Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Ankieta

W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?

Cezar (I, II, III lub IV)
Faraon (Kleopatra)
Zeus (Posejdon)
Cesarz: Narodziny Pastwa Środka
Dzieci Nilu
CivCity: Rome
Glory of the Roman Empire, Imperium Romanum lub Grand Ages: Rome
SimCity (któraś z części)

Autor Wątek: W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?  (Przeczytany 7577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Niby wyniki ankiety są przewidywalne (najwięcej w Zeusa i Posejdona ;)), jednak warto sprawdzić jakim zainteresowaniem cieszą się te gry. Można się również wypowiadać, która z powyższych gier się najbardziej komuś podoba, a która okazała się porażką, ile czasu spędziło się nad każdą z nich itp. Wziąłem pod uwagę tylko te tytuły, w których na głównym miejscu znajduje się ekonomia, a walka jest tylko dodatkowym elementem. Możecie również proponować jakie jeszcze gry typu city-building chcielibyście dodać do ankiety.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?
« Odpowiedź #1 dnia: 14.12.2011, 21:53:43 »
Wpierw Zeus, potem równolegle jakoś poznałem Cesarza i Faraona.

A potem dotarłem do Cezara III i IV. Reszty tytułów nawet nie kojarzę :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2011, 08:59:54 »
Najpierw Faraon, potem Zeus, a Cezara to nie pamiętam, kiedy poznałam ;)

Potem CotN i GotRE, nie myślałam, że ta druga gra tu będzie a dla mnie jest w pewnych miejscach irytująca, na dodatek teraz nie chce mi odpalić (nawet z patchem) i już ją wywaliłam z kompa :(

A pasję zyskałam dzięki mojemu tacie, który dawno temu grał sobie w Faraona (chyba anglojęzyczną demówkę) i nie przeszkadzało mu gdy patrzyłam, jak gra... ;) Wprawdzie do czasu no bo zaczęłam go chyba pytaniami wkurzać :D

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2011, 09:28:31 »
To ja wpiszę się jeszcze raz, bo ostatnio najwyraźniej nie wysłało. :E

Z grami city building miałem na początku styczność z SimCity, później był Faraon, Zeus z dodatkiem, Czeszarz :D i to wszystko co pamiętam.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?
« Odpowiedź #4 dnia: 17.12.2011, 15:13:49 »
Ja grałem prawie we wszystkie z tych gier, choć w SimCity tylko kilka minut, bo jakoś ta gra mi się nie spodobała. Glory of the Roman Empire umieściłem obok Imperium Romanum i Grand Ages: Rome, bo jest to prawie ta sama gra, tylko grafika z każdą częścią się trochę poprawia.

Anelg, skąd to zdziwienie? GotRE, jak i inne gry o imperium rzymskim są bardzo podobne do Cezara IV, który w tym rankingu się znajduje ;). Oczywiście nie są to klasyczne city-buildingi, jak te z wytwórni Impressions Games, jednak trochę je przypominają i filozofia zostaje ta sama.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2011, 16:36:48 »
Nic takiego; po prostu myślałam, że ta gra nie jest aż tak bardzo znana. W dwie pozostałe i Cezara IV nie miałam okazji zagrać.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
W którą grę typu city-building grałeś/grałaś?
« Odpowiedź #6 dnia: 17.12.2011, 17:47:44 »
Bo te gry nie są znane (przynajmniej w Polsce) o czym świadczy choćby ta ankieta ;). Ogólnie twórcy gier chyba zamierzali kontynuować jakoś te serie (Immortal Cities, CivCity, Grand Ages), jednak nie odniosły one większego sukcesu. Z tych nowszych gier to chyba tylko Imperium Romanum jest w miarę znane i wyszło do niego kilka dodatków.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem