Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Wpływ Zeusa na nasze życie ;)  (Przeczytany 6890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« dnia: 20.01.2013, 19:52:39 »
Ano pojawiam się i znikam, może warto ożywić atmosferę?

Czasami fani różnych gier tworzą humorystyczne zestawienia zachowań, które gracz mógłby wykonywać, gdyby spoglądał na świat rzeczywisty z perspektywy wspominanej gry. Widziałam je już na niektórych forach HeavenGames, w polskim Internecie też chyba jest to dosyć popularne? ;) Zazwyczaj rozpoczęcie takiej listy zaczyna się od zadania pytania: kiedy powinieneś zastanawiać się, czy jesteś uzależniony?

No, chciałabym, abyśmy zrobili właśnie taką listę związaną z Zeusem – nie tylko dlatego, że go dobrze kojarzę, ale że też tu jest największy ruch. :P (i nie ma takiego tematu na podforum HG...)

Zapraszam do dopisywania nowych odpowiedzi. Wszystko moje, znikąd nie kopiowałam (nie mam pojęcia, czy gdzieś taka lista jednak już jest). Niektóre zdania mogą odnosić się do mitologii bądź city buildingów w całości.

Kiedy powinieneś zastanawiać się, czy nie uzależniłeś/łaś się od Zeusa/Posejdona?
  • Gdy głównym kryterium oceny okolicy jest bliskość zwierzyny łownej oraz duża ilość zupełnie pustej przestrzeni.
  • Gdy zaczynasz się ekscytować, jeżeli zauważysz, że wszystko wokół nagle wydaje się być zatrzymane w miejscu – wszak jest to oznaka, iż zaraz pojawi się jakiś bóg.
  • Gdy będąc marketingowcem proponujesz, aby osoby, które spacerują po ulicach w celu promocji firmy, przebrały się za bóstwa olimpijskie.
  • Gdy po spędzeniu jakiegoś czasu na ogródku działkowym twojej rodziny wyrywasz się z okrzykiem: oto nasza kolonia!
  • Oczywiście nie trzeba wspominać, że sadzisz tam tylko marchew, cebulę i trochę zboża?
  • Gdy krowy kojarzą ci się wyłącznie z wołowiną – przecież mleko pochodzi od kozy.
  • Gdy widzisz kamienną rzeźbę, to musi to być efekt Meduzy albo gniewu boga. Prawdziwe rzeźby są odlewane z brązu!
  • Gdy w przypadku kłótni ze znajomym (bądź gdy potrzebujesz od niego pomocy) próbujesz zasypać go rozmaitymi podarkami...
  • ... a wartość prawdziwej przyjaźni oceniasz poprzez eksperymenty pirotechniczno-kulinarne.
  • Gdy otrzymując coś od obojętnej ci osoby, zaczynasz podejrzewać, że wkrótce może zacząć tego wszędzie brakować.
  • Gdy uważasz Persów tylko i wyłącznie za tych niedobrych i wrednych despotów.
  • Gdy nie przyjeżdżasz do nieznanego jeszcze miasta, dopóki nie znajdzie się w nim wskazana przez ciebie świątynia, ewentualnie póki nie otrzymasz mieszkania w pięknej okolicy niedaleko urzędu miejskiego.
  • Gdy nie przeszkadza ci brak dojazdu do pracy – tak czy owak jesteś w stanie się wyrabiać.
  • Gdy słysząc o ulicy nazwanej bulwarem X bądź aleją Y wyobrażasz sobie mnóstwo rabatek i posągów wzdłuż drogi(1).
  • Gdy widząc gościa idącego po trawniku pytasz się, co on będzie rozwoził po mieście.
  • Gdy nie chcesz zapalać zapałek, gdyż obawiasz się, że w którejś z nich uchowała się jeszcze leśna nimfa.
  • Gdy masz ochotę wrzucać przechodniów do stawu rybnego.
  • Gdy obchodzisz kościoły dookoła, zastanawiając się, z którego punktu na drodze będą wychodzili nieśmiertelni.
  • Gdy rekrutujesz się do wojska zaopatrzony(a?) w pokaźną ilość kamieni bądź we własnoręcznie wykonany łuk i strzały.
  • Gdy próbujesz wytresować wilczura, aby przegryzał ściany czy też bramy.
  • Gdy pakując się na wycieczkę nigdy nie zabierasz ze sobą więcej niż czterech rodzajów jedzenia...
  • ...a jeśli na miejscu jest coś innego, dopada cię ogromne zdumienie.
  • Gdy oglądając MLP:FIM, sądzisz, że głównych bohaterek jest sześć, gdyż tyle koni mieści się w jednej Stadninie.
  • Gdy zastanawiasz się, czy Atlantyda nie zatonęła, ponieważ na wyspę sprowadzono za dużo słoni.
  • Gdy na co dzień postanawiasz przestawać wychodzić z domu – w końcu codziennie puka do drzwi ktoś z dostawą czystej wody, a także z paczkami pożywienia i odzieży(2).
  • Gdy w przypadku pracy w sklepie właśnie ma miejsce dostawa towaru, zastanawiasz się, czy przy okazji nie trafił się jakiś prezencik od bogini nieba.
  • Gdy malujesz przedmioty na pomarańczowo, aby dać każdemu do zrozumienia, że nie powinien ich ruszać z miejsca.
  • Gdy nosisz wełniane ubrania nawet w okresie upałów.
  • Gdy nawet umierając z głodu nie tkniesz tych przepysznie wyglądających oliwek, bo są przeznaczone na produkcję oliwy.
  • Nie, nie, nie, winogron również nie przekąsisz.
  • Gdy przeprowadzasz się do miejscowości bez ośrodka urzędniczego w celu uniknięcia płacenia podatków.
  • Gdy sądzisz, że aby zmniejszyć bezrobocie wystarczy zmniejszyć płace(3).
  • Gdy widząc ciemne chmury nad budynkiem kategorycznie zakładasz, że i tak nie opłaca się tam pracować.
  • Gdy obawiasz się różowego światła – w końcu to oznaka, że ktoś chce wyciągnąć twoich kumpli z miasta.
  • Gdy nie dziwi cię, że Stadion Narodowy stał się basenem – przecież dzięki temu zwiększył atrakcyjność okolicy.
  • Gdy dziwisz się, dlaczego na liście środków dopingujących nie ma skrzydlatych sandałów Hermesa.
  • Gdy za sport uważasz m. in. takie dyscypliny jak filozofia czy aktorstwo. Być może nawet są to sporty ekstremalne?
  • Gdy nie wiesz, co to podium w sporcie – zdobyć można tylko pierwsze miejsce albo nic.
  • Gdy zastanawiasz się, czemu Polska i Ukraina organizowały EURO 2012, skoro obie reprezentacje niczego nie osiągnęły w poprzednim.
  • Gdy po każdym większym osiągnięciu stawiasz sobie pomnik.

(1) – sprawdzone!
(2) – do tego chyba nawet w COTN było nawiązanie :)
(3) – brzmi dziwnie swojsko...

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 20.01.2013, 21:08:51 »
:D

Wyszarpane z czeluści internetu czy napisane własnoręcznie? Tak czy siak, tekst niezły :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 21.01.2013, 00:07:45 »
Świetne! :D
Zrozumienie niektórych zajęło mi chwilę (jak np. 35), pewnie sporej ilości wcale nie zrozumiałem (9 szczególnie - mogłabyś wytłumaczyć?).

Szczególnie podobały mi się:
14! O tak! :D
18, 22, 27 - :D :D
24, 31, 39 - ;]
29 :D
30 xD
38!
40 xDxDxD

Ciążko pobić coś takiego, nie mogę sam nic wymyślić.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 21.01.2013, 15:39:25 »
@Haspen: A nie wspominałam? :o Moje, jeżeli po kimś powtórzyłam, to nic o tym nie wiem. :P
@ziemek8: Tekst, który słychać po wybraniu budynku teatru: „Zbudujcie mi stos, abym mógł na nim smażyć moich przyjaciół!”

Coś nie mogę już dalej wymyślać, przynajmniej nie w tej chwili.  :(

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2013, 18:56:47 »
Cytuj
Gdy głównym kryterium oceny okolicy jest bliskość zwierzyny łownej oraz duża ilość zupełnie pustej przestrzeni.

True, true.

Cytuj
... a wartość prawdziwej przyjaźni oceniasz poprzez eksperymenty pirotechniczno-kulinarne.

Tak zawsze testuję nową znajomość. ;]

Cytuj
Gdy uważasz Persów tylko i wyłącznie za tych niedobrych i wrednych despotów.

Ale tylko tych czarnych (jak Kserkses z 300). :P

Cytuj
Gdy słysząc o ulicy nazwanej bulwarem X bądź aleją Y wyobrażasz sobie mnóstwo rabatek i posągów wzdłuż drogi(1).

Też true.

Cytuj
Gdy pakując się na wycieczkę nigdy nie zabierasz ze sobą więcej niż czterech rodzajów jedzenia...

Tylko jeden. :D Zboże ponad wszystko!

Cytuj
Gdy oglądając MLP:FIM, sądzisz, że głównych bohaterek jest sześć, gdyż tyle koni mieści się w jednej Stadninie.

Takiego toku myślenia o MLP jeszcze nie miałem, ale są kuce! :D

Swoją drogą ciekawy sposób na rozruszanie forum. Brawa za kreatywność. ;) Swoich pomysłów chwilowo nie posiadam, może za jakiś czas mnie coś oświeci to wtedy dopiszę.

zarzycki

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 31.01.2013, 12:47:19 »
:):)

kubuś

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 15.07.2019, 14:24:26 »
Mały odkop :). Kontynuacja wymyślona przeze mnie:

41. Gdy brakuje ci jakiegoś artykułu gospodarstwa domowego, lub w pobliżu wybudowano zakład przemysłowy, Twój dom cofa się w rozwoju.
42. Gdy twoja lodówka jest pusta, burzysz swój dom, a w jego miejscu rozbijasz namiot
43. Wycinasz lasy szpadlem.
44. W razie powodzi szukasz agory lub kamiennej rzeźby aby się schronić.
45. Gdy się przeziębisz wychodzisz na ulicę i uświadamiasz wszystkich, że nie czujesz się zbyt dobrze.
46. Chodzisz do szkoły tylko po to by zostać filozofem...
47. ... a do gimnazjum by zostać sportowcem.
48. Myślisz że pszenica to jedyny gatunek zbóż, siejesz ją na pięciu działkach i uważasz że dojrzeje już w grudniu ale należy poczekać do lipca bo dopiero wtedy dojrzeje ona na całym polu.
49. Co chwila wychodzisz na pastwisko, by sprawdzić ile krów Ci ubyło. Ewentualnie dokupujesz kilka.
50. Zaczepisz przypadkowych przechodniów, tylko dlatego że jesteś ciekawy jak mają na imię lub co mają do powiedzenia.
51. Nie znasz zjawiska nocy, choć potrafisz wytrzymać bez snu kilkadziesiąt lat. Jednak gdy już śpisz to śnią Ci się dziwne obrazki z bezsensownymi podpisami oraz emeryt opowiadający o tym jak, jakiś staruszek zagniótł smoka kamieniem.
52. Sen o walce starca z wielogłowym wężem starasz się ominąć.
53. Uważasz, że skoro stać Cię na wino i masz dostęp do bieżącej wody to należysz do wyższych sfer.
54. Spacerując po bogatych dzielnicach słyszysz śmiech i zajadanie jabłek. To na pewno złote jabłko Hesperyd, no bo przecież nigdzie nie można ich od tak kupić.
55. Choćbyś przymierał głodem, nie pójdziesz nigdy do sklepu oddalonego bardziej niż pół kilometra, bo to przecież zbyt daleko.
56. Myślisz, że skoro pchasz taczkę, to nie obowiązują Cię blokady, szlabany, bariery, znaki zakazu i inne przepisy ruchu drogowego.
57. Kupując produkty zbożowe sprawdzasz, czy nie zostały one przypadkiem wyprodukowane ze zboża składowanego w jakimkolwiek magazynie. Te ze zboża pochodzącego z nawet najbardziej zatęchniętych spichlerzy, hurtowni i portów są pycha.
58. Gdy zrobisz coś głupiego próbujesz wczytać ostatniego save'a.
59. A gdy nie chce Ci się na coś czekać próbujesz ustawić prędkość na 100%.
60. W ekstremalnych sytuacjach jesz ambrozję.
61. Nadal uważasz, że to Tezeusz zabił Dzika Kalidońskiego.
Czy ktoś widział moją włócznię!? Jak mogę być strażnikiem bez włóczni?

Ramptourist

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ Zeusa na nasze życie ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 19.01.2020, 15:01:47 »
Ta gra w która grałem 15 lat temu wywarła na mnie taki wpływ że za pierwsze zarobione pieniądze pojechałem sobie na wycieczkę do Grecji he

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem