Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Zabić Tyrana  (Przeczytany 48157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Zabić Tyrana
« dnia: 22.02.2011, 17:45:10 »
Witam. To znowu ja :P

Tym razem przychodzę z misją bardzo trudną i skoncentrowaną na dokładnym planowaniu oraz dużej liczbie bitew. Od razu ostrzegam, że misja JEST BARDZO TRUDNA. Miasto macierzyste nie jest bogate w zasoby, mapki kolonijne są bardzo 'ciasne', a wymagania epizodów trudne do zrealizowania. Na Herosie poległem 3 razy przy pięciu grach.

To by było na tyle. Spakowana misja siedzi sobie w załączniku, nic, tylko pobrać i spróbować wygrać ;)

PS: Trzy dni. Tyle zajęło mi zrobienie tej przygody a potem skrupulatne przetestowanie jej. Spisałem w tym czasie dwie strony A4 notatek co trzeba poprawić i zmienić. Już nie wspomnę o zarywaniu nocek dla przechodzenia samej misji. Jak coś będzie źle działać, to się chyba pochlastam żyletką :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #1 dnia: 25.02.2011, 00:34:56 »
Misja nie jest znowu taka trudna, przeszedłem ją za pierwszym podejściem na poziomie bóg :P. Problematyczny jest tylko przedostatni epizod, ale łatwo można obejść wszelkie niedogodności, jakie były w zamyśle autora ;). Raczej małym utrudnieniem są ograniczone zasoby surowców, bo w mieście jest sporo srebra, które można wydobywać. Miasta można podbić we wcześniejszym etapie gry, kiedy to jeszcze są mało uzbrojone i później ma się spokój.

Teksty misji bardzo przyjemne i profesjonalne, przypominają te stworzone przez twórców gry co widać już po wstępie:
"Co można zrobić, gdy spisek na życie tyrana Antinusa nie powiedzie się? Spróbować jeszcze raz! Misja jest bardzo trudna i składa się z sześciu epizodów, w tym dwóch kolonii."
Fabuła wciągająca, choć cała intryga kojarzy się bardziej z cesarstwem rzymskim niż z Grecją, no i też nie wiadomo z jakiego powodu trzeba ścigać tego Antinusa ;). Są pewne niedociągnięcia, ale można przymknąć na nie oko ;).

Dość przyjemnie się grało, moja ocena to +4/5.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #2 dnia: 25.02.2011, 09:55:17 »
Dziękować za komentarz! :D

Mam nadzieję, że żadnych błędów (epizody, fakty, itp.) nie było? Można spytać, które dwie kolonie wybrałeś?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #3 dnia: 25.02.2011, 16:00:19 »
Nie wiem, ja żadnych błędów nie zauważyłem ;). Najpierw wybrałem tą wojskową - Olenus, gdzie można było produkować brąz, a za drugim razem Sycjon, gdzie trzeba było zabić smoka i zbudować świątynię Atlasa. Smoka pokonałem pospólstwem, a z Krakenem nie poradziłbym sobie tak szybko i chyba musiałbym przywołać Perseusza ;). W Sycjon można też podbić parę miast (może nawet wszystkie?), ja podbiłem tylko Delos, bo nie sądziłem, że później poziom gry się podniesie, ale to i tak dużo mi ułatwiło.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #4 dnia: 25.02.2011, 16:22:04 »
Raczej Olenus można podbić wszystkie miasta, bo w Sycjon to nie ma za dużo miejsca na sporą ilość armii :P

Właśnie, osobiście ustalam poziom trudności na podstawie faktów i tego, że grając 'normalnie' nie podbija się miast o ile naprawdę nie trzeba :P

Scyros nie jest takie trudne. Wystarczy Krakena czymś zająć a samemu skupić się na budowie miasteczka ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #5 dnia: 25.02.2011, 21:13:30 »
No tak, chodziło mi o Olenus, a napisałem Sycjon, bo mi się pomyliły te wszystkie nazwy :P.

Zawsze jak mam możliwość łatwego podbicia miasta to go podbijam i chyba dużo osób robi podobnie ???. Powinieneś zabezpieczyć misję przed takimi graczami jak ja, i zrobić to samo co zrobiłeś z tym jednym miastem (Oresteos?), że po wyjściu z kolonii miasto jest dalej niepodbite :P.

Scyros może nie jest trudnym epizodem, ale na pewno wymaga więcej czasu niż pozostałe kolonie.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #6 dnia: 25.02.2011, 21:27:07 »
Sam gram tak, że podbijam miasto, gdy:

a) Taki jest cel epizodu
b) Gdy wygram całą misję - wtedy podbijam wszystko co się da :D

Miasto o które ci chodzi to Oetylus. Nie moja wina że tak dziwnie się te miasta zwą na mapie. Nawet po znalezieniu ich polskiej nazwy :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #7 dnia: 26.02.2011, 22:48:32 »
Czyli ta historia ma jakieś odniesienie do rzeczywistości? Myślałem, że sam dałeś takie a nie inne miasta bez jakiegoś związku.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #8 dnia: 26.02.2011, 22:52:22 »
Wszystkie miasta które daje, istniały w rzeczywistości.

Przynajmniej dowodzi tego mapa z której nazwy brałem. Na n-gry też wrzucałem tą mapę, pewnie gdzie zakopana pod tematami jest ;)

EDIT: Znalazłem!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #9 dnia: 26.02.2011, 22:55:56 »
No tak, ale dlaczego wybrałeś akurat te miasta a nie inne?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #10 dnia: 26.02.2011, 23:04:52 »
Bo nie wybrałem ich wcześniej/dawno ich nie było :D

Poza tym, muszą pasować pod mapki miast w grze, czyli np: dla mapy Alope szukałem miasta z lądem na północy i morzem na dole :P

Scyros jest tego idealnym przykładem - wyspa z zatoczką jako mapa miasta w grze, wyspa z zatoczką na mapie świata ;)

Często wybieram losowo. Albo jak mi się nazwa spodoba :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #11 dnia: 26.02.2011, 23:11:18 »
To chyba bez różnicy czy miasto ma wymyśloną nazwę czy nie, skoro fabuła i tak nie ma powiązania z historią czy mitologią, więc nie wiem po co się tym przejmujesz ;).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #12 dnia: 26.02.2011, 23:20:04 »
To chyba bez różnicy czy miasto ma wymyśloną nazwę czy nie, skoro fabuła i tak nie ma powiązania z historią czy mitologią, więc nie wiem po co się tym przejmujesz ;).

Tak sobie już ubzdurałem, że nazwa musi być prawdziwa, tak samo połozenie miasta ;)

Chyba już wycisnąłem wszystkie możliwości Edytora map Greckich.

Czas się pobawić w pana z Atlantydy, i porobić kampanie z budowaniem 20 piramid :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #13 dnia: 26.02.2011, 23:25:08 »
W Zeusie budowanie piramid idzie dość szybko, chyba że specjalnie ustawisz małą mapę, tak że poza piramidami nic więcej się nie będzie dało wybudować ;). Tych możliwości na pewno jest więcej, fajnie jest np. jak z jednego zdarzenia wynika inne.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #14 dnia: 26.02.2011, 23:32:36 »
W Zeusie budowanie piramid idzie dość szybko, chyba że specjalnie ustawisz małą mapę, tak że poza piramidami nic więcej się nie będzie dało wybudować ;). Tych możliwości na pewno jest więcej, fajnie jest np. jak z jednego zdarzenia wynika inne.

Tyle że jedynymi wyzwalaczami innego Faktu są tylko dwa zakończenia faktów - zabicie Potwora oraz wypełnienie Zadania.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #15 dnia: 26.02.2011, 23:36:28 »
Zawsze to coś ;). Na pewno jest też parę innych ciekawych rzeczy, tylko ja się w tym nie bardzo orientuję, bo nie tworzyłem jeszcze żadnej misji ::).

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #16 dnia: 02.05.2011, 16:40:23 »
oj Haspen, Haspen ;-) Ty to potrafisz zadowolić kobietę na odległość ;)

Trudna misja i chciałabym zobaczyć jak Enost przechodzi ją na poziomie Bóg, bo sama próbowałam kilka razy i niestety (ciężko się przyznać), nie dałam rady. Za to na herosie obeszło się bez większych problemów. Przeszłam dwa razy, żeby zobaczyć jak wygląda mapka i cele misji kolonii, której wcześniej nie wybrałam.
Ogólna ocena to: 4
Scenariusz, choć mało oryginalny, bardzo mi się podobał - może dlatego, że był logiczny i potrafił wciągnąć :) Nieco mniej podobała mi się częstotliwość ataków Hery. Rozumiem 2 ataki w roku, ale ona zjawiała się zaraz po zniknięciu. Było to monotonne i po paru razach zaczęło wręcz nudzić.
Na plus mapka macierzysta i mapki kolonii zrobione z dużą starannością.
Więcej nie piszę, bo kolejna misja czeka, a ja muszę nadrobić zaległości.

Pozdrawiam :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #17 dnia: 02.05.2011, 17:02:04 »
Wróciłaś :D

Jakże się cieszę. Dziękować za 'recenzję', chyba każdy widzi że już mi się wyczerpały pomysły na czysto-greckie scenariusze ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #18 dnia: 04.05.2011, 22:15:49 »
Trudna misja i chciałabym zobaczyć jak Enost przechodzi ją na poziomie Bóg, bo sama próbowałam kilka razy i niestety (ciężko się przyznać), nie dałam rady.
Zobacz pierwszą odpowiedź w tym wątku ;).

Na pewno uda Ci się przejść tę misję na najwyższym poziomie, bo nie jest jakoś bardzo trudna. Chyba nic nie przebije Nieba i Ziemi ;).

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Zabić Tyrana
« Odpowiedź #19 dnia: 05.05.2011, 01:58:12 »
No dobra.. po Twoim poście pomyślałam sobie, miałam zły dzień i pewnie dlatego nie dałam rady. Postanowiłam zagrać jeszcze raz. Misję rozpoczynamy z kwotą 3080. Stawiamy małą dzielnicę mieszkalną, kilka plantacji marchwi ( w moim wypadku 5 wystarczyło), fontannę, punkt naprawczy, agorę, handlarza żywnością i zostaje nam coś koło 1000 monet. Jedna mennica kosztuje nas 300. No to stawiamy 3 + punkt naprawczy - nie mamy już żadnych funduszy, ale o to się jeszcze nie martwimy, bo jak tylko Elis rozkwitnie to sprezentuje nam 1200 i jeszcze 800 dostaniemy jak poprosimy. I wszystko by było piękne... gdyby nie wrogość innych miast, które zaczynają ataki zanim Elis rozkwitnie. No ale ok, walczyć nie będziemy.. bo nie mamy czym, przekupić też się nie da. Zatem przegrana, która kosztuje nas roczną daninę w wysokości 2100. Na tym się jednak nie kończy, za chwilę atakuje nas następne miasto i kolejne 1350 rocznie znika z naszego konta. Razem 3450 na same daniny. Mennice nie są w stanie wygenerować takiego zysku, a co z tym idzie, nie jesteśmy w stanie zapłacić daniny... Naksos się wkurza i zmiata nas z powierzchni ziemi.
Grałam kilka razy... raz tylko Naksos podczas pierwszego ataku mogłam przekupić 1 monetą, ale to chyba był błąd w grze, bo za chwilę zaatakowało ponownie.
W innej próbie zaatakowały mnie 3 miasta... zatem powyższe wyliczenia są z próby, której scenariusz najczęściej się pojawiał ( z 2 atakującymi).
Albo miałeś niesamowitego farta, albo ja ogromnego pecha...

Pozdrawiam :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem