Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Atlanci na Wschodzie (ATL)  (Przeczytany 45783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Atlanci na Wschodzie (ATL)
« dnia: 26.06.2011, 19:58:30 »
Witam! Przybywam ja do was z kolejną kampanią!

Tym razem usiadłem i zastanowiłem się, 'co by było gdyby...' i tak oto powstał zarys fabularny :P

Misja ta rozpoczyna się w 10 lat po rozpoczęciu się misji 'Nadmorska Cywilizacja' która jest jedną z 'podstawek' Posejdona. W alternatywnej wersji wydarzeń Atlas przesadził z poszerzaniem cieśniny i dopiero co powstające Lixus zmiotły fale. Oczywiście Atlanci się nie poddają i wysyłają drugą ekspedycję na Wschód - do akcji wkracza gracz ;)

Misja ta nie jest trudna może poza dwoma ostatnimi epizodami, które zamieniają się w chaos i anarchię rodem z ostatniego epizodu 'Zderzenia Cywilizacji', szczególnie jak ktoś porówna pewne bóstwo tu i tam...

Misja jest cholernie długa, bo składa się z dziewięciu epizodów miasta macierzystego i dwóch kolonii - z czterech do wyboru! Łącznie daje to 13 różnych epizodów!

To mój rekord jeśli chodzi o długość i bardzo się cieszę, gdyż jest to zarazem moja ostatnia misja. Coraz trudniej mi jest wymyślić porządną fabułę, a przed 'Atlantami na Wschodzie' robiłem 3 inne kampanie, całkiem poważne, które jednak legły z różnych względów.

Może (jest długie i szerokie ;)) jakąś atlantycką grę otwartą zrobię, ale to kiedyś tam. Życzę miłej zabawy i powodzenia!

PS: Przyznam szczerze że sprawdzałem wszystko 'na sucho' wielokrotnie ale nie sprawdzałem wszystkich kombinacji kolonii (których o ile się nie mylę jest łącznie 16). Jeśli pojawią się jakieś błędy, bardzo proszę o wytknięcie bym mógł poprawić.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #1 dnia: 26.06.2011, 21:33:56 »
Nieco ponad godzina minęła i już 6 pobrań?

Nie wiedziałem że aż taki popularny jestem :D Albo ktoś 6 razy musiał probówać bo coś się zacięło :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #2 dnia: 27.06.2011, 10:22:40 »
Wiem, to nie jest błąd. Świątyni *jeszcze raz* wymaga opis fabularny epizodu :P

Można wiedzieć jakie kolonie za wybrałeś?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

hades

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #3 dnia: 29.06.2011, 15:15:02 »
Czy mógłbyś jeszcze raz zamieścić bo jakoś nie mogę pobrać.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #4 dnia: 29.06.2011, 18:10:54 »
Hmmm, mi na Firefoksie się pobiera bez problemu...

Może coś z przeglądarką u ciebie tudzież managerem pobierania, czy co tam używasz?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

hades

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #5 dnia: 01.07.2011, 18:16:22 »
google chrome

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #6 dnia: 04.07.2011, 15:53:30 »
Misja całkiem średnia jak na mój gust. Zbyt mało się dzieje (mało próśb, ataków itp.), a w fabule niekiedy nie wiadomo co skąd się wzięło. Widać też czasem wymyślanie zadań na siłę typu zdobądź tarczę Ateny dla Muzeum Posejdona. Jest też jeden błąd, bo chyba ustawiłeś ataki Afrodyty na różne miasta, która jest bogiem przyjaznym w tej misji, zamiast ustawić ataki Artemidy. Poza tym powielasz błąd twórców i mieszasz dwie różne postacie Atlasa (jeden był królem i herosem Atlantydy, synem Posejdona, a drugi tytanem podtrzymującym sklepienie niebieskie, synem Japeta). Misja tylko wydaje się być długa, bo cele są dosyć łatwe do uzyskania, a kolonie i tak wybiera się tylko dwie.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #7 dnia: 04.07.2011, 22:36:35 »
Hrrrk.

Artemida i Afrodyta mają 8 liter, i obydwie zaczynają/kończą się tak samo, a ja niestety wychowany na szybkim czytaniu typu 'nie ważne co jest w środku, pierwsza ostatnia litera są ważne a reszta idzie sama' :P To nie pierwsza misja gdzie robię ten błąd.

A poza tym, nawet nie wiedziałem że Atlasów było dwóch! Trza by kiedyś Parandowskiego przeczytać, czy co innego.

Ale miło wiedzieć, że stoisz na straży poprawności mitologicznej i grasz w moje misje :D Odrobina krytyki zawsze się przydaje.

EDIT: Może nie na temat, ale orientuje się ktoś, gdzie zdobyć polską wersję Cesarza? Bo tam też edytor jest :3
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #8 dnia: 04.07.2011, 23:54:20 »
Nie ja jedyny gram w Twoje misje, masz już chyba niezłe grono fanów, co widać po liczbie ściągnięć ;). Jak przestaniesz tworzyć misje do Zeusa to chyba ludzie przestaną grać w tę grę i może przerzucą się na Cesarza ;).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #9 dnia: 05.07.2011, 14:09:57 »
O ile się orientuje, we wszystkie nie grałeś (a przynajmniej ich nie komentowałeś) :P A i jeszcze zapytam: które kolonie wybrałeś? :P

Jako żem człowiek pedantyczny, po części chociaż, w załączniku daję wersją z poprawioną 'Artemidą' + pozbyłem się wszelkich literówek z tekstów.

Pana Ziemka prosi się o zrobienie wiadomo czego z pierwszym postem ;)

Zrobione. Nowa wersja w pierwszym poście. - dop. ziemek8
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #10 dnia: 06.07.2011, 14:57:42 »
Wiem, że nie grałem we wszystkie, właśnie nadrabiam zaległości ;). Wybrałem Erego i Kition. Jeszcze odnośnie Kition zauważyłem, że jest chyba błąd w grze, bo trzeba zrobić 16 rzeźb, a mnie zaliczyło 80, czyli wygląda na to, że jedna rzeźba odpowiada pięciu lub czterem rzeźbom w celach misji. Poza tym zdaje mi się, że w którejś misji jest ucięty tekst (nie w pliku .txt tylko w grze).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #11 dnia: 06.07.2011, 15:22:26 »
Ucięty tekst może być skutkiem że dałem " zamiast '. W kodzie gry, " jest znakiem zamykającym tekst dla całego rozdziału. Zerknę do pliku i zobaczę gdzie coś spitoliłem.

EDIT: Nie znalazłem żadnego źle umieszczonego ". Być może to po prostu błąd w grze.

Co do rzeźb: Jedna rzeźba zajmuje 4 miejsca w składzie, a więc tak naprawdę gdy pokazane jest na przykład 'Produkcja na rok 24 rzeźb', trzeba podzielić tą liczbę na cztery i wychodzi 'prawdziwa' ilość rzeźb wymaganych do zaliczenia zadania. Niestety to błąd/ficzurs kodu samej gry i nic z tym nie zrobię.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #12 dnia: 22.07.2011, 18:43:31 »
Nie zauważyłem nigdzie uciętych tekstów. Może po prostu przesunął Ci się pasek przwijania na dół. ;)

Bardzo interesująca misja! Jedyne co mi się nie spodobało to łatwość w zbieraniu drachm. ;) Prawie 500 tysięcy pod koniec misji. (grałem na poziomie "Heros")
Fabuła bardzo ciekawa!
Ostatni epizod genialny! :D (jak zobaczyłem drugą powódź to musiałem sobie zrobić przerwę ;) ). Kraken i ta powódź (w moim przypadku niszcząca Kolumnę Atlasa, kiedy musiałem stawiać świątynie Zeusa i Ateny by pozbyć się Krakena - to był cios) świetnie dały się we znaki kiedy myślałem, że nic nie zaszkodzi memu miastu.


Myślałem, że to była zła powódź. Zmieniłem zdanie po drugiej. ;)

Wybór miejsca tych powodzi też był bardzo dobry. Po zatopieniu wyspy musiałem przekierować cały ruch daleko, daleko lewą stroną mapy.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #13 dnia: 23.07.2011, 18:39:54 »
Ha ha ha :D Miło wiedzieć, że moje nihilistyczne podejście do kataklizmów jeszcze kogoś cieszy ;)

Ta druga powódź - wdzierająca się w ląd - idzie mniej więcej zgodnie z tą plamą zieleni zaczynającą się przy brzegu. Fabularnie można rzec, że to miejsce było już wiele razy zalewane, bla bla bla :P

Ponieważ jest to kampania z wyborem kolonii, zapytuję jak zwykle: Które kolonie wybrałeś? :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #14 dnia: 25.07.2011, 14:01:17 »
Erego i Kition, ale muszę się przyznać, że nie budowałem sumiennie miast kolonialnych. Więc nie pytaj o szczegóły. ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #15 dnia: 06.08.2011, 20:09:39 »
E tam szczegóły, tak tylko sprawdzam czy ludzie idą na łatwiznę (bogate w surowce Topazus i Erego) czy też wolą trudniej (Kition bazujący na handlu czy też Fascium, gdzie na starcie nie ma praktycznie nic :P).
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #16 dnia: 29.10.2011, 12:07:44 »
Ahoj!

Ostatnio zacząłem przechodzić swoje misje na spokojnie. Dawno tego nie robiłem, oj nie - zwykle były to testy. Poniżej przedstawiam Hipponas które zbudowałem. Wszystkie miasta podbite, kolonie to Fascium i Kition.

Jedynie Hippodrom nie jest zbudowany bo nie wiedziałem gdzie go wcisnąć by względnie ładnie wyglądał.

World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

masterli

  • Gość
Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #17 dnia: 06.11.2011, 22:16:52 »
Jak zwykle świetna misja, fajnie że po latach (w moim przypadku) można powrócić do tej wspaniałej gry i zgrać w jakieś nowe scenariusze. Hmm mam spory problem z zapewnieniem jedzenia mieszkańcom dużo produkuję plus pełny import pszenicy a ciągle mam braki nie wiem czy jakiś błąd się wkradł czy to moja wina ?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #18 dnia: 07.11.2011, 17:17:34 »
Nie pamiętam dokładnie tej misji.
Jaką żywność produkujesz? Ile masz placówek produkcyjnych?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Atlanci na Wschodzie (ATL)
« Odpowiedź #19 dnia: 07.11.2011, 20:10:14 »
Hmmm, są dwie łąki a jak teraz patrzyłem, to z samej cebuli na owych łąkach da się wyżywić spore miasto (6000+).

Na pewno nie pomieszałeś czegoś z ustawieniami spichlerzy? Może ręką się omsknęła i nakazałeś gromadzić cebulę/pszenicę/co tam jeszcze było...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem