Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Dzieci Soddusa (ATL)  (Przeczytany 46015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Dzieci Soddusa (ATL)
« dnia: 01.05.2011, 15:38:30 »
Tu powinien być jakiś wstęp ale nie wiem co napisać :P

Dzieci Soddusa to pierwsza kampania mojego autorstwa rozgrywająca się na Atlantydzie - jest więc i budowanie piramid, orychalk i inne te rzeczy które nie był dostępne w Grecji. Misja jest dość długa, bo składa się z 7 epizodów macierzystych i dwóch kolonii - czyli tak jak Rodzeństwo z Północy.

W tej misji bardzo dużo się nabudujecie - zarówno piramid, świątyń jak i wszystkiego innego, ale proszę nie piszczeć ze mapa za mała - gdy po testach sprawdziłem mapkę, dałoby się jeszcze jedno osiedle mieszkaniowe zmieścić ;)

Życzę miłej zabawy! Bardzo będę zadowolony ze wszelkich komentarzy i recenzji, a raportowanie błędów bardzo się przyda (jeśli jakieś się znajdą).

PS: W Epizodzie drugim może zdarzyć się tak, że gra zaliczy epizod chociaż potwór wciąż chodzi po mapie (2 takie same) - nie udało mi się tego w żaden sposób zabezpieczyć, mimo wszelkiego kombinowania z faktami. Można to łatwo ominąć, np: wysyłając herosa z zadaniem PO zabiciu obydwu potworów. Jeśli jednak ktoś się zapomni - nic straconego. W następnym epizodzie macierzystym ten sam bohater jest znów potrzebny, więc i przy okazji ubije bestię jeśli wam została ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #1 dnia: 03.05.2011, 12:13:28 »
Skończyłam właśnie grać. Bardzo przyjemna misja, no ale ta powódź... zniszczyła mi 2 świątynie, potem Atlas zamienił kolesia w posąg na dużej, pustej przestrzeni i musiałam grać w epizod od nowa. Ale udało mi się wszystko pomieścić. Niestety musiałam kilka elit wyrzucić :( Jak już powiedziałam, misja bardzo fajna:D

Czekam na nastepne.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

jeziu5

  • Gość
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #2 dnia: 04.05.2011, 13:29:16 »
Właśnie ukończyłem misję. Bardzo przyjemnie się grało, lubię misje gdzie trzeba dużo budować i upychać po planszy (w rozsądnych granicach). Mi na szczęście powódź zniszczyła raptem 6 domków elity i trzy statki, więc nie było większych problemów. Jedyne co to cele misji w mieście macierzystym po 3 epizodach leciały jak strzała. Moja ocena 8.5/10.

Aha - i mapka bardzo ładnie zrobiona.

kaszakasr

  • Gość
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #3 dnia: 04.05.2011, 14:15:55 »
Co do misji to bardzo fajna chimere jak dobrze pamiętam nie zabiłem ja w jednej misji tylko zrobiło to trzęsienie ziemi które w tym samym czasie sie pojawiło tam gdzie potwór:D
Właśnie przed chwilą fala rozwaliła mi kawałek miasta mam problem z budową świątyń bo nie pilnowałem by budować w ścisku i teraz muszę troche wszystko po przebudować
Bardzo dobre misje robisz czekam na więcej jak będziesz miał czas a i mógłby powstać ZEUS 2:))

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #4 dnia: 04.05.2011, 14:27:37 »
No cóż, z kataklizmami tak jest że nie da się przewidzieć kto i co będzie stało/chodziło w czasie kataklizmu ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #5 dnia: 05.05.2011, 02:07:19 »
To była chyba najprostsza z Twoich misji. Bezproblemowo przeszłam na najwyższym poziomie. Po tym, co przeczytałam:
W tej misji bardzo dużo się nabudujecie - zarówno piramid, świątyń jak i wszystkiego innego, ale proszę nie piszczeć ze mapa za mała - gdy po testach sprawdziłem mapkę, dałoby się jeszcze jedno osiedle mieszkaniowe zmieścić ;)
ostrożnie wzięłam się za tworzenie miasta i po wielkiej fali nadal miałam sporo miejsca pod budowę.
Misja przyjemna, ale tym razem oceniać nie będę, bo zanim zaczęłam... to już kończyłam.
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #6 dnia: 19.05.2011, 23:39:36 »
To była chyba najprostsza z Twoich misji. Bezproblemowo przeszłam na najwyższym poziomie. Po tym, co przeczytałam:
W tej misji bardzo dużo się nabudujecie - zarówno piramid, świątyń jak i wszystkiego innego, ale proszę nie piszczeć ze mapa za mała - gdy po testach sprawdziłem mapkę, dałoby się jeszcze jedno osiedle mieszkaniowe zmieścić ;)
ostrożnie wzięłam się za tworzenie miasta i po wielkiej fali nadal miałam sporo miejsca pod budowę.
Misja przyjemna, ale tym razem oceniać nie będę, bo zanim zaczęłam... to już kończyłam.

Ja z definicji nie robię trudnych misji :P

Chyba 'Zabić Tyrana' jest jedyną która może dporowadzić kogoś do czerwonej twarzy ;) Nawet Wyspa Lemnos, mimo że militarna, nie jest zbyt trudna.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #7 dnia: 06.07.2011, 15:15:28 »
Wg mnie misja trudna, a już na pewno trudniejsza od "Atlantów na Wschodzie". Ciężko było te cztery świątynie upchnąć na tej mapce i jeszcze mieć 6000 ludności. Denerwowały też te niespodziewane fale, musiałem zapisywać misję kilka razy i tak kombinować, żeby ten kataklizm mnie ominął, bo nie chciało mi się budować drugi raz świątynie. Szkoda, że atak Atlasa i Zeusa był tylko jednokrotny, nawet świątynia Hery się nie przydała. Mapy kolonii były dość łatwe i dobrze, bo nie lubię w nich spędzać dużo czasu na budowie świątyń itp. Ciekawym pomysłem był podwójny Talos. Nie chciało mi się przywoływać jeszcze Jazona, dlatego Odysem z pomocą wojska i wież z ogniem pokonałem obu.

Z tego co pamiętam tworzyłeś kiedyś misję, w której trzeba było budować 15 piramid, zamierzasz ją dokończyć? Poza tym co zamierzasz zrobić z tymi trzema niedokończonymi misjami? Ta o Majach zapowiadała się ciekawie.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #8 dnia: 06.07.2011, 15:24:12 »
15 piramid O.o Nigdy nie słyszałem o takiej misji.

Te trzy niedokończone misje dawno gryzą Kosz :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #9 dnia: 06.07.2011, 16:16:38 »
No to nie wiem, gdzieś o tym czytałem na forum, może jako żart, ale jakoś utkwiło mi to w pamięci ;).

Może da się coś z nimi jeszcze zrobić? Na jakim etapie były te misje?

P.S. Przypomniało mi się, że w jednej z ostatnich misji w tekście wprowadzającym jest napisane Heros, później linijka odstępu i dalej jakiś inny tekst.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #10 dnia: 06.07.2011, 16:41:29 »
I tak jest odgórny limit 6 piramid ;p

Ta z Majami praktycznie miała tylko teksty do napisania no i test samej kampanii. Pozostałe dwie misje to zaledwie zalążki z narysowanymi mapami.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #11 dnia: 06.07.2011, 16:46:10 »
To szkoda tej misji, skoro tylko tekstów brakuje. Możesz ją zamieścić? Chyba mało osób patrzy na tekst, więc na pewno kilka osób by w nią zagrało ;).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #12 dnia: 06.07.2011, 17:03:14 »
Przecie napisałem już że dawno do kosza poszły :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #13 dnia: 06.07.2011, 20:23:15 »
No tak, ale zawsze można z kosza wyciągnąć ;). Chyba, że opróżniłeś kosz to wtedy też się da odzyskać, ale trzeba mieć program. Ogólnie szkoda było wyrzucać, pewnie dużo czasu nad nią spędziłeś.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #14 dnia: 06.07.2011, 22:16:02 »
Aaaa, wiem o co ci chodzi :P Osobiście ustawiłem sobie że to co leci do kosza, od razu jest usuwane z systemu ;)

Z jakieś dwa dni pewnie roboty poszło na marne. Trudno się mówi i żyje się dalej~~
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #15 dnia: 06.07.2011, 23:04:11 »
To trudno, a mogła to być naprawdę dobra misja ;). Na Twoim miejscu próbowałbym to jeszcze jakoś odzyskać, ale rób jak chcesz ;).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #16 dnia: 06.08.2011, 21:08:46 »
Ziemek grał czy nie grał w Dzieci Soddusa?

Bo na blogu pisał, że grał w moje misje, a tymczasem nie widzę jego recenzji tutaj.

Tsk tsk, nieładnie :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #17 dnia: 06.08.2011, 21:17:32 »
Nie napisałem, że grałem we wszystkie. ;)
Opis, że mało miejsca pod budowę, mnie zniechęcił. Jak może wiesz, lubię małe mapy, ale akurat w tamtym czasie nie miałem nań ochoty.

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #18 dnia: 13.04.2015, 10:01:36 »
Ocena po rewizycie

Jedna z moich ulubionych misji, znakomicie łącząca dobre planowanie miasta, balansowanie eknomiczne oraz trochę walki. Mapa wcale nie jest zbyt mała, ale może dzięki temu, że grałem w tę misję po raz drugi od początku bardzo oszczędnie gospodarowałem miejscem i w ostatnim epizodzie bez problemu zmieściłem wszystkie piramidy i świątynie. Ba - zostało mi jeszcze miejsce na dodatkową dzielnicę mieszkalną i jakaś przemysłową. No i fabuła wciąż pozostaje bardzo fajna.

Utrudnił bym trochę zadanie poprzez zwielokrotnienie ataków Atlasa i Zeusa. Jak ktoś wcześniej wspomniał, dałoby to większa motywację do budowy świątyń oraz podniosłoby trochę poziom trudności ostatniego epizodu.

A w ogóle, jak na misję Haspena to kataklizmy były wyjątkowo nieirytujące.  Oceny nie zmieniam 8,5/10

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #19 dnia: 15.04.2015, 20:36:18 »
A w ogóle, jak na misję Haspena to kataklizmy były wyjątkowo nieirytujące.

;D

Za te kataklizmy to mnie chyba każdy pamięta :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem