Nieśmiertelne Gry Szukaj
Knights and Merchants

Autor Wątek: O grze Knights and Merchants  (Przeczytany 10746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O grze Knights and Merchants
« dnia: 10.06.2009, 14:29:04 »
Knights and Merchants to RTS w realiach średniowiecznych z 1998 roku.

Celem w każdej rozgrywce jest pokonanie armii przeciwnika. Misje, w których od początku gracz dysponuje amią są sporadyczne, najczęściej spędzi on długie godziny na rozwoju wioski i tworzeniu infrastruktury pod placówki wytwarzające topory, miecze, zbroje, łuki... Nie tylko uzbrojenie trzeba produkować, niezbędne jest także jedzenie dla pracowników, a także surowce (drewno, kamienie) pod budowę ich warsztatów. Ponadto między wszystkimi warsztatami i placówkami trzeba przenosić wszystkie towary, robią to pomocnicy, dla których trzeba postawić drogi... Zanim gracz stworzy swoją armię i stoczy bitwę, spędzi kilkukrotnie więcej czasu na rozwijaniu gospodarki swojej wioski.


kary

  • Gość
Odp: O grze Knights and Merchants
« Odpowiedź #1 dnia: 01.07.2011, 09:26:01 »
Gra jest bardzo ciekawa, jeśli ktoś szuka fajnej  gry na wakacje, to bardzo polecam!

sayalius

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O grze Knights and Merchants
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2011, 09:01:18 »
kurczak pieczony, co ja się w tę grę jako szczyl ugrałem... :D
Pamiętam jak z sąsiadem wzdychaliśmy, dlaczego edukacja w prawdziwym życiu nie może trwać tyle, co w grze (a tam w szkole w grze trwała 12 godzin czyli... 3 sekundy?). Muszę sobie znowu pyknąć kilka rundek, bo nie grałem długi czas.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O grze Knights and Merchants
« Odpowiedź #3 dnia: 06.12.2011, 15:33:25 »
Gra w miarę ciekawa, jednak nie rewolucyjna, przypomina The Settlers i Cultures.

Swoją drogą skąd w tytule słowo "Merchants", skoro w grze w ogóle nie ma opcji handlu?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O grze Knights and Merchants
« Odpowiedź #4 dnia: 08.12.2011, 20:10:49 »
Hehe. Nie wiem. Nigdy jakoś się nie zastanawiałem. Może chodzi o wszystkich pracowników. Np. cieśla kupuje drewno, sprzedaje deski, zarobione pieniądze może wydać na przyjemności (np. Gospoda). ;)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O grze Knights and Merchants
« Odpowiedź #5 dnia: 10.12.2011, 13:22:35 »
Hehe. Nie wiem. Nigdy jakoś się nie zastanawiałem. Może chodzi o wszystkich pracowników. Np. cieśla kupuje drewno, sprzedaje deski, zarobione pieniądze może wydać na przyjemności (np. Gospoda). ;)

właśnie sobie wyobraziłem co oni robią w "gospodzie" na drugim, niewidocznym piętrze za te pieniądze..
I tajemnica, dlaczego chodzi po miasteczku tak mało kobiet rozwiązana Q____Q

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem