Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Wojny Diadochów  (Przeczytany 30282 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Wojny Diadochów
« dnia: 27.03.2016, 23:11:50 »
Aleksander pozostawia plany budowy Aleksandrii w Egipcie pod twoją opieką, a jego imperium wzrasta z dnia na dzień. Nic złego nie powinno się przydarzyć... prawda? Ta wymagająca kampania składa się z 6 epizodów w mieście macierzystym.

Była misja 'przed Aleksandrem', to czas na misję... 'po Aleksandrze'. Zdecydowałem się kompletnie pominąć jego podboje i zająć się krwawym wątkiem który rozwinął się już po jego śmierci; wojnami jego generałów o władzę.

Epizod po epizodzie będziemy rozbudowywać Aleksandrię i poszerzać jej wpływy na Morzu Śródziemnym, w międzyczasie walcząc z takimi władcami jak Kassander, Lysimachus, a potem Antioch i Antygon. Pierwszy epizod to jedyny epizod gdzie wszystkiego jest pod dostatkiem i panuje spokój, więc warto się przygotować - bo już od drugiego epizodu zaczyna się chaos wojenny i wiele źródeł gotówki czy surowców przestanie być dla nas dostępna!

Miłej zabawy ;)

PS: Mapka Aleksandrii wzorowana na prawdziwych mapach starożytnej Aleksandrii, można znaleźć je bez problemu na Googlach jeśli ktoś uważa że zmyślam :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2016, 23:20:03 »
Trzeba się trzymać przygotowanych dróg?  ;)

Wiem, że gram niechronologicznie, mam nadzieję, że mi wybaczysz. :)

Nie jest tak źle - w trzecim epizodzie już jestem, drugi poszedł "bez problemu" (tylko raz rozpocząłem epizod od nowa ;) ) - ale rzeczywiście raczej z rozpędu z pierwszego epizodu (tylko dlatego, że ostrzegłeś, lepiej się przygotowałem). Chyba straciłem jednak sporo wojska niepotrzebnie zanim nastąpiło "osłabienie" siły militarnej rywala.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #2 dnia: 31.03.2016, 00:11:23 »
Graj jak chcesz, ważne by się misja podobała ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #3 dnia: 31.03.2016, 10:33:07 »
Siemanko,
Ostatnio czasu mi brakuje na wszystko ale zaciekawiłeś mnie tą misją :) Zaraz przysiądę do niej i przetestuje mapę :D gdyż kiedyś jeden z rozdziałów mojej pracy licencjackiej na fil. klasycznej był poświęcony topografii Aleksandrii, co prawda z przełomu III i IV wieku ale zawsze miło pograć i poprzypominać sobie katorgę z badania źródeł i umieszczania ich w mojej pracy :D

Misja wydaje się być ciekawa, super okres historyczny wybrałeś, zazwyczaj jest on albo pomijany albo bardzo spychany na margines historii :D ale dość pisania biorę się za granie :D

Pozdrawiam! :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2016, 12:33:21 »
Tylko proszę nie oczekiwać księgi historycznej, musiałem sporo elementów uprościć by się zmieścić z miastami, celami i faktami w edytorze Zeusa :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #5 dnia: 31.03.2016, 22:17:25 »
W trzecim epizodzie na pewno da się podbić Gazę? :P (Nie ma ona ustawionej maksymalniej siły militarnej? A jeżeli tak to kiedy ona się zmniejszy? :) )

EDIT:
Podejrzałem w edytorze. ;)
Jest fakt o zmniejszeniu siły militarnej w trzecim epizodzie, ale dla miasta, które nawet nie jest widoczne na mapie w tym epizodzie - może to pomyłka?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #6 dnia: 01.04.2016, 10:28:14 »
Nie wiem dlaczego ale rzeczywiście znów ta nieszczęsna 16 (Antiochia) się wstawiła w ten fakt.

W załączniku poprawiona wersja, prosze o podmianę. Niestety ale obecnie grający muszą się cofnąć do 2go epizodu, albo zacząć od nowa.




Załącznik przeniesiony do pierwszego posta. - dop. ziemek8
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #7 dnia: 01.04.2016, 22:36:27 »
To wracam do drugiego epizodu. :)
Dzięki za poprawkę.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #8 dnia: 03.04.2016, 18:26:31 »
Udało mi się ukończyć misję. Zamieściłem swój save w wątku, gdzie zamieściłeś swój:
http://n-gry.pl/forum/index.php?topic=1319.msg7347#msg7347

Misja bardzo fajna. Podobały mi się nawiązania do historii, wspomnienia o Rzymie i stricte historyczna notka po ukończeniu całej misji. :)

W ostatnim epizodzie nieustanne ataki dawały mi w kość. Trzy razy musiałem wczytaj save z kilku minut wcześniej, bo wysłałem za dużo wojsk w sojusznika (by pomóc z obronie) kiedy atakowały mnie dwa inne miasta.


Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #9 dnia: 03.04.2016, 18:59:01 »
Ostatni epizod specjalnie tak skonstruowałem, aby gracz nie czuł się 'bezpiecznie' przy każdym wysyłaniu wojsk. Wysłać więcej dla sojusznika czy zatrzymać by obronić siebie? Ale skoro zaliczyłeś ostatni epizod to znaczy żei obrona zarówno sojuszników jak i Aleksandrii się powiodła ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #10 dnia: 03.04.2016, 20:10:30 »
Tak, 7 partnerów trzeba było mieć.
Kiedy miałem ten dylemat pomyślałem, że najpierw skupię się na budowie świątyni Zeusa i obronie własnego miasta. Mając świątynię Zeusa mógłby on czasem pomóc w obronie, wtedy wojska wysłałbym w świat. Wysyłałem tylko 1-2 oddziały gdy wasal prosił, licząc, że ktoś może go odbić. Na szczęście tak się nie stało i zaraz po zbudowaniu świątyni (całkiem długo trwała produkcja tych wszystkich potrzebnych rzeźb ;) ) misję ukończyłem.

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #11 dnia: 17.04.2016, 12:47:32 »
Nie ma mnie na forum parę miesięcy a tu nagle taki wysyp misji  :o Trzeba więc zdmuchnąć kurz z Zeusa i znowu spróbować swoich sił. Postaram się na dniach przejść i skomentować ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #12 dnia: 17.04.2016, 13:02:40 »
Nom, w ostatnie 9 miesięcy praktycznie podwoiłem ilość swoich tworów. Takiś jakiś napływ weny miałem :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #13 dnia: 14.05.2016, 15:26:05 »
Misja zaliczona  :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #14 dnia: 14.05.2016, 15:27:47 »
Tylko tyle?

Czy może kampania taka średnia, że nie ma się do czego przyczepić, ale też nie ma czego wychwalać? :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #15 dnia: 15.05.2016, 10:57:38 »
Tylko tyle?

Czy może kampania taka średnia, że nie ma się do czego przyczepić, ale też nie ma czego wychwalać? :P

Dokładnie. Misja jak misja. Oczywiście dopracowana i w ogóle, ale jakoś nie zapadła mi w pamięć jak np. Nowy świat, gdzie to trzeba było radzić sobie z całą paletą różnorakich problemów. Tutaj było trochę monotonnie.

mckn

  • Ja tu tylko gram
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko gram
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #16 dnia: 28.08.2016, 17:01:14 »
Długo długo długo, sama historia jakoś mnie nie wciągnęła... Ale nigdy nie wybudowałem w zeusie tyle domów i pałacyków i przystani rybackich :o
Ja tu tylko gram

fedora

  • Gość
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #17 dnia: 19.09.2016, 16:32:29 »
Cześć! Misję przeszłam, ale była jak dla mnie bardzo monotonna. Każdy epizod taki sam - coraz więcej ludzi, coraz więcej wojska. Świątynie do budowy były stanowczo zbyt późno. Szczerze mówiąc, nie wiedziałam już co mam budować, żeby zapewnić jakieś miejsca pracy (w moim przypadku zawsze są to cechy rzemieślników). Na plus mapa - bardzo fajnie mi się na niej budowało.

Gucio84

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #18 dnia: 03.12.2016, 10:38:54 »
Uhh nie mogę podbić Rodos, kiedy och siła militarna maleje? O ile w Salaminie siła militarna spada to na Rodos nie można się doczekać.
Gram w Zeusa więc jestem

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wojny Diadochów
« Odpowiedź #19 dnia: 03.12.2016, 11:53:04 »
Trzeba pomyśleć, a przynajmniej przeczytać jeszcze raz wstęp do tego epizodu ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem