Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Warto wracać do Zeusa  (Przeczytany 24948 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #40 dnia: 24.04.2022, 06:58:40 »
No to teraz z innej beczki. Nie przepadam za misjami Atlantydy. Nie wiem dlaczego, ale często zdarza problem z kustoszami. Oto Clietos.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #41 dnia: 24.04.2022, 12:12:15 »
W Autoch dowiedziałem się, że oprócz limitu świątyń i fregat istnieje limit przystani

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #42 dnia: 25.04.2022, 07:07:40 »
W Autoch dowiedziałem się, że oprócz limitu świątyń i fregat istnieje limit przystani

Dopiero teraz? :D

(Bodajże 12, tak?)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #43 dnia: 10.05.2022, 11:28:06 »
Tak, Haspenie, 12. Nie ma chyba możliwości, żeby przekroczyć ten limit w innych misjach.
Powróćmy zatem do Grecji. Tyrins wymaga cierpliwości. Już myślałem, że nie da się rozbudować dzielnic elity, ale po ładnych kilku latach Eleusis zaczęło sprzedawać oręż.
PS. W dziale "Stadion" brakuje mi kategorii 'najbogatsze miasto'. Mam na myśli roczny PKB na głowę uzyskany bez podnoszenia podatków. Większość miast, które ostatnio zbudowałem, płaci pracownikom najwyższe stawki ;)

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #44 dnia: 10.05.2022, 12:10:34 »
Powróciłem do Trezanu, żeby był jeszcze bardziej "elitarny". Trochę brakuje mi Hermesa...

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #45 dnia: 22.05.2022, 18:30:00 »
Przyszła pora na Wygwizdów - miasto tak rozwlekłe, że chyba nie zdołałbym go zbudować w tej skali bez wsparcia Hermesa. Krótko mówiąc - Diaprea.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #46 dnia: 25.05.2022, 12:53:05 »
Zbuntowani Majowie to IMHO najsłabszy scenariusz. Drugi epizod zrobiony na kolanie. Ekonomia leży, zła linia brzegowa, podbite miasta nagle zostają rywalami. Bez sensu.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #47 dnia: 26.05.2022, 08:22:55 »
Itaka jest wyspą niespokojną. Na szczęście wydarzenia geologiczne mają charakter losowy, więc przy odrobinie cierpliwości można trafić na taki układ kataklizmów, który sprzyja optymalnej rozbudowie. Miasto jest na granicy limitu danych.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #48 dnia: 27.05.2022, 19:33:00 »
Pierwszą misję atlantydzką warto przejść choćby dlatego, żeby zobaczyć świątynię Posejdona w wersji glamour ;)

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #49 dnia: 27.05.2022, 19:39:51 »
PS. Udało mi się rozwiązać problem z kustoszami, więc rozbudowałem Clietos i Autoch

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #50 dnia: 28.05.2022, 11:03:27 »
Mykeny są ciasne i zbytnio kuszą Posejdona, ale jakoś udało mi się zbudować pełną armię i flotę.
Trudna misja.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #51 dnia: 30.05.2022, 05:14:26 »
Powróciłem do Clietos zmyślą o  populacji 10k. Z trudem, ale poszło.
PS. W tej misji również można przekroczyć limit przystani ;)

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #52 dnia: 14.03.2023, 18:27:13 »
Pewnego słonecznego poranka władca Eretrii wstał z łoża , otworzył okno swego wyjątkowo uroczego pałacu, rozejrzał się, ziewnął i i filozoficznie stwierdził - o żesz kurdelebele, ale ja to mam wszędzie daleko... Trudno zbudować to miasto bez Hermesa, trzeba dublować dostawców. Poza tym  Perseusz z niewiadomych dla mnie powodów żąda dwóch świątyń  Zeusa.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #53 dnia: 17.03.2023, 21:42:01 »
Ładnie, ładnie. ;)
Jaka to misja? Co masz na myśli poprzez dublowanie dostawców?

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #54 dnia: 21.03.2023, 16:23:21 »
To jest militarna gra otwarta, czyli podbić wszystko i wszystkich. Dublowanie oznacza podwajanie magazynów i spichlerzy w odległych dzielnicach.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #55 dnia: 17.01.2024, 12:09:17 »
Powróciłem do Lycii uzbrojony w kilof ;)
Po pewnych modyfikacjach wycisnąłem tę mapę jak cytrynę. Tłok jak na lotnisku w Radomiu...

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #56 dnia: 17.01.2024, 18:47:19 »
Bogato! :D
Ledwie trochę produkcji w prawym górnym rogu widać. Zadziwiające jak niewiele potrzeba elitom. ;)

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #57 dnia: 17.01.2024, 21:31:27 »
Elitom potrzeba tyle samo. Rzecz w tym, że w kamienicy mieszka trzy razy więcej Greczynów na cztery razy mniejszej działce niż w pałacyku. Produkcja  z minimalnymi nadwyżkami. Trzeba systematycznie dokładać krówek.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #58 dnia: 30.01.2024, 13:56:36 »
Kolejne miasta budowane przy pomocy kilofa (czytaj:fireballs). Na początek rozwlekła Diaprea. Powróciłem do gry w myśl zasady - jak najwięcej pałacyków.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Warto wracać do Zeusa
« Odpowiedź #59 dnia: 30.01.2024, 14:04:52 »
Następny w kolejce jest Trezan - tu z braku laku czyli Hermesa i z powodu rozmiaru mapy trzeba było przemyśleć dystrybucję i postawić na import, żeby zdążać z zaopatrzeniem odległych posiadłości, ale i tak  potrzebna jest nadprodukcja dóbr.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem