tutaj trochę podbojów, jednak nie będą one jakieś niewiarygodnie wymagające. Chciałem, by każdy mógł w to zagrać bez większego stresu. :D

Od razu wrzucam w folderze plik z zapisem mojej gry, jednak hasłem jest ostatnie słowo w oknie zwycięstwa scenariusza.

Udanej budowy!

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #1 dnia: 05.12.2019, 18:05:33 »
O boże, rośnie mi tu konkurencja! Kolejna ładna mapa i nowa kampania zrobiona przez kogoś innego niż ja, jakie to fajne uczucie :D

Ściągam, w trakcie tygodnia mam mało czasu na grę, ale już jutro piątek! ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #2 dnia: 05.12.2019, 18:21:34 »
Żadna konkurencja, niespodziewana pomoc - tak bardziej bym to nazwał. :D Robienie map to frajda, ale zagrać we własną po testach można za rok, albo dłużej. Można kiedyś pomyśleć nad wspólnym scenariuszem. :D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #3 dnia: 05.12.2019, 19:23:58 »
A jednak znalazłem czas na grę, co prawda jestem przed pierwszym(?) epizodem kolonialnym, ale gra się bardzo przyjemnie. Te dwa fenickie miasta legły szybko, nawet pomimo niewielkiej ilości wojska które obecnie mam.

Mapka z bliska tak samo ładna jak z daleka. Widać, że się starasz, i ci to wychodzi :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #4 dnia: 06.12.2019, 21:53:33 »
O chłopie, te trzęsienia ziemi nieźle narozrabiały. Epizod kolonialny w Atrei dał mi nieźle we znaki, dopóki nie zająłem się wykonywaniem celów misji po kolei - wtedy było z górki.

Teraz jestem po koloniach, i z tego co widzę, czeka mnie nieco podbojów. Może dziś wieczór uda mi się dokończyć kampanię ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #5 dnia: 06.12.2019, 22:16:12 »
Trochę mnie to zaskoczyło, że kolonia mogła dać szczyptę "stresa". :D A te trzęsienia to rzeczywiście mogły napsocić, zwłaszcza jak ktoś nie jest fanem gór i lasów. :P

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #6 dnia: 07.12.2019, 01:20:35 »
I się udało! Ostatni epizod chciałem załatwić 'ortodoksyjnie' ale widząc, co się dzieje z podbitymi miastami, zdecydowałem się na najazdy za surowcami. Zaskakująco szybko poszło, szczególnie jak już Apollo przestał przeszkadzać.

Znalazło się też kilka drobnych błędów graficznych, tam gdzie jest plaża a zaraz obok kamień czy las. Gra nie potrafi sobie z tym poradzić i 'gładkie' granice plaży zamienia na zwykłą ziemię. Jedno takie miejsce było w Knossos, a drugie w tej kolonii z runem.

Ja i tak dam mocne 9/10, misja podobała mi się, poziom trudności wyważony, długość w sam raz, i nawet się nieco poduczyłem historii Minosa, o!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #7 dnia: 07.12.2019, 09:31:23 »
Na swoje usprawiedliwienie co do błędów graficznych dodam, że to mógł być easter egg, nawiązujący do bugów właśnie z plażą i klifami w kolonii, gdzie pojawiał się Talos. (Zeus i Europa) :D

Tak serio to widziałem ten błąd, ale większy urok był z mniejszą ilością gruntu przy kamieniu.
Dzięki za opinię, widzimy się przy Twojej kolejnej historii. XD

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #8 dnia: 07.12.2019, 19:34:22 »
Co ja widzę? Ostatnio pojawia się sporo nowych kampanii a czasu na grę tak mało  :(. Postaram się jednak  nadrobić zaległości w najbliższym czasie. Aż mnie korci żeby zagrać w tą misję.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #9 dnia: 09.12.2019, 21:54:30 »
Misja całkiem udana. Moim zdaniem nie tak dobra jak poprzednia, ale i tak widać, że przemyślałeś wiele kwestii dotyczących scenariusza i mechaniki.
Oczywiście pierwsze co rzuca się w oczy, to piękne krajobrazy. Zaraz potem, niestety, trochę błędów w tekście, głównie stylistycznych oraz tzw. literówek. Mogłeś to dopracować, zwłaszcza, że pisałeś krótko i oszczędnie. Sama fabuła była nawet ciekawa. Lubię wplatanie mitów w główną historię.
W ostatnim epizodzie przesadziłeś z częstotliwością ataków Apolla. Ledwo zdążył zniknąć a po chwili pojawiał się ponownie. I tak w kółko. Trochę to było irytujące.
Ocena ogólna 8/10.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #10 dnia: 09.12.2019, 22:12:28 »
W ostatnim epizodzie przesadziłeś z częstotliwością ataków Apolla. Ledwo zdążył zniknąć a po chwili pojawiał się ponownie. I tak w kółko.

Hmm, chyba musiałeś mieć pecha, bo u mnie się pojawiał raz na 2 lata, a może nawet rzadziej :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #11 dnia: 10.12.2019, 09:20:11 »
Widocznie bazylozaur w tym roku za mało obcował ze sztuką i sportami, dlatego Apollo dał mu taki prezent przedświąteczny. :D Możliwe, że wylosowała Ci się najgorsza opcja, tj. za każdym razem Apollo atakował w pierwszym terminie.

eravien

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #12 dnia: 13.12.2019, 00:40:03 »
Generalnie to bardzo przyjemnie mi się grało tę misję, podobały mi się nawet dość oszczędne opisy między epizodami. Na duży plus bardzo mapka, z serii tych realistycznych. Podobała mi się też polityka, np to, że wasale od razu zostawali rywalami, praktycznie wojsko jeszcze nie zdążyło wrócić a tu bunt... Trzeba było ostro grabić przeciwników zamiast podbijać, żeby ukończyć misję (oczywiście na bogu). Apollo zdecydowanie u mnie wpadł w taką furię, że jak grałem na najszybszym tempie to póki nie spełnił celów misji to tylko usuwałem gruz po punktach naprawczych i stawiałem nowe, a Apollo pojawiał się i znikał, czy jakoś tak to w tym "hicie" disco polo leciało :P (znam bo Hajto tak skomentował Grosickiego).

Z minusów jedynie bym się doczepił do "realiów", o ile można o nich mówić w grze, śmieszny trochę jest Egipt kupujący zboże, Libia sprzedaje oliwki, które podobno stamtąd pochodzą, za to produkuje rzeźby. Ale w sumie to nie fair czepiać się szczegółów takich.

Ciekawi mnie jedno - czy nie da się ustawić w scenrariuszu tak, aby po zakończeniu całej kampanii zmieniły się ustawienia w stosunku do ostatniego epizodu? Np po to aby Apollo przestał atakować, albo aby rywale byli już do podbijania? Bo na koniec lubię tak sobie po przejściu misji jeszcze trochę podokańczać to, na co wcześniej nie miałem czasu :P

Jeszcze jedno - po zwycięstwie od razu dałem graj dalej i nie mogę rozpakować rara z Twoim savem a chciałem sobie porównać miasta. Może mi ktoś wysłać hasło? BO na pewno nie będę znów walczył z Apollem przez godzinę i budował od nowa świątyni Zeusa :P

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #13 dnia: 13.12.2019, 07:00:09 »
Ciekawi mnie jedno - czy nie da się ustawić w scenrariuszu tak, aby po zakończeniu całej kampanii zmieniły się ustawienia w stosunku do ostatniego epizodu? Np po to aby Apollo przestał atakować, albo aby rywale byli już do podbijania? Bo na koniec lubię tak sobie po przejściu misji jeszcze trochę podokańczać to, na co wcześniej nie miałem czasu :P

Nie ma takiej możliwości.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #14 dnia: 14.12.2019, 11:12:14 »
Jeszcze jedno - po zwycięstwie od razu dałem graj dalej i nie mogę rozpakować rara z Twoim savem a chciałem sobie porównać miasta. Może mi ktoś wysłać hasło? BO na pewno nie będę znów walczył z Apollem przez godzinę i budował od nowa świątyni Zeusa :P

Hasło to: Tartaru

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #15 dnia: 10.02.2020, 14:46:39 »
Misja moim zdaniem fajna - oceniam na 7/10

Plusy:
- mapki na najwyższym poziomie
- szeroka gama faktów w każdym epizodzie
- zróżnicowane kolonie
- nawet ciekawa fabuła

Minusy:
- skąpe opisy poszczególnych misji
- trochę mało mitologii (więcej świątyń)
- podbite miasta już po 9 miesiącach stają się rywalami
- problem z wyżywieniem miasta na samych jeżowcach

Taka uwaga ode mnie - jeśli w koloniach dajesz dary od miasta macierzystego to daj rok czy dwa na wybudowanie chociaż podstawowej infrastruktury żeby móc je przyjąć :)

Ogólnie z ciekawością i przyjemnością zagram w przyszłe misje od ciebie! :)

Uti

  • Gość
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #16 dnia: 29.11.2020, 20:51:27 »
Bardzo przyjemna kampania. Jedyne co mnie irytowało momentami to oczekiwanie na konkretne wydarzenie by zakończyć epizod np, czekanie na podarunek wina lub pojawienie się miasta do podbicia. Generalnie super kampania

Gość

  • Gość
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #17 dnia: 25.03.2021, 11:59:47 »
Ostatnie epizody dały mi w kość przez to że wasale wciąż stawali się rywalami ale poradziłam sobie na najwyższym poziomie trudności (jak zawsze  ;) ) Warto czasem dodać do misji coś co nie jest celem np. dodatkowe świątynie Bogów do zbudowania.

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #18 dnia: 17.05.2023, 18:58:36 »
Kiepska misja kolonialna na Filakopii - brak możliwości poboru podatków i budowy pałacu.

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Krety
« Odpowiedź #19 dnia: 17.05.2023, 23:12:03 »
Ta druga też. Po co mi możliwość handlu z miastem, sprzedającym winogrona, jak nie mogę robić produkcji wina i to sprzedawać dalej?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem