Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: [Dwarf Fortress] Rozmowy o DF  (Przeczytany 22525 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dam1910

  • Gość
[Dwarf Fortress] Rozmowy o DF
« dnia: 08.08.2010, 19:28:52 »
Cóż mam pytanie czy ktoś z naszego pięknego forum grał w grę ktora zwała się Dwarf Forstees ? aha i wiem że 3/4 odeszli od gry po 15 sec bo zobaczyli grafike :D jestem jasnowidzem

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2010, 16:08:32 »
JEZU.

DWARF FORTRESS. *pisk fangirla*

Zwała i zwie się nadal, i ciągle jest robiona. Wersja 0.31 (tak, prawie 1/3 tego co ma być na końcu!) względnie niedawno wyszła.

No cóż, grafika rzeczywiście nie jest taka jakby się chciało - dzisiaj mało kto daje radę wytrzymać grafikę ASCII. No i ten kosmiczny poziom trudności dla początkującego. I multum opcji.

Ja grałem, i gram nadal ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dam1910

  • Gość
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #2 dnia: 09.08.2010, 16:30:16 »
W sumie to w dzisiejszych grach od fabuły czy grywalności ważniejsza jest grafa cóż trudno ale kiedyś kiedy  grało się w takie gry jak AoE Deus Ex Knights & Merchants to się o grafie zapominało tyle że wtedy taka grafika to był cuud...

Dam1910

  • Gość
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2010, 17:37:50 »
Hehe nom jakby ziemek zrobil forum na niesmiertelnych grach byloby fajnie ale jak widze wszystko na niesmiertelnych oprocz Zeusa to mi sie plakac chce o ile w AoE i w innych grach tylko ziemek cos napisal to cala reszta nic :D A co do gry i tyltulowego hasla "Losing is Fun" to prawda poniewaz nie ma tak rozbudowanej gry jak tej podam przyklad "moj krasnolud bohater :D mial ulubinego kota niestety kot zostal przerobiony na mieso {tak to dopiero innowacje !} i gobliny zaczely atakowac general poszedl wyplakac sie przed kuflami piwa zamknal sie w magazynie chlal piwo a goliny doszczetnie zniszczyly fortece " inny przyklad jak moze cos umrzec :D i to przestroga o zamykaniu drzwi "tak wiec kopalem sobie i kopalem i po paru tygodniach nad spialnia mojego krasnoluda wdarla sie na sciane wilgoc chcialem se zobaczyc gdzie prowadzi ona {wtedy zielony bylem} kazalem gornik kopac troche w lewo coraz wyzej i wyzej oczywiscie zawsze w tunelach robilem drzwi zeby kiedy bym znalazl rzeczke nie zalalo fortecy tylko dany pokoj niestety krasnoludy jedne kopaly w gore drugie w bok az w koncu znalazlem ! oto byla rzeeeeeczka niestety nie zamklem drzwi i tak piekna forteca przekrztalcila sie w basenik :D sorki za bledy ale klawiatura mi nie dziala z ortami dobrze a nie dziala mi tez ctrl+shift

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #4 dnia: 09.08.2010, 18:21:53 »
Hehe, powodzie :D Któż ich nie popełnił.

Raz mi sie zdarzyło w mej fortecy zwanej Emenshorast że kuszniczka Catten strzelała do goblinów i gdy bełty się skończyły, zbiegła z murów, wybyła w pole i zaczęła okładać wrogów kuszą. Ubiła w ten sposób trójkę ale z powodu ran na rękach i nogach wykrwawiła się :<
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #5 dnia: 09.08.2010, 22:03:16 »
Wyrazy współczucia z powodu straty. *głask, głask*

Opis mnie zaintrygował, ale w tej chwili gry nie sprawdzę z pewnych przyczyn. Najwcześniej jutro zobaczę podstawy. ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #6 dnia: 10.08.2010, 23:15:59 »
Heh. Śmierć to podstawowy element DF.

Dzieci spadające z klifu, szczeniaki przerabiane na mięso czy krasnoludy rzucające się w magmę - idzie przywyknąć ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #7 dnia: 11.08.2010, 00:20:37 »
Pewnie, jeżeli będzie trochę kontentu i materiałów to czemu nie, ale jak wspomniał Dam1910: "...ale jak widze wszystko na niesmiertelnych oprocz Zeusa to mi sie plakac chce...". Więc powinno się zebrać najpierw tego trochę. ;)

Tak BTW Hespen:
"Dwarf Fortress i reszta gier może się schować :P" - brzmi to tak jakby Dwarf Fortress miało się schować, może lepiej "Dwarf Fortress! ...a reszta gier może się schować :P".
;)

Dam1910

  • Gość
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #8 dnia: 11.08.2010, 14:06:17 »
Hehe Ziemek ja ci powiem tak napisałem to w Zeusie ponieważ inaczej tego tematu nikt by nie zauważył :D A gdyby był dział na temat DF to mogę zrobić pierwszy temat Opowieści z Dwarf Forstrees :D
Bo to napedza ta gre i możliwość pobierania w pare sekund tak było u mnie :D a Wpiszcie w Google Zeus Pan olimpu zobaczcie co bdzie na 1 miejscu:D  A co do DF to ta gra to po prostu cud miód i malina :D Ale gdybyśmy założyli dział musiało by się znaleźć sporo chętnych którzy by pisali w nim bo gdybyśmy zrobili dział DF'a  to nie tylko po to żeby tak stał i stał :D Noi musielibyśmy zrobić jakieś poradniki bo 3/4 ludzi tutaj nie zna Angielskiego a gra jest strasznie rozbudowana i nie jest to jakiś FPS bo fps'a to chyba każdy nawet po chińsku jakby był umiałby zagrać :D A w Dwarf Forstrees jest po prostu .... ale się rozpisałem no to

                        LOSING I'S FUN :D  ;D

      Aha a Haspen opętal ci demon kiedys krasnoluda ? Albo krasnolud jak kopaly dokopaly sie do wieeelkiego potwora ? :P

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #9 dnia: 11.08.2010, 14:55:02 »
Jeśli mówisz o 'Urist McDwarf has been possessed', to to nie jest opętanie. To jeden z 'humorów' który powoduje że albo kraś zrobi artefakt, albo umrze próbując.

A z demonami to już se powalczyłem i od tamtego czasu zamurowywuję przejścia jeśli się za głęboko dokopię :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #10 dnia: 11.08.2010, 18:41:23 »
Ciekawie wygląda jak na grę z 2006. ;) Oczywiście rozumiem, że nie jest to komercyjna produkcja...

Jeśli chcecie to dla każdego tekstu zaczynajcie w tym dziale nowy wątek.
Ważne także by obrazki były hostowane tutaj, wrzucajcie do załączników. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #11 dnia: 12.08.2010, 11:23:04 »
Nie jest komercyjna. Robiona przez dwóch braci.

'Zarabiają' na grze datkami od samych graczy, które miesięcznie wynoszą ~3tys dolarów. W kwietniu wyszła nowa wersja to datków było 16 tysięcy ;)

Dzizus, hostowanie... ale ja lubie tamten serwer, jestem w przyjaznych stosunkach z adminem :P Spox, przeniesie się.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dam1910

  • Gość
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #12 dnia: 12.08.2010, 11:33:48 »
Haspen pokazałeś obrazki z starszej wersji ale teraz 3/4 graczy jej nie ogarnie grrr.... nie wiem nawet dlaczego każdemu grafa się wydaje najważniejsza aha muszę sobie podpisik zrobić bo to niestety strasznie wkurza :P A co do gry możecie w nią rok grać w realu a i tak całej nie załapiecie więc dziwi mnie to że na innym forum pare gości napisało że gra cytuje "Pfff ta gra nie dość że ma denną grafikę to nie jest wogóle rozbudowana i nie wiem po co w nią gracie marnujecie sobie życie ocena ogólna 1/10 lepiej  idźcie zagrać w Crysisa" Po tym komentarzu to ze śmiechu pękłem Krew mnie zalewa :D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #13 dnia: 12.08.2010, 12:12:33 »
E tam, i tak interfejs budowlany nie zmienił się między starszą a nową wersją.

Co innego jakbym miał militaria robić czy nawadnianie/farmy :P

EDIT: Poza tym, ja i tak ciągle gram w starszą wersję :) Będzie się powoli trzeba nauczyć...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dam1910

  • Gość
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #14 dnia: 12.08.2010, 12:33:31 »
infersj budowlany się nie zmienił ale jest więcej Fun'u w podziemiach :D twój krasdnolud kopie kopie i dokopuje się do studni kopie jedno oczko pod studnią a studnia się zawala piękna śmierć :D

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #15 dnia: 12.08.2010, 14:36:42 »
[OT]
Cytat: Dam1910
"Pfff ta gra nie dość że ma denną grafikę to nie jest wogóle rozbudowana i nie wiem po co w nią gracie marnujecie sobie życie ocena ogólna 1/10 lepiej  idźcie zagrać w Crysisa"

Taaa... Nie ma to jak porównać casualową strzelankę do nietypowego RTS/RPG (bo chyba tak można Dwarf Fortress zaliczyć?)[/OT]

Zagrałem i... hmm... trochę mi z wcześniejszego opisu podpada pod Wigglesy. Jeszcze pokombinuję przez kilka dni i zobaczę jak się z tym połapię. ;D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Dwarf Fortress
« Odpowiedź #16 dnia: 12.08.2010, 14:51:53 »
O właśnie.
DF to coś jak Wigglesy, ale tysiąc razy bardziej skomplikowane/rozbudowane.

Też głównie chodzi o to, by zrobić podziemne miasto, przeżyć i być ogólnie bogatym ;)

Jeśli potrzebujesz pomocy w czymś, to ja chętnie służę pomocą na GG ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dam1910

  • Gość
Rozmowy o DF
« Odpowiedź #17 dnia: 12.08.2010, 15:25:11 »
Hehe w sumie to takie Wilaessy z szczyptą Funu bo inaczej tego nazwać nie można np oblężenie trwa a wszyscy twoi wrestlingowcy śpią aha i PS : jak kogoś trenujesz to uważaj bo krasnoludy moga sie podczas treningu nawet zabić ! Hehe chłopaki się nie patyczkują

Trix10

  • Gość
Odp: Rozmowy o DF
« Odpowiedź #18 dnia: 17.01.2011, 14:34:03 »
Mam pytanie czy jest jakieś FAQ  dotyczące dwarf fortress ponieważ nie mogę zejść pod ziemię. A robie tak robie schody pod ziemie naciskam            (*) bez nawiasów i nic

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rozmowy o DF
« Odpowiedź #19 dnia: 17.01.2011, 19:59:00 »
Mam pytanie czy jest jakieś FAQ  dotyczące dwarf fortress ponieważ nie mogę zejść pod ziemię. A robie tak robie schody pod ziemie naciskam            (*) bez nawiasów i nic

Ano jest, DwarfWiki do której link podałem w pierwszym artykule o Dwarf Fortress.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem