Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Dzieje Orfeusza  (Przeczytany 19209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dzieje Orfeusza
« dnia: 17.09.2012, 14:31:50 »
... i w drugim wątku, druga misja - "Dzieje Orfeusza" (miejsce akcji - Delfy).
1/2/3/4/5/6

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #1 dnia: 21.09.2012, 17:04:31 »
Wg mnie misja zasługuje na przeniesienie do Downloadu, bo jest bardzo dobra i gra się w nią przyjemnie. Autor się postarał, mapa porządnie wykonana, teksty napisane poprawną polszczyzną. ;)

Wraz z Orfeuszem wędruj po Grecji i zbuduj wyrocznię w Delfach! Misja jest średnio-trudna, składa się z 5 epizodów miejskich i 2 kolonii.

Adix

  • Gość
Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #2 dnia: 06.10.2012, 22:49:47 »
Do kitu !!! W epizodzie koloni nie mozna sprowadzic ani wyprodukowac wina ktore jest potrzebne !! Byk!!

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #3 dnia: 23.03.2013, 13:05:42 »
Bardzo przyjemna misja, a historia naprawdę ciekawa! Gratulacje!
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #4 dnia: 12.01.2017, 16:34:42 »
Przeszedłem tę kampanię na poziomie "Bóg" i chodź mam już za sobą przygodę z edytorem i wiem, że ma on olbrzymie braki i trzeba się naprawdę namęczyć żeby zrobić coś oryginalnego i zaskakującego gracza (poza tym, że edytor, a przynajmniej w moim wypadku, sam zmieniał podane liczby lub nie nadpisywał misji co nadszarpnęło mi kilkukrotnie nerwy) to niestety o tej misji muszę powiedzieć, że autor się nie postarał.
Fabuła? Jeśli chodzi o mit o Orfeuszu to można się było bardziej postarać i "mieć go więcej" w tej misji, ale równie dobrze może być on tłem, z bólem to przeżyję, ale liczyłem na więcej.
To co mnie najbardziej w tej misji dręczyło to okropne mapy - po prostu widać ślady kwadratowego pędzla i  wielkie pustki. Okropnie mi się oglądało niemalże równą linię brzegową lub idealnie proste zarośla z bagna. Po prostu nie czułem by autor w jakikolwiek sposób starał się nadać pozory realizmu mapie miasta czy kolonii.
To najniższa wystawiona przeze mnie ocena, daję 4 i to tylko dlatego, że wiem jak bardzo trzeba się namęczyć żeby cokolwiek stworzyć.

Neoptolemos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2017, 20:29:07 »
Cóż... mapy porywające nie są. Zgadzam się. To była jedna z pierwszych moich misji, później już było nieco lepiej ;) a tak szczerze, to właśnie przez mapy odechciało mi się w ogóle robić nowe misje, to jest najmniej lubiany przeze mnie element edytora.

Co do "niewykorzystania" Orfeusza, to ciężko mi się odnieść, większość wątków z mitu zostało chyba poruszonych. W każdym razie nie czułem, żeby misje z podstawki bardziej eksploatowały odpowiednie historie i postaci.

Zachęcam do sprawdzenia nowszych misji, mam wrażenie, że tam już było nieco lepiej z mapami ;)
1/2/3/4/5/6

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2017, 11:28:15 »
a tak szczerze, to właśnie przez mapy odechciało mi się w ogóle robić nowe misje, to jest najmniej lubiany przeze mnie element edytora.

W moim przypadku jest wręcz odwrotnie. To tworzenie map sprawia mi największą satysfakcję. Za to nie lubię pisać tekstów i to do tego stopnia, że wiele z moich misji ich nie posiada. Jednak nie zamieszczam takich na forum.

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieje Orfeusza
« Odpowiedź #7 dnia: 12.02.2017, 23:32:40 »
Popieram bazylozaura w kwestii kreowania map. Nie da się ukryć, że to one są najważniejsze, bo to na nich gracz spędza najwięcej czasu i stale musi je oglądać w przeciwieństwie do czytania tekstów czy mapy świata. Co oczywiście nie oznacza, że do tekstów i mapy nie trzeba się przykładać. :)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem