Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Puszka Pandory  (Przeczytany 24383 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Puszka Pandory
« dnia: 18.02.2010, 14:35:10 »
Zamieszczam misję wykonaną przeze mnie i oczekuję opinii. Mam nadzieję, że się spodoba choć jest bardzo trudna. Może trochę nawet przesadziłem, ale to już sami oceńcie.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #1 dnia: 21.02.2010, 11:34:43 »
Chętnie pograłbym i przeszedł całą misję, jednak nie mam teraz czasu, to co mogę powiedzieć o tej misji to:

Bardzo profesjonalnie wykonana! :)
Jedyne co w oczy kole to "Olimp" w nieswoim miejscu na mapie świata.
Bardzo naturalna mapa miasta macierzystego. Do kolonii troszkę mniej się przyłożyłeś, ale zawsze tak jest. ;)
Wymagania dotyczące celów misji stopniowo - czyli tak jak trzeba - wzrastają. Osobiście nie przepadam za misjami, w których już w pierwszym epizodzie każą utrzymywać wojsko.
Ciekawe teksty wprowadzające i cała fabuła!

Widać, że znasz się na rzeczy. Profesjonalnie ustawiłeś fakty w każdym epizodzie. (tak, podglądałem w edytorze ;))
Gdybym przeszedł tą misję, powiedziałbym, że czekam na więcej... Niestety nie mam teraz zbytnio czasu na grę. Z pewnością jednak w czasie wolnym do niej wrócę.

kaszakasr

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #2 dnia: 14.04.2010, 15:03:45 »
W pierwszej misji miasto przyjazne wysyła mi 32winogrona ja sprzedaje 16 w drugiej misji te miasto jest wrogie atakuje mnie hydra ja muszę mieć 32wina na herosa i mam pytanie na coś jak wrogowi bede cały czas wysyłał prezenty czy lepiej odrazu restartować kampanie???

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #3 dnia: 15.04.2010, 08:59:01 »
No cóż, w tekście wprowadzającym zaznaczyłem, że niektóre towary są bardzo cenne na początku i lepiej je przechować. Jeżeli pozbyłeś się ich, gra będzie o wiele trudniejsza, ale sytuacja nie jest beznadziejna. Mnóstwo darów może ugłaskać rywala i w ten sposób będziesz mógł poprosić go o winogrona. Nie musisz grać od nowa, chociaż poleciłbym Ci to. Misja i tak jest trudna.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #4 dnia: 16.05.2010, 13:43:28 »
Gra tylko z pozoru wydaje się być trudna. Pieniądze można zdobyć z podatków, na domach spokojnie wychodzi się na plus, nie trzeba nawet tworzyć elity w pierwszych misjach. Heraklesa dość łatwo przywołać, problemem może być tylko wino. U mnie była taka sytuacja, że zanim wyprodukowałem te 32 amfory, hydra już była martwa dzięki pospólstwu, które zaciągnąłem do wojska z powodu wysokiego bezrobocia. Dosyć ciekawe rozwiązanie z koloniami, chyba bardziej opłaca się wybrać kolonię produkującą wino, bo później jeszcze sporo razy trzeba przywoływać Heraklesa, a marmur potrzebny jest dopiero pod koniec. Sfinks usytuowany jest na wyspie dzięki czemu nie robi większych szkód, poza tym szybko można się go pozbyć dzięki Odyseuszowi. Ogólnie duża liczba herosów w każdym epizodzie znacznie ułatwia rozgrywkę. Misja chyba nie ma żadnych minusów i jest bardzo profesjonalnie wykonana. Polecam każdemu :).

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #5 dnia: 25.05.2010, 13:00:07 »
Witajcie :)
Jestem tu nowa i pierwsza misja, w którą zagrałam, to właśnie Puszka Pandory :) Gra nie jest trudna i chociaż ciągłe wysyłanie darów rywalom w zamian za inne towary może być denerwujące, to jednak da się to przejść bez żadnych problemów. Przywoływanie bohaterów do zabicia potworów stanowi problem tylko w pierwszym etapie gry, zwłaszcza gdy się wyprzedało/oddało wino :) Później jest już z górki - chociaż i tak potworki nie wyrządzają praktycznie żadnych szkód - a szkoda, bo gra byłaby o wiele ciekawsza :)
Nieprzychylni bogowie też mają problem z niszczeniem budynków - pojawiają się często, ale w zasadzie są nieszkodliwi.
Mapa głównego miasta mi się podoba, mimo że gustuję raczej w małych mapkach, gdzie trzeba się sporo namyśleć w rozplanowaniu układu naszego miasta.
Jeżeli chodzi o tekst - to wkradło się kilka błędów... zwłaszcza interpunkcyjnych :P ale nie są tą błędy rażące i tekst czyta się przyjemnie :)
W mojej opinii największą niedogodnością gry jest ogromne bezrobocie (zwłaszcza w ostatnim epizodzie) i chociaż miejsca pod budowę nowych miejsc pracy jest sporo, to trzeba się naprawdę sporo naklikać, żeby lud nie wszczął buntu ;)
Moja ogólna ocena (w skali od 1-6) - naciągana 4 :)
Przejście gry zajęło mi jakieś 2 godzinki... i nie uważam, że był to czas stracony :) Autorowi dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #6 dnia: 25.05.2010, 20:45:13 »
Cytuj
W mojej opinii największą niedogodnością gry jest ogromne bezrobocie (zwłaszcza w ostatnim epizodzie) i chociaż miejsca pod budowę nowych miejsc pracy jest sporo, to trzeba się naprawdę sporo naklikać, żeby lud nie wszczął buntu ;)
Zawsze można w coś zainwestować, np. w żywność. Miejsca pod budowę jest aż za dużo, żeby nie skorzystać ;).

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #7 dnia: 25.05.2010, 23:26:50 »
Dzięki za opinię. W moim mniemaniu misja jest trudna, choć to w dużym stopniu zależy od aktywności potworów. Gdy testowałem misję, wiele razy zdarzyło mi się, że ponosiłem spore straty w postaci zburzonych budynków. Tobie mogło pójść łatwiej. Mimo wszystko, dzięki za przychylność i również pozdrawiam.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #8 dnia: 28.05.2010, 12:36:08 »
Misja nie jest trudna. Lepsze słowo to 'wymagająca' ;)

Potworki takie szkodliwe nie były, ale bogowie dali mi się we znaki, głównie z mojej własnej winy - a było postawić świątynię Hadesa/Posejdona bliżej wejścia...

W ostatnim epizodzie, to zainwestowałem w osiedla domostw (bo oliwki z Skiros ledwo utrzymywały kamienice w głównym mieście), a bezrobotnych zamieniłem na łuczników patrolujących te kilometry murów które nabudowałem :D

Te 10tys. ludności da się zrobić, tylko to trwa i trwa... ;)

Ogólna ocena: Dobra :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ponurykaznodziej

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #9 dnia: 12.06.2010, 14:59:54 »
Rozjebane.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #10 dnia: 13.06.2010, 18:25:22 »
Naprawdę "genialnie" się rozpisałeś, kolo. :P

pindzia

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #11 dnia: 01.09.2010, 19:21:15 »
Ciekawa misja:) Świetnie soę przy niej bawiłam i nie powiem, czasem napotykałam na trudności, a herosi w rzeczy samej bardzo przydatni.  Czekam na wiecej;p

adres_gry

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #12 dnia: 03.12.2010, 20:20:55 »
Bardzo fajna misja, gratulacje dla autora :)

BieniaVa

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #13 dnia: 15.12.2010, 19:08:13 »
naprawdę gratuluję misji ;] Bardzo udana oraz jak ją określił Haspen "wymagająca", nawet profesjonalista mógłby się pochwalić takim dziełem  ;)
Jeszcze Raz Gratuluje ;p

masterli

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #14 dnia: 24.01.2011, 00:28:41 »
Witam od paru dni jestem zarejestrowany na tej stronie wcześniej nie miałem pojęcia o jej istnieniu a szkoda, w gry nie gram od lat jedynie do Zeusa powracam ale brakowało nowych wyzwań na szczęście widzę że kilku pasjonatów robi bardzo ciekawe misje.
Co do tego scenariusza bardzo dobra robota, ciekawa fabuła jak również mapa rozgrywki ja akurat lubię duże mapy, dla doświadczonych graczy nie jest za trudna ale na pewno wciągająca, jedyny "minus" to że mogła by trwać dłużej. Ocena na 5. Dzięki.

DonPatus

  • Gość
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #15 dnia: 02.09.2019, 23:10:35 »
Jest to chyba najtrudniejsza z misji w które grałem od Ciebie, na prawde jestem pełen podziwu twoi zdolności tworzenia mapy i zagrożeń, plus dodatkowo ciekawie rozpisana fabuła. Duże piwo ode mnie za kawał dobrej roboty!

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Puszka Pandory
« Odpowiedź #16 dnia: 05.09.2019, 16:38:43 »
Nie spodziewałem się komentarza po takim czasie.  :o
Miło mi, że moja misja Ci odpowiada. Jeśli chodzi natomiast o poziom trudności, niechlubny (?) prym tu wiedzie jednak "Saga".

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem