Nieśmiertelne Gry Szukaj
Cesarz: Narodziny Państwa Środka

Autor Wątek: Problem z czcionką po wgraniu moda na większą rozdzielczość  (Przeczytany 9455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julia

  • Gość
Cześć!
Mam Cesarza z serii extra klasyka next. Chciałam sobie odświeżyć ten tytuł, ale na małej rozdzielczości źle mi się gra. Po wgraniu moda na większą rozdzielczość nie wyświetlają mi się polskie znaki i nie chce mi działać tryb otwartej gry (nie otwiera się mapa, tylko cofa się do poprzedniego menu). Być może to kwestia tego, że ten mod był pewnie robiony pod angielską wersję? Ale z drugiej strony w zeusie i posejdonie taki mod działa mi normalnie i nie psuje czcionki ani gry.
Jakieś porady? Albo czy macie patch na większą rozdzielczość pod polską wersję gry?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z czcionką po wgraniu moda na większą rozdzielczość
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2017, 11:43:52 »
Cześć Julia.
Możesz podać linki skąd pobrałaś ten mod?
Podmieniłaś tylko plik *.exe, czy jakieś dodatkowe pliki były zawarte w tym modzie?

Julia

  • Gość
Odp: Problem z czcionką po wgraniu moda na większą rozdzielczość
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2017, 12:34:21 »
Dzięki za odzew! :)
Patch pobrałam ze strony gry-online: http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=58680
Zamieniałam zarówno plik exe jak i grafiki z folderu DATA. Mój laptop ma rozdzielczość 1366x768, ale jako że w tym patchu nie było do wyboru dokładnie mojej rozdzielczości, to wklejałam pliki z 1360x768.

Na gry online jest info, że patcha zrobił JackFuste - znalazłam teraz też jego patch do cezara (https://www.reddit.com/r/impressionsgames/comments/186xvb/caesar_iii_search_for_widescreen_support/) i spróbowałam i w cezarze mam tak samo - braki w polskich znakach.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z czcionką po wgraniu moda na większą rozdzielczość
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2017, 13:52:38 »
Niestety nie jestem w stanie pomóc. Pewnie masz rację, że mod był robiony pod angielską wersję gry.

Domyślam się, że pochodzi on stąd:
http://www.wsgf.org/dr/emperor-rise-middle-kingdom/en
(Jest podane, że JackFuste to zamieścił.)
Może spróbuj zapytać tam czy da się coś z tym zrobić.

Aktualnie nie mam zainstalowanego Cesarza, ale jeżeli dobrze pamiętam to w Zeusie (starszą grą) nie było problemu z polskimi znakami (a z tego co kojarzę moda robiła ta sama osoba), więc może jest na to jakiś sposób.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem