Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Anno 1602 - miasto na północy  (Przeczytany 6987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anno 1602 - miasto na północy
« dnia: 19.02.2023, 20:17:47 »
Miasto w północnej strefie klimatycznej, założone na surowym korzeniu, 2004 mieszkańców (licząc z wioskami za murami). Rywale pozostawieni w spokoju, zniszczyłem tylko osadę piratów.

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2023, 20:23:24 »
A tak wygląda po dobudowaniu pałacu, kilku warsztatów i koszar.  :)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #2 dnia: 20.02.2023, 20:01:14 »
Na tej wyspie lubię budować najbardziej. :)

Jakaś historia kryje się za tą szubienicą w samym centrum miasta? ;)

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #3 dnia: 22.03.2023, 23:02:32 »
Zainspirował mnie Wrocław, gdzie od 1515 r. stała w rynku szubienica (teraz znajduje się tam pomnik Aleksandra Fredry).

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #4 dnia: 12.05.2023, 16:45:58 »
Tak wygląda miasto po zabudowaniu wszystkich wolnych parceli w obrębie murów miejskich, postawieniu w przyległej wiosce chatki rybackiej i domku myśliwskiego oraz wycięciu drzew wokół farmy bydła na północnym zachodzie wyspy, bez koszar i warsztatu płatnerskiego (w polskiej wersji gry zwanego nieprawidłowo zbrojmistrzem - tak określano opiekuna zbrojowni).

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #5 dnia: 12.05.2023, 20:40:30 »
A to ciekawostka o zbrojmistrzu. :)
Ładnie to wygląda, tylko chyba coś nie chcą zbierać zboża na północy wyspy. ;)
Główny magazyn specjalnie pozostawiłeś na III poziomie, nie podoba ci się wygląd IV poziomu - czy miałeś jakiś inny powód?

(Jakbyś zamieścił save to bym wrzucił do działu Download.)

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #6 dnia: 14.05.2023, 20:49:03 »
Przepraszam, Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego podaje, że zbrojmistrz to "rzemieślnik zajmujący się produkcją, naprawa i konserwacją broni" (https://sjp.pwn.pl/doroszewski/ zbrojmistrz;5528567.html). Tak więc ma znaczenie zbliżone do słowa "płatnerz" (tylko, że ten wytwarza tylko zbroje, tarcze, hełmy i broń białą). Pamięć mnie zawiodła.  :(
Zastanawiałem nad budową młyna na północy, ale jedyne wolne miejsce (koło chaty rybackiej) jest zbyt oddalone od targowiska, tak więc jego wydajność byłaby raczej przeciętna. A niszczyć winnic czy farmy bydła (tłumaczenie bliższe oryginalnemu "Rinderfarm" i przeznaczeniu obiektu, niż "farma hodowlana" w polskiej wersji językowej) nie chcę.
Projekt magazynu IV może być, ale trudno byłoby go zapełnić wieloma produktami. Widziałbym stale niedobory w różnych rubrykach, co by mnie deprymowało. :)

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #7 dnia: 14.05.2023, 22:10:08 »
Zastosowałem się do Pana rad. Teraz moje miasto wygląda tak...

Piotr Bukowczyk

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Odpowiedź #8 dnia: 15.05.2023, 00:19:43 »
Na załączonym zrzucie ekranu w obrębie murów miejskich da się zabudować tylko 1 parcelę (jeśli chcemy, żeby do domów miała dostęp straż ogniowa, zostanie zachowana widoczna sieć ulic i nie idzie nam o obiekty "małej architektury", typu szubienice, pomniki, drzewka w donicach itd.). Mieszkańcy doszli do maksymalnych statusów na danej działce i przy danym układzie budynków publicznych.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem