Nieśmiertelne Gry Szukaj
Anno 1602

Autor Wątek: [Anno 2070] Czy ktoś jeszcze gra w Anno?  (Przeczytany 25054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

luckymike

  • Gość
[Anno 2070] Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« dnia: 16.08.2013, 19:26:29 »
hej,

czy ktoś jeszcze gra w anno mam wrażnie że ludzie się wykruszyli ? szkoda żeby taka super gra została zapomniana, nawet jedno z najwiekszych forów anno już nie działa http://www.anno.xon.pl/ Szkoda ze cała ta społeczność nazwana annoholicami jest gdzieś zapomniana :/

SimCIty am swoją społeczność, Settlers ma swoją społeczność a Anno leży :/

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #1 dnia: 17.08.2013, 09:48:14 »
Hej.
Myślę, że grają i będą grać. :) To, że nie widać ich nigdzie nie oznacza, że ich nie ma. ;)
Tak, zdziwiłem się, że anno.xon.pl nie działa. Nie byłem tam stałym gościem. Ktoś wie co się stało?

Rado

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.08.2013, 11:15:22 »
Hej
Wydaje mi sie, ze jakos mniej ludzi teraz gra. Ilosc zaliczonych Misji Swiatowych jest wolniejsza, niz przy poprzednich.

luckymichu

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.08.2013, 21:03:10 »
widze że ktoś odpisuje i gra :) jak coś to dodajcie mnie do znajomych w grze, chętnie pogram w multi nick "luckymichu"

michu

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #4 dnia: 08.09.2013, 07:25:30 »
Ja ciągle tnę w Anno 1602. Nieśmiertelna gra :)

Abdiel

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #5 dnia: 15.09.2013, 18:37:53 »
Gra się,  gra :-) 
A tak przy okazji. Czy budowa większej ilości pól uprawnych niż jest zaznaczone zwiększa ilość wyprodukowanych towarów?  Zawsze wciskam ile się zmieści, a nawet nie wiem czy to coś zmieni. 
Dzięki.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #6 dnia: 15.09.2013, 19:39:59 »
Też często wracam do Anno 1602. :)

A tak przy okazji. Czy budowa większej ilości pól uprawnych niż jest zaznaczone zwiększa ilość wyprodukowanych towarów?  Zawsze wciskam ile się zmieści, a nawet nie wiem czy to coś zmieni.
Raczej nie. Pracownicy z plantacji nie wychodzą dalej niż zaznaczone pole, wiec cokolwiek by tam nie rosło to pracownicy tego nie zbiorą.

Abdiel

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #7 dnia: 15.09.2013, 23:57:18 »
Dzięki za odpowiedź.
A co jeśli w wyznaczonym okręgu zmieszczę więcej niż jest założone? Np. na plantacji warzyw w założeniu jest 7 pól (chyba, bo akurat nie mam otworzonej gry) , a ja  mogę wcisnąć w podświetlonym okręgu 12 pól. 
I teraz: Czy te 12 pól dadzą większą ilość warzyw niż zakładane 7?   ???

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #8 dnia: 16.09.2013, 07:53:22 »
Chyba nie rozumiem. Może zamieścisz screena?

Abdiel

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #9 dnia: 16.09.2013, 10:58:12 »
W pierwszym załączniku zaznaczyłem sugerowaną ilość pól (w tym przypadku 5). A w drugim załączniku w okręgu jest 10 pól (10/5).
Chodzi mi o to czy jest sens dodawać więcej pól niż 5 ( w przypadku warzyw)?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #10 dnia: 17.09.2013, 09:05:45 »
Na początku Cię nie zrozumiałem.
Tak, gospodarstwo na pewno z tego nie skorzysta. Więcej niż 5 poletek po prostu nie obrobi.

Abdiel

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #11 dnia: 17.09.2013, 20:56:22 »
Dzięki  :)

Bambik

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #12 dnia: 09.07.2014, 11:49:00 »
Ktoś jeszcze gra, bo chętnie zagrałbym na multi

FajterX

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #13 dnia: 26.07.2014, 16:11:47 »
Cześć Bambik albo ktoś kto też szuka ludzi do gry. Ja chętnie bym zagrał i najlepiej się zgadać przez dodanie na skype, mój nick: patrykneu

Rado79

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #14 dnia: 12.11.2014, 10:03:36 »
Hej.
Zapraszam chetnych do rozgrywki. Jest nas pare osob i grywamy na modzie ARRC. Mamy do dyspozycji kanal na TS, tak, ze komunikacja w grze bardzo ulatwiona.
W grze jestem pon nickiem: Rado79
Pozdrawiam

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #15 dnia: 14.12.2014, 00:30:48 »
Witam.

Śledzę więc ten portalik od długiego czasu, a dopiero teraz się zarejestrowałem.

Co do sytuacji z dawnym forum Anno to powód jego (niestety) kapitulacji to zmniejszająca się liczba userów i coraz większa liczba botów... W kilku działach ponad narobiony taki spam, że nie można było nadążać z oczyszczaniem forum czy blokadą botów, bo i tak się w jakiś sposób przedostawały. A to było największe źródło wiedzy o serii Anno... Żebym wiedział, że tak to się skończy to bym zrobił zapasy. Choć sam miałem problem z wejściem na forum, gdyż miałem przez pewien okres czasu (góra rok - niestety) bana, a miałem dane zapisane na stałym IP to wchodziłem jak mogłem na forum w celu szukania nowych informacji.

Co do rzeczywistości - zaliczona każda gra z serii. Najchętniej grywane - 1701, 2070, 1404.
Ostatnio mniej ze względu na inne obowiązki, ale jak gram to odwiedzam 2070 w celach naukowych (nauka gry). Nie grywam multiplayerów.
Hmmm... Chyba tyle.
Jak będę mógł to postaram się pomóc w grze.

Pozdrawiam,
Shadow EX.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #16 dnia: 14.12.2014, 09:01:23 »
Witaj. :)

Chyba się domyślam o jakim forum mówisz, a możesz podac adres? (nawet jeśli nie działa)

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #17 dnia: 14.12.2014, 11:12:38 »
Witaj ziemek8.

Twoje screeny robiły furorę w konkursach. Jak się dało to zapisywałem je sobie na pamiątkę, ale już nie pamiętam nawet, które były twoje ;p.
He he. Co do forum. Skoro napisałeś, że się domyślasz, to mogłeś już nie pytać :). Chodzi oczywiście o Anno Xon z mateuszem i Bierutem na czele - www.anno.xon.pl
No, nie działa niestety od przynajmniej roku (nie pamiętam dokładnej daty, gdy zobaczyłem owy widok strony). Nawet próbowałem znaleźć sposób czy dałoby się przywrócić te materiały, ale tylko na poszukiwaniach się skończyło.
Ale dobra. Nie róbmy offtopa :). Dobrze przynajmniej, że to forum jeszcze nie pada.

Pozdrawiam ziemka8 i innych userów, którzy jeszcze handlują, aby zbudować kolonię w Nowym Świecie :p.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #18 dnia: 14.12.2014, 18:31:21 »
Pamiętam te konkursy, nawet w jednym wygrałem. :)
Można by probować przez web.archive.org, ale pewnie tylko z pojedynczymi podstronami serwisu i raczej nie ma mowy o odnajdywaniu żadnych wątków na forum.

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #19 dnia: 15.12.2014, 10:46:06 »
Może i tak... Jednak nie przepowiesz tego, że forum mogło w końcu zakończyć działalność.

No szkoda, że nie pokopiowałem tych tematów - tak to można by się bawić w utworzenie nowego forum. No nic.
Zawsze zostaje nam elitarny ziemek. Mistrz Anno 1602 :).
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

luckymike

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #20 dnia: 16.12.2014, 15:00:03 »
Hej ludzie podajcie swoje loginy w uplay, może uda się kiedyś zmówić na wspólną grę w Anno 2070. Można też pogierzyć w inne Anno ale 2070 ma najlepiej rozwinięty multi i jest chyba "najszybszą" z rozgrywek z całej serii.

luckymike

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #21 dnia: 16.12.2014, 15:12:06 »

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #22 dnia: 16.12.2014, 17:53:42 »
Nie wiem jak żeś to zrobił, ale wróciły stare dobre czasy :).

Jak będę miał czas to może w trakcie świąt (może trochę wcześniej) porobię screeny, aby zostało w pamięci albo wszystko zapiszę...

Brakowało tego.

Edit: Hmmm... Starszych tematów nie uchwytuje.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

Marta

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #23 dnia: 01.01.2015, 22:10:10 »
Na tym forum do którego jest link powyżej była porada kiedyś co trzeba zrobić jak gra się zablokuje. Tzn mam zadanie żeby podpłynąć do portu , podplywam i nic się nie dzieje. Czy ktoś pamięta co trzeba było zrobić?

DonCaver

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #24 dnia: 02.01.2015, 20:34:04 »
ja gram praktycznie regularnie kilka razy w tygodniu

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #25 dnia: 09.01.2015, 01:11:39 »
Na tym forum do którego jest link powyżej była porada kiedyś co trzeba zrobić jak gra się zablokuje. Tzn mam zadanie żeby podpłynąć do portu , podplywam i nic się nie dzieje. Czy ktoś pamięta co trzeba było zrobić?

Może musisz po prostu kliknąć na magazyn gracza, do którego podpływasz, aby uruchomić zadanie.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

Marta

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #26 dnia: 17.01.2015, 21:46:12 »
Niestety nie, jak grałam poprzednio, to pamiętam tę blokadę, to błąd w grze, na tym forum był na to sposób (jakaś kombinacja klawiszy)

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #27 dnia: 17.01.2015, 23:16:35 »
Że też tym bardziej forum musiało paść...
Wiem, że takie bugi były w 1701 i 1404. Za Chiny nie przypomnę sobie tego sposobu. W 1701 była jakaś kombinatorka z oknem dyplomacji, aby gra ruszyła.
Jak jest tutaj? Nie wiem, gdyż nie miałem taki bugów, a do tego część, gdzie wymagane jest połączenie z internetem.

Może napisz do ziemka w tej sprawie. Może jeszcze ten Wieczny Mistrz pamięta jak to naprawić, gdyż nie tylko w 1602 grywał ;p.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #28 dnia: 18.01.2015, 10:28:38 »
Może napisz do ziemka w tej sprawie. Może jeszcze ten Wieczny Mistrz pamięta jak to naprawić, gdyż nie tylko w 1602 grywał ;p.
Co to za tytuł? ;P
Nie, niestety nie wiem.

LordMichael

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #29 dnia: 23.03.2015, 19:23:37 »
Witajcie, do polskiej społeczności Anno przybył właśnie LordMichael. Jak widzę, bardzo późno, gdyż, porównać można to do Anno 2070, z wielkich forów zostały tylko nieliczne, małe portale, które są schronieniem dla ocalałych Annoholików. Przybyłem do społeczności, gdyż bardzo chciałbym zagrać z Wami przez multiplayer, w Anno 1602 lub (przyznam się, ciut chętniej :P ) Anno 1701. Wdzięcznym będę za odpowiedzi i propozycje gry. Nick w grze mam jak i tutaj :)

Pozdrawiam, Bracia Szlachta!


PS. Jednego kolegę jakby co namówiłem już do gry :P

Ja moge zagrac

  • Gość
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #30 dnia: 22.04.2015, 22:03:29 »
Lord michal jak chcesz to ja moge z tb zagrac w anno 1701 .
Jesli jescze jestes na tym forum to napisz tu a ja sie z b umuwie.
 P.S. szukam osoby do gry w wersje 1701.

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #31 dnia: 16.06.2015, 18:43:27 »
Też z chęcią zagram, ale w Anno 1602 gdyż tylko takowe posiadam. Jeśli zdobędę gdzieś u mnie w laptopie lub serwerowni (Mojego pokoju :P ) to może zagram w Anno 1701.

Shadow EX

  • AnnoManiak
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • "przeszłość - Teraźniejszość - PRZYSZŁOŚĆ" - WWE !
    • Zobacz profil
Odp: Czy ktoś jeszcze gra w Anno?
« Odpowiedź #32 dnia: 14.07.2015, 17:44:43 »
Witam po dłuższym czasie.

Jeśli chodzi o powroty do Anno to od ostatniego razu czas na grę niezbyt się poprawił, lecz przynajmniej Anno (na razie) 1602 jest przypominane stopniowo przez Let's Play'e.
Oj jak czasem tego brakuje. Jednak dalej w pamięci zostają 1701, 2070 i 1404. 1602 również choć nie grywałem tak w nią tak długo jak w resztę, a o 1503 nie wspomnę.
No więc... miłego dnia i dobrze tu wrócić.

Pozdrawiam.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem