Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Dzieci Soddusa (ATL)  (Przeczytany 46040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #20 dnia: 27.06.2015, 10:22:07 »
O tak. Kataklizmy to już Twoja wizytówka ;)

Ukończyłem "Dzieci Soddusa" na poziomie bóg. Bardzo ciekawa misja - dałem się porwać fabule. Tradycyjnie, znów piękne mapy zarówno miasta macierzystego jak i kolonii. Trochę mało miejsca pod budowę tego wszystkiego względem wymaganych celów, ale to właściwie dobrze. Małe wyzwanie dla budowniczych tylko umila rozgrywkę. Dodatkowych smaczków dostarczyły mi idealnie wplecione w fabułę życzenia bogów. Pomysł z lekarstwem ze srebrnej kukurydzy był świetny. Budowa grobowca również przypadła mi do gustu.

Jednakże, żeby nie było tak słodko, to parę rzeczy mi się nie spodobało. Po pierwsze - powodzie. Rozumiem, że kataklizmy urozmaicają grę, ale tu akurat leciutko przesadziłeś. Przy tak małej ilości miejsca pod budowę były one trochę frustrujące gdy niszczyły ważne budowle typu świątynie i piramidy. Samo rozmieszczenie tychże potopów też mną ruszyło. Według mnie miałeś kiepski pomysł z tymi dwoma Talosami. Bo niby po co był ten pierwszy? Nie wyrządzał szkód a tylko namieszał w mechanice gry. Fabularnie jakoś tam to wyjaśniłeś, ale nie przekonało mnie to. Kolejny minus to samobójstwo chimery. Zrozumiałem Twój zamysł o wyskakującym spod ziemi potworze, ale mechanika gry już niekoniecznie. Trzęsienie ziemi po prostu zabiło chimerę (a szkoda). Nie zauważyłeś tego podczas testów? Na koniec powiem, że żal mnie ściskał z powodu niewykorzystania potencjału Hery. Jednorazowy atak Zeusa (a nie wielokrotne jak w poprzednim epizodzie) mnie nie usatysfakcjonował. Wiem, wiem - mogłem wybrać np. świątynię Hadesa, ale zwyczajnie mi się już nigdzie nie mieściła.

Podsumowując - misja bardzo porządnie wykonana (z resztą to dla Ciebie nie nowość  ;)). Grało się przyjemnie.  Chętnie oceniłbym ją wyżej, gdyby nie te malutkie minusy. Ode mnie dostajesz 8/10.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #21 dnia: 27.06.2015, 16:55:01 »
Chimera ma przeszkadzać w wydobyciu brązu a potem być zabita przez Belleforona/wojsko. Cztery razy przechodziłem tą misję i ani razu chimera nie padła ofiarą trzęsienia ziemi... szczególnie że Chimera winna pojawić się miesiąc po trzesięniu ziemi na wzgorzu.

Nie wiem jakim cudem u was dzieje się inaczej. Czarna magia czy inne voodoo :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

dikajos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #22 dnia: 24.02.2019, 20:39:38 »
WoW, ta kampania była super.
Kolonie mało rozbudowane, ale właśnie na takie miałem ochotę, chciałem się skupić na głównym mieście. Historia bardzo fajna i spójna, aż chce się przechodzić do kolejnego etapu.
Tutaj miałem mega szczęście. Waleczne wielkie fale nawet mnie nie drasły, no może minimalnie. Przykleiłem się z budowlami do drugiego brzegu więc miałem mega farta. Ale po przeczytaniu komentarzy bardzo się bałem tych "fal". Zeus oraz Atlas nieźle mi napsuli krwi. Co prawda na własne życzenie ponieważ broniłem się przed zeusem i odbudowywałem wszystko, przez co nie mogłem sterować wojskiem. Tutaj trzeba mu pozwolić na zniszczenia to sobie pójdzie po chwili.
Budowanie piramidek, rydwany no i boskie łodzie w obronie. Do tego bardzo częste przyzywanie Herosow.
Super !!! Pozdrawiam Haspen.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #23 dnia: 24.02.2019, 22:34:34 »
A dziękuje, miło nawet po kilku latach od wypuszczenia misji wciąż otrzymywać recenzje :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Lewy745

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dzieci Soddusa (ATL)
« Odpowiedź #24 dnia: 26.12.2020, 18:00:15 »
Kampania wykonana!

I będę piszczeć że mapa strasznie mała! :D musiałem zburzyć osiedle elit żeby wybudować w ostatniej misji dwie duże świątynie.

Chyba pierwszy raz miałem tak dużo pieniędzy w tej grze. Handel kwitł od pierwszej misji :) tak więc poziom trudności Bóg nie sprawił żadnych problemów. Jedynym problemem było logistyczne zaplanowanie miasta.

Dziękuje za kampanie :D było fajnie.


Chimera ma przeszkadzać w wydobyciu brązu a potem być zabita przez Belleforona/wojsko. Cztery razy przechodziłem tą misję i ani razu chimera nie padła ofiarą trzęsienia ziemi... szczególnie że Chimera winna pojawić się miesiąc po trzesięniu ziemi na wzgorzu.

Nie wiem jakim cudem u was dzieje się inaczej. Czarna magia czy inne voodoo :P

U mnie pojawiła się chimera i w tym samym momencie trzęsienie ziemi, nawet nie zrobiła 5 kroków ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem