Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Wyspa Lemnos  (Przeczytany 50459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Wyspa Lemnos
« dnia: 28.06.2010, 01:41:50 »
Może to i nie Boże Narodzenie, ale wujek Kamdin ma dla was prezent - kolejną misję! :D

Jest ona nieco krótsza niż Rodzeństwo z Północy, bo ma zaledwie (a może 'aż'? ;)) 6 epizodów miasta macierzystego i tylko jedną kolonię - ale tym razem misja jest bardziej nastawiona na walkę. Mam nadzieję, że się spodoba.

Jeśli ktoś chce narzekać na teksty - proszę bardzo. Tutaj moja wena twórcza zawiodła i w moim odczuciu, mógłbym się bardziej postarać.

Wiem, zły dział - ale ostatnio Download bardzo niemiło mnie zaskoczył, więc mam nadzieję, że jak temat zrobię w dziale 'głównym' Zeusa, będzie lepiej. Zawsze jakiś dobroduszny administrator (;)) może przenieść do działu Download, nie? :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Abadon

  • Gość
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #1 dnia: 06.07.2010, 19:11:18 »
Jak to fajnie że są na świecie sympatycy tej fajnej gry! W Zeusa pierwszy raz zagrałem 6 lat temu i nadal regularnie w nią gram. Nie wiedziałem że tworzone są nowe misje. Super. Mam nadzieję że będę mógł się z wami podzielić moimi doświadczeniami, jak i wy ze mną również.


Jak dla mnie misja, a w zasadzie twoje misje są świetne. Nareszcie coś nowego. Te podstawowe znam chyba już na pamięć :D.

Pozdrawiam. Abadon.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #2 dnia: 11.07.2010, 17:03:23 »
Ooo, czyżbym miał fanklub już? :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #3 dnia: 11.07.2010, 17:32:58 »
Hehe, skąd taki wniosek?

Jak to fajnie że są na świecie sympatycy tej fajnej gry! W Zeusa pierwszy raz zagrałem 6 lat temu i nadal regularnie w nią gram.
Ja tak samo, pierwszy raz w Zeusa - grałem w demo w 2002 bodajże, ale nie jestem pewien. ;)

Nie wiedziałem że tworzone są nowe misje. Super. Mam nadzieję że będę mógł się z wami podzielić moimi doświadczeniami, jak i wy ze mną również.
Jak najbardziej! :)

Abadon

  • Gość
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #4 dnia: 11.07.2010, 18:45:17 »
Czy będą tworzone jakieś nowe misje. Jeśli chodzi o fabułę to jestem chętny do pomocy.

P.S Szukam i szukam, mam nadzieję że ten zapis z 2004 roku gdzieś znajdę...
P.S 2 Ja sam nie zacząłem tej rozgrywki na tym pamiętnym poziomie, tylko krążyła (jak sztafeta) pomiędzy sympatykami(głównie kuzynami) tej gry. Więc jeśli ma się dobrą grupę to da się na 99% osiągnąć taką datę...

Zresztą, planuję zabawę... Ktoś zamieszcza save (powiedzmy skorzystajmy z imagehost.org)a następna osoba go pobiera i przez jakiś czas gra (powiedzmy 3 dni). Następnie kolejna osoba oznajmia że chce grać i od tej osoby wcześniejszej, która "zaktualizowała save" go pobiera. Chyba wiecie co mam na myśli?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #5 dnia: 11.07.2010, 20:10:09 »
Hmmm, ciekawy pomysł, ale czy miałoby to sens (poza dotarciem do określonej daty) - jeden gracz drugiemu będzie raczej przeszkadzał i zmieniał na "po swojemu" niż współpracować. Przynajmniej mi się tak wydaje - miałbym z tym problem.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #6 dnia: 11.07.2010, 21:51:55 »
Zresztą, planuję zabawę... Ktoś zamieszcza save (powiedzmy skorzystajmy z imagehost.org)a następna osoba go pobiera i przez jakiś czas gra (powiedzmy 3 dni). Następnie kolejna osoba oznajmia że chce grać i od tej osoby wcześniejszej, która "zaktualizowała save" go pobiera. Chyba wiecie co mam na myśli?

Hehehe :D

Typ gry 'bloodline/succesion' z Dwarf Fortress się przypomniał, gdzie każdy dostawał rok czasu gry do przejścia, i oddawał save'a następnemu w kolejce. Epickie historie wychodziły.

Zeus jest niestety za prosty na to. A w trzy 'dni' to niektórzy potrafią kilka kampanii przejść. Nooo chyba że mówimy o misjach otwartych, ale co by było celem... kolejny tysiąc na liczniku ludności? ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #7 dnia: 15.12.2010, 22:47:16 »
Nie wiem gdzie to dać, ale postanowiłem dać upust swojemu ego:

Niedługo znów będę miał Zeuska z dodatkiem, a ponieważ przerwa świąteczna się zbliża...

Coś upichcę :3
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #8 dnia: 16.12.2010, 00:05:05 »
Urodziny, imieniny, Wigilia... i jeszcze paczka od Haspena...
Żyć, nie umierać :))
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

BieniaVa

  • Gość
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #9 dnia: 16.12.2010, 18:39:40 »
jestem zarejestrowany na forum od kilku dni, a już zostałem zaskoczony... misja przyjemna, w dodatku załączona "pod choinkę"  ;) poprostu "Żyć, nie umierać" jak to napisała juzka  :D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #10 dnia: 16.12.2010, 19:47:59 »
Ale ja jeszcze misji nie zrobiłem, Wyspa Lemnos to bardzo stara misja, augh!

Ta dzisiejsza młodzież :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #11 dnia: 13.02.2011, 23:58:43 »
Spróbowałem. Na poziomie trudności "Bóg" jest dosyć cięzko odpierać ataki barbarzyńskich Greków. Doszedłem bez przegranej do II epizodu.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #12 dnia: 14.02.2011, 22:14:29 »
Najlepiej jest zdobyć dużo pieniędzy na sprzedaży marmuru i ograniczyć import oliwy, runa i wina do minimum.

Potem, odpierać połowę ataków armią, połowę błyszczącymi monetami ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #13 dnia: 14.02.2011, 22:21:15 »
A połowę poddawać (dopiero za drugim razem się przegrywa, no nie?). ;)

Na poziomie "Bóg" strasznie dużo to kosztuje, 24 płyty marmuru eksportu na rok to za mało by to zrobić - tak mi się wydaje.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #14 dnia: 14.02.2011, 22:23:57 »
Dasz se radę jakoś ;)

Chociaż coś czuję że generalnie militarystyczne scenariusze to niezbyt twoja działka, przynajmniej w porównaniu do scenariuszów budowania wielkich miast.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #15 dnia: 14.02.2011, 23:39:25 »
Czy ja wiem... Po prostu te militarystyczne trzeba dobrze rozegrać (czasami co do jeden wydanej drachmy), bo inaczej się przegra i trzeba praktycznie zaczynać od nowa (bo często popełniło się "błąd" (coś co można było zrobić lepiej) już na samym początku).

Za jakiś czas pewnie spróbuję znowu. ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #16 dnia: 30.07.2011, 13:16:39 »
Dzisiaj, po wielu trudach, w końcu udało mi się przejść tę misję, a tym samym jestem chyba pierwszą osobą, która ukończyła wszystkie misje Haspena na tym poziomie ;).

Misja była bardzo trudna, ataki obcych miast można było znieść, ale ataki Zeusa i Posejdona często prowadziły do paraliżu miasta. Do tego jak zawsze mało miejsca na budowę, z trudem podbiłem te cztery miasta w ostatnim epizodzie za pomocą jednej tylko dzielnicy elity. Kolonia była dosyć ciekawa, musiałem w niej zastosować dzielnicę liniową, czego od dawna już nie robię, ale niestety mało było miejsca, więc to chyba było najlepsze rozwiązanie. Za fabułę należy Ci się duży plus ;). Na początku się zastanawiałem co robi greckie miasto pośrodku perskich, ale okazało się, że ma to swoje uzasadnienie w późniejszym etapie. Tylko ten sojusz Sparty z Persami woła o pomstę do nieba ;). Ogólnie to była chyba najlepsza Twoja misja :).

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #17 dnia: 30.07.2011, 14:13:52 »
Dzisiaj, po wielu trudach, w końcu udało mi się przejść tę misję, a tym samym jestem chyba pierwszą osobą, która ukończyła wszystkie misje Haspena na tym poziomie ;).

Misja była bardzo trudna, ataki obcych miast można było znieść, ale ataki Zeusa i Posejdona często prowadziły do paraliżu miasta. Do tego jak zawsze mało miejsca na budowę, z trudem podbiłem te cztery miasta w ostatnim epizodzie za pomocą jednej tylko dzielnicy elity. Kolonia była dosyć ciekawa, musiałem w niej zastosować dzielnicę liniową, czego od dawna już nie robię, ale niestety mało było miejsca, więc to chyba było najlepsze rozwiązanie. Za fabułę należy Ci się duży plus ;). Na początku się zastanawiałem co robi greckie miasto pośrodku perskich, ale okazało się, że ma to swoje uzasadnienie w późniejszym etapie. Tylko ten sojusz Sparty z Persami woła o pomstę do nieba ;). Ogólnie to była chyba najlepsza Twoja misja :).

Dziękować bardzo za ten komentarz :D

Miło, że w końcu znalazła się misja która ci się na wskroś podoba, nawet z tą Spartą ;) Mała ilość miejsca do budowy to już chyba moja wizytówka, poza Wyspą Handlu (Knossos) gdzie mapa jest zbyt duża na wymagane cele.

I tak, chyba wyprzedziłeś Juzkę jeśli chodzi o zaliczanie moich misji :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #18 dnia: 30.07.2011, 16:03:27 »
Wszystkie Twoje misje mi się podobały, inaczej bym w nie nie grał ;). Pisałem o tym, co utkwiło mi w pamięci, a tak pewnie uwag by było więcej. Poza tym, jak na razie, Twoje misje są najlepsze z tych, tworzonych nieoficjalnie i jest ich najwięcej, można je nawet nazwać mini-dodatkiem do Zeusa ;). Ktoś chyba nawet stworzył coś takiego o Aleksandrze wielkim, były tam 4 misje i całość można było ściągnąć w jednym pliku. Były też w nich obrazki w tekstach misji, ale nigdzie tego już nie ma.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Lemnos
« Odpowiedź #19 dnia: 30.07.2011, 16:58:42 »
Na heavengames.com są setki map do Zeusa, ba, sam tam dwie wrzuciłem ;)

Też słyszałem o tej paczce dot.Aleksandra Wielkiego - szkoda że mnie wtedy nie było :D Trzymałbym u siebie, zapewne.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem