Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Faraon (+ Kleopatra)  (Przeczytany 75840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anelg

  • Gość
Faraon (+ Kleopatra)
« dnia: 17.08.2011, 13:12:28 »
Dzień dobry
Kojarzę Państwa jeszcze ze starej wersji forum Archeos  ;)
Pamiętam, że dawniej były fora na temat wielu klasycznych city-buildingów, natomiast tutaj nigdzie nie widzę Faraona :(

Czy mogę zainaugurować dyskusję na temat tejże gry? :P

---

Poza tym, mam pewien osobliwy problem związany z tą grą i muszę go rozwiązać do 19:00 :( Ale to już kompletnie nie wiem, gdzie zagadać...

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.08.2011, 15:07:37 »
Witamy! :) Zeus i Cesarz pozostały, a co to Farona - niestaty nie było w tamtym czaasie wielu zainteresowanych.
Spróbuj napisać tutaj, może ktoś przeczyta i będzie wiedział jak pomóc.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.08.2011, 15:22:44 »
Chcę odinstalować grę (przenoszę ją na inny komputer). Mam jednak coś nie tak z plikiem uninst.isu przez co nawet gdy fizycznie usunę foldery, gra pozostaje w Panelu Sterowania i prosi o ów plik. Myślę, że gdyby ktoś posiadający tę grę przesłał mi go, wszystko byłoby w porządku. Mogłabym o niego poprosić?  :-[

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #3 dnia: 17.08.2011, 15:34:48 »
Jeśli chodzi o samo usunięcie gry z komputera to są pewne programy, które czyszczą rejestr systemu i inne temu podobne rzeczy robią. Wydaje mi się, że można nawet po prostu usunąć grę z listy zainstalowanych programów w Panelu Sterowania, choć nie pamiętam jak to się robiło.
Poszukaj na google. ;)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #4 dnia: 17.08.2011, 15:57:07 »
O rejestrze słyszałam. Zawsze jednak obawiam się, że coś napsuję ;) Ale dobrze, spróbuję.

EDIT: Jest ok!  :)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #5 dnia: 18.08.2011, 10:05:28 »
A tak z innej beczki – w które misje wolicie grać? Bardziej lub mniej pokojowe? Gracie konsekwentnie jednymi czy przeplatacie je na przemian? Ja jestem konsekwentna i w dawnych save'ach miałam zarówno serię pokojową, jak i wojowniczą. Może niedługo je (misje, nie sejwy) przeplotę jakoś.

Wojownicze mają mniejsze wymagania do ukończenia gry niż pokojowe. Najbardziej irytuje mnie mapa Abu (ósma mapa), bo trochę trudniej jest upchać ludność wraz z kompleksem świątyń.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #6 dnia: 18.08.2011, 13:33:58 »
Abu jak dla mnie też jest dość denerwujące, ale bardziej ze względu na handel morski, bo trzeba mieć wszystkie doki w jednym miejscu, a mapa jest rozległa. A kompleks świątyń nie jest obowiązkowy, poza tym nawet z kompleksem można spokojnie te 4000 ludzi uzyskać, choćby poprzez import odpowiednich dóbr.

Co do map to ja wybierałem czasem pokojowe czasem wojenne, ale później starałem się ukończyć wszystkie misje, więc grałem również w te, których nigdy nie wybierałem wcześniej.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #7 dnia: 18.08.2011, 18:45:20 »
O, tak! Często lokacja doków wymusza odpowiednie rozplanowanie miasta, gdyż (dla tych, co nie grali) w przeciwieństwie do Zeusa wszystko, co wymaga pracowników musi mieć w zasięgu domy. Na szczęście zawsze można otaczać tyły dzielnic drogami. Często też muszę ograniczać rozrastanie się domów, by pozostawały przy czterech kwadratach i tym samym miały ludzi gotowych do pracy. I tak to jest łatwiejsze niż w Cezarze, gdzie pierwsze wille (w Faraonie: dwory) są nadal czteropowierzchniowe.

Co do kompleksu – mnie często główny bóg (w Abu: Ptah) zaczyna się dąsać jak przy 2000-3000 ludzi nie ma kompleksu świątyń.

Hm, na temat całej gry można zadać tyle pytań, że na razie zamilknę ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #8 dnia: 18.08.2011, 20:20:43 »
Zamiast kompleksu można zbudować kilka dodatkowych świątyń lub kaplic, ale w sumie i tak na jedno wyjdzie. Dużo też zależy od poziomu trudności i czasu grania w daną misję. Ogólnie Faraon jest bardziej nieprzewidywalną grą niż Zeus.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #9 dnia: 13.12.2011, 18:13:02 »
To ja podam dwie ciekawostki. Jeżeli będzie potrzeba ich więcej i ja sobie coś przypomnę, może nawet będą następne, chociaż zapewne niektóre z nich mogły się już pojawić na PhH ;)

1. Dobrze wiemy, że glinianki powinny być w pobliżu wody. Mało kto jednak wie, że... można je również postawić przy dowolnej krawędzi mapy!
2. W katalogu z dźwiękami (dokładniej w odgłosach budynków w katalogu Wavs) oprócz plików świątyń, kaplic i ich otoczenia znajduje się plik "temple2", którego nie ma okazji normalnie usłyszeć. Jest to dźwięk niezwiązany z żadnym konkretnym bóstwem. Czyżby była to kwestia posługiwania się jeszcze szablonami z Cezara?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #10 dnia: 13.12.2011, 18:39:49 »
Co to jest PhH?

Pierwsze to nie jest raczej ciekawostka, bo każdy kto gra w Faraona powinien to wiedzieć ;).

O tym drugim nie wiedziałem. Przy okazji dowiedziałem się, że w grze są dwie wersje tekstu lektora i muzyki, jeden jak się gra przy nazwach miast egipskich, a drugi przy klasycznych. Kiedyś to się nawet dziwiłem, jak ściągnąłem jakieś pliki lektora z HeavenGames, że mają inną muzykę w grze, a tu się okazało, że ja też ją mam ;).

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #11 dnia: 13.12.2011, 18:42:47 »
PhH - Pharaoh Heaven

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #12 dnia: 13.12.2011, 18:51:18 »
Nigdy bym na to nie wpadł, myślałem że to coś w stylu FTW ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #13 dnia: 13.12.2011, 18:55:11 »
...bo każdy kto gra w Faraona powinien to wiedzieć ;).

W sensie, że jest to takie oczywiste, czy że można uznać to za coś ważnego? Nie każdy lubi ułatwiać sobie grę chociaż u mnie jest z tym różnie. ;)

A z innej beczki: Bawił się ktoś kiedyś intensywnie cheatami na łaski/klątwy i co za tym idzie zadowolenie bogów? ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #14 dnia: 13.12.2011, 19:18:31 »
To jest raczej intuicyjne, tak samo jak np. to, że strażak gasi pożar, albo że kopalnia musi być w pobliżu kamieni ;). To nie jest żadne ułatwianie, tylko taka jest logika tej gry, bo niby w jaki sposób można sobie ułatwić ten aspekt gry?

Dobrze to wymyślili twórcy, że używanie tych kodów na błogosławieństwa, obniża ich łaskę. Co za dużo to nie zdrowo ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #15 dnia: 13.12.2011, 19:32:37 »
A, to chyba też jest naturalne i niekoniecznie związane z cheatami, bo w końcu zadowolenie bogów nie może się utrzymywać na stałym poziomie. Czy ktoś jednak próbował przekroczyć maksymalny/minimalny stopień zadowolenia? :P

Co do intuicyjności. Czy gdziekolwiek jest zasugerowane, że gliniankę można postawić przy dowolnej krawędzi mapy, a niekoniecznie przy zbiorniku wodnym? :o

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #16 dnia: 13.12.2011, 19:42:07 »
Nie da się chyba przekroczyć minimalnego czy maksymalnego poziomu ;).

No to by właśnie mogła być ciekawostka, że glinianki można stawiać przy krawędzi mapy, jednak pierwotnie pisałaś tylko o okolicach wody ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #17 dnia: 13.12.2011, 20:22:22 »
No to by właśnie mogła być ciekawostka, że glinianki można stawiać przy krawędzi mapy, jednak pierwotnie pisałaś tylko o okolicach wody ;).

Napisałam to, tylko ukryłam treść przed przypadkowymi czytelnikami za pomocą jasnego koloru. Aby ją odczytać, trzeba zaznaczyć jej obszar. ;) A teraz i tak to już bez znaczenia. ;p

Z innych:
  • W jednej mapie jest 5 rodzajów żywności. Na szczęście jednego z nich nie da się wyprodukować ani importować w żadnym momencie (można go tylko eksportować), więc nic się nie sypie, ale jak kiedyś wyszło mi coś podobnego w Zeusie to edytor odmówił mi zapisania misji.
  • Tekst jednego z błogosławieństw Ptaha jest niedokładny. Gdy wypełnia magazyn dobrem, nie zwiększa jego liczebności tylko o drugie tyle – łatwo można ujrzeć, że wypełnia wszystkie miejsca magazynu. A z tego co wiem, tego tej wiadomości nie da się  wyedytować przez eventmsg.
  • Gdy ma miejsce miesiąc, w którym odbywa się festiwal, w polu "miesiące od ostatniego festiwalu" mamy 1 miesiąc, nie 0. Miesiąc po nim mamy dwa miesiące i tak dalej.
    Jednak gdy festiwal jest organizowany przez Bastet, w porze festiwalu widać, że minęło 0 miesięcy...

I pytanie – jak Bastet to robi, że gdy przeglądam bazary, jeden funkcjonuje standardowo, a w drugim mam wszystkiego nawet i tysiące?! Czy ona stale błogosławi jeden i ten sam bazar?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #18 dnia: 13.12.2011, 20:24:35 »
I pytanie – jak Bastet to robi, że gdy przeglądam bazary, jeden funkcjonuje standardowo, a w drugim mam wszystkiego nawet i tysiące?! Czy ona stale błogosławi jeden i ten sam bazar?

Podejrzewam że to tak samo jak z Herą w Zeusie - gdzie tylko jedna agora jest napełniana...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #19 dnia: 13.12.2011, 20:33:48 »
W takim razie przepraszam, bo nie przeczytałem tego co było na biało ;).

Można to zedytować w pliku językowym, tylko nie wiem czy jakieś błędy by wtedy nie powstały.

Mnie się wydaje, że Bastet błogosławi wszystkie bazary i w każdym z nich dobra się podwajają. Jeśli jakiś bazar jest słabo używany albo ma się szczęście i się kilka razy pod rząd będzie miało to błogosławieństwo to właśnie można dojść do tych dużych liczb, jednak maksymalnie tylko 20 tysięcy. Z domami jest chyba tak samo, tylko że limit jest inny.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem