Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Król Eudykos  (Przeczytany 19160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Król Eudykos
« dnia: 03.11.2013, 18:51:50 »
Hej! Moja nowa misja, mam nadzieję, ze nie okaże się ona niewypałem, jakim okazało się 'Huczne Wesele'.

W Autoch Eudykosa urzekła piękna okolica, wprost idealna na budowę miasta. Na swojego zastępcę 
mianował nijakiego  Cassusa. Jego najlepszy przyjaciel, Iaron, przysiągł zemstę.
Misja składa się z 6 epizodów w mieście macierzystym oraz 1 w kolonii


Inspirację dla przygody czerpałam z 'Otella' Williama Szekspira, oraz jeden watek z 'Opowieści Zimowej', też Liam'a :D

Bardzo proszę o jakiś odzew. Długo testowałam misję i nie powinno być błędów. Nawet przeszłam ją jeszcze raz budują domki w inny sposób, czego nigdy nie robiłam ;D Proszę, nie majstrujcie prze nazwie. Miałam kilka błędów natury technicznej i musiałam zmienić nazwę i gra nazywa się 'Król Eudykos OK', ale wszystko powinno działaś. Jedynym błędem jest ten tytuł.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [MISJA] Król Eudykos
« Odpowiedź #1 dnia: 04.11.2013, 07:49:20 »
Miło, że zamieszczasz nową misję.
Postaram się zagrać do końca tygodnia.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [MISJA] Król Eudykos
« Odpowiedź #2 dnia: 04.11.2013, 11:49:19 »
Ja także zagram, mimo że sercem jestem u Cesarza ;)

Może nawet skomentuję, o.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [MISJA] Król Eudykos
« Odpowiedź #3 dnia: 04.11.2013, 15:08:59 »
To będę czekać na recenzje :)
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [MISJA] Król Eudykos
« Odpowiedź #4 dnia: 04.11.2013, 19:47:17 »
Ciężko mi się gra :P

Na razie dotarłem do epizodu przed-kolonialnego po długich, długich latach gry spędzonych na kombinowaniu z bezrobociem, podatkami i płacami by mi ludzie nie emigrowali, bo 1/3 robotników nie miała co robić, a sojusznicy już się brzydzą granitem, drewnem i pszenicą, tyle im prezentów powysyłałem :D

Muszę pochwalić mapkę miasta macierzystego, bo bardzo ładnie zrobiona!

PS: Ten Cassus to straszny dupek jest, tylko Iaronowi wszelkie laury odbiera :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [MISJA] Król Eudykos
« Odpowiedź #5 dnia: 04.11.2013, 19:55:07 »
Aż tak szybkiego odzewu się nie spodziewałam:) Przy mapce się napracowałam, więc dziękuję.

Mam nadzieję, ze wybierzesz ta kolonię, którą chciałabym żebyś wybrał, ale więcej nic nie powiem :P

PS: Haha! Przeczytaj Otella, polecam!
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [MISJA] Król Eudykos
« Odpowiedź #6 dnia: 04.11.2013, 21:00:57 »
Wybrałem Ianirę!

Już po pierwszym roku tam spędzonym wiedziałem, że będzie ciekawie. Ale dzięki prezentom od sojuszników a potem dzięki handlowi i rozdawaniu orychalku wyszedłem na prostą. Tylko ta piramida strasznie długo się budowała :P

Teraz wróciłem do macierzystego i chyba napiszę jak już skończę misję, ale to chyba jutro.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #7 dnia: 05.11.2013, 10:11:13 »
I to właśnie ta kolonia!

Czekam na końcowy raport :D
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #8 dnia: 05.11.2013, 19:03:38 »
Udało się.

Misja momentami może doprowadzić do palpitacji serca ale jak się wszystko weźmie na spokojnie to wcale tak źle nie jest.  Opowieść sama w sobie całkiem dobra, nie porywa ale miło mi się czytało ten 'dramat' między Eudykosem, Iaronem a Cassusem.
Jeśli coś może od misji odrzucać to najwyżej to, jak długo się trzeba na każdym epizodzie skupić; piąty to mnóstwo budowania, a ostatni to jeszcze więcej budowania no i ta wymagana liczba ludności.
Bez pomocy Atlasa to chyba bym parę godzin nad tymi piramidami siedział jeszcze (a nawet nie wiem, czy by mi się w ogóle chciało) :P

Osobiście dam 4-, czwórka za samą misję i minus za te wszystkie literówki i drobne błędy w tekstach, bo niekiedy nawet po kilka na linijkę się znalazło ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #9 dnia: 06.11.2013, 00:15:06 »
Skończyłem 3 pierwsze epizody. Ogólnie bardzo przyjemnie się gra.
Pomysł fabularny ciekawy. Teksty przyjemnie się czyta (pare niewielkich literówek nie psuje uroku), no może poza opisem misji (wyświetlanym w menu wyboru misji), ale rozumiem, że musiałaś się zmieścić w tylko paru zdaniach. Teksty podobają mi się też dlatego, bo być obserwatorem fabuły, a nie jej uczestnikiem, bo wydaje mi się to zbyt sztuczne.
Cele epizodów przystępne i przyjemne (nie lubię kiedy w pierwszym epizodzie trzeba zbudować całe miasto - np. celem jest utrzymanie wojska czy ogromnej liczby ludności).
Mapa miasta macierzystego wygląda tak jak lubię - naturalnie - musiałaś napracować się malutkim pędzelkiem w edytorze. :)
3 pierwsze epizody oceniam jako łatwe - może niepotrzebnie wybrałem poziom trudności "Heros" by móc grać łatwo i przyjemnie.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #10 dnia: 06.11.2013, 00:33:15 »
Uwierz mi: po kolonii i trzech ostatnich epizodach zmienisz zdanie co do poziomu trudności :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #11 dnia: 06.11.2013, 11:22:05 »
Udało się.

Misja momentami może doprowadzić do palpitacji serca ale jak się wszystko weźmie na spokojnie to wcale tak źle nie jest.  Opowieść sama w sobie całkiem dobra, nie porywa ale miło mi się czytało ten 'dramat' między Eudykosem, Iaronem a Cassusem.
Jeśli coś może od misji odrzucać to najwyżej to, jak długo się trzeba na każdym epizodzie skupić; piąty to mnóstwo budowania, a ostatni to jeszcze więcej budowania no i ta wymagana liczba ludności.
Bez pomocy Atlasa to chyba bym parę godzin nad tymi piramidami siedział jeszcze (a nawet nie wiem, czy by mi się w ogóle chciało) :P

Osobiście dam 4-, czwórka za samą misję i minus za te wszystkie literówki i drobne błędy w tekstach, bo niekiedy nawet po kilka na linijkę się znalazło ;)

Dzięki za ocenę:) Atlasa specjalnie dałam jako dobrego Boga, aby pomógł budować. Lubię stawiać dużo pomników/świątyń, a z Atlasem szybciej się buduje, więc potrzeba mniej czasu :)


Skończyłem 3 pierwsze epizody. Ogólnie bardzo przyjemnie się gra.
Pomysł fabularny ciekawy. Teksty przyjemnie się czyta (pare niewielkich literówek nie psuje uroku), no może poza opisem misji (wyświetlanym w menu wyboru misji), ale rozumiem, że musiałaś się zmieścić w tylko paru zdaniach. Teksty podobają mi się też dlatego, bo być obserwatorem fabuły, a nie jej uczestnikiem, bo wydaje mi się to zbyt sztuczne.
Cele epizodów przystępne i przyjemne (nie lubię kiedy w pierwszym epizodzie trzeba zbudować całe miasto - np. celem jest utrzymanie wojska czy ogromnej liczby ludności).
Mapa miasta macierzystego wygląda tak jak lubię - naturalnie - musiałaś napracować się malutkim pędzelkiem w edytorze. :)
3 pierwsze epizody oceniam jako łatwe - może niepotrzebnie wybrałem poziom trudności "Heros" by móc grać łatwo i przyjemnie.

Wiem, ze robię błędy, wsadzam do Worda, ale on chyba wszystkiego nie wyłapuje:(
Haha, myślałam, żeby następną misję pisać w pierwszej osobie. Chyba tak zrobię i mam nadzieję, że nie zganicie mnie za damskie końcówki:P
Na początku jest prosto, potem zaczynają się schody.
Jak już mówiłam, spędziłam dużo czasu na rysowaniem mapki, więc jeszcze raz dziękuję za pochwały. Starałam się dawać dużo kamyczków i innych udziwnień, żeby było trudniej budować. Uważam, że i tak jest dużo miejsca i da się wszystko zmieścić.

Uwierz mi: po kolonii i trzech ostatnich epizodach zmienisz zdanie co do poziomu trudności :D

:D
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

aniula19.12

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #12 dnia: 05.09.2015, 23:57:05 »
Ta misja to czysta przyjemność - żadnych błędów, piękne mapki i ciągłe kombinowanie :) Wymaga bardzo dużo czasu, ale jest on mile spędzany  ;D

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Król Eudykos
« Odpowiedź #13 dnia: 26.10.2015, 14:31:33 »
Przed zagraniem w tę misję ukończyłem "Cieżki Metal", który oceniłem jako misje dla budowniczych. Cofam to co powiedziałem - to jest prawdziwa misja dla budowniczych w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Tak jak pozostałe osoby pisałe przede mną, początek misji (3 epizody) jest rzeczywiście spokojny i na średnim poziomie trudności. Ciekawie robić się zaczyna już podczas kolonii, ale epizod zaraz po niej to prawdziwe wyzwanie. Ataki bogów, ataki z zagranicy, prośby, dary, wymagające cele. W poprzedniej recenzji narzekałem na brak faktów i wydarzeń - i dostałem co chciałem :) Chociaż początkowo ma się wrażenie, że nie da się tego wszystkiego ogarnąć to ukończenie misji daje naprawdę dużą satysfakcję. Moja sugestia - stwórzcie domki dla elity zaraz NA POCZĄTKU epizodu, bo potem może być z tym różnie ;)

Fabuła misji przyjemna i pasująca do wydarzeń w epizodach. Nie gryzły mnie w oczy jakieś straszne literówki czy błędy gramatyczne.

Natomiast najlepszą częścią tej misji jest mapa. Świetnie dopracowana i zróżnicowana. Choć początkowo wydawała mi się zbyt duża, to okazało się, że miejsca jest tak w sam raz.

Podsumowując - naprawdę warte zagrania 8,5/10. Misja wkroczyła do mojego TOP5 misji w Zeusie.

PS Czemu zabrałem 1,5 - do pełni sczęścia brakowało mi tylko jeszcze jednej misji kolonialnej, jakiegoś potworka dla utrudnienia i można by troszkę bardziej dopracować mapy kolonii. Wiem, wiem - upierdliwy jestem ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem