Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Zabić Tyrana  (Przeczytany 48119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #20 dnia: 05.05.2011, 11:50:31 »
Próbowałaś 3 domki myśliwych a potem 5 mennic? Zero czekania na rośnięcie marchwi, a i pieniądze się znajdą :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #21 dnia: 05.05.2011, 17:50:43 »
Właśnie chodzi o to, żeby walczyć z wrogiem i dzięki temu nie tracić niepotrzebnie pieniędzy, a za zaoszczędzone w ten sposób fundusze stawiać dodatkowe mennice, dopóki będzie to miało sens. Przeciwnicy na początku nie są zbyt silni, więc spokojnie można się przed nimi bronić pospólstwem z małą pomocą dwóch czy trzech wież obsadzonych w odpowiednim miejscu, zależnie od tego gdzie następuje desant. Dobrze też jest zatopić jakiś statek, ale nie zawsze się to udaje. Powodzenia w kolejnych próbach ;).

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #22 dnia: 08.05.2011, 10:47:56 »
Udało mi się skończyć misję.Niestety przez błąd w grze raz musiałam użyć Ambrosii,ponieważ Atalanta nie chciała przyjść, tnz. spełniłam jej wszystkie warunki, dałam poślij po herosa i nic. Czekałam na nią chyba z 5 lat. Po ukończeniu budowy świątyni Ateny użyłam kodu.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Easta

  • Gość
Zabić Tyrana
« Odpowiedź #23 dnia: 01.12.2012, 20:11:37 »
Chciałbym zobaczyć jak ktoś przechodzi to na trudności BÓG. Osobiście doszedłem do budowy świątyń i nie ma opcji aby mnie nie zniszczyli itp. Próbowałem kilka razy. Bez sensu.

Pozdrawiam.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #24 dnia: 21.09.2016, 18:38:17 »
Stary wątek, ale ściągnąłem misję żeby się przekonać czy rzeczywiście jest aż tak trudna. Oczywiście ukończyłem na bogu. Myślę, że oceniając całokształt, misja jest trochę trudna, zaś jeśli chodzi o poszczególne epizody to najtrudniejszy był ten z budową świątyń. Cele niby nic takiego, ale bardzo upierdliwa Hera tak upodobała sobie niszczenie moich świątyń, że czasem nie nadążałem z odbudową jednej a tu już druga w gruzach (tak często atakowała). No i te ciągłe bunty w koloniach dzięki niej, ech... Trochę więc to było przesadzone, ale sobie poradziłem.

Co do fabuły, może nie jest jakaś bardzo porywająca, ale dość ciekawa. Za to mapy, zarówno miasta macierzystego jak i kolonii, wykonane są z niebywałą dbałością o szczegóły. Zaprojektowałeś je wręcz "na miarę". Często trzeba było trochę pogłówkować, żeby wszystko się zmieściło, co mi się bardzo spodobało. Poza tym wyglądają bardzo ładnie i naturalnie.

Oceniam misję na 9/10 z małym minusikiem.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #25 dnia: 21.09.2016, 19:36:47 »
Oceny tak starej misji się nie spodziewałem, a w szczególności oceny tak pozytywnej, dzięki.

A literówek dużo? :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #26 dnia: 21.09.2016, 19:44:43 »
A literówek dużo? :P

He he, w tej misji nie zauważyłem  :)

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #27 dnia: 09.11.2016, 18:49:58 »
Jest to pierwsza kampania, którą recenzuje i nie zamierzam jej ukończyć, ale najpierw od pozytywnych rzeczy...
Piękne mapki, jak zawsze u Haspena, ciekawa, choć niezbyt oryginalna, fabuła i wymagające cele oraz konieczność mądrego gospodarowania mapkami. Na tytanie zaczynałem ją dwa razy, bo kiedy we wstępie przeczytałem, że Tyran zaatakuje jak dowie się gdzie wylądowałem to zrozumiałem, że będzie to np. w następnym epizodzie fabularnie opisane, że dowiedział się gdzie jestem i zaczną się ataki. Dlatego też niezbyt byłem do nich przygotowany i poległem. Za drugim razem poszło mi już bez problemu. Jak na poziom trudności tytan to gra była łatwa i przyjemnie się grało, do czasu...
W epizodzie z budową świątyń ataki Hery są bezustanne, podobnie jak wrogów i nie byłoby to specjalnie uciążliwe gdyby nie to, że niszczyła mi stale pałac i mury miejskie (choć bez murów jeszcze potrafiłem się utrzymać). Miałem podobną sytuację w kampanii Kalidonu, jednak tam ataki wroga i wizyta wrogo nastawionego Zeusa była zbiegiem okoliczności, a tu nie. Ktoś pisał tu, ze Hera niszczyła mu świątynie Ateny i Artemidy, ale mi nawet nie szła w ich stronę - niszczyła tylko pałac, czasem mury i teatry i raz czy dwa razy zdarzyło się jej zniszczyć jeden/dwa domy elity. Finalny obrazek był taki, że kiedy walczyłem z wrogiem to nagle znikała mi armia, bo Hera zniszczyła pałac i przegrywałem. Łącznie 3 godziny staram się przejść ten epizod i kończy się tak samo, przegrywam bo Hera niszczy pałac, a potem szybko kończy mi się 70 000 drachm wydawanych na daniny lub przekupowanie atakujących jeśli ataki się nakładają, a ja już armii nie mam. Nie wiem czy na bogu tak się dzieje, może wtedy Hera stara się utrudnić grę atakiem na świątynie.
Daję 6/10, bo wszystko fajnie, ale jednoczesne łączenie w epizodzie ataków bogów (a przynajmniej tych którzy niszczą pałac np. Atena, Ares, Hera, Hades) i walki jest kiepskie, bo raz moje wojska nawet nie zdążyły dojść do przeciwnika, a Hera zniszczyła już pałac. Ewentualnie można się zastanowić nad zmniejszeniem częstotliwości ataków bogów, bo Hera jest u mnie w mieście 9 z 12 miesięcy.

Oczywiście jak postawimy pałac w czasie ataku wroga to nie możemy wystawić armii póki atak się nie skończy, a jak już go postawimy po ataku to jednostki mają niskie morale i szybko uciekają z pola walki....

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #28 dnia: 09.11.2016, 19:15:59 »
Hera burzy pałac? Pierwsze słyszę. Ona go tylko przeklina, jeśli się nie mylę. Choć z drugiej strony jestem w stanie w to uwierzyć po tym jak mi rozwalała świątynie (pierwszy raz widziałem coś takiego). Wydaje mi się jednak, że tylko Zeus (z bogów) burzy pałac. Hades i Atena go nie burzą, tylko przeklinają. Nie mam pewności co do Aresa, ale to chyba jego Spartanie burzą pałac, sam bóg go nie tyka.

Czy po zburzeniu pałacu odbudowywałeś go w tym samym miejscu lub gdzieś blisko? Może skrypt Hery uparł się na niszczenie budowli w konkretnej lokacji. Nie wiem czy to w ogóle możliwe, ale nie mam innego pomysłu. Może pomoże zbudowanie go w innym miejscu.

Radzę spróbować jeszcze raz przejść ten epizod z budową świątyń, ale najszybciej jak tylko się da, bo inaczej będzie krucho. Mnie się udało a grałem na poziomie bóg.

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #29 dnia: 09.11.2016, 20:41:21 »
Właśnie zawsze mi go przeklinała (zawsze gram na poziomie tytana), a tu niszczy. Nie mam pojęcia czemu.
Przy ataku Atena niemal zawsze niszczy mi pałac, a Hades nie niszczy, ale przeklina i po jego przekleństwie nie można wystawić armii ani zbierać podatków, więc wychodzi na to samo, tak jakby go nie było. Aresa uogólniłem tak jak Hadesa - nie sam Ares, ale jego żołnierze idą go zniszczyć. Oczywiście można wysłać na nich swoje wojska, ale wtedy Ares (gdziekolwiek by nie był) wraca i włącza się do walki, a do tego te wojska muszą przyjść z linii frontu, gdzie stale toczy się walka.

Spróbuję z budową w zupełnie innym miejscu (odbudowywałem go w tym samym lub bliskiej okolicy), może jakoś inaczej będzie to wyglądało.

A co do niszczenia świątyń - podczas gry innej kampanii Haspena, Kurortu, Atena w czasie ataków mi niszczyła świątynie, nawet te zbudowane.

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #30 dnia: 11.11.2016, 17:57:28 »
bazylozaur, posłuchałem rady i pobudowałem pałac w innym miejscu - Hera przestała go niszczyć, ale wtedy zaczęła niszczyć mi świątynie. Jednak dałem radę i przeszedłem kampanię do końca.

Przez te dziwne problemy z Herą i troszkę mały rozmach (choć miejsca wystarczyło to mapa macierzysta była trochę przymała) dam ocenę 8/10. Na plus samo dopracowanie map, bardzo rozbudowana fabuła (wyjątkowo mocno cele epizodów bezpośrednio się z nią splatały).

dikajos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #31 dnia: 24.02.2019, 12:10:23 »
Czas na kolejną misje. Muszę przyznać, że ta dała mi się we znaki, trochę przez pecha, trochę przez własną głupotę.

Misje bardzo wyżyłowane, dużo wymagają, ale to mi się podobało. Niestety miałem pecha i wszędzie gdzie zacząłem rozbudowę to lawa niszczyła to co zbudowałem. 3 razy wylewała w sercu moich budowli. Przez co nie podobało mi się to co zbudowałem bo musiałem łatać zabudowy. Ale takie są kataklizmy :)

Co do potworów to także niezłe miejscówki, oczywiście Sphinx niszczył wszystkie moje magazyny, ale szybko wezwałem Atlante więc nie było to bardzo uciążliwe. Ataki Hery bardzo przeszkadzały dlatego ucieszyłem się że przestała atakować w ostatnim etapie rozgrywki. No i niestety nie zauważyłem w głównym mieście możliwości budowy stadniny... Trochę nerwów mnie to kosztowało. Smoka zamknąłem na małej wysepce przez przypadek :> Jednakże, nie umiałem go zabić pospólstwem, ktoś ma jakiś save/filmik jak zabija takiego potwora, chętnie bym to zobaczył. Mimo, że potwor nie atakował (był na malej wysepce) to i tak nie byłem go w stanie zabić pospólstwem.

Bardzo fajna misja, wymagająca ale dzięki temu emocjonująca.

Lewy745

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #32 dnia: 20.12.2020, 22:05:38 »
Ogarnięte :)

Poziom: Bóg
Czasowo: dwa wieczory

Początek i przedostatnia misja były trudne (ciągłe ataki hery - która zniechęcała sojuszników do współpracy ze mną  >:(  )

Fabuła - majstersztyk, bardzo mi się podobało.
Wielkość mapy - ledwo zmieściłem świątynie. Masakra jakaś :D

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem