Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Dzienniki / Anno 1602 bez trunków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 22.01.2024, 22:14:31 »
Miałem parę pomysłów wracając tym razem do Anno 1602.

Pierwszym z nich była gra otwarta bez produkcji trunków (trudniejsza rozgrywka z powodu niższych podatków). Ciekawostka: bez trunków można rozwinąć mieszkańców do poziomu Kupców, ale wystarczy na chwilę dać im dostęp do trunków i zaczną zamieniać się w Arystokratów (będą się rozwijać nawet gdy trunków już nie ma - choć oczywiście będą akceptować dużo niższe podatki).




Drugim pomysłem była gra otwarta w ogromnymi wyspami.




Trzecim pomysłem było zagranie w dodatkowe kampanie (nigdy wcześniej tego nie robiłem) - po ukończeniu pierwszej ("Nowe horyzonty") zabrałem się za ostatnią (najtrudniejszą) "Na służbie Jego Królewskiej Mości" - obie składały się z 4 misji.




Bonus - gif rozbudowy jednej z wysp:




Dodatkowa ciekawostka - na wyspie na której stawia się Pałac można znacząco podwyższyć podatki (utrzymując zadowolenie mieszkańców) - po kilkudziestu minutach - trzeba je jednak obniżyć by mieszkańcy nie byli niezadowoleni.

Ostatni raz w Anno grałem jakiś rok wcześniej: http://anno1602.n-gry.pl/dzienniki/1761
(Piszę ten wpis dopiero teraz - ale grałem we wrześniu/październiku.)
22
Zeus Pan Olimpu / Odp: Zeus: Tytanomachia - Reedycja Zeusa wg Lotofaga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lotofag dnia 21.01.2024, 11:09:47 »
Concept art Olimpu z gry 'God of War' - niestety nie mogłem znaleźć autorstwa.
23
Zeus Pan Olimpu / Odp: Zeus: Tytanomachia - Reedycja Zeusa wg Lotofaga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 19.01.2024, 17:14:32 »
Niezły art. Skąd pochodzi? :)
24
Zeus Pan Olimpu / Odp: Zeus: Tytanomachia - Reedycja Zeusa wg Lotofaga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lotofag dnia 18.01.2024, 19:00:55 »
Schemat Olimpu bez rozbudowy w załączniku.
25
Zeus Pan Olimpu / Odp: Warto wracać do Zeusa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 3promile dnia 17.01.2024, 21:31:27 »
Elitom potrzeba tyle samo. Rzecz w tym, że w kamienicy mieszka trzy razy więcej Greczynów na cztery razy mniejszej działce niż w pałacyku. Produkcja  z minimalnymi nadwyżkami. Trzeba systematycznie dokładać krówek.
26
Zeus Pan Olimpu / Odp: Warto wracać do Zeusa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 17.01.2024, 18:47:19 »
Bogato! :D
Ledwie trochę produkcji w prawym górnym rogu widać. Zadziwiające jak niewiele potrzeba elitom. ;)
27
Zeus Pan Olimpu / Odp: Warto wracać do Zeusa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 3promile dnia 17.01.2024, 12:09:17 »
Powróciłem do Lycii uzbrojony w kilof ;)
Po pewnych modyfikacjach wycisnąłem tę mapę jak cytrynę. Tłok jak na lotnisku w Radomiu...
28
Zeus Pan Olimpu / Odp: Zeus: Tytanomachia - Reedycja Zeusa wg Lotofaga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lotofag dnia 28.12.2023, 16:25:31 »
Sekrety i kłamstwa

Dopiero po przejściu rozgrywki na najniższym poziomie trudności Mojry stawiają przed Tobą wyzwanie - jesteś jedynie obserwatorem czy decydujesz o własnym losie, korzystając ze swojego wyjątkowego daru powrotu do minionych zdarzeń?

Mojry uczą Cię, jak utrwalać wątki przeznaczenia w materiale, dzięki czemu sekrety Olimpijczyków odsłaniają przed Tobą ukrytą wcześniej całość. Zdobyta wiedza przykuwa uwagę bóstw, które zaczną zlecać Ci kolejne zadania i misje - po cichu licząc na to, że zawiedziesz.

W praktyce wygląda to tak, że na wyższych poziomach trudności podczas konkretnych misji bóstwa mogą zlecić Ci konkretne zadania, które utrudnią rozgrywkę. W zamian za to nie tylko otrzymasz nieco dodatkowych zasobów za ukończenie misji, ale też podzielą się z Tobą jednym z sekretów dotyczących ich samych lub pozostałych bóstw - albo nawet Twojej przeszłości.

Sekrety - od drobnych w górę - to bezcenna waluta, dzięki której możesz wznieść i rozbudować sanktuaria bóstw na stokach Olimpu i zyskać ich aprobatę.

Przykład. Pierwszy sekret poznasz dzięki sowiookiej Atenie w misji Założenie Teb na wyższym poziomie trudności. Bogini wymaga od Ciebie budowy ołtarza, jednak złóż marmuru pilnuje krwiożerczy smok Aresa. Przechytrzenie go będzie wymagało sprytu.

Ukończenie ołtarza nie jest warunkiem ukończenia misji, jednak w nagrodę otrzymasz więcej okruchów Olimpu, a wdzięczna bogini podzieli się z Tobą sekretem Aresa. Ten sekret, wraz z innymi na które natrafisz w przyszłości, może uruchomić lawinę zdarzeń

Sekret: Okrutny Ares, poza szczękiem oręża, darzy uczuciem jedynie jadowite smoki. Te oślizgłe kreatury poruszają w nim nieznaną strunę, której na próżno szuka jego własne potomstwo.

Ten i kolejne sekrety patrona wojny pozwalają dowiedzieć się o rzuconej na niego klątwie. Gdy jednak dowiesz się o wstydliwym sekrecie Aresa, ten zleci Ci niezwykle trudną misję, po której ukończeniu otrzymasz możliwość wzniesienia Sanktuarium.

29
Download / Odp: Heraklidzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Haspen dnia 17.12.2023, 19:47:21 »
Trudniejsze misje czekają głębiej w Downloadzie :D
30
Download / Odp: Heraklidzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez explay dnia 07.12.2023, 22:55:45 »
Po latach wróciłem do Zeusa i zacząłem od przejścia tej kampanii. Ogólnie świetna ale co się przy niej nadenerwowałem to moje. Jak nie najazdy co 5 minut to braki oliwy w początkowych misjach  ;)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem