Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Gordiasz i Midas  (Przeczytany 15581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Gordiasz i Midas
« dnia: 24.09.2019, 20:35:10 »
Ostatni z rodu Brygesów z Macedonii, Gordiasz, przybywa do Frygii, gdzie założy swoje miasto. W tej historii spotkasz i Gordiasza, i jego sławnego syna - Midasa! Ta niezbyt trudna kampania składa się z sześciu epizodów, w tym jednej kolonii.

Trutututu, patrzcie kto się pojawił z nową misją do ściągnięcia ;)

Przyznam szczerze, że dawno już mnie wena na tworzenie misji w Zeusie opuściła. To 'coś' chyba już nie wróci... ale, jak widać, udaje mi się jeszcze coś sklecić - szczególnie że jak i w przypadku Pelopsa, tak i tutaj sięgnąłem do źródeł mitologicznych.

Tym razem zająłem się Gordiaszem (tym od Węzła), i Midasem (tym od złotego dotyku). Ponieważ materiałów na ich temat nie ma dużo, a panowie są ponoć spokrewnieni, zdecydowałem się obydwu wrzucić w jeden wątek. Tak przy okazji muszę zdradzić, że z mitologią całkiem miło i przyjemnie się pracuje - może dlatego, że nie trzeba tak bardzo się gimnastykować nad fabułą :P

Cała misja powstała raptem w dwa dni (z czego połowa czasu i tak zeszła na czytanie tekstów źródłowych), i jest ona zdecydowanie z 'niższej półki' jeśli chodzi o stopień trudności. Spraw wojennych oraz ataków potworów brak, jedynie kataklizmy mogą się dać (nieco) we znaki. Tak samo cele poszczególnych misji nie są trudne do zrealizowania - bardziej chodziło mi tutaj o przedstawienie historii o Gordiaszu i Midasie. Mam głęboką nadzieję, że mi się to udało.

Miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #1 dnia: 24.09.2019, 21:00:30 »
Hura, nowa misja! :D Jak tylko "zaoszczędzę" trochę czasu to z pewnością zagram.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #2 dnia: 24.09.2019, 21:04:26 »
Okej, to czekam na recenzję :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #3 dnia: 27.09.2019, 15:47:45 »
Ale super!! Już ściągam i będzie grane  :D :D :D

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #4 dnia: 10.11.2019, 18:11:16 »
Sympatyczna i dość krótka kampania. Miło się czytało fabułę, zwłaszcza, że była oparta na mitologii. Akurat do mitu o Midasie mam chyba największy sentyment.
Jedyne czego mi tu zabrakło, to typowe "Haspenowe zakończenie". Oczekiwałem czegoś w rodzaju wykorzystania wyroczni Zeusa do poznania bohatera, który rozwiąże węzeł gordyjski lub chociaż jakiejś wzmianki na temat Aleksandra Macedońskiego... No cóż. Tak czy siak, misja na plus.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #5 dnia: 10.11.2019, 20:40:04 »
O, nie pomyślałem o tym, a tak ładnie by pasowało... kurczę :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2020, 12:41:45 »
Zgadzam się z bazylozaur'em - kampania dość krótka i łatwa, ale przyjemna. Jak zawsze propsy za ciekawe połączenie faktów i mitów oraz kolonie, która oferuje inne wyzwania niż miasto macierzyste. Za mankament uznałbym to, że cele ostatnich dwóch misji było zdecydowanie zbyt łatwe i przez to jakoś mniej wciągnąłem się w fabułę.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #7 dnia: 16.05.2020, 09:27:03 »
W końcu zagrałem! :)
Zgadzam się z tym co napisali bazylozaur i jeziu5 - oprócz jednej rzeczy - misja nie była wcale taka łatwa.
Aby ukończyć drugi epizod, musiałem kilka razy prosić inne miasta o drachmy. Po epizodzie kolonii było już łatwiej, ale to mi pasowało - przyjemnie, wciągająco, z poziomem trudności takim by było ciekawie,

ale nie na tyle trudno by trzeba było ponawiać misje/epizod.

Brak pałacu i podatków w pierwszych epizodach zawsze mnie intryguje, powoduje, że trzeba trochę pokombinować. Udało Ci się utrzymać we mnie to poczucie ciekawym wyborem dostępnych elementów estetycznych.

Szczególnie brak alej/bulwarów, których zawsze używam, dawał mi się we znaki. Dzięki temu budowa miasta była bardziej... rześka. ;) Podobnie brak filozofów - zmusił mnie do czegoś nowego - udostępnienia wszystkim dostępu do teatrów, co w moich miastach zdarza się bardzo rzadko.
Tej rześkości dodawała też świątynia, którą trzeba było zbudować tak wcześnie (zanim można było osiągnąć poziom choćby domostw i bez możliwości budowy pałacu).
Trzęsienie ziem też mnie orzeźwiło (zniszczył większość miasta oprócz budowanej świątyni; długo się ciągnęło i ciągnęło, było coraz bliżej, ale nie dosięgnęło świątyni). :D
Dorzucę tutaj nawet świątynię Zeusa, przez którą musiałem przenieść właściwie wszystkie dzielnice mieszkalne
To wszystko sprawia, że misja jest ciekawa.

Fabuła napisana bardzo przyjemnie, lekko, zwięźle. Podobało mi się uzasadnienie pojawienia się możliwości budowy nowych elementów estetycznych. (nadal brak alej/bulwarów! ;) )
Nawet mimo smutnego zakończenia fabuła mi się podobała. Choć zgadzam się z bazylozaurem, że "Haspenowe zakończenie" uderzające w inną nutę pasowało by idealnie.

(Jedną małą literówkę znalazłem - w epizodzie kończącym pierwszy epizod "przywiązał go słupa..." - zabrakło "do".)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #8 dnia: 14.06.2020, 14:02:04 »
Ciekawi mnie jak ta misja wygląda od strony mitologicznej, więc może zagram za niedługo i się wypowiem ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #9 dnia: 17.06.2020, 15:10:17 »
Misja mi się podobała, choć wg mnie nie była trudna. Jedyne co przysporzyło mi trudności to brak pieniędzy w misji, gdzie trzeba było budować świątynię Demeter (koszt rzeźb), jednak wystarczyło po prostu poczekać. Po czasie zorientowałem się, że przecież mogłem prosić inne miasta o pieniądze, bo reputacja ciągle rosła ze względu na spełnianie próśb o żywność. Na początku jak budowałem miasto to myślałem, że będą jakieś inwazje, dlatego uważałem, że nie jest najlepszym pomysłem budowanie osiedla w rogu mapy (te wąwozy sprawiały wrażenie, że wojska będą nadciągać od tej strony), jednak i tak wybudowałem się w tym miejscu. Okazało się, że rzeczywiście to nie był dobry pomysł, jednak ze względu na coś innego, co można zobaczyć na załączonym screenie. ;P Poradziłem sobie z tym tak, że wybudowałem osiedle obok (i tak miałem taki zamiar), dzięki czemu nietknięta linia domów stała się częścią nowej dzielnicy, a starą zburzyłem jak tylko towary na agorze się skończyły. Chyba największy problem miałem ze znalezieniem miejsca na świątynię Zeusa w ostatnim epizodzie. W końcu postanowiłem, że najlepiej będzie zburzyć świątynię Demeter i w jej miejscu postawić świątynię Zeusa. Wydaje mi się, że dość szybko ta świątynia została wybudowana, chyba nawet szybciej niż zastanawianie się gdzie ją wybudować. :D Dużym ułatwieniem była nadwyżka wynikająca z zaniknięciem produkcji srebra, którą spożytkowałem w formie budowy kilku cechów rzemieślników. Już pod koniec budowy zaczęły się pojawiać problemy z żywnością, ale w końcu jednak budowla powstała, co zakończyło całą misję.

Misję zaliczam do łatwych, bo nie było tutaj żadnych inwazji, nie było też potworów. Cele w kolonii łatwe do spełnienia. Raz tylko trzeba było Tezeusza wezwać, ale akurat on nie ma dużych wymagań. Świątynie tylko 3 do wybudowania: dwie większe i jedna mała. Poza tym jeszcze tylko ataki Apolla w ostatnim epizodzie. Katastrofy szkodliwe, ale nie jakoś bardzo. Myślałem, że będą zatopienia i nie budowałem przy brzegu za bardzo, a ich jednak nie było.

Mitologicznie wszystko dobrze ze sobą powiązane, chyba niczego więcej nie dało się wycisnąć z Midasa. :D

Misję oceniłem na 8, co podniosło trochę średnią wszystkich ocen. :)

Gość

  • Gość
Odp: Gordiasz i Midas
« Odpowiedź #10 dnia: 01.04.2021, 15:37:13 »
Bardzo przyjemna misja i odprężająca  ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem