Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Czarne Chmury (ATL)  (Przeczytany 38723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Czarne Chmury (ATL)
« dnia: 05.12.2013, 23:55:10 »
Czarne chmury zbierają się nad Atlantydą, która i tak cierpi z powodu niedoborów żywności i surowców; czy nadchodzi koniec Ludu Posejdona? Ta misja ma średni poziom trudności, składa się z dziesięciu epizodów w mieście macierzystym oraz dwóch kolonii.

Witam. Ostatnio tak mnie wzięło by wszystko robić trylogiami; była trylogia komediowa, była trylogia gier Otwartych Atlantów, to czas dokończyć kolejną trylogię; alternatywnej ekspansji Atlantydy na Morze Śródziemne.

Rzecz dzieje się, jeśli dobrze liczę, pół tysiąclecia od założenia pierwszych winiarni w Hipponas. Dużo się zmieniło, a Atlantom wiedzie się bardzo, bardzo źle. Jak będzie na koniec, polecam zobaczyć samemu. W tej misji jest mnóstwo stawiania świątyń, podbijania wrogów, wykonywania boskich questów i wszystkiego innego, a ostatni epizod to czas na budowę wspaniałego, atlantydzkiego miasta.

Życzę powodzenia i miłej zabawy ;) Jakby były błędy, to proszę zgłaszać!

Specjalne podziękowania dla nuhdeen która poświęciła swój czas i pomogła mi w testach. Dzięnx! =D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.12.2013, 00:19:52 »
Hmm, zawsze były jakieś komentarze, opinie, bugreporty, a tym razem jakoś strasznie cicho ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2013, 14:10:25 »
Ja się przyzwyczaiłam, że nikt nic nie pisze.

Ja Ci swoją recenzje dałam na PW. Bugów nie ma, wszystko jest ok. Tylko grać!
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

grzech

  • Gość
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #3 dnia: 19.02.2014, 19:30:03 »
misja szacun bardzo grywalna i wciągająca

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #4 dnia: 03.04.2014, 12:20:34 »
Są bugi.

W misji w Kartaginie są konie, ale nie da się budować rydwanów ani torów wyścigowych. Nie ma też ujeżdżacza.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #5 dnia: 03.04.2014, 15:38:18 »
Hmm.

EDIT: Z celów misji wynika że nawet i konie nie są w Kartaginie potrzebne. Pewnie przez nieuwagę zezwoliłem na budowę stadniny... Nie sądzę żeby to był tak wielki bug by nową wersję zamieszczać. Przy okazji kiedyś poprawię ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #6 dnia: 03.04.2014, 15:54:52 »
To dodaj chociaż możliwość wybudowania toru.

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #7 dnia: 05.04.2014, 19:35:35 »
Podstawowym problemem jest mała ilość oliwek, które można kupić. Przy tak olbrzymiej mapie nie da się zorganizować stałej produkcji oliwek, nawet na niskich poziomach trudności.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #8 dnia: 05.04.2014, 21:42:54 »
Wystarczy zbudować Świątynię Ateny. Pobłogosławione tłocznie plus okazjonalne dary od Ateny jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.

Jeśli jest naprawdę tak ciężko, zaznaczę że kolonia w Kartaginie dostarcza oliwy, a kolonia w Afigisi oliwek. Dodatkowo oliwki można pozyskać z Poiros oraz Knossos, a oliwę z Myken.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #9 dnia: 08.04.2014, 15:41:14 »
A, nie ważne, jest już. Dzięki. Ale w dwóch etapach misji jej nie było.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #10 dnia: 09.04.2014, 12:25:59 »
A po co ma być wcześniej? Przecież nie zrobię misji zbyt prostej :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #11 dnia: 15.11.2014, 19:33:48 »
Właśnie ukończyłem misję. Bardzo długa i troszeczkę monotonna - chociaż niektóre epizody kończyłem w kilka minut. Nie zauważyłem błędów technicznych, natomiast znalazłem parę drobnych niedociągnięć w tekstach, które mimo wszystko nie odebrały mi przyjemności z czytania. Fabuła nie jest może jakaś porywająca (momentami miałem wrażenie, że koniecznie chciałeś stworzyć jak najdłuższą misję - trochę na siłę), ale w miarę OK.

Udało mi się wybudować potężne, prężnie działające i bogate miasto, ale z tym hipodromem na końcu to już trochę przegiąłeś  ;)

W tej misji jest mnóstwo stawiania świątyń, podbijania wrogów, wykonywania boskich questów i wszystkiego innego, a ostatni epizod to czas na budowę wspaniałego, atlantydzkiego miasta.

Mnóstwo? No bez przesady - jak na tak długą misję, to uważam, że trochę mało. Zgodzę się tylko z budową piramid - aż sześć.

Misję można śmiało wrzucić do działu Download.

Ogólnie misję oceniam na 7/10.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #12 dnia: 15.11.2014, 23:14:02 »
O, dziękować za recenzję. Choć tworzenie misji odpuściłem, to miło poczytać nieco pochlebstw i słów krytyki :D

Jak zwykle już, tradycyjnie wręcz, zaczepię pytaniem: które kolonie wybrałeś? :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #13 dnia: 16.11.2014, 11:24:01 »
Jako pierwszą wybrałem Kartaginę a drugą Afigisi. Fajnie, że dałeś wybór aż z czterech. Szczególnie spodobała mi się ta druga. Świetny pomysł z nabrzeżem i kombinowaniem z wyżywieniem. Krajobraz był cudownie zaprojektowany - po prostu piękny (masz jakieś zdolności plastyczne?), czego nie można powiedzieć o mieście macierzystym, bo tu wręcz zacząłem się zastanawiać czy to na pewno Twój projekt.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #14 dnia: 16.11.2014, 16:11:51 »
Zdolności plastyczne? Prostej kreski nie umiem narysować :D Tak więc raczej nie, po prostu się staram jak mogę. Poza tym... kolonie mają małe mapki to lepiej mi się na nich pracuje co przekłada się na jakość :D

Co do mapy macierzystej, chciałem żeby było skaliście i bardzo przestronnie. Park krajobrazowy to nie miał być :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #15 dnia: 27.02.2015, 06:35:36 »
Ogólnie misja fajna, tylko mapy trochę puste. Mogłeś tam dać choć ociupinkę drzew żeby to taki księżyc pusty nie był. Misja nawet trudna, ale to mi się w misjach podoba! tylko w kartaginie mnie knossos zniszczyło bo pałacu nie ufortyfikowałem ale co tam misja fajna! :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #16 dnia: 27.02.2015, 09:40:49 »
A zastanawiałem się kiedy się pojawisz i coś napiszesz :D

Poza kartaginą, którą kolonię wybrałeś? Czy może grałeś dwa razy by sprawdzić wszystkie?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #17 dnia: 28.02.2015, 18:12:05 »
Wziąłem Ojonos jeszcze, tylko szkoda, że tak mało miejsca tam było. Ledwo mi pracowników wystarczało. A po chwili zorientowałem się, że ryby było można łowić ale nie skorzystałem. Kupowałem jedzenie bo i tak pracowników miałem o wiele za mało. Wybacz, że tak mało piszę, po prostu pracuję nad moją misją, która będzie gdzieniegdzie zabawna a niekiedy denerwująca :) . wybrałem Ojonos bo lubię wydobywać surowce i je potem przerabiać na różne rzeczy ale za mało było tam miejsca, więc nie dość, że mi nie chcieli dostarczać tragarze surowców do magazynów bo za mało robotników to ledwo mi się szpital tam zmieścił o.O


Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #18 dnia: 28.02.2015, 18:19:06 »
Mam zamiar jeszcze raz w tą misję zagrać tylko na razie robię swoją misję;
Bohaterami będą: Gracz, Gronos (rosły mężczyzna, którego do ciebie przydzielili), Farentos (przyjaciel Gronosa) i Herem (twój zastępca).
Będziesz dowodził Atlantydą podczas podboju wschodu M. Śródziemnego. Opis misji to będzie głównie rozmowa twoja z innymi.
Misją będzie rządzić Humorystyka i dialogi. Zawsze.
Niedługo ją wystawię. Spokojnie. To będzie moja pierwsza misja jaką stworzę i będzie działała więc proszę o wyrozumiałość.

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Czarne Chmury (ATL)
« Odpowiedź #19 dnia: 28.02.2015, 19:45:40 »
Chwilę poczytałem i zauważyłem misję, która również opowiada o podbiciu Przez atlantów Wschodu M.Śródziemnego i została zrobiona przez ciebie. Nie mniej jednak mam innych bohaterów i tu będzie głównie humorystyka. Moja misja ma mieć podstawkę Komedii, acz tragiczny koniec. Nie powiem jaki, nie mogę przecie zdradzić wszystkiego, czyż nie?
można tej misji oczekiwać w najbliższych dniach.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem