Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Odbudowa  (Przeczytany 24054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odbudowa
« dnia: 10.02.2018, 01:55:10 »
Atlantyda utonęła w morzu, ale to nie oznacza końca kłopotów dla Grecji, w której teraz panuje głód. Byc może zasiedlenie Euboei i wykorzystanie jej żyznych łąk rozwiąze problem? Ta prosta kampania składa się z pięciu epizodów, wliczając w to jedną kolonię.

Niespodziewajka, co? ;)

Taka tam kampania, bo dawno nie grałem i dawno nie tworzyłem. Dobra na zimowy wieczór (góra dwa), ale dla starych wyjadaczy może być nieco za łatwa. Miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #1 dnia: 10.02.2018, 02:09:20 »
To mnie zaskoczyłeś Haspen. Oczywiście pozytywnie  :) . Już od dawna nic nie tworzyłeś a tu proszę - kolejna misja. Nie ukrywam, że się bardzo cieszę i pewnie zagram, ale nie w najbliższym czasie, bo aktualnie jestem pochłonięty inną grą.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2018, 02:12:41 »
Czas szybko leci gdy praca i rodzina go całkowicie pochłania ;)

Nawet sprawdziłem, od 'Na Brzegach Atlantyku' minął prawie rok, kurczę, to dłużej niż myślałem!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #3 dnia: 10.02.2018, 10:49:25 »
O! Też myślałem, że minęło zdecydowanie mniej czasu niż rok od Twojej ostatniej misji.
EDIT: Ah, bo nie policzyłeś gry otwartej. :) ( http://zeus.n-gry.pl/download/1397 )
Dawno w Zeusa nie grałem, to chyba dobry czas na powrót. Zabieram się do grania! :)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #4 dnia: 10.02.2018, 15:40:39 »
Przyjemna mapa miasta macierzystego, jak zwykle u Ciebie. Naturalnie, sporo możliwości wyboru gdzie postawić pierwsze dzielnice mieszkalne. Mam nadzieję, że nie będzie katastrof potem...

Chyba wyszedłem z wprawy, nawet w pierwszym epizodzie były momenty kiedy brakowało mi drachm. (Mimo eksportu sera, pszenicy i zbierania podatków).
Tekst wprowadzający do drugiego epizodu - zręcznie ująłeś różnorakie cele - Centaury to jedno a plany włodarzy to drugie, dlatego trzeba jeszcze to i tamto. ;)
Ogólnie naprawdę przyjemnie czyta się wszystkie teksty wprowadzające i kończące misje - jak normalną książę fabularną. :)
(Tylko jedna literówka w tekście pierwszej misji - "Na Peloponezem" (powinno być "Nad") :) )

Kolonia malutka a cele produkcyjne całkiem spore i jeszcze te skały porozrzucane wszędzie. Dobrze, że chociaż potwór jest za rzeką.

Domy elity dopiero w ostatnim epizodzie. Dosyć późno, ale cele tego epizodu są na tyle wymagające, że ten ostatni epizod będę grał chyba tyle samo czasu jak wszystkie poprzednie.

Sporo się dzieje w ostatnim epizodzie! Ataki potwora, boga, rywala. Potrzeba zbudowania tylu świątyń. Faktycznie najdłuższy epizod.
A z produkcją wina - jeszcze nie spotkałem się z czymś takim! Żeby trzeba było tak kombinować, żeby osiągnąć wymaganą produkcję. ;) Ciekawy pomysł.

To są jakieś historyczne albo mityczne fakty czy sam to wymyśliłeś? (Odkrycie tajemnicy po ostatnim epizodzie)

Ogólnie misja bardzo udana. Wcale nie była za łatwa dla mnie. Może aż tak wyszedłem z wprawy? :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2018, 17:24:53 »
Historycznie, troszeczkę :P

Plus nawiązanie do Zderzenia Cywilizacji (Mykeny, Góra Aulip, zatopienie Atlantydy itd).
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #6 dnia: 10.02.2018, 20:20:25 »
Witam. Dawno mnie nie było, dawno też w Zeusa nie grałem. Uznałem, że to bardzo dobry pomysł zacząć od jakiejś misji haspenowskiej, a tak, żeby wrócić do tej starej gierki.

No i mi się pobrało misję, a tak się zdarzyło :P
Doszedłem do epizodu z kolonią i zrobiłem sobie krótką przerwę, jutro najpewniej wrócę do misji. Gram na tytanie jak zawsze. Przyjemnie się budowało miasto. Fajny teren i takie tam ;)

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #7 dnia: 23.02.2018, 15:55:03 »
Cudownie będzie móc pograć w coś wieczorem, ostatnio nawet wróciłem do klasycznych kampanii, które praktycznie znam na pamięć byleby tylko chociaż troszkę pograć w Zeusa :D

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #8 dnia: 04.03.2018, 00:20:00 »
Całkiem przyjemna misja. Mam jednak problem z produkcją wina. Pierwszy raz mi się zdarzyło, że nie dam rady spełnić wymaganej ilości. Celem jest wyprodukowanie 24 amfor wina a ja mam maksymalnie 21 i choćbym nie wiem jak się starał, kombinował, to nie mogę spełnić tego warunku. Próbowałem już przeorganizować rozstawienie winiarni, wybudowałem jeszcze kilka dodatkowo, czekałem z modlitwą do Dionizosa do odpowiedniego momentu by zaliczyło mi to w danym roku, zacząłem nawet importować wino oraz wypraszać je od sojusznika - wszystko to na nic. Pomocy!

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #9 dnia: 04.03.2018, 09:54:20 »
Dziwne. A Dionizos winiarni nie błogosławi? Pięć błogosławionych i już jest 20 wina wyprodukowane, a można przecież też trochę winogron nazbierać, na przykład z dwóch lat zbiorów.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #10 dnia: 04.03.2018, 13:11:32 »
... a można przecież też trochę winogron nazbierać, na przykład z dwóch lat zbiorów.
Ja własnie tak zrobiłem. Myślałem, że to jest sposób jaki miałeś na myśli Haspen tworząc misję. Nawet nie pomyślałem o błogosławieństwie Dionizosa.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #11 dnia: 04.03.2018, 17:05:49 »
Dziwne. A Dionizos winiarni nie błogosławi? Pięć błogosławionych i już jest 20 wina wyprodukowane, a można przecież też trochę winogron nazbierać, na przykład z dwóch lat zbiorów.

No właśnie błogosławił i to prawie wszystkie, ale bez efektu. Jak teraz odpaliłem grę, spełniłem ten cel bez problemu. Może coś mi się wtedy zawiesiło, zbugowało albo inne czarne magie. W każdym razie misja ukończona  :). Nawet fajnie mi się w nią grało.

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #12 dnia: 21.05.2018, 22:04:25 »
Powrót do Zeusa po roku chyba i misja Haspena na dobry początek. Bardo przyjemna i niezbyt skomplikowana misja. Tak jak ziemek miałem trochę problemów finansowych - ale mi przydarzyły się w epizodzie ciągłych ataków centaurów. Były na tyle dotkliwe, że musiałem raz poddać miasto. Jak zawsze pojawił się kataklizm ale tym razem szczęśliwie zatrzymał się 2 pola od dwóch moich świątyń - serce miałem już w okolicach gardła ;) Opisy misji jak zawsze u ciebie fajne, tak samo mapa - pięknie dopracowana. Aż żal, że tak krótko.

Jedyna rzecz jaka mi uciekła to powód dlaczego znikła nagle Fenicja?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #13 dnia: 23.05.2018, 17:33:42 »
O, a ja akurat twój profil w weekend oglądałem :D

Fenicja znika nagle z powodów fabularnych tak sądzę, gdzieś po trzecim epizodzie chyba.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #14 dnia: 20.12.2018, 12:37:43 »
Ja tu tylko na chwilkę wpadłam powiedzieć, że mimo że nie pojawiam się na forum i nie komentuję misji, to wszystkie ściągam i gram, kiedy tylko mam czas :) i chciałam wszystkim twórcom bardzo podziękować za dostarczanie rozrywki - a zwłaszcza Haspenowi - mistrzowi nad mistrzami :)
Pozdrowienia :))
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #15 dnia: 20.12.2018, 15:32:02 »
O matko, ciebie to już tu wieki nie było :D

Cieszę się, że moje misje nadal sprawiają ci frajdę :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PannaPe

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • ...jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca..
    • Zobacz profil
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #16 dnia: 11.05.2019, 15:57:45 »
lekka konsternacja dotycząca wina rocznej produkcji wina, ale dałam radę ;) przyjemna misja.

Gość

  • Gość
Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #17 dnia: 03.04.2021, 10:39:49 »
Jedna z najprzyjemniejszych kampanii jakie grałam. Nie za łatwa, nie za trudna(że latami wisze na granicy bankructwa). Balans surowców idealny. Zwykle zostawiam sobie specjalne miejsce przy pałacu na ewentualny przybytek Tezeusza a tym razem trzęsienie ziemi mi go zniszczyło co mnie zmusiło do kreatywności. Wszystko na plus  :D

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem