Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Kolejne mecze StarCraft II  (Przeczytany 5997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kolejne mecze StarCraft II
« dnia: 14.09.2010, 13:50:14 »
Oczywiście porażkami chwalić się nie będę, dlatego powiem, że wygrałem dzisiaj dwa - nieźłe moim zdaniem - mecze. Zanim jednak przejdę do nich, pochwalę się czymś innym. Jakiś czas temu udało mi się dostać do Diamentowej ligi StarCrafta!


Będąc już w niej chwilę zauważyłem, że w najwyższej - diamentowej lidze istnieje największe rozwarstwienie. W lidze tej grają - jak widać - tacy jak ja - niedzielni gracze (tylko dlatego, że mam jeszcze wakacje, gram więcej niż pare meczy w tygodniu ;) ), ale spotkać można także najlepszych zawodowych graczy. Czasami rozgrywam takie mecze, po których na ekranie widnieje już tylko napis "Porażka", a ja nie wiem jak - to co zobaczyłem - jest możliwe (i nadal bynajmniej - nie był to zawodowy gracz, który mnie tak rozłożył).

Wracając do tych dwóch wygranych przeze mnie meczy. W obu grałem jak zawsze Zergami. W pierwszym przeciwko Zergowi, w drugim przeciwko Protosowi.
 
Replay ZvZ - kiedy zobaczyłem, że przeciwnik buduje dosyć wcześnie drugą bazę w tzw. "naturalu" pomyślałem, że go trochę przycisnę i rozpocząłem masową produkcję Zerglingów. Po paru próbach doszedłem do wniosku, że jego taktyka Kręgowiji i Królowych (z umiejętnością leczenia) dobrze się sprawdza przeciwko moim Zerglingom. Postanowiłem stworzyć Hydraliski. Dzięki zniszczeniu skał grodzących drugie wejście do bazy przeciwnika, mogłem szybko dostać się tam swoimi Hydraliskami. Trzymając blisko Zerglingi i nie pozwalając im wbiec pomiedzy Królowe, Kręgowije i Zerglingi drugiego gracza ostrzeliwałem pozycje wroga Hydraliskami. ;) Niedługo potem miałem wystarczające siły by uderzyć frontalnym atakiem na bazę główną.

Replay ZvP - Od samego początku nastawiłem się na Hydraliski. Na tej mapie Protos lubi zastawiać rampę do bazy głównej budynkami, które Hydraliski potrafią szybko zniszczyć. Uratowało mnie to przed Promieniami Otchłani, które przeciwnik wysłał w nadziei na brak uzbrojenia przeciwlotniczego (ze strony Zergów poza Królowymi i budynkami obronnymi nie ma możliwości atakowania powietrza bez transformacji Wylęgarni na następny poziom). Wiedząc, że przeciwnik poświęcił dużo surowców na produkcję lotnictwa poszedłem do ataku, który po jakimś czasie został odparty dzieki Kolosom. Jak Kolosy to Karakany - jak najszybciej przestawiłem się nań. Dzięki temu, że w międzyczasie zbudowałem kolejne bazy zbierające surowce, miałem ich dosyć dużo i moja armia Karakanów bardzo szybko rosła. Nawet 4 Kolosy nie miały szans akatkując Karakany zamiast Hydralisków na tyłach.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kolejne mecze StarCraft II
« Odpowiedź #1 dnia: 14.09.2010, 17:10:47 »
Znalazłem ciekawą stronę umożliwiającą pokazywanie swojej pozycji w SCII. ;) Link w obrazku.




 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem