Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: [WarCraft III] Zróbmy swojego WarCraft IV  (Przeczytany 13937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[WarCraft III] Zróbmy swojego WarCraft IV
« dnia: 17.03.2010, 21:50:29 »
Niestety nie, nie zaprogramujemy nowej gry. Ale pamiętają może niektórzy swoistą zabawę, która nam wyszła z projektowania "Hadesa", naszego pomysłu na drugi dodatek do "Zeusa". Pomyślałem o tym, że może spróbowalibyśmy zaprojektować w podobny sposób naszego wymarzonego WarCrafta IV, który jako RTS opowiadałby wydarzenia z World of WarCraft. Wymagałoby to kompletnego przebudowania stron konfliktu i drzewek technologicznych... ale w końcu od czego są takie burze pomysłów? ;)

Więc jak, są chętni na taki "projekt"?
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2010, 19:52:56 »
Hum, a potem posłać to do Blizzarda, tak jak było z "Hadesem"? xD

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2010, 20:29:13 »
Szczerze wątpię, by Blizzard cokolwiek z tym zrobił (może poza jakimś plakatem czy czapką, jak ja raz dostałem od Microsoftu), ale można dla samej radości tworzenia sobie potworzyć. ;]
(tak, celowo wytworzyłem ten neologizm)
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2010, 21:47:58 »
Dunno, ja mogę sobie ot tak dla zabawy powymyślać. Ciekawe, czy ktoś jeszcze będzie. ;]

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2010, 21:57:03 »
Nie znam uniwersum WarCrafta tak dobrze by móc udzielać się w takim projekcie. Narazie nawet nie potrafięsobie wyobrazić co z tego miałoby wyniknąć. Ale powodzenia życzę. :)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #5 dnia: 20.03.2010, 20:10:12 »
Może przy konkretnych pytaniach, będzie więcej głosów.
1) Czy zachowywać heroiczne jednostki z W3?
2) Jak podzielić jednostki w grze? Rasami (tj. tak jak w WoWie - Ludzie, Krasnoludy, Orkowie, Taureni itd.) czy frakcjami (tj. Przymierze, Horda, Młot Zmierzchu, Illidari).
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #6 dnia: 21.03.2010, 09:45:06 »
1) Czy zachowywać heroiczne jednostki z W3?
Mówisz o konkretnych jednostkach czy ogólnie o stylu RPGowym?

2) Jak podzielić jednostki w grze? Rasami (tj. tak jak w WoWie - Ludzie, Krasnoludy, Orkowie, Taureni itd.) czy frakcjami (tj. Przymierze, Horda, Młot Zmierzchu, Illidari).
O jakim podziele mówisz? W kampaniach nie ma żadnych podziałów, każda jednostka może być "gdzie chce". Chodzi Ci o możliwość wyboru takich ras w multiplayerze? Najciekawszym, ale i najtrudniejszym do zbalansowania byłoby umożliwienie i rasy, i frakcji.
Czy może źle Cię zrozumiałem?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #7 dnia: 21.03.2010, 10:12:13 »
Cytuj
1) Czy zachowywać heroiczne jednostki z W3?
Jeśli będą to co bardziej znane postacie (klasy?) z WoWy...

Cytuj
2) Jak podzielić jednostki w grze? Rasami (tj. tak jak w WoWie - Ludzie, Krasnoludy, Orkowie, Taureni itd.) czy frakcjami (tj. Przymierze, Horda, Młot Zmierzchu, Illidari).

Definitywnie frakcje.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #8 dnia: 21.03.2010, 20:47:24 »
Mówisz o konkretnych jednostkach czy ogólnie o stylu RPGowym?

O jakim podziele mówisz? W kampaniach nie ma żadnych podziałów, każda jednostka może być "gdzie chce". Chodzi Ci o możliwość wyboru takich ras w multiplayerze? Najciekawszym, ale i najtrudniejszym do zbalansowania byłoby umożliwienie i rasy, i frakcji.
Czy może źle Cię zrozumiałem?

1) Mówię o tych jednostkach typu Mistrz Ostrzy, Paladyn itd. Te "heroiczne" jednostki - czy zatrzymać ich obecność w grze, czy pojechać bardziej tradycyjnym RTSem.

2) Chodzi mi o domyślne drzewka technologiczne, czyli np. te w multiplayerze.
Pomyślałem sobie o dostosowaniu drzewek do frakcji i rasy - zaczyna się tylko z główną budowlą i robotnikami podstawowej rasy (człowiek, ork, silityd, piekielny ork), a potem dobudowuje się koszary, a potem budowle związane z konkretnymi rasami, które pozwalają na szkolenie jednostek tej rasy, herosa tej rasy, i oczywiście ratusz zaczyna produkować losowo robotników danej rasy. Dobry pomysł?
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #9 dnia: 22.03.2010, 16:33:18 »
Trochę dziwne... Wtedy też wszystkie budynki powinny być mieszanką. Np. koszary, w których widać wieżę elfa i wychodek orka. ;)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #10 dnia: 22.03.2010, 16:50:05 »
Myślę, że to by się dało zrobić, podobnie jak addony w SC - pojawiałyby się jakieś elementy nowo dobudowanej rasy. Np. w Hordzie Koszary zaczynałyby jako czysto orkowy budynek, ale z czasem pojawiłyby się totemy Taurenów, potem chata trolla, a w końcu wieża Nieumarłych.
(w dodatku związanym z the Burning Crusade byłby jakiś dodatek Krwawych Elfów, np. jedna z tych loż z Eversong, ale na razie myślmy o podstawce)

Jeśli ten pomysł przejdzie, to może zastanówmy się nad konkretnym rozkładem drzewka, tj. jakie budynki komu itd.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #11 dnia: 22.03.2010, 19:45:17 »
Hmmm, ale może zabronić jednak niektórym rasom łącyzć się w frakcje - np. nieumarli i ludzie. Itp. ?

(w dodatku związanym z the Burning Crusade byłby jakiś dodatek Krwawych Elfów, np. jedna z tych loż z Eversong, ale na razie myślmy o podstawce)
Hahaha. ;)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #12 dnia: 22.03.2010, 21:37:16 »
Nieumarli i Ludzie by chyba nie przeszli. Jeśli dobrze kojarzę to są po przeciwnych stronach barykady.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #13 dnia: 23.03.2010, 21:18:07 »
Ależ nie, Ziemek, frakcje byłyby ustalone z góry i kolejne rasy by się pojawiały po kolei. Np. w Przymierzu zaczynałoby się z ludźmi i miałoby się możliwość postawienia Kuźni Krasnoludów. To by umożliwiało postawienie Warsztatu Gnomów, a to z kolei postawienie Loży Nocnych Elfów.
No i w dodatku, żeby zbyt nie komplikować, stawiałoby się Patrol Draenei również po Warsztacie Gnomów.

To był tylko przykład z tymi budynkami, czekam na inne pomysły rozłożenia drzewka - na początek - Przymierza.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #14 dnia: 24.03.2010, 19:08:47 »
Czyli nie zabraniać?
Nie dokońca rozumiem...

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #15 dnia: 24.03.2010, 21:27:08 »
Ja podałem po prostu dość banalny schemat rozłożenia budynków, po jednym na rasę, i proponuję żeby ktoś wymyślił jakiś bardziej konkretny, tj. budynki o różnych rolach, technologiczno-jednostkowych.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ghorrim

  • Gość
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #16 dnia: 12.06.2011, 17:17:37 »
to ja mam taki pomysł na budynki:
Ratusz(rekrutowano by tu robotników) ulepszony do: Fort ulepszony do: Twierdza ulepszony do: Kapitol.

Budynki z ulepszeniami dla jednostek:
kuźnia[(dla ludzi i krasnoludów)wymagany ratusz]
nocna studnia[(dla nocnych elfów)wymagany fort, i leśna strażnica]
warsztat[(dla gnomów i ludzi i krasnoludów)wymagany kapitol,kuźnia i gnomia wieża]

budynki obronne(strzelające na dystans) [narazie nie wiem co by było wymagane]:
strażnica ulepszony do:elfia wieża a potem do wieża cienia albo strażnica krasnoludów a  potem do wyrzutnia ognia
budynki do szkolenia wojowników[narazie nie wiem co by było wymagane]:
leśna strażnica(rekrutacja nocnych elfów)
gniomia wieża(rekrutacja gnomów)
koszary(rekrutacja ludzi)
huta wojny (rekrutacja krasnoludów)
wszystko co wyżej było by ulepszenie budynku:
Garnizon(spełniał by też rolę farmy)


Wiem że to troche chaotyczne ale mam nadzieje że się połapiecie.





krzych95

  • Gość
Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #17 dnia: 17.09.2011, 17:44:31 »
Po pierwsze czy to jeszcze aktualne? Jeśli nie to sorka, że odkopuje temat.

Po drugie, jeśli jest to jeszcze aktualne to proponuję dodać każdą rasę osobno coś jak w wowie i zrobić kampanie, które polegają na zdobywaniu ziemi na mapie politycznej z warcrafta.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #18 dnia: 17.09.2011, 18:41:42 »
Po pierwsze czy to jeszcze aktualne? Jeśli nie to sorka, że odkopuje temat.

Po drugie, jeśli jest to jeszcze aktualne to proponuję dodać każdą rasę osobno coś jak w wowie i zrobić kampanie, które polegają na zdobywaniu ziemi na mapie politycznej z warcrafta.

Nasze spekulacje i marzenia zawsze są "aktualne". Oczywiście gry nie programujemy, ale pospekulować - jak mówiłem - zawsze można.

WC4 to jednak RTS i tak czy siak, trzeba było by pogrupować te rasy stronami konfliktu. Nawet jeśli każda rasa mogłaby np. mieć własnych robotników, piechurów czy artylerię, generalnie gracz grałby Przymierzem, Hordą itd.

Wiem, że to mało realistyczne, ale jeśli kolejne kampanie odwzorowałyby kolejne dodatki do WoWa, możliwe, że każdy dodatek miałby nowe frakcje. Tj. podstawka = A, H, Qiraji; tBC = Demony (Illidari i Legion mają w sumie takie same jednostki); WotLK = Plaga; Cataclysm = Młot Zmierzchu; MoP = cokolwiek będzie w MoPie.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

KSova

  • Nołlajf
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie najgorzej! Zaczynam cię doceniać Arrr!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zróbmy swojego WarCraft IV
« Odpowiedź #19 dnia: 03.09.2013, 19:39:13 »
Witam!
Ja bym wolał w WC 4 coś podobnego do WC 3 że mamy ileśtam kampani (np. Ludzmi,Nieumarłymi,Krasnoludami itd.) ale o ile się nie myle w WC 3 mamy 4 nację: Ludzie Orkowie Nocne Elfy i Nekromanci a w WC 4 można by dodać jeszcze tych Krasnoludów Leśnych Elfów Bandytów a tzw. klasy mogą zostać takie same jak w WC 3 chyba wystarczy no i jak w 3 każda ,,nacja" ma swoję budynki jednostki i właściwości a fabuła to póżniejsza faza
ŁoŁo

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem