Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Faraon (+ Kleopatra)  (Przeczytany 75841 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Anelg

  • Gość
Faraon (+ Kleopatra)
« dnia: 17.08.2011, 13:12:28 »
Dzień dobry
Kojarzę Państwa jeszcze ze starej wersji forum Archeos  ;)
Pamiętam, że dawniej były fora na temat wielu klasycznych city-buildingów, natomiast tutaj nigdzie nie widzę Faraona :(

Czy mogę zainaugurować dyskusję na temat tejże gry? :P

---

Poza tym, mam pewien osobliwy problem związany z tą grą i muszę go rozwiązać do 19:00 :( Ale to już kompletnie nie wiem, gdzie zagadać...

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.08.2011, 15:07:37 »
Witamy! :) Zeus i Cesarz pozostały, a co to Farona - niestaty nie było w tamtym czaasie wielu zainteresowanych.
Spróbuj napisać tutaj, może ktoś przeczyta i będzie wiedział jak pomóc.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.08.2011, 15:22:44 »
Chcę odinstalować grę (przenoszę ją na inny komputer). Mam jednak coś nie tak z plikiem uninst.isu przez co nawet gdy fizycznie usunę foldery, gra pozostaje w Panelu Sterowania i prosi o ów plik. Myślę, że gdyby ktoś posiadający tę grę przesłał mi go, wszystko byłoby w porządku. Mogłabym o niego poprosić?  :-[

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #3 dnia: 17.08.2011, 15:34:48 »
Jeśli chodzi o samo usunięcie gry z komputera to są pewne programy, które czyszczą rejestr systemu i inne temu podobne rzeczy robią. Wydaje mi się, że można nawet po prostu usunąć grę z listy zainstalowanych programów w Panelu Sterowania, choć nie pamiętam jak to się robiło.
Poszukaj na google. ;)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #4 dnia: 17.08.2011, 15:57:07 »
O rejestrze słyszałam. Zawsze jednak obawiam się, że coś napsuję ;) Ale dobrze, spróbuję.

EDIT: Jest ok!  :)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #5 dnia: 18.08.2011, 10:05:28 »
A tak z innej beczki – w które misje wolicie grać? Bardziej lub mniej pokojowe? Gracie konsekwentnie jednymi czy przeplatacie je na przemian? Ja jestem konsekwentna i w dawnych save'ach miałam zarówno serię pokojową, jak i wojowniczą. Może niedługo je (misje, nie sejwy) przeplotę jakoś.

Wojownicze mają mniejsze wymagania do ukończenia gry niż pokojowe. Najbardziej irytuje mnie mapa Abu (ósma mapa), bo trochę trudniej jest upchać ludność wraz z kompleksem świątyń.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #6 dnia: 18.08.2011, 13:33:58 »
Abu jak dla mnie też jest dość denerwujące, ale bardziej ze względu na handel morski, bo trzeba mieć wszystkie doki w jednym miejscu, a mapa jest rozległa. A kompleks świątyń nie jest obowiązkowy, poza tym nawet z kompleksem można spokojnie te 4000 ludzi uzyskać, choćby poprzez import odpowiednich dóbr.

Co do map to ja wybierałem czasem pokojowe czasem wojenne, ale później starałem się ukończyć wszystkie misje, więc grałem również w te, których nigdy nie wybierałem wcześniej.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #7 dnia: 18.08.2011, 18:45:20 »
O, tak! Często lokacja doków wymusza odpowiednie rozplanowanie miasta, gdyż (dla tych, co nie grali) w przeciwieństwie do Zeusa wszystko, co wymaga pracowników musi mieć w zasięgu domy. Na szczęście zawsze można otaczać tyły dzielnic drogami. Często też muszę ograniczać rozrastanie się domów, by pozostawały przy czterech kwadratach i tym samym miały ludzi gotowych do pracy. I tak to jest łatwiejsze niż w Cezarze, gdzie pierwsze wille (w Faraonie: dwory) są nadal czteropowierzchniowe.

Co do kompleksu – mnie często główny bóg (w Abu: Ptah) zaczyna się dąsać jak przy 2000-3000 ludzi nie ma kompleksu świątyń.

Hm, na temat całej gry można zadać tyle pytań, że na razie zamilknę ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #8 dnia: 18.08.2011, 20:20:43 »
Zamiast kompleksu można zbudować kilka dodatkowych świątyń lub kaplic, ale w sumie i tak na jedno wyjdzie. Dużo też zależy od poziomu trudności i czasu grania w daną misję. Ogólnie Faraon jest bardziej nieprzewidywalną grą niż Zeus.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #9 dnia: 13.12.2011, 18:13:02 »
To ja podam dwie ciekawostki. Jeżeli będzie potrzeba ich więcej i ja sobie coś przypomnę, może nawet będą następne, chociaż zapewne niektóre z nich mogły się już pojawić na PhH ;)

1. Dobrze wiemy, że glinianki powinny być w pobliżu wody. Mało kto jednak wie, że... można je również postawić przy dowolnej krawędzi mapy!
2. W katalogu z dźwiękami (dokładniej w odgłosach budynków w katalogu Wavs) oprócz plików świątyń, kaplic i ich otoczenia znajduje się plik "temple2", którego nie ma okazji normalnie usłyszeć. Jest to dźwięk niezwiązany z żadnym konkretnym bóstwem. Czyżby była to kwestia posługiwania się jeszcze szablonami z Cezara?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #10 dnia: 13.12.2011, 18:39:49 »
Co to jest PhH?

Pierwsze to nie jest raczej ciekawostka, bo każdy kto gra w Faraona powinien to wiedzieć ;).

O tym drugim nie wiedziałem. Przy okazji dowiedziałem się, że w grze są dwie wersje tekstu lektora i muzyki, jeden jak się gra przy nazwach miast egipskich, a drugi przy klasycznych. Kiedyś to się nawet dziwiłem, jak ściągnąłem jakieś pliki lektora z HeavenGames, że mają inną muzykę w grze, a tu się okazało, że ja też ją mam ;).

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #11 dnia: 13.12.2011, 18:42:47 »
PhH - Pharaoh Heaven

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #12 dnia: 13.12.2011, 18:51:18 »
Nigdy bym na to nie wpadł, myślałem że to coś w stylu FTW ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #13 dnia: 13.12.2011, 18:55:11 »
...bo każdy kto gra w Faraona powinien to wiedzieć ;).

W sensie, że jest to takie oczywiste, czy że można uznać to za coś ważnego? Nie każdy lubi ułatwiać sobie grę chociaż u mnie jest z tym różnie. ;)

A z innej beczki: Bawił się ktoś kiedyś intensywnie cheatami na łaski/klątwy i co za tym idzie zadowolenie bogów? ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #14 dnia: 13.12.2011, 19:18:31 »
To jest raczej intuicyjne, tak samo jak np. to, że strażak gasi pożar, albo że kopalnia musi być w pobliżu kamieni ;). To nie jest żadne ułatwianie, tylko taka jest logika tej gry, bo niby w jaki sposób można sobie ułatwić ten aspekt gry?

Dobrze to wymyślili twórcy, że używanie tych kodów na błogosławieństwa, obniża ich łaskę. Co za dużo to nie zdrowo ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #15 dnia: 13.12.2011, 19:32:37 »
A, to chyba też jest naturalne i niekoniecznie związane z cheatami, bo w końcu zadowolenie bogów nie może się utrzymywać na stałym poziomie. Czy ktoś jednak próbował przekroczyć maksymalny/minimalny stopień zadowolenia? :P

Co do intuicyjności. Czy gdziekolwiek jest zasugerowane, że gliniankę można postawić przy dowolnej krawędzi mapy, a niekoniecznie przy zbiorniku wodnym? :o

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #16 dnia: 13.12.2011, 19:42:07 »
Nie da się chyba przekroczyć minimalnego czy maksymalnego poziomu ;).

No to by właśnie mogła być ciekawostka, że glinianki można stawiać przy krawędzi mapy, jednak pierwotnie pisałaś tylko o okolicach wody ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #17 dnia: 13.12.2011, 20:22:22 »
No to by właśnie mogła być ciekawostka, że glinianki można stawiać przy krawędzi mapy, jednak pierwotnie pisałaś tylko o okolicach wody ;).

Napisałam to, tylko ukryłam treść przed przypadkowymi czytelnikami za pomocą jasnego koloru. Aby ją odczytać, trzeba zaznaczyć jej obszar. ;) A teraz i tak to już bez znaczenia. ;p

Z innych:
  • W jednej mapie jest 5 rodzajów żywności. Na szczęście jednego z nich nie da się wyprodukować ani importować w żadnym momencie (można go tylko eksportować), więc nic się nie sypie, ale jak kiedyś wyszło mi coś podobnego w Zeusie to edytor odmówił mi zapisania misji.
  • Tekst jednego z błogosławieństw Ptaha jest niedokładny. Gdy wypełnia magazyn dobrem, nie zwiększa jego liczebności tylko o drugie tyle – łatwo można ujrzeć, że wypełnia wszystkie miejsca magazynu. A z tego co wiem, tego tej wiadomości nie da się  wyedytować przez eventmsg.
  • Gdy ma miejsce miesiąc, w którym odbywa się festiwal, w polu "miesiące od ostatniego festiwalu" mamy 1 miesiąc, nie 0. Miesiąc po nim mamy dwa miesiące i tak dalej.
    Jednak gdy festiwal jest organizowany przez Bastet, w porze festiwalu widać, że minęło 0 miesięcy...

I pytanie – jak Bastet to robi, że gdy przeglądam bazary, jeden funkcjonuje standardowo, a w drugim mam wszystkiego nawet i tysiące?! Czy ona stale błogosławi jeden i ten sam bazar?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #18 dnia: 13.12.2011, 20:24:35 »
I pytanie – jak Bastet to robi, że gdy przeglądam bazary, jeden funkcjonuje standardowo, a w drugim mam wszystkiego nawet i tysiące?! Czy ona stale błogosławi jeden i ten sam bazar?

Podejrzewam że to tak samo jak z Herą w Zeusie - gdzie tylko jedna agora jest napełniana...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #19 dnia: 13.12.2011, 20:33:48 »
W takim razie przepraszam, bo nie przeczytałem tego co było na biało ;).

Można to zedytować w pliku językowym, tylko nie wiem czy jakieś błędy by wtedy nie powstały.

Mnie się wydaje, że Bastet błogosławi wszystkie bazary i w każdym z nich dobra się podwajają. Jeśli jakiś bazar jest słabo używany albo ma się szczęście i się kilka razy pod rząd będzie miało to błogosławieństwo to właśnie można dojść do tych dużych liczb, jednak maksymalnie tylko 20 tysięcy. Z domami jest chyba tak samo, tylko że limit jest inny.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #20 dnia: 13.12.2011, 20:58:40 »
Zdaje mi się, że w Zeusie też był kiedyś błąd zezwalający na 5 rodzajów żywności. Coś z podarkami, i/lub świątynią Hery - których to rzeczy edytor nie sprawdzał pod kątem żywności.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

PannaPe

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • ...jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca..
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #21 dnia: 15.12.2011, 11:21:03 »
Swojego czasu uwielbiałam grać w Faraona, jednak jest od dużo trudniejszy od Zeusa. Właśnie najbardziej denerwujące było to, że domy musiały stać blisko wszelkich budynków. Pożar, który zajmował wszystkie sąsiednie budynki też napsuł mi krwi. Aczkolwiek chętnie wracam do Faraona. Ciężko było mi przejść misję z Men - nefer, bo ciągle kasa uciekała, i zniechęcałam się do Faraona. Po kilku próbach jednak udało się :). Przerażające w zwykłych scenariuszach były ilości ludzi 10 000 :O, gdzie ich pomieścić.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #22 dnia: 17.12.2011, 08:53:29 »
Pięć, no może sześć osiedli wypełnionych Luksusowymi Rezydencjami* spokojnie wystarczyć.
A jeżeli chcesz rozwijać Dwory i Posiadłości polecam osobne osiedla ;)

Ogólnie, jeżeli buduje się osiedle podobnie jak w Zeusie, polecam nie budować wszystkich domostw od razu. Osobiście, najpierw buduję tak gdzieś połowę z nich. Jedna z przyczyn jest oczywista: dzięki temu możliwa jest większa kontrola nad liczbą pracowników (w przeciwnym przypadku łatwo o bezrobocie). Druga natomiast też dotyczy pierwszej, ale inaczej. Okresowo zdarza się zjawisko niżu demograficznego, a powyższa technika pozwala na względnie równomierne przybywanie imigrantów.
                     
Oczywiście to, co piszę (na przykład przypis poniżej), to dla niektórych graczy już truizmy i będą znudzeni moim postem ;) Dlatego zadam pytanie na inny temat: Czy da się zrobić tak, żeby podobnie jak w Zeusie gra nie potrzebowała płyty do odpalenia? Mimo obu pełnych instalacji nadal taka potrzeba występuje...     

*Zahamować ich rozwój możesz poprzez ograniczenie ich terenu i/lub zakazanie pobierania przez bazar dóbr luksusowych.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #23 dnia: 17.12.2011, 17:38:59 »
Tylko, że jak się ma aż tyle wyższej klasy domostw to są problemy z pracownikami, a też nie można przekroczyć limitu gry. Nie wiem czy tu chodzi o niż demograficzny, ale na wyższych poziomach trudności ciągle trzeba budować nowe osiedla, bo z każdym rokiem ubywa pracujących robotników, chociaż liczba ludności jest ta sama. Mnie się wydaje, że to ma chyba związek ze stanem zdrowia. Poza tym jak się zniszczy jakieś osiedle, a następnie zbuduje od nowa to problem z tą częścią ludności znika.

Można grać bez płyty jak się ma odpowiedniego cracka, ale nie jest to do końca legalne. Możesz też zrobić obraz płyty, zainstalować emulator napędu np. Daemon Tools i uruchamiać grę za pomocą tego narzędzia.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #24 dnia: 17.12.2011, 19:44:25 »
Tylko, że jak się ma aż tyle wyższej klasy domostw to są problemy z pracownikami

No bo Luksusowa Rezydencja jest ostatnim "zwykłym" domostwem. Klasę "leżących brzuchem do góry" pisarzy stanowią tylko mieszkańcy Dworów i Posiadłości. ;)

Cytuj
Nie wiem czy tu chodzi o niż demograficzny, ale na wyższych poziomach trudności ciągle trzeba budować nowe osiedla, bo z każdym rokiem ubywa pracujących robotników, chociaż liczba ludności jest ta sama. Mnie się wydaje, że to ma chyba związek ze stanem zdrowia.

Minister żywności przedstawia strukurę ludności nie tylko pod względem historii liczebności i poziomu domostw, ale i pod względem wieku. Nie wiem dokładnie, jakie są widełki wieku produkcyjnego ale sam kształt ogólny może wiele mówić. ;)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #25 dnia: 23.12.2011, 14:35:35 »
Misja Meidum.
Bogowie łaskawi i pochwalający, festiwale odbywają się regularnie, kompleks świątyń stoi od dawna, wszystkie świątynie pracują bez zarzutu... a ludzie na ulicach boją się gniewu bogów.  :o

Jako że nic nie przychodzi mi do głowy, może zastanówmy się nad tym problemem niekoniecznie na serio. ;)

1. Może to jakiś samozwańczy urzędnik przegrał zakład?
2. Mam dużo starszych ludzi w mieście. Im człowiek starszy, tym częściej myśli o zaświatach i powstają takie oto destruktywne myśli.
3. ?.?.?.

W każdym razie, ta gra nie przestanie mnie zaskakiwać :D

Poza tym, zastanawiam się nad tym jakie osoby podłożyły swego czasu głosy pod te wszystkie postaci. Zdaje mi się, że kapłanką Bastet stała się Gabriela Kownacka (cześć Jej pamięci). Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, świetnie uzupełnia to pewną inną kapłańską (no, powiedzmy) funkcję. ;)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #26 dnia: 26.12.2011, 15:07:52 »
A, i jeszcze jedno drobne pytanie. Jak (uczciwie :P) rozpocząć rozgrywkę w północnym Dahshur? Jak tylko zacznę rozwijać miasto, nadchodzi atak nieprzyjaciela a funduszy nie ma za dużo ;).

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #27 dnia: 26.12.2011, 21:01:35 »
Może łaska bogów opiera się u Ciebie na festiwalach i stąd to niezadowolenie kapłanów? Lepiej stawiać dużo świątyń i kaplic.

To nie była raczej Gabriela Kownacka ;). Poza tym wydaje mi się, że chyba tylko jedna kobieta podkładała głos pod wszystkie postacie żeńskie w grze.

Północny Dahshur nie jest zbyt trudny, a ataki pojawiają się chyba dopiero po siedmiu latach, więc w tym czasie można wyszkolić przynajmniej jeden oddział. Na niższych poziomach wystarczają łucznicy, na wyższych trzeba zainwestować w piechotę, ale z tego co pamiętam czasem się dostaje podarunki w postaci miedzi, więc nie jest źle. Fundusze można pozyskiwać ze sprzedaży piwa i wapienia, ze wskazaniem na to pierwsze ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #28 dnia: 27.12.2011, 09:45:48 »
Podarunki dostaje się, jak się wyśle Selimie żywność.

Hm, ma ktoś może save'a z tej misji, najlepiej tuż przed zakończeniem? ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #29 dnia: 27.12.2011, 13:33:10 »
Wysyłam, ale nie wiem czy Ci to w czymś pomoże, bo później misje są jeszcze trudniejsze ;).

Miasto takie sobie, ale przynajmniej liczba pracowników jest odpowiednia i finanse są na plus ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #30 dnia: 27.12.2011, 14:12:20 »
Akurat sobie poradziłam, przyczyną pytania o save'a było to:

http://caesar3.heavengames.com/cgi-bin/caeforumscgi/display.cgi?action=ct&f=25,7646,,20

Wniosek? Muszę nauczyć się kochać patche. :D

E: No właśnie, gdzie jest polski patch? Bo w poszukiwaniach dotarłam aż do forum Archeos. :D

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #31 dnia: 27.12.2011, 14:26:58 »
Pamiętam ten błąd. Jak miałem jeszcze starą wersję to musiałem wpisać kod, żeby grać dalej ;).

Polski patch trudno zdobyć, ale angielski chyba też można zainstalować (u mnie nie było problemów).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #32 dnia: 27.12.2011, 14:34:29 »
Swoją drogą piramidę w Sakkarze też miałam zbugowaną, ale tam nie ma wygładzania brzegów więc budowa jakimś cudem zakończyła się.

To dla porównania wrzucę save'a z normalnego (co tu kryć) poziomu trudności (ale czy da się go otworzyć?!). Jak widać, ludności jest mniej a i część magazynów już wywaliłam. Natomiast skąd świątynie poza dzielnicami? Bo jak widać, rozdzieliłam pojedynczy pakiet świątyń pomiędzy dwie dzielnice ale zgodnie z niepisaną regułą na każdy tysiąc ludzi bóstwo oczekuje dla siebie kolejnej świątyni. I trzeba było dobudować.


enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #33 dnia: 27.12.2011, 15:08:49 »
Całkiem dobrze, ja mam niestety inny styl budowania (domy dla biednych ludzi, by był dostęp do pracowników).

Jednak czy ten jeden bazar na dzielnicę jest wystarczający? Nie masz czasem tak, że Ci podupadają domy?

Lepiej nie robić drogi do monumentu, bo transport bloków skalnych dłużej schodzi. Wydobywasz wapień z tej małej wyspy, przez co czas budowy jeszcze bardziej się wydłuża. Na dodatek czasem zdarza się tak, że armia atakuje tą malutką wyspę i wtedy cały sektor ginie, włącznie z pałacem, który się tam znajduje ;).

Warto budować akademię, bo żołnierze są przynajmniej trochę doświadczeni na starcie.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #34 dnia: 27.12.2011, 15:21:45 »
Akurat armia nie atakowała tamtej "wyspy" ani razu. Zawsze nadchodziła z zachodu. Dlatego właśnie tam na wschodzie była pierwsza dzielnica razem z pałacem i dlatego jest ona mimo wszystko rozwinięta. ;)

Oczywiście, że mogłabym wydobywać wapień na zachodzie. Ale brak wody + ataki... A czasami postawienie pojedynczego szałasu nie wystarczy. Owszem – czasami buduję dzielnice uboższe ale i wtedy staram się, by dotarły do Przestronnego Domostwa. Nie chciałabym, aby stan domów i związanych z nimi usług odbijał się na wskaźnikach kultury i dobrobytu.

Pojedynczy bazar wystarczy, chociaż racją jest, że przy większych rezydencjach potrzeba dwóch. To chyba kwestia poziomu trudności.

Droga wyszła sama z siebie, bo wydmy zablokowały mi krótsze dojście a z tego, co wiem bez drogi robotnicy nie przychodzą. Natomiast źle zrobiłam, że wybudowałam magazyny nie po tej stronie co trzeba. :P

I powtórzę pytanie: gdzie można znaleźć polski patch?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #35 dnia: 27.12.2011, 18:29:41 »
Widocznie miałaś szczęście, bo mnie przynajmniej raz atakowali na tamtym małym kawałku.

Pojedyncze domy mają raczej niewielki wpływ na dobrobyt, a na kulturę chyba nawet żadnego.

Forty masz przy granicy, więc nie sądzę, aby wrogowie zdążyli cokolwiek zniszczyć. Co do wody to racja, ale może gdyby się zbudowało dzielnicę w jakiś szczególny sposób to dałoby się rozwinąć te domy.

Może to kwestia wersji gry, ale u mnie robotnicy przychodzą nawet bez drogi.

Masz Kleopatrę czy samego Faraona?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #36 dnia: 28.12.2011, 10:02:18 »
Kleopatrę. ;) Nie wiem, czy widziałeś ale korzystałam z posągów z dodatku.

No, pora na On. :P Tam nie ma piramid, więc chyba nic się nie popsuje...

Tak BTW to zastanawiam się, czy da się przepisać mapki z kampanii do scenariuszy niezależnych (czyli do edytora). Chociaż wolałabym je powiększyć, a tego edytor mi niestety nie umożliwi.

Oczywiście kampania zostałaby bez zmian. A numer z glinianką nie działa przy niektórych krawędziach ze względu na to, że dotycząca ich część jest zakryta przez właściwe granice mapy, które są nieco węższe od teoretycznych. Poza tym pewnie patch to zweryfikował i usunął, a ja i tak z tego nie korzystam. :P

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #37 dnia: 28.12.2011, 20:10:44 »
To chyba w Kleopatrze te błędy zostały wyeliminowane. Przy wersji 2.0 nie ma problemu z budową piramid, więc patch jest chyba niepotrzebny, jeśli chodzi o tę kwestię.

Niedawno ktoś na Heaven Games udostępnił program do tworzenia z pliku .pak plików .map i .set, ale to chyba tylko z tych misji, które robili użytkownicy. W każdym razie na pewno jest to możliwe, tak samo jak powiększanie mapy.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #38 dnia: 26.05.2012, 20:24:08 »
Ale gdzie są mapy z kampanii? ;)

Nie ma jak refleks, wiem, ale ja z czym innym.

Otóż Sawu/Mersa Gawasis to jest jakaś czarna rozpacz! Czy tylko ja tak gram, że moim zdaniem bez Przestronnych Apartamentów (drugi pobielany domek który pierwszy raz pojawia się w Memphis (V)) to jeszcze nie jest miasto? :P
Próśb jest tyle, że nawet uśmiech Ra nie pomaga, a Bastet zamiast pozwolić go ułaskawić to przerywa organizację festiwali, zapewne uważając, że ludkowie na dole kiepsko organizują te święta i nikt tak dobrze tego nie zrobi jak ona. ;)
Nawet atak nie jest tak denerwujący, przynajmniej ten pierwszy. ;)
No dobra. Średnie Państwo, weź się w garść...
Właśnie, jaka jest dokładna korzyść z festiwali i czy korzyść z festiwalu organizowanego przez Bastet jest dla każdego bóstwa z osobna mniejsza niż dedykowany festiwal?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #39 dnia: 14.06.2012, 11:50:19 »
Ple ple ple. Zbudowałam dzielnicę koło złóż i nie mogłam spełniać innych próśb, bo handlarze lądowi z surowcami nie docierali na miejsce (specyficzne uformowanie terenu – niezbędne promy).

thor-x

  • Gość
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #40 dnia: 21.06.2012, 19:47:29 »
mam problem w faraonie.. otoz nawet w misjach gdzie nie moge budowac infrastruktury militarnej co jakis czas atakuja mnie duze oddzialy wojska.. Kiedys gralem i tego nie bylo.. pomocy..

thor-x

  • Gość
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #41 dnia: 22.06.2012, 21:44:28 »
sciagnalem nawet inna wersje i znalazlem stara gdzie bylo wszystko ok... i w kazdej misji mnie atakuja ciagle...

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #42 dnia: 22.06.2012, 22:14:49 »
A dbasz o opinię Państwa? Pokazuje ją ostatni ze wskaźników, który wyświetla się u ministrów oraz po spojrzeniu na pałac.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #43 dnia: 26.06.2012, 10:13:56 »
No właśnie to się z tym łączy.

A ja mam inny problem. Po przeniesieniu folderu z grą w inne miejsce, podczas uruchomienia gry mam taki komunikat:

Cytuj
reason file has too many lines, expected 54 | kontynuować? (czy jakoś tak)

Po potwierdzeniu gra działa, ale przycina przy save'ach, zaś muzyka "advent" oraz parę innych dźwięków się zniekształca. Katalog z dźwiękami posiada je wszystkie nieuszkodzone, więc to nie ich wina raczej. Nawet przeskanowałam ten folder i niczego nie wykryło.

Przypuszczam, że wystarczyłoby podmienić plik "auto reason phrases", ale nie chce mi się reinstalować gry. :<

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #44 dnia: 26.06.2012, 11:03:02 »
Już nieważne. :<

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #45 dnia: 26.06.2012, 19:16:30 »
Rozwiązałaś problem?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #46 dnia: 26.06.2012, 20:27:31 »
Zainstaluję od nowa, nośnik się wykrzaczył (Przysięgam, że był nowy i nie kupowałam go na bazarze!). Profil i save'y wyciągnęłam ze starej lokacji (sprzed przeniesienia) ale nie wiem, czy będą działać ;)

akmon

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #47 dnia: 10.01.2013, 20:50:30 »
A ja mam inne pytanie, a mianowicie - czy jest dobre spolszczenie do Faraona? Szukałem polskiej wersji do kupienia, ale nie znalazłem - i w związku z tym kupiłem angielską, widząc że w internecie figurują spolszczenia. Wypróbowałem ich kilka, ale każde z nich ma (przynajmniej z moim egzemplarzem gry) ten sam problem - nie wyświetla tekstu większości komunikatów (o zaatakowaniu, o żądaniu dóbr przez królestwo i kilku innych). Wyskakuje okienko, ale jest puste. Natomiast jest grupa wiadomości wyświetlających się normalnie (np. brak pracowników czy błogosławieństwo jakiegoś boga).
Czy tylko ja mam taki problem? Jeśli nie - jak z nim sobie poradzić?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #48 dnia: 12.01.2013, 19:44:39 »
Przyczyną jest wadliwy plik eventmsg.txt (to on odpowiada za wyświetlane teksty wiadomości). Wyjścia masz dwa (i pół ;)):

1) zainstalować Kleopatrę (dodaje nowe typy wiadomości, a tym samym naprawia także usterkę dotyczącą starych),
2) samodzielnie znaleźć usterkę i ją naprawić (zapewne jest to baaardzo trudne, nie wiem, gdyż nie próbowałam ;)).
  2 i 1/2) zapytać kogoś, czy nie udało mu się naprawić tej usterki. Wtedy wystarczy, że podeśle Ci ten plik. ;)

Mogę podesłać eventmsg z Kleopatry, ale obawiam się, że ze względu na dodatkowe treści może nie zadziałać.

Ogólnie polecam jednak wyjście 1), przy okazji jest naprawione kilka tekstów z Pomocy (nie wszystkie), a także teksty we wskaźnikach (kiedy osiągają wartość bliską maksymalnej) i parę innych rzeczy. ;)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #49 dnia: 22.07.2014, 10:46:07 »
Necro party.
W sumie double necro, bo dawno mnie tu nie było. ;)

Z tego, co pamiętam, w Kleopatrze, by przekroczyć 75 pkt kultury, konieczne jest wybudowanie zoo. Teraz przyjrzałam się ostatniej misji w Faraonie i tam jest konieczne 80 pkt. Instaluję grę od nowa i obawiam się, że może lepiej się wstrzymać z instalacją Kleopatry, bo może zablokować mi możliwość ukończenia misji. A może Kleopatra ją zmodyfikuje? Wie ktoś?

EDIT: Wygląda na to, że tak. Zatem po prostu witajcie. :) A przy Faraonie jeszcze z pewnego względu zostanę. ;P

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #50 dnia: 22.07.2014, 12:33:00 »
Ważna informacja.

Znalazłam plik z Kleopatry z dawniejszej instalacji
(zmodyfikowany lekko przeze mnie ze względu na stylistykę i odmianę wyrazów)
i spróbowałam nim naprawić usterkę z Faraona.

Poniżej wgrywam oryginał (_old) i wyedytowany plik.
Po jednej próbie stwierdzam, że działa, natomiast gwarancji nie daję.

Jeśli plik będzie odpowiadał, wstawię dodatkowo oryginalny plik z Kleopatry i ten zmodyfikowany
(modyfikacja dotyczy nie tylko wiadomości z Faraona).

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #51 dnia: 26.05.2015, 14:55:57 »

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #52 dnia: 26.05.2015, 22:25:50 »
O, ciekawe tylko czemu w angielskiej wersji językowej.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #53 dnia: 27.05.2015, 18:52:53 »
Pewnie polska bylo ciezko dorwac.  :p

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #54 dnia: 05.06.2015, 23:51:32 »
Po angielsku, bo to pewnie wersja z GOG  :) Pamiętam, że jakiś czas temu za śmieszne pieniądze nabyłem tam właśnie Faraona z Kleopatrą oraz Zeusa z Posejdonem  ;) wersje o tyle fajne, że nie potrzebowały płyt aby działać :D teraz pozostaje mi już tylko znaleźć w necie plik dzięki, któremu można grać w faraona w rozdzielczości HD i chyba sobie przejdę jeszcze raz tę grę :D na nowo będę się czuł jak wtedy, gdy grałem w to w wieku 11 lat :D

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem