Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Wyspa Handlu  (Przeczytany 55646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Wyspa Handlu
« dnia: 17.04.2010, 15:15:10 »
Drugie podejście do robienia misji w Zeusie.

Tym razem bardziej się postarałem i spędziłem więcej czasu na testach ;)

W tej misji wdajemy się w brata Minosa, i płyniemy na Kretę by pomóc w odbudowie miasta. Co się będzie dalej działo, musicie sami zobaczyć ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #1 dnia: 18.04.2010, 18:03:34 »
Hmm, 6 osób ściągnęło misję i zero komentarzy? Chyba nie jest aż tak źle żeby o niej nie mówić? :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #2 dnia: 20.04.2010, 19:06:30 »
Chętnie bym zagrał, ale nie mam ostatnio czasu...

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2010, 20:14:49 »
Ja niby mam od przyszłego tygodnia trochę luzu, więc jak znajdę chwilę to zagram. ;)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #4 dnia: 02.05.2010, 15:46:42 »
Dobra, pierwsza i zasadnicza uwaga - po blisko czterech (!) dniach męczenia się z pierwszą misją doszedłem do wniosku, że gdziekolwiek by nie postawić jakiegokolwiek budynku, wszystko wali się w diabły (via screenshot). Nie mam pojęcia, czy to bug tylko u mnie czy też Ci się to w jakiś sposób udało, ale sugeruję to poprawić.

parszywek

  • Gość
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #5 dnia: 03.05.2010, 19:53:40 »
Może czymś zastawiłeś czymś dostęp? xD Ja np. doszedłem w tej misji, do którejś misji, ale mi się z lekka znudziła. ;)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #6 dnia: 03.05.2010, 21:12:36 »
Mało prawdopodobne - ledwo zaczęta gra i takie coś się robi. W innych misjach czegoś takiego (burzenie się budynków) jeszcze nie miałem. O, parsz. ;]

neffa

  • Gość
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #7 dnia: 04.05.2010, 10:30:37 »
Jeśli to ta misja o której myślę, to należy postawić most na rzece pomiędzy dwoma częściami mapki. I koniec z waleniem się budynków. A i nie przechodzić za szybko 2 epizodu, bo później sobie nie powalczycie.

parszywek

  • Gość
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #8 dnia: 04.05.2010, 14:18:24 »
A no być może i o most chodzi. Też miałem podobny problem.

PS. A no parsz, parsz. ;] Testy minęły i powoli człowiek powraca na stare fora. xD

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #9 dnia: 04.05.2010, 15:36:46 »
No kurde. Ja jak widzę rzekę na mapie to instynktownie buduję chociaż jeden mostek :P

Wejście jest po jednej stronie mapy, a wyjście po drugiej, dlatego wszystko się wali :P

Następnym razem nie będę robił rzeki :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #10 dnia: 04.05.2010, 18:08:29 »
Racja, postawiłem most i po jęku. Dzięki za sugestię, neffa. ;]

Cytat: Haspen
Ja jak widzę rzekę na mapie to instynktownie buduję chociaż jeden mostek.

Gratuluję instynktu. ;p

Cytat: Haspen
Następnym razem nie będę robił rzeki :D

No bez przesady, następnym razem wejście i wyjście rzuć na tym samym brzegu. ;]

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #11 dnia: 04.05.2010, 22:45:30 »
Będę pamiętał :P

Ale na tej mapie, Knossos znaczy się, jak mi się dziwnie widziało mieć wejście i wyjście na jednej stronie. A druga to co, jakaś gorsza? :P

Anyłej. Będzie się jeszcze czas podszkolić, a w planach mam takowe pomysły:
-Grecja głoduje, Demeter straciła swą córkę, Ateny wariują i podbijają wszystko dookoła by tylko starczyło im jedzenia :P
-3500~3000p.n.e. Z północy przychodzimy my i siostra, i w tej dziwnej krainie Grecją zwanej zakładamy osadę.... Coś jak Zeus i Europa, czyli długie i całkiem proste.

Gorzej ze ścisłą fabułą i tekstami, ale tam. Poradzę sobie :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #12 dnia: 12.05.2010, 22:43:16 »
Po wielu trudnościach w końcu udało mi się ukończyć misję. Najwięcej problemów sprawiła mi Scylla. Nijak nie dało jej się pokonać plebsem, ponad 15 Krakenów nawet nie dało rady. Pierwszy raz się spotykam w tej grze z sytuacją, że się nie da pokonać potwora inną metodą niż przywołanie bohatera ;). Teksty takie sobie, ale i tak dobrze, że w ogóle są. Trochę mało wątków przez co gra staje się trochę zbyt monotonna. Szkoda też, że nie było żadnego nawiązania do pojawiania się nowych miast. Widzę też podobieństwo (pewnie niezamierzone) z tą Afrodytą do misji "Za Artemidę!".

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #13 dnia: 13.05.2010, 22:44:51 »
Dziękować. Długo w tym nie siedzę, ale staram się... starać? xD

W 'Za Artemidę!', z braku czasu, nie grałem, więc zapewniam że wszelkie podobieństwo do fikcyjnych osób było niezamierzone ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #14 dnia: 14.05.2010, 14:37:47 »
Planujesz wydanie jakiejś nowej misji?
Cytuj
-Grecja głoduje, Demeter straciła swą córkę, Ateny wariują i podbijają wszystko dookoła by tylko starczyło im jedzenia :P
-3500~3000p.n.e. Z północy przychodzimy my i siostra, i w tej dziwnej krainie Grecją zwanej zakładamy osadę.... Coś jak Zeus i Europa, czyli długie i całkiem proste.
Jeśli tak to na jakim etapie prac jesteś?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #15 dnia: 15.05.2010, 00:53:34 »
Misja 'o Głodzie': Rozpisane (od fabuły do tego 'kto sprzedaje drewno i kiedy'), mapa świata - nic więcej.
Misja o Rodzeństwie: Tutaj akurat próbuje innego podejścia - generalnie rozpisane i nawet zaczęte (mapki miast, świata itp), ale rzeczy dodawane powoli, bez poważnego planu :P

Zobaczymy jak one skończą. A teraz spaaać :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #16 dnia: 17.05.2010, 13:38:13 »
Czy ten temat nie powinien być czasem w dziale download?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #17 dnia: 17.05.2010, 16:03:39 »
Jak najbardziej. ;)
Przeniesione.

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #18 dnia: 25.05.2010, 18:10:45 »
Właśnie ukończyłam kolejna misję :) Na początku dostajemy 5000 monet - super, lubię trudne początki... Do tego nie mamy żadnego sojusznika, który w razie finansowych tarapatów mógłby nam pomóc. Jesteśmy zdani wyłącznie na siebie... i gdyby tak wyglądała reszta epizodów, byłabym w siódmym niebie. Niestety, wraz z kolejnymi epizodami poziom gry drastycznie spada. Przejście jednego z nich, gdzie celem jest m.in. roczny zysk 1000 monet, zajęło mi kilka minut... jeśli nie sekund ;) Co to jest 1000 sztuk złota - jeśli w pobliżu mamy sojuszników/wasali, którzy chętnie wypełnią nasze braki finansowe, a tym samym przyczynią się do wzrostu zysku? - a wystarczyło lekko zawyżyć poprzeczkę :)
Mapa naszego matczynego miasta jest ogromna - nawet nie wiem czy zabudowałam ją w 15% - rozbudowywanie się nie ma sensu, nie potrzebujemy ogromnej armii, nie mamy celu z osiągnięciem dużej liczby ludności czy tym podobne.
Ktoś wyżej miał problem ze Scyllą, a wystarczyło wybudować tuż pod jej nosem 2-3 przystanie rybackie i pozwolić jej na małe niszczonko.. pamiętając, żeby co chwila nową zabawkę odbudować- nie martwiąc się o nasze porty i resztę przystani. W zasadzie w tej misji, poza początkiem, nic nie sprawiło mi trudności.
Moja ogólna ocena (w skali 1-6) - 3 (i plusik za super początek)
Pozdrawiam serdecznie :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #19 dnia: 25.05.2010, 20:40:01 »
Cytuj
Na początku dostajemy 5000 monet - super, lubię trudne początki...
Na poziomie "bóg" nawet 4000 ;), dzięki czemu gra jest jeszcze trudniejsza.

Cytuj
Niestety, wraz z kolejnymi epizodami poziom gry drastycznie spada. Przejście jednego z nich, gdzie celem jest m.in. roczny zysk 1000 monet, zajęło mi kilka minut...
Zazwyczaj tak jest, że tylko początki są trudne. Później zawsze można coś wykombinować.

Cytuj
Ktoś wyżej miał problem ze Scyllą, a wystarczyło wybudować tuż pod jej nosem 2-3 przystanie rybackie i pozwolić jej na małe niszczonko.. pamiętając, żeby co chwila nową zabawkę odbudować- nie martwiąc się o nasze porty i resztę przystani.
Ktoś wyżej tak robił, tylko chciał pokonać Scyllę bez Odysa, ale niestety mu się nie udało ;).

Koleżanka gustuje w trudniejszych misjach. Swego czasu były takie w serwisie. O ile mnie pamięć nie myli najtrudniejsza była misja "Niebo i ziemia" lub "Dedal i syn" ;).

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem